Geri Dön
GündemE OKUL VBS GİRİŞ EKRANI: MEB E-Okula nasıl girilir, karne notu sorgulama nasıl yapılır?

E OKUL VBS GİRİŞ EKRANI: MEB E-Okula nasıl girilir, karne notu sorgulama nasıl yapılır?

E okul giriş nasıl yapılır? Okulların kapanmasına kısa bir süre kala karne notlarını merak eden öğrenciler e okul sistemine giriş yaparak karne notları sisteme girildi mi, sorgulamak istiyor. Karne notlarının girilmesi ile e okul ne zaman kapanacak sorusu da gündemde. Peki, e okul kapanacak mı?

E OKUL VBS GİRİŞ EKRANI: MEB E-Okula nasıl girilir, karne notu sorgulama nasıl yapılır?

E okul sistemi karne notlarını sorgulamak isteyen öğrencilerin yoğunluğu nedeniyle zaman zaman açılmayabiliyor. Bu sebeple anlık aksaklıklar yaşanıyor. Fakat e okul sistemi sürekli açık kalmaktadır. Okullar kapandıktan sonra da e okul sistemine giriş yapılarak karne notu, devamsızlık gibi bilgiler görüntülenebilir. İşte e okul giriş ile ilgili merak edilenler.

E OKUL GİRİŞ NASIL YAPILIR?

Öğrenciler e okul sistemine öğrenci T.C. kimlik numarası ve okul numarası ile giriş yapabiliyor. Karne notlarını ise e okul yıl sonu notları kısmında görüntüleyebiliyorsunuz.

E OKUL GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

E OKUL NEDİR?

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) öğrenciler, öğretmenler ve veliler tarafından kullanılabilen bir okul yönetim bilgi sistemidir. Öğrenciler okula kayıt oldukları andan itibaren kişisel bilgileri üzerinden e-Okul hesabı oluşturulur ve öğretmenler tarafından sürekli sağlanan güncel veri girişleri ile birlikte eğitim öğretim yılındaki gelişmeleri e-Okul üzerinden takip edebilir. Öğrenciler ile birlikte veliler de e-Okul üzerinden öğrencinin eğitim hayatındaki durumunu takip etme imkanına sahip olur.

E OKULDA NE YAPILIR?

Devamsızlık bilgileri, haftalık ders programları, sınav sonuçları, sözlü notları, sınav tarihleri, diploma notu sorgulama, alınan belgelerin görüntülenmesi (takdir, teşekkür, onur belgesi vb.), nakil işlemleri, öğrencinin okunan kitaplar, yerleştirme ve sınav bilgileri ve okul duyuruları gibi hizmetlere e okul aracılığıyla ulaşılabilir.