Geri Dön
SözlükAnahtar Kelime Nedir, Ne İşe Yarar? Anahtar Kelime Nasıl Seçilir?

Anahtar Kelime Nedir, Ne İşe Yarar? Anahtar Kelime Nasıl Seçilir?

Makaleler üzerinden okuyucu veya müşteriye ulaşabilmek için amaca uygun anahtar kelimeler kullanılmaktadır. Birçok kişi ise anahtar kelimeler hakkında bilgi almaya çalışıyor. Peki, anahtar kelime nedir, ne işe yarar? Anahtar kelime nasıl seçilir tüm detayları ile derledik.

Anahtar Kelime Nedir, Ne İşe Yarar? Anahtar Kelime Nasıl Seçilir?

Hem alışveriş hem de farklı alanlara ulaşım noktasında internet artık vazgeçilmez bir unsur haline geldi. O yüzden herkesin interneti kullanması ile beraber siteler için anahtar kelimeler oldukça önemli noktaya ulaştı.

 Anahtar Kelime Nedir, Ne İşe Yarar?

 Genelde içeriğin tam olarak ne olduğunu anlatan fikir ya da konular anahtar kelime olarak bilinmektedir. Aynı zamanda SEO açısından ele alınır ve belli bir anlama sahiptir. Bu bağlamda kullanıcıların internet üzerinden arama yaparken değerlendirdikleri kelime, kelime grubu ya da cümleler olarak ifade edilir.

 Anahtar Kelime Nasıl Seçilir?

 Kullanıcıların arama motoru üzerinde yaptıkları sorgular baz alınmak suretiyle anahtar kelimeler seçilir. Böylece arama motoru siteler üzerinden sayfaları index yaparken, yani veritabanına kaydederken, sayfalardaki anahtar kelimeleri tespit eder. Böylece arama sonuçları kapsamındaki index anahtar kelimeler içerisinde yer edinilmiş olunur.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler