Geri Dön
ÇiğliÇiğli Devlet Hastanesi artık üniversite hastanesi

Çiğli Devlet Hastanesi artık üniversite hastanesi

Çiğli Devlet Hastanesi artık üniversite hastanesi

Çiğli Devlet Hastanesi artık üniversite hastanesi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, İzmir'in Çiğli ilçesinde hizmet veren Çiğli Devlet Hastanesi'nin imzalanan protokolün ardından Üniversite Hastanesi olarak hizmet vereceğini duyurdu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ ile Bakırçay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Berktaş arasında imzalanan protokolle Çiğli Devlet Hastanesi üniversite hastanesi oldu. Bakırçay Üniversitesi ile Çiğli Devlet Hastanesi arasında imzalanan afiliasyon protokolü ile ilgili bilgi veren Hamza Dağ, üniversiteler ile devlet hastaneleri arasındaki işbirliğinin artırıldığını söyledi. Rektör Prof. Dr. Mustafa Berktaş ile yaptıkları görüşme sonrasında yazılı bir açıklama yayınlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, şu ifadelere yer verdi:

"Mart ayının başından itibaren yaşadığımız Kovid-19 salgını süreci, AK Parti olarak Cumhurbaşkanımızın liderliğinde attığımız sağlık altyapısı adımlarının meyvesini aldığımız bir süreç oldu. Tetkik, tanı ve tedavi konusunda son teknolojiye sahip donanımlı hastanelerimiz ve başarılı sağlık personellerimizle birlikte, dünyaya örnek olan bir başarı hikayesi yazdık. Yine mart ayında Resmi gazetede yayınlanan afiliasyon yönetmeliği, devlet üniversitelerimiz ile devlet hastanelerimizin işbirliği yapabilmelerine imkan tanımıştır. Üniversitemiz ile hastanemiz arasında imzalanan bu anlaşma ile üniversitedeki bilim insanlarımızın şehrimize ve insanlığa büyük katkı sunacaklarından hiçbir şüphe bulunmamaktadır. Çiğli Devlet Hastanesi artık üniversite hastanesi olarak hizmet verecektir. Rektörümüze ve emeği geçen tüm yetkililerimize teşekkürü borç bilirim. Hem üniversite ve hastanemize hem de İzmir’imize ve ülkemize hayırlı olsun."

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber