Geri Dön
GündemKasım Celp dönemi askerlik yerleri açıklandı! & e-Devlet üzerinden Askerlik yeri sorgulama

Kasım Celp dönemi askerlik yerleri açıklandı! & e-Devlet üzerinden Askerlik yeri sorgulama

Kasım celp dönemi askerlik yerleri açıklandı. Milli Savunma Bakanlığı Askeralma Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada 23 Ekim tarihinde açıklanacağı duyurulan Askerlik sınıflandırma sonuçları e-Devlet üzerinden açıklandı. Askerlik yapacakları kışla ve birlikleri görüntülemek isteyen yükümlüler e-Devlet ekranı üzerinden TC kimlik numarası ve şifre girdikten sonra arama bölümüne er sınıflandırma veya yedek subay sınıflandırma sonucu sorgulama ekranları üzerinden sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Kasım Celp dönemi askerlik yerleri açıklandı! & e-Devlet üzerinden Askerlik yeri sorgulama

Türk olan her bireyin yerine getirmekle yükümlü olduğu görevlerden biri de askerlik hizmetidir. Askerlik hizmeti sayesinde yetişkin olan bireylerin askeri olarak hareket etme silah eğitimi tertip düzen ve birlikte hareket edebilme gibi birçok bilgi askerlik hizmeti süresince silahaltına alınan yükümlülere öğretilmektedir. Peygamber ocağı olarak da tabir edilen Asker ocağı Türk olan ve 18 yaşına gelmiş tüm bireylerin yerine getirmesi gereken yükümlülüklerden biri ve aynı zamanda kutsalda bir görevdir. Kasım Celp döneminde silahaltına alınacak olan binlerce yükümlü askerlik görevini yerine getirecekleri kışla ve birliklerin yer aldığı sevk belgelerinin ne zaman yayımlanacağını merak ediyor

Askeralma Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Kasım Celp döneminde silahaltına alınacak olan yükümlülerin sınıflandırma sonuçlarının 23 Ekim tarihinde e-Devlet üzerinden açıklanacağı duyuruldu.

E-DEVLET ÜZERİNDEN ASKERLİK YERİ NASIL SORGULANIR?

e-Devlet'e giriş yaptıktan sonra er sınıflandırma sonucu sorgulama veya yedek subay sınıflandırma sonucu sorgulama ekranı üzerinden yükümlüler sınıflandırma sonuçlarının açıklandığının duyurulmasının ardından sorgulama işlemlerini bu ekranlar üzerinden gerçekleştirebilecek.

ASKERLİK YERLERİ AÇIKLANDI!

Seçim ve sınıflandırma sonuçları 23 Ekim 2020 tarihinde e-Devlet üzerinden yükümlülere duyuruldu. Sınıflandırılan yükümlüler tekrar sınıflandırma işlemine tabi tutulmayacaktır. Yedek subay/astsubay adaylığına ayrılmış yükümlülerden tabi oldukları celp ve sevk döneminde sınıf okulu ve eğitim merkezindeki eğitimin üçte birine katılmayanlar (daha önceki sınıflandırma dönemlerinde sınıflandırılanlar dahil) er statüsünde askere sevk edileceklerdir. (TSK nın ihtiyaç duyduğu sınıf ve meslekler hariç).

E-DEVLET ASKERLİK YERİ SINIFLANDIRMA SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

SEVK TARİHLERİ

Belgelerin alınacağı tarihler şu şekilde olacak; Bedelli Er (Ekim Celp ve Sevk Dönemi) 03 Ekim 2020 29 Eylül-03 Ekim 2020

Yedek Subay/Astsubay Adayları,Erbaş/Er (1nci Grup) 30 Ekim 2020 26-30 Ekim

2020 Bedelli Er (Kasım Celp ve Sevk Dönemi) 21 Kasım 2020 17-21 Kasım 2020

Erbaş/Er (2nci Grup) 25 Kasım 2020 21-25 Kasım 2020

Erbaş/Er (3ncü Grup) 24 Aralık 2020 20-24 Aralık 2020

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Polisin kovaladığı otomobildeki şüpheliler kaza yapınca yaya olarak kaçtıAdana'da polis ekiplerinin bir süre kovaladığı otomobildeki şüpheliler, araçları kaza yapınca yaya olarak kaçtı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner