Aracı Kurum

Aracı Kurum

Son dakika Aracı kurum haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Aracı kurum gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Aracı kurum haber sayfamızda...

Aracı Kurum

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.932 aracı kurum haberi bulunmuştur.
Lider Filo halka arzına ‘1.2 milyar liralık’ talep
Lider Filo halka arzına ‘1.2 milyar liralık’ talepLider Filo'nun Borsa İstanbul'daki halka arzına yatırımcılar yoğun ilgi gösterdi. 294 bin 466 yatırımıcının katıldığı halka arza 3.09 kat talep gelirken, halka arzın toplam büyüklüğü 380 milyon 460 bin lira oldu. Gerçekleştirilen işlemde, halka arz büyüklüğünün toplamda 3.09 katına denk gelen 1 milyar 175 milyon 863 bin 794 TL'lik talep toplandı.
2.04.2022Ekonomi
Halka arzla yüksek kârlılığa kapıyı açtı
Halka arzla yüksek kârlılığa kapıyı açtıBorsa İstanbul’daki halka arz hareketliliği sürüyor. Lider Filo’nun Başkanı Metin Barokas, “Halka arz ile sağlayacağımız kaynak çok değerli. Hedefimiz yüksek kârlılıkları yakalamak” dedi.
30.03.2022Ekonomi
Türkiye bu vurgunu konuşuyor! 16 milyar liranın ne kadarını harcadılar? İşte cevabı...
Türkiye bu vurgunu konuşuyor! 16 milyar liranın ne kadarını harcadılar? İşte cevabı...Samsun’da Recep ve Emre Gezek kardeşlerin, özel bir bankanın hesabından 16 milyar lirayı kendi hesaplarına aktardığının anlaşılmasının ardından soruşturma genişletildi. Peki iki kardeş 16 milyar liranın ne kadarını harcadılar? Bu olayda ne kadar ceza alacaklar? İşte milyonların merak ettiği haberin ayrıntıları...
23.03.2022Ekonomi
Türkiye bu vurgunu konuşuyor! 16 milyar liranın ne kadarını harcadılar? İşte cevabı...
Türkiye bu vurgunu konuşuyor! 16 milyar liranın ne kadarını harcadılar? İşte cevabı...Samsun’da Recep ve Emre Gezek kardeşlerin, özel bir bankanın hesabından 16 milyar lirayı kendi hesaplarına aktardığının anlaşılmasının ardından soruşturma genişletildi. Peki iki kardeş 16 milyar liranın ne kadarını harcadılar? Bu olayda ne kadar ceza alacaklar? İşte milyonların merak ettiği haberin ayrıntıları...
23.03.2022Haberler
Dünyaca ünlü fonlardan Midas’a 11 milyon dolarlık yatırım
Dünyaca ünlü fonlardan Midas’a 11 milyon dolarlık yatırımBireysel yatırım alanında oyunun kurallarını değiştiren, Amerikan Borsalarına yatırımı hızlandırıp kolaylaştıran Midas, ikinci yatırım turunu tamamladı. Midas, Spark Capital, Earlybird Digital East, Revo Capital ve Capital One’ın kurucusu Nigel Morris’ten 11 milyon dolar yatırım aldı.
16.02.2022Advertorial
DAP’tan halka arz
DAP’tan halka arzDAP Gayrimenkul Geliştirme AŞ halka arz ediliyor. Halka açıklık oranı yüzde 15.01 olacak. 4 gün talep toplanacak. Halka arz büyüklüğü 555 milyon lirayı bulacak.
15.02.2022Ekonomi
Aracı kurumlara uzaktan müşteri edinme imkanı
Aracı kurumlara uzaktan müşteri edinme imkanıAracı kurum ve portföy yönetim şirketlerine uzaktan müşteri edinme imkanı getirildi.
8.02.2022Uzmanpara
İkinci el araç satışında yeni düzenleme masada!
İkinci el araç satışında yeni düzenleme masada!Ticaret Bakanlığı'nın ikinci el araç satışına yönelik hazırladığı taslak, ödeme araçlarından yetki belgesi alımlarına kadar pek çok konuda değişiklik içeriyor. Peki yeni düzenleme piyasaya ne getirecek? İşte cevabı...
16.01.2022Ekonomi
Yabancı yatırımcılar borsada satış yaptı
Yabancı yatırımcılar borsada satış yaptıBorsa İstanbul'da 2021 yılında yabancı yatırımcılar 1,63 milyar dolar net satım yaptı.
6.01.2022Uzmanpara
Citi, Çin'de lisans almaya çalışıyor
Citi, Çin'de lisans almaya çalışıyorCitigroup, Çin'de aracı kurum lisansı almak için uğraşıyor.
3.12.2021Uzmanpara
SPK iki tebliğde değişiklik yaptı
SPK iki tebliğde değişiklik yaptıSermaye Piyasası Kurulunca (SPK) iki tebliğde değişikliğe gidildi.
16.10.2021Uzmanpara
SPK'dan iki tebliğde değişiklik
SPK'dan iki tebliğde değişiklikSermaye Piyasası Kurulu'nca (SPK) iki tebliğde değişikliğe gidildi.
16.10.2021Ekonomi
Aracı kurumların hisse senedi işlem hacmi arttı
Aracı kurumların hisse senedi işlem hacmi arttıAracı kurumların hisse senedi piyasası işlem hacmi, yılın ilk yarısında 2020'nin aynı dönemine göre yüzde 68 artarak 7,8 trilyon liraya yükseldi.
24.09.2021Uzmanpara
Hisse senedi işlem hacminde rekor!
Hisse senedi işlem hacminde rekor!Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği'nce (TSPB) açıklanan aracı kurumların 2021 yılı ilk çeyrek verilerine göre, hisse senedi piyasası işlem hacmi geçen yılın aynı dönemine göre 2,5 kat artarak 5,2 trilyon lira ile tarihi rekor seviyeye ulaştı.
24.07.2021Uzmanpara
OYAK Yatırım'ın halka arzı onaylandı
OYAK Yatırım'ın halka arzı onaylandıSermaye Piyasası Kurulu'na başvurusu onaylanan OYAK Yatırım Menkul Değerler A.Ş.nin (OYAK Yatırım) halka arzı sabit fiyatla talep toplama yöntemiyle 2-3-4 Haziran'da gerçekleştirilecek.
1.06.2021Uzmanpara
Hisse senedi almak için bu adımları takip edin!
Hisse senedi almak için bu adımları takip edin!Birçok yatırımcı için yatırım yapmada temel koşulu getirisi yüksek hisse senedi almak oluşturuyor. Peki hisse senedi almak isteyen kişiler bu noktada hangi adımları atmalı? Bu içerikte sizler için hisse senedi almak için gerekli olan koşulları derledik.
Son dakika: Thodex vurgununda mahkemeden önemli karar
Son dakika: Thodex vurgununda mahkemeden önemli kararKripto para borsası Thodex şirketinden kripto para satın alarak mağdur olduğunu belirten bir kişinin, zararının giderilmesi için açtığı alacak davası kabul edildi. Anadolu Asliye Hukuk Mahkemesi, bu yönde yapılan başvuruyu kabul eden ilk mahkeme oldu.
9.05.2021Ekonomi
Dolandırıcılık mı geleceğin parası mı?
Dolandırıcılık mı geleceğin parası mı?Dünyada Bitcoin’le başlayıp çok çeşitli isimler altında piyasa oluşturan kripto para çılgınlığı yaşanıyor. Peki bu sanal paralar geleceğin para birimi mi, yoksa bir dolandırıcılık yöntemi mi? Yazı dizimizde bu çılgınlığı her yönüyle ele alacağız.
8.05.2021Gündem
Thodex’e belirsiz alacak davası açıldı
Thodex’e belirsiz alacak davası açıldıTHODEX mağduru olduğunu belirten S.K., 160 bin lira değerinde kripto para aldıktan sonra sanal cüzdanına ulaşamadığı gerekçesiyle avukatı Sinan Keskin aracılığıyla Anadolu Asliye Hukuk Mahkemesi’ne belirsiz alacak davası açtı.
26.04.2021Ekonomi
Saadet zinciri gibi acil denetim şart!
Saadet zinciri gibi acil denetim şart!Türkiye 400 bine yakın kripto para yatırımcısının 2 milyar dolarının dolandırıldığı iddiasını konuşurken uzmanlar uyarıyor: Saadet zinciri gibi olanlar var, denetim şart
24.04.2021Ekonomi
'İzleyip teşvik edelim'
'İzleyip teşvik edelim'TBMM tarafından hazırlanan raporda, devletin, kripto para piyasasından kazanç elde etmesi için teşvik edici düzenleme yapılması tavsiye edildi. Raporda, “Riskler değerlendirilerek teşvik edici düzenlemeler yapılırsa, Bitcoin pazarından gelir elde etmemiz de mümkün olabilecek” denildi.
20.04.2021Ekonomi
İş insanı Adnan Vural vefat etti
İş insanı Adnan Vural vefat ettiYazılım şirketi Digital Planet’in kurucusu Adnan Vural, vefat etti. Erzincanlı olan Adnan Vural İTÜ-Elektronik Haberleşme lisans, Boğaziçi Üniversitesi-Telekom ve Bilgisayar master eğitimi aldı. Profesyonel olarak bankacılıkta ve Ata Grubu’nda çalıştı. Sermaye piyasaları için aracı kurum yazılımlarının oluşturulmasında görev aldı. Ardından 2000 yılında da kendi şirketi olan Digital Planet’i kurdu.
18.04.2021Ekonomi
Türkiye’nin ilk yeşil halka arzı için geri sayım başladı
Türkiye’nin ilk yeşil halka arzı için geri sayım başladıYüzde yüz yeşil ve yenilenebilir enerji kaynaklı elektrik enerjisi üreten Doğan Holding şirketlerinden Galata Wind Enerji A.Ş.’nin halka açılması için geri sayım başladı. Galata Wind Enerji A.Ş. tarafından düzenlenen basın toplantısında verilen bilgiye göre talep toplama süreci 15 Nisan Perşembe günü başlayacak ve 16 Nisan Cuma mesai bitiminde sona erecek. Borsa İstanbul’da ise 22 Nisan Perşembe günü işlem görmeye başlayacak. Halka arzda, pay başına fiyat 5,06 TL olarak belirlendi. Galata Wind Enerji A.Ş.’ye ait payların yüzde 25’i arz edilecek. Ek satış hakkının kullanılması durumunda ise halka arz oranı yüzde 30’a çıkacak. Galata Wind Enerji A.Ş.’nin halka arzına Garanti BBVA Yatırım liderliğinde 30 üyeden oluşan bir konsorsiyum aracılık ediyor.
15.04.2021Ekonomi
Zilyetlik Nedir? Zilyetlik Türleri Ve Örnekleri Nelerdir?
Zilyetlik Nedir? Zilyetlik Türleri Ve Örnekleri Nelerdir?Zilyetlik, eşya hukukunda sıklıkla kullanılan bir terimdir. Arapçadan dilimize geçmiş olan bu kelime ''zi'' ve ''yed'' kelimelerinden türetilmiştir. Yed, el anlamına gelirken zi, sahip olmak manasında kullanılan bir ektir. Kelimenin sözlük anlamı ise elinde bulundurmaktır. Zilyetlik nedir ve türleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
10.03.2021Eğitim
SPK'dan önemli değişiklik
SPK'dan önemli değişiklikSermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK), Sermaye Piyasası Araçlarının Kredili Alım, Açığa Satış ve Ödünç Alma ve Verme İşlemleri Hakkında Tebliğ'de yaptığı değişiklikler, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
5.03.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Aracı Kurum ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.