Bayramda Beslenme

Bayramda Beslenme

Son dakika bayramda beslenme haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan bayramda beslenme gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan bayramda beslenme haber sayfamızda...

Bayramda Beslenme

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 161 bayramda beslenme haberi bulunmuştur.
Kurban Bayramı'nda ete ve şekere dikkat! Dişleri mahvediyor
Kurban Bayramı'nda ete ve şekere dikkat! Dişleri mahvediyorKurban Bayramı'nda et ve tatlı tüketimin artması ağız sağlığı konusunda problemlerin yaşanmasına yol açabiliyor. Bu nedenle bayramda beslenme düzenine ve diş bakımına daha çok dikkat etmek gerekiyor. Kurban Bayramı'nda diş sağlığı konusunda nelere dikkat edilmeli? Cevabını Diş Hekimi Arzu Yalnız verdi.
20.07.2021Genel Sağlık
Diyabet hastaları bayramda nasıl beslenmeli?
Diyabet hastaları bayramda nasıl beslenmeli? Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi Attila Önmez, "Öğün ve tedavi saatlerini aksatmamalı, ara öğünleri unutmamalı, yeterli miktarda su içmeli, sık sık kan şeker takibi yapmalı. Ev içinde mümkün oldukça hareketli olmalı, egzersiz yapmalı" dedi. Önmez, diyabet hastalarına bayramda beslenme düzenine dikkat etmeleri uyarısında bulundu.
12.05.2021Genel Sağlık
Pandemi şartlarında sağlıklı bir bayram geçirmenin yolları
Pandemi şartlarında sağlıklı bir bayram geçirmenin yollarıPandemi dünyadaki tüm insanların hayatında önemli değişikliklere neden oldu. Bu yıl da geçtiğimiz yıl gibi Ramazan Bayramı kısıtlama ve kapanma ile geçecek. Bu süreçte beslenmenin bağışıklığı korumada çok önemli olduğunu ve aşırı şekerli gıdalardan uzak durulması gerektiğini vurgulayan Beslenme ve Diyet Uzmanı Tuba Örnek, “Tatlı bayramların vazgeçilmezidir. Fakat hamurlu ve şerbetli olanlar yerine mümkün olduğunca sütlü veya yoğurtlu tatlılar, dondurmalar, sıvı yağlı ve az şekerli yapılmış kekler, meyveli tatlılar tercih edilebilir. Basit şeker vücudumuzun hiç ihtiyacı olmayan ve hatta bağışıklığımızı baskılayan, zayıflatan bir gıda” açıklamasında bulundu.
Bayramda oruca alışan vücudun dengesini bozmamaya dikkat!
Bayramda oruca alışan vücudun dengesini bozmamaya dikkat!Diyetisyen Sena Altunbaş, bayramda oruca alışan vücudun dengesinin bozulmaması ve sağlıklı beslenmek için nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlattı.
Ramazan Bayram'ında sağlıklı beslenme
Ramazan Bayram'ında sağlıklı beslenmeBir ay boyunca oruç tutan bireylerin metabolizmaları günde 2-3 öğün tüketmelerinden ötürü yavaşladı. Şimdi kapıda çeşitli mi çeşitli, lezzetli mi lezzetli, bin bir emek harcanarak yapılan yemeklerin olduğu bayram var. İnsan ister istemez başta oruç tutanlar olmak üzere aşırı bir yeme eğilimi içine giriyor. İpin ucunu kaçırırsak kiloların da birer ikişer arttığını biliyoruz artık. Uzman Diyetisyen Şebnem Kandıralı Yıldırım’a Bayramda sağlıklı beslenme önerilerini sorduk.
Bakanlıktan bayram tavsiyeleri! ‘Güne kavurma ile başlamayın’
Bakanlıktan bayram tavsiyeleri! ‘Güne kavurma ile başlamayın’Kurban Bayramı’nda en sık yapılan yanlışları hatırlatan Sağlık Bakanlığı, “Güne kavurma ile değil kahvaltı ile başlayın. Bol tatlı, çay, kahve tüketmeyin, hareketsiz kalmayın” uyarısı yaptı
19.08.2018Gündem
Bayramda yapılan 5 beslenme hatası
Bayramda yapılan 5 beslenme hatasıBeslenme ve Diyet Uzmanı Gönül Tuba Ciğerli, Ramazan’da oruç tutanların beslenme düzeninde önemli değişiklikler yaşandığına dikkat çekerek Ramazan Bayramı’nda yapılan beslenme hataları hakkında bilgi verdi.
Bayramda kontrollü beslenmenin püf noktaları
Bayramda kontrollü beslenmenin püf noktalarıGeleneksel yemeklerin ve tatlıların bol miktarda sunulduğu ve tüketildiği bayramların kontrolsüz beslenmeye sebep olabildiğini belirten beslenme ve diyet uzmanı Tuba Örnek, “ölçülü ve dikkatli olmanın faydası var” dedi.
Bayramda fazla şeker ve çikolata zararlı
Bayramda fazla şeker ve çikolata zararlıRamazan bayramıyla aşırı tüketilen tatlılar vücutta yağ olarak depolanıyor ve kilo artışına neden oluyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Kübra Öztürk, bayramda ikram edilen şeker, çikolata ve tatlılarla öğün geçiştirmenin sağlık açısından tehlikeli olduğunu söyledi.
Tatlıların üzerine tarçın serpiştirin
Tatlıların üzerine tarçın serpiştirinBeslenme ve Diyet Uzmanı İpek Ertan bayramı sağlıklı geçirmek için nasıl beslenmemiz gerektiğini anlattı, önemli önerilerde bulundu.
Bayramda beslenme nasıl olmalı?
Bayramda beslenme nasıl olmalı?Ramazan ayında oruç tutanların beslenme düzeni ve metabolizmasının tekrar normale dönmesi için bayramda büyük özen gösterilmesi gerekiyor. Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel önemli uyarılarda bulundu.
Ramazan'dan sonra beslenmeye dikkat!
Ramazan'dan sonra beslenmeye dikkat!Ramazan ayı boyunca farklı saatlerde uyundu, yeme düzeni değişti ve dolayısıyla metabolizma değişti. Uzm. Dr. Eren Eroğlu oruçtan çıkan vücudun yeni düzene daha hızlı adapte edebilmenin püf noktalarını verdi.
Bayramda ağız hijyenine dikkat!
Bayramda ağız hijyenine dikkat!Geri çevrilemeyen ve karşı konulamayan tatlılar bakterilere, onlar da plakalara ve çürüğe yol açıyor
13.07.2015Genel Sağlık
Bayramda sık yapılan hatalar
Bayramda sık yapılan hatalarDiyetisyen Neşe Ceylan, Ramazan Bayramı’nda en sık yaptığımız 7 hatayı anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.
Bayramda kilo almamak için...
Bayramda kilo almamak için...Ramzan Bayramı'nın muhteşem tatlıları ve yemekleri iştah açıcı olabilir ancak bu uyarılara çok dikkat etmelisiniz. İşte bayramda kilo almamak için yapmanız gerekenler
Bayramda buna çok dikkat edin!
Bayramda buna çok dikkat edin!Uzman Diyetisyen Şefika Aydın Selçuk, Ramazan ayı sonrasında bayram tatilinde çok fazla gıda tüketimi yapılmamasına dikkat çekti.
Kurban Bayramı'nda dikkat etmeniz gerekenler
Kurban Bayramı'nda dikkat etmeniz gerekenlerİstanbul Florence Nightingale Hastanesinden, Uzm. Dr. Süleyman Uraz, sağlıklı bir bayramın 13 adımda ipuçlarını iletti:
29.09.2014Genel Sağlık
Kurban bayramını sağlıklı geçirin!
Kurban bayramını sağlıklı geçirin!Toplumsal dayanışmanın en güzel örneklerinden biri olan kurban bayramında, dikkatsiz beslenme birçok sağlık problemine yol açabilir.
Bayramda beslenme düzeninizi bozmayın!
Bayramda beslenme düzeninizi bozmayın!Bayramlar tatlı, çikolata, hamur işleri gibi gıdaların en çok tüketildiği günlerdir.
23.07.2014Genel Sağlık
Felç hastaları için umut verici gelişme
Felç hastaları için umut verici gelişmeKanada ve ABDde yapılan araştırmada, NA-1 kimyasalının felcin neden olduğu beyin hasarını engelleyebileceği ortaya çıkarıldı.
22.11.2013Sağlık
BAYRAMDA BESLENME - BiR TATLI BiR ÖĞÜNE BEDEL
BAYRAMDA BESLENME - BiR TATLI BiR ÖĞÜNE BEDELHer bayram ziyaretinde sunulan çikolata, tatlı ve şeker gibi gıdalar özellikle diyabet hastalarını zor duruma sokuyor. Uzmanlar, hastaların yiyeceği bir porsiyon şerbetli tatlının bir öğüne bedel olduğunu söylüyor
6.08.2013Cadde
Bayramda çocukların aşırı şeker tüketimine dikkat
Bayramda çocukların aşırı şeker tüketimine dikkatDoçent Doktor Özlem Bekem Soylu Ramazan Bayramı'nda çocukların çok fazla şeker, çikolata ve tatlı tüketmesinin sağlık sorunlarına neden olacağını belirtti.
Bayramda sağlığınızı bozmayın
Bayramda sağlığınızı bozmayınRamazan süresince tutulan oruçtan sonra insan psikolojisinin daha fazla yemek yeme eğilimi gösterdiği belirtildi.
Diyetisyenden bayram uyarıları
Diyetisyenden bayram uyarılarıDiyetisyen Derya Zünbülcan, Ramazan boyunca dengeli bir şekilde beslenen bünyenin bayramda bir anda yorulmaması gerektiğini söyledi.
Bayramda nasıl beslenelim?
Bayramda nasıl beslenelim?Her zaman olduğu gibi bayramlarda da yapabileceğimiz en iyi ölçüde sağlıklı beslenmeye çalışmalıyız.
6.07.2021Bilgi

Benzer Haber Etiketleri

bayramda beslenmebayramda nasıl beslenmeliKurban Bayramıbayramramazan bayramı

Bayramda Beslenme ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.