Geri Dön
GündemBayramda sokağa çıkma yasağı olan iller hangileri, kaç gün? 23-24-25-26 Mayıs'ta 4 gün sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Bayramda sokağa çıkma yasağı olan iller hangileri, kaç gün? 23-24-25-26 Mayıs'ta 4 gün sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Kabine Toplantısı gerçekleştirilecek. Kabine Toplantısında bayramda sokağa çıkma yasağı olup olmayacağı ile ilgili karar alınması bekleniyor. Ramazan Bayramı'na kısa bir süre kala vatandaşlar kararın ne olacağını merak ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası açıklama yaptı. Peki bayramda sokağa çıkma yasağı var mı? 4 gün sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Bayramda sokağa çıkma yasağı olan iller hangileri, kaç gün? 23-24-25-26 Mayıs'ta 4 gün sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Bayramda sokağa çıkma yasağı var mı? sorusunun cevabı merak ediliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün Kabine Toplantısı yapılacak. Toplantıda bayramda sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili konunun görüşülmesi bekleniyor. 23,24, 25 ve 26 Mayıs tarihlerinde yasak olup olmayacağı merak ediliyor.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası açıklama yaptı.Peki bayramda 4 gün sokağa çıkma yasağı olacak mı?

BAYRAMDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK MI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan sokağa çıkma yasağı ile ilgili şu bilgileri verdi;

"Arife gününden bayramın son gününe kadar, 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde 81 ilimizin tamamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. İnşallah bayramdan sonra bu tür sınırlamalara ihtiyacımızın olmayacağı bir tabloyla karşılaşacağımıza inanıyorum. Bayramın birinci günü olan 24 Mayıs Pazar günü 14.00-20.00 saatleri arasında 65 yaş üstü vatandaşlarımız yine sokağa çıkabilecek. Bu hafta çarşamba ve cuma günleri gençlerimizle ilgili esnetme uygulaması yine devam edecektir. 15 ilimiz için geçerli olan şehirlerarası seyahat kısıtlaması, 15 gün süreyle uzatılmıştır."

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN 2020?

Ramazan Bayramı 1. Gün: 24 Mayıs Pazar

Ramazan Bayramı 2. Gün: 25 Mayıs Pazartesi

Ramazan Bayramı 3. Gün: 26 Mayıs Salı

Seycan hemşirenin kaza anı güvenlik kamerasındaOtomobiliyle 15 metreden uçup, duvara çarpan Seycan hemşire hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet