Geri Dön
TeknolojiAsus'tan yeni rengiyle Vivobook S14 kullanıcılarla buluştu

Asus'tan yeni rengiyle Vivobook S14 kullanıcılarla buluştu

Asus, genç ürün ailesi olan Vivobook serisine, nefti yeşili rengi ve şık detaylarıyla dikkat çeken bir model daha ekledi. Serinin çok daha güçlü, bir o kadar da hafif yeni modeli Vivobook S14 (S435), Intel EVO sertifikası sayesinde daha yüksek kullanıcı deneyimi sunuyor. Çoklu görevler ve ağır işlemlerle sorunsuz bir şekilde başa çıkabilen S14, düşük güç tüketimi, yüksek veri aktarım hızı ve güçlü bağlantı performansıyla iş yükünü hafifletmeyi vadediyor.

Asus'tan yeni rengiyle Vivobook S14 kullanıcılarla buluştu

ASUS, çarpıcı detayları, ezber bozan performansı ve nefti yeşili rengiyle dikkat çeken yeni modeli Vivobook S14’ü kullanıcılarıyla buluşturdu. WiFi Master teknolojisi, en yeni Intel işlemcileri, Iris Xe grafik kartı ve WiFi 6 ile hayat bulan VivoBook S14, 1.3 kg ağırlığı ve 15.9 mm inceliği ile oldukça hafif. 14 inç, dört tarafı çerçevesiz NanoEdge ekrana sahip olan Vivobook S14, yüzde 90 ekran-gövde oranıyla oldukça geniş ve sürükleyici bir görüntüleme deneyimi sunuyor.

Hızlı şarj özelliğiyle dikkat çeken Vivobook S14, 67Wh gücündeki 17 saatlik pil ömrü ile uzun süren bir kullanım sağlıyor. Konforlu bir yazma için tam boy aydınlatmalı klavyeye sahip olan cihazda, tek dokunuşla oturum açmayı sağlayan yerleşik parmak izi sensörü de bulunuyor. Kolay ve hızlı veri girişine imkan tanıyan NumberPad 2.0 teknolojisini de kullanan cihaz, hayatı kolaylaştıracak pek çok inovatif özelliğe sahip.

INTEL EVO İLE DAHA GÜÇLÜ, DAHA HIZLI

Intel Evo sertifikasına sahip VivoBook S14, 14 inçlik hafif gövdesinin içine yüksek performanslı bir sistem sığdırıyor. Çoklu görevlerin üstesinden kolaylıkla gelebilecek şekilde tasarlanan S14, 16 GB bellek, Intel Core işlemcileri, Intel Optane Bellek H10 ve Intel Iris Xe grafikleriyle oyundan görüntü ve video düzenlemeye kadar her türlü görevde kesintisiz performans sunuyor. Aynı zamanda PCIe SSD depolamaya sahip olan cihaz, daha az güç tüketimiyle daha hızlı bir veri aktarımına imkan sağlıyor.

YÜZDE 40’A KADAR ARTAN PERFORMANS

Serinin son üyesi VivoBook S14, Akıllı Performans Teknolojisi’ni (AIPT) de destekliyor. Cihaz, soğutma amacıyla daha da geliştirilen 8 mm'lik ısı borusu ve yeni fan kanatları "IceBlades" sayesinde sistem sıcaklığının hızla dışarı atılmasını sağlıyor. Ultra verimli tasarımıyla güç tasarrufu sağlayan AIPT, aerodinamik IceBlades fan tasarımının yanı sıra beş ila dokuz arasında akıllı sensörve 65 watt güç kaynağıyla birleştirilmiş ASUS'a özel algoritmalar kullanıyor. Akıllı Performans Teknolojisi; performans, dengeli ve fısıltı olmak üzere 3 ayrı modda kullanılabiliyor.

Performans modu, diğer bilgisayarlara kıyasla yüzde 40'a kadar performans artışı sağlarken, dengeli modda yüzde 30 performans artışı elde edilebiliyor. AIPT sayesinde dizüstü bilgisayar, güç seviyesini ve performansını optimum seviyede koruyarak tüm gün sessiz ve serin bir şekilde çalışabiliyor.

Asustan yeni rengiyle Vivobook S14 kullanıcılarla buluştu

Vivobook S14, daha hızlı büyük dosya aktarımları, hızlı yanıt veren çevrim içi oyunlar ve en akıcı görüntülü sohbetler için süper yüksek ağ hızları sunan Intel WiFi 6 (802.11ax) ile donatıldı. Aynı zamanda ASUS WiFi Master teknolojisi ile geliştirilen cihaz, ortamdaki çekim gücü en yüksek ve en güvenilir WiFi kaynağına otomatik bağlanabilme özelliğine sahip. ASUS WiFi SmartConnect teknolojisini kullanan Vivobook S14, dünyanın neresinde olursa olsun, en iyi WiFi sinyaline ve tüm mobil erişim noktalarına bağlanarak iş akışlarını sorunsuz hale getiriyor.

Vivobook S14, uzaktan çalışma ve video konferanslardaki artışla birlikte ASUS’un en iyi iletişim deneyimini sağlamak için özel geliştirdiği ASUS AI Gürültü Engelleme Teknolojisi’ni kullanıyor. ClearVoice Hoparlör, arka plandaki istenmeyen gürültüleri insan konuşmasından ayırt ederek filtreleyebiliyor. MyASUS uygulamasındaki ClearVoice Mic özelliği ortam gürültüsünü filtrelerken, çoklu sunucu modu çeşitli yönlerden ve mesafelerden gelen insan seslerini tanıyarak tümünü aynı seviyeye getirebiliyor. Böylelikle konferanslar ve iş toplantıları daha keyifli ve verimli hale geliyor.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler