Geri Dön
DünyaGençler en ünlü isimleri bile bilmiyor!

Gençler en ünlü isimleri bile bilmiyor!

İngiltere’de yapılan araştırma, 18 ila 30 yaş arasındaki kişilerin çoğunun tarihi sembollerin yanı sıra Marlon Brando, Marilyn Monroe, Pablo Picasso ve Andy Warhol gibi modern çağın ikonlarını da ‘tanımadığını’ ortaya koydu.

Gençler en ünlü isimleri bile bilmiyor!

DIŞ HABERLER SERVİSİ - Londra merkezli araştırma şirketi Perspectus Global’in 2 bin İngiliz ile yaptığı araştırmada gençlerin büyük bir kısmının, ABD’li TV yıldızı Kim Kardashian bu hafta New York Metropolitan Sanat Müzesi’nin geleneksel galası MET Gala’da Marilyn Monroe’nun ünlü elbisesini giymesine rağmen, Hollywood ikonunu tanımadığı ortaya çıktı. Ankette yer alan 18 ila 30 yaş arasındaki İngiliz katılımcıların yüzde 49’unun Marilyn Monroe’yu tanımadığı belirtildi. 

Katılımcıların “kim olduklarından veya başarılarından emin olmadıklarını” söyledikleri ikonik isimler arasında ünlü ressamlar Andy Warhol ve Pablo Picasso’nun da bulunması dikkat çekti.

Duymadı, görmedi

Ankete katılanların yüzde 72’i “Baba” filmiyle sinemada unutulmaz bir iz bırakan ünlü aktör Marlon Brando’yu, yüzde 63’ü müzisyen Jimi Hendrix’i, yüzde 65’i yönetmen Alfred Hitchcock’u, yüzde 66’sı aktris Audrey Hepburn’ü, yüzde 58’i modern hemşireliğin kurucusu olan  Florence Nightingale’ı, yüzde 53’ü Ay’a adım atan ilk insan olan ABD’li astronot Neil Armstrong’u, yüzde 89’u Meksikalı ressam Frida Kahlo’yu, yüzde 73’ü yazar George Orwell’i tanımıyor. Araştırmayı yapan şirketin yöneticileri, gençlerin bu kadar ikonik isimleri bile tanımamasının çok düşündürücü olduğunu söyledi. Bir grup uzman, gençlerin dünyasını anlamak için şimdi de kimleri tanıdıklarıyla ilgili bir araştırma yapılması önerisinde bulundu.