Geri Dön
Kültür SanatYeni dijital yatırım platformu

Yeni dijital yatırım platformu

Artık herkes sanat yatırımcısı olabilecek. Çağdaş sanat alanında eser üreten sanatçıları bir araya getiren Art.Ist Sauna ile blockchain teknolojisini kullanan Artiox iş birliği yaparak sanat borsası olarak da adlandırılabilecek sistemle sanat eserlerinin dijital platformda hisselere bölünerek satılmasını sağlıyorlar. Bu iş birliği kapsamında genç sanatçıların eserleri halka arz ediliyor.

Yeni dijital yatırım platformu

Art.Ist Sauna tarafından ‘Herkes İçin Sanat Yatırımı’ söylemiyle oluşturulan sepet sayesinde genç çağdaş Türk sanatçıları yeni yatırımcılara tanıtılıyor. Art.Ist Sauna’nın sepetinde Erdinç Sakin, Mr. Hure, Utku Öksüz, Erhan Karagöz, Muhammet Bakır, Ümmühan Tunçtürk, Küntay Tarık Evren, Saniye Özbek, Yasin Canlı, Mine Akcaoğlu ve Süleyman Engin gibi 11 genç sanatçının 117 bin 500 TL değerindeki eserleri yer alıyor. Yatırım yapılan sanat eserleri Art.Ist Sauna’da yerinde görülebiliyor.   

Artiox ise yüksek gelir grubunda yer alan yatırımcıların ilgisi altında olduğu düşünülen sanat eserlerini, blockchain üzerinde “tokenize” ederek herkesin bütçesine uygun yatırım yapabileceği bir alan oluşturuyor. Yatırımcıların bütçelerini tek bir sanat eserine ayırmak yerine, farklı eserlere bölebilme imkânı sağlıyor. Böylelikle yatırımcı elindeki bütçe kadar bir sanat eserine ortak olabiliyor ve alım-satım yapabiliyor. Sanat eserleri, ön satış ve genel satış süreçlerinin ardından sistemde listelenerek 7/24 alım-satıma hazır hale getiriliyor. Alım-satım işlemleri sürekli olarak aktif tutuluyor.

Genç sanatçılara destek olmak isteyen yatırımcılar yarın genel satışa açılacak Art.Ist Sauna sepetine https://artiox.com/v2/presale adresi üzerinden ulaşabilirler. 

Elektrik faturalarında yeni dönem! Bakan Dönmez duyurdu
Antalya'yı fırtına vurdu! Uyarı üstüne uyarı geldi
Gündem olan düğünle ilgili damat konuştu: 'Eşim istemedi...'
Slovakya’da 3. doz aşı yaptıranlara para verilecek
Erdoğan'dan Müşterek Kuvvet Komutanlığı'na ziyaret
‘Bitrota’ soruşturmasında yeni gelişme! İstanbul'a getirildi
Son dakika... İran'ın savaş gemisi battı!
Tarihi Galatasaray - Fenerbahçe derbisinde tam 7 gol! 8 dakikada hat-trick yaptı
Türk-İş'ten asgari ücret mesajı! Bu rakamın altında...
18 yıl perde açmadı! Cesetlere yaptıklarına duyanlar inanamadı
Almanya'da Serdar Dursun patlaması! 'Frankfurt için bir şans'
Bu görüntüler İstanbul'dan! ‘Cansiperane vaziyette görev’
İrem Derici'ye nazar değdi! 'Ölü gibi yatıyorum'
Boşandılar ama kopamadılar! Merve ile Gürhan...
Yeni yıl için kurumsal hediye önerileri