Geri Dön

YDS/2 sınavı ne zaman yapılacak? YDS sınav tarihi

ÖSYM tarafından bu yıl ikinci kez gerçekleştirilecek olan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı için başvurular 16-24 Temmuz tarihleri arasında ÖSYM tarafından alındı. Başvuru tarihlerini kaçıran adaylar için ikinci bir fırsat olan YDS/2 geç başvuru işlemleri 31 Temmuz tarihinde alındı. Peki YDS/2 sınavı ne zaman gerçekleştirilecek?

YDS/2 sınavı ne zaman yapılacak? YDS sınav tarihi

YDS/2 sınavı için başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından gözler sınavın gerçekleştirileceği tarihe çevrildi. Bu yıl içerisinde ikinci kez gerçekleştirilecek olan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavının tarihi ÖSYM tarafından açıklandı.

YDS/2 SINAVI NE ZAMAN GERÇEKLEŞTİRİLECEK?

Akademik kariyer hedefleyen veya devlet memurluğunda dil arayan bölümlerde çalışmak isteyen adayları yakından ilgilendiren YDS/2 sınavı 8 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek. 10:15'te başlayacak olan sınav 180 dakika sürecek. Sınav sonuçları ise 1 Ekim tarihinde sonuc.ösym.gov.tr adresi üzerinden adayların erişimine sunulacak.

 

Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu ( 3 Mart 2021 )Sağlık Bakanlığı Türkiye'nin koronavirüs tablosunu açıkladı. Türkiye'de son 24 saatte 138 bin 18 Kovid-19 testi yapıldı, 11 bin 520 kişinin testi pozitif çıktı, 65 kişi hayatını kaybetti. Ağır hasta sayısı 1224 oldu, 7 bin 191 kişinin Kovid-19 tedavisinin/karantinasının sona ermesiyle iyileşen sayısı 2 milyon 593 bin 264'e yükseldi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet