Geri Dön

Yalın'dan 'Bir Hülya Avşar Sohbeti'nde şaşırtan itiraf! Zalim şarkısı...

Yalın bu akşam Hülya Avşar'ın konuğu oluyor. Bir Hülya Avşar Sohbeti'nde merak edilenleri anlatacak olan Yalın, Zalim şarkısıyla çıkış yaptığı günlere dair bilinmeyen bir anıyı paylaşacak.

Yalın'dan 'Bir Hülya Avşar Sohbeti'nde şaşırtan itiraf! Zalim şarkısı...

Hülya Avşar'ın bu haftaki konuğu; Ünlü popçu Yalın.

Yalın, ailenin tek çocuğu olmasının zoruluklarını anlatırken Hülya Avşar’dan itiraf geldi.

Sağolsun Kaya, Başka Bir Hanımdan Çocuk Yapınca Ben Rahatladım.

“Kaya’nın çocuğunun olacağı gün biraz bozuldum. Çünkü biz Kaya ile bağımızı hiç koparmamıştık. O çocuğun olması bana şu anda keyif veriyor ama Allah uzun ömür versin. Zehra ise oradan rahatladı, artık kardeşi var.”

Yalın 4 çocuk sahibi olmak istediğini ama artık bu zamandan sonra zor olduğunu söyledi.

Benim Bir Tane Aşkım Var O da “Müzik”

Aşkım hep müzik olduğu için insanların başka bir şeyle uğraştığı zamanlarda ben beste yaptım, müzikle uğraştım.

Zalim şarkımla kapı kapı dolaştım.

Yalın, kendisini şöhrete kavuşturan “Zalim” şarkısıyla ilgili anısını da paylaştı.

Yalın’ı Ağlatan Yapımcı...
Sizin Oğlandan Hiçbir Şey Olmaz.

Zalim şarkısını yaptım ama koydum kenara, başka şarkılarla çıkış yapmak istiyordum. Arkadaşlarım “Zalim” şarkısını çaldığımda çok beğendiği için demoya o şarkıyı da koydum. Müzikle ilgilenen bir yapımcıya annemin vasıtasıyla demoyu verdim. Bir ay oldu aramadı, annem aradığında “Sizin Oğlandan Hiçbir Şey Olmaz Diyen Yapımcı Kim?” dedi. Ben bunu duyunca çok ağladım.

İkinci albümümü çıkarmak için İlk albümün 30 bin satması gerekiyordu. Ben stüdyoda “30 bin satar mı albüm?” diye soruyordum. Albüm çıktığında 1 saatte 30 bin’i geçtik.

Yayın Günü: 30 Mart Cuma
Yayın Saati: 00.15

YALIN KİMDİR?

Hüseyin Yalın veya bilinen adıyla Yalın 30 Mart 1980; Nişantaşı, İstanbul, Türk pop şarkıcısı, besteci ve söz yazarıdır. 2004 yılında çıkış yaptığı Zalim şarkısıyla tanınmıştır.

İlkokulu Ataköy İlköğretim Okulu'nda okumuştur. Annesinin adı Figen, babasının adı Kamil'dir. Gazeteci Ferai Tınç'ın yeğenidir.

İlkokul yıllarında pilot olmak isteyen Yalın'ın müziğe ilgisi babasının evde ona, gitarıyla Gipsy Kings ve Enrico Macias şarkıları çalmasıyla başladı. İlk bestelerini Saint Michel Fransız Lisesi'nde okurken, Yurdaer Doğulu ve Doğan Canku Müzik Okulları'nda gitar dersleri alırken yapmaya başlamıştır. İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Ekonomi okumaya başladığı dönemde beste çalışmalarını hızlandırmış ve albüm yolunda ilk adımları atmıştır.

Albümleri

Ellerine Sağlık (2004)
Bir Bakmışsın (2005)
Herşey Sensin (2007)
Ben Bugün (2009)
Sen En Güzelsin (2012)
Bayıla Bayıla (2016)
Single'ları
"Anlat Güzel Mi Oralar?" (2011)
"Keyfi Yolunda Aşkı Sonunda" (2013)
"Aşk Diye" (2014)
"Bir Bahar Akşamı" (2015)
"King for One Day" (2015)
"Yeniden" (2015)
"Benimki" (2015)

Fatih Portakal hakim karşısındaSosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşım nedeniyle hakkında "Bankacılık Kanunu'na muhalefet" suçundan hakkında 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan eski Fox TV Haber sunucusu Fatih Portakal hakim karşısına çıktı. Fatih Portakal hakkında "Cumhurbaşkanı'na hakaret" suçlamasıyla bir iddianame daha düzenlendiği ortaya çıktı.