Geri Dön
Dini BilgilerKehf Suresi Kuran-I Kerim'de Kaçıncı Sayfada Ve Hangi Cüzdedir?

Kehf Suresi Kuran-I Kerim'de Kaçıncı Sayfada Ve Hangi Cüzdedir?

Müslümanlar tarafından kutsal kitap olarak tanınan ve Hz. Muhammed (s.a.s) peygambere nazil olan Kuran-ı Kerim çokça okunmaktadır. Bu bağlamda Kurandaki bütün surelerin Arapça olarak okunması ve Türkçe mealinin takip edilmesi Müslümanlar tarafından her zaman takip edilmektedir. Bu kapsamda Kuran-ı Kerim surelerinden bir tanesi olan Kehf Suresi, Kuranda kaçıncı sayfada bulunmaktadır? Kehf suresi hangi cüz içerisinde geçmektedir? İşte, Kehf Suresi hakkında merak edilenler.

Kehf Suresi Kuran-I Kerim'de Kaçıncı Sayfada Ve Hangi Cüzdedir?

Kehf Suresi, Mekke döneminde indirilmiş bir suredir. 28. ayetinin Medine döneminde indirildiği ile alakalı rivayetler bulunmaktadır. Bu sure toplam 110 ayetten oluşmaktadır.

Kehf Suresi Kuran-ı Kerim'de Kaçıncı Sayfada ve Hangi Cüzdedir?

Kehf Suresi, Kuran- Kerimin on sekizinci suresidir. Sayfa 292'den itibaren başlamaktadır. Cüz olarak on beşinci cüz içerisinde bulunmaktadır. Bu sure mağara anlamına gelmekte olan "kehf" isminden adını almıştır.

Bu surede mağaraya sığınan gençler hakkında bilgiler verilmektedir. Ayrıca yine bu surede Hz. Musa ve Zülkarneyn hakkında bilgilerde mevcuttur. Mübarek Ramazan ayının başlaması ile birlikte Kuran hatimleri ve cüz okumaları kapsamında Kehf Suresi de okunan sureler arasındadır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler