Geri Dön
GündemSon dakika haberi: Muğla'da korkutan deprem! 5.2 şiddetinde...

Son dakika haberi: Muğla'da korkutan deprem! 5.2 şiddetinde...

Son dakika haberine göre, Muğla'da şiddetli bir deprem geldi. Kandilli Rasathanesi depremin büyüklüğünü 5.4 olarak yayımladı. Deprem çevre il ve ilçelerinden de hissedildi. AFAD verilerine göre Muğla'nın Marmaris ilçesinde 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD'dan yapılan açıklamaya göre olumsuz bir ihbar bulunmuyor. CNN Türk'e bağlanan Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün, "Çok şükür herhangi bir olumsuzluk yok" açıklamasında bulundu. Muğla Valisi de 'Can kaybı ya da hasar bilgisi yok." dedi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 20.43'te merkez üssü Muğla'nın Marmaris ilçesi olan 5,2 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Depremin 61,41 kilometre derinlikte olduğu belirlendi.

Kandilli depremin büyüklüğünü 5.6 olarak açıkladı. Kandilli daha sonra depremin büyüklüğünü 5.4 olarak revize etti.

AFAD'DAN ilk açıklama

AFAD'da Muğla'da meydana gelen depremle ilgili açıklama yaptı. AFAD'ın açıklaması şöyle:

Geçmiş olsun Muğla.

Marmaris ilçesi açıklarında meydana gelen 5,2 büyüklüğündeki #deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır.

Gelişmeleri takip ediyoruz.

MUĞLA VALİSİ

Muğla Valisi Orhan Tavlı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, merkez üssü Muğla'nın Marmaris ilçesi olan 5,2 büyüklüğünde deprem kaydedildiğini hatırlattı.

Vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulunan Tavlı, "Ekiplerimiz şu anda sahada alan taraması yapıyor. Bölgemizde şu ana kadar bize ulaşan bir olumsuzluk yok." diye konuştu.

Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy, AA muhabirine, "Depremle ilgili şu an bize ulaşan herhangi bir olumsuz durum söz konusu değil." dedi.

Aksoy, depremin merkez üssüne yakın olarak belirtilen ve Marmaris ile Datça arasında kalan Osmaniye Mahallesi'ne hareket etti.

Datça Kaymakamı Mesut Çoban da yer sarsıntısına ilişkin ilçelerinde herhangi bir olumsuzluğun olmadığını bildirdi.

MUĞLA BELEDİYE BAŞKANI OSMAN GÜRÜN

Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün CNN Türk'e bağlandı. Gürün, "Çok şükür herhangi bir olumsuzluk yok. Zaten 5.2 bizim bölgemizin ve Türkiyemizin ölçülerine baktığımızda yıkıcı olma ihtimali düşük. Herkes telaşlandı. Şu ana kadar belediyemize gelen onlardan gelen olumsuz bir konu yok. Hem mal ve hem can açısından çok şükür. Tabii sallandık." ifadelerini kullandı.

YAZILI AÇIKLAMA YAPTI

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, 5.2 büyüklüğünde meydana gelen deprem sonrasında Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, "Deprem sonrasında belediye ekiplerimize gelen her hangi bir olumsuzluk yok. Can ve mal kaybının olmayışı sevindirici dedi.

Deprem sonrası yazılı açıklamada bulunan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Merkez üstü Marmaris ilçemiz olan 5.2 büyüklüğündeki deprem ilçelerimizde ve çevre illerde hissedildi. Deprem sonrasında belediye ekiplerimize gelen her hangi bir olumsuzluk yok. Çok şükür bölgede her hangi bir olumsuzluk yok. Can ve mal kaybının olmayışı sevindirici. 5.2 bizim bölgemizin ve Türkiyemizin ölçülerine baktığımızda yıkıcı olma ihtimali düşük. Bölgedeki muhtarlarımızla temasa geçtik. Kendileriyle görüştük. Muhtarlarımızda her hangi bir sıkıntının olmadığını belirttiler."

PROF. DR. ŞÜKRÜ ERSOY

Şükrü Ersoy Twitter'dan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Son fikrim şu ki bu bir Marmaris depremi değil, denizdeki yitim zonuyla ilgi derin bir deprem ve bu depremin izi yani merkez üssü bozburuna denk gelmiş sadece. Girit civarindaki aktivitenin biraz doğuya doğru kaydığını görüyoruz. Tarihte Rodos civarında büyük depremler var.

MUĞLA VALİLİĞİ: ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Muğla Valiliği, Marmaris ilçesi açıklarında meydana gelen 5,2 büyüklüğünde depremle ilgili herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmadığını, AFAD koordinasyonundaki saha tarama çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, 28 Haziran'da saat 20.43 sıralarında Marmaris ilçesi açıklarında 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldiği hatırlatıldı.

Deprem sonrasında AFAD ekipleri tarafından alan taraması çalışmalarının devam ettiği belirtilen açıklamada, "Saat 23.30 itibarıyla herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır. AFAD koordinasyonundaki saha tarama çalışmaları devam etmektedir. Ana deprem sonrası en büyüğü 2.7 büyüklüğünde olmak üzere artçı depremler kaydedilmiştir. İlimiz genelinde AFAD Başkanlığı tarafından 24 saat izlenen toplam 25 deprem istasyonu bulunmakta olup, gelişmeler anlık olarak takip edilmektedir." denildi.

İLK FOTOĞRAFLAR GELDİ

AFAD, saat 20.43'te merkez üssü Muğla'nın Marmaris ilçesi olan 5,2 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini bildirdi. Deprem İzmir'den de hissedildi. Bayraklı ilçesindeki bazı vatandaşlar deprem sonrası evlerinin önündeki parka indi.

Son dakika haberi: Muğlada korkutan deprem 5.2 şiddetinde...

Son dakika haberi: Muğlada korkutan deprem 5.2 şiddetinde...

Son dakika haberi: Muğlada korkutan deprem 5.2 şiddetinde...

Son dakika haberi: Muğlada korkutan deprem 5.2 şiddetinde...

 

 

Boş araziye bırakılan 4 günlük bebek kurtarılamadıManisa'nın Salihli ilçesinde, boş araziye bırakılan ve 3- 4 günlük olduğu tahmin edilen erkek bebek, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Yaşamını yitiren bebek ile ilgili olarak polis, hastanelerde son 1 hafta içerisinde doğum yapan kişilerin kayıtlarını incelemeye başladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet