Çin Merkez Bankası

Çin Merkez Bankası

Son dakika Çin Merkez Bankası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Çin Merkez Bankası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Çin Merkez Bankası haber sayfamızda...

Çin Merkez Bankası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.481 cin merkez bankasi haberi bulunmuştur.
Çin ile yapılan swap anlaşmasına ilişkin duyuru
Çin ile yapılan swap anlaşmasına ilişkin duyuruTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), TCMB ile Çin Halk Cumhuriyeti Merkez Bankası arasında 30 Mayıs 2019'da imzalanan ikili para takası (swap) anlaşmasının 35,1 milyar TL ve 23 milyar Çin yuanı artırılarak toplam 46 milyar TL ve 35 milyar Çin yuanına ulaştığını, anlaşma kapsamında artırılan rakamın bugün itibarıyla hesaplara girdiğini duyurdu.
16.06.2021Uzmanpara
TCMB'den Çin ile yapılan swap anlaşmasına ilişkin duyuru
TCMB'den Çin ile yapılan swap anlaşmasına ilişkin duyuruTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), TCMB ile Çin Halk Cumhuriyeti Merkez Bankası arasında 30 Mayıs 2019'da imzalanan ikili para takası (swap) anlaşmasının 35,1 milyar TL ve 23 milyar Çin yuanı artırılarak toplam 46 milyar TL ve 35 milyar Çin yuanına ulaştığını, anlaşma kapsamında artırılan rakamın bugün itibarıyla hesaplara girdiğini duyurdu.
15.06.2021Ekonomi
Çin'de döviz mevduatları rekor seviyede
Çin'de döviz mevduatları rekor seviyedeÇin'de döviz mevduatları rekor seviyeye yükseldi.
10.06.2021Uzmanpara
Piyasalar imalat sanayi verilerine odaklandı
Piyasalar imalat sanayi verilerine odaklandıKüresel piyasalar karışık bir seyir izlerken, bugün dünya genelinde açıklanacak imalat sanayi Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verileri ve NATO ülkelerinin savunma ve dışişleri bakanlarının toplantısı takip edilecek.
1.06.2021Uzmanpara
Yuanda hızlı değerlenmeye izin verilmeyecek
Yuanda hızlı değerlenmeye izin verilmeyecekÇin Merkez Bankası, yuanda çok hızlı değerlenmeye izin vermeyecek.
1.06.2021Uzmanpara
'Yuanda manipülasyona izin verilmeyecek'
'Yuanda manipülasyona izin verilmeyecek'Çin Merkez Bankası, yuan kurunda son dönemde yaşanan hareketin ardından bugün kur piyasası paydaşları ve diğer hükümet kurumları ile döviz piyasaları konusunda takvim dışı toplantı gerçekleştirdi.
27.05.2021Uzmanpara
Asya borsaları Japonya hariç geriledi
Asya borsaları Japonya hariç gerilediAsya borsalarında, Japonya hariç satış ağırlıklı bir seyir izlendi.
20.05.2021Uzmanpara
Piyasalar dalgalı seyrini sürdürüyor
Piyasalar dalgalı seyrini sürdürüyorKüresel piyasalarda, dün ABD Merkez Bankası (Fed) toplantı tutanaklarında varlık alımlarının azaltılmasına yönelik tartışmalara başlanabileceği sinyali ve kripto para piyasalarındaki hareketliliğin risk iştahını azaltmasıyla negatif bir seyir izlenirken, yeni günün de karışık seyirle başladığı görülüyor.
20.05.2021Uzmanpara
Bitcoin alım satımı yapanlar dikkat! Sistem değişiyor
Bitcoin alım satımı yapanlar dikkat! Sistem değişiyorMeclis’in “Dijital, Sanal ve Kripto Para Sistemleri” raporunda diğer ülkelerin kripto paradan aldıkları vergiler de konu edildi. Raporda, bu enstrümanın vergiye dahil olmasıyla hükümetlerin yaklaşımlarının olumluya döneceği üzerinde duruldu.
22.04.2021Ekonomi
Asya borsaları karışık seyretti
Asya borsaları karışık seyrettiAsya borsalarında, haftanın ikinci işlem gününde karışık bir seyir izlendi.
20.04.2021Uzmanpara
Çin Merkez Bankası faizi değiştirmedi
Çin Merkez Bankası faizi değiştirmediÇin Merkez Bankası (PBoC), politika faizi olarak baz alınan kredi faiz oranını değiştirmeyerek yüzde 3,85 düzeyinde tuttu.
20.04.2021Uzmanpara
Piyasalar negatif seyrediyor
Piyasalar negatif seyrediyorKüresel pay piyasalarında geçen hafta kırılan rekorların ardından yeni haftada kar satışları ve azalan risk iştahı ile düşüşler dikkati çekerken, ülke ve sektör bazlı ayrışmaların da arttığı görülüyor.
20.04.2021Uzmanpara
Asya borsaları karışık seyretti
Asya borsaları karışık seyrettiAsya borsalarında haftanın ilk işlem gününde karışık bir seyir izlendi.
19.04.2021Uzmanpara
Çin tüm bankalara stres testi uygulayacak
Çin tüm bankalara stres testi uygulayacakÇin Merkez Bankası, 2021 yılında ülkedeki bankaların tamamına stres testleri düzenleyecek.
14.04.2021Uzmanpara
Çin’de dijital yuan hazırlığı
Çin’de dijital yuan hazırlığıYaklaşık 1000 yıl önce dünyada metal para hüküm sürerken, Çin kağıt parayı icat etti. Şimdi ise Çin hükümeti para basmayı dijitalleştirmek için kolları sıvadı. Kredi kartları ve mobil ödeme parayı sanal hale getirse de Wall Street Journal gazetesinin haberine göre, Çin’in atacağı adım çok farklı. Söz konusu gelişme mevcut paranın elektronik ortamda transferiyle ilgili değil, bilgisayar koduyla para basılması yönünde.
7.04.2021Ekonomi
Çin'den kripto para açıklaması
Çin'den kripto para açıklamasıÇin Merkez Bankası ülkenin dijital yuan planına artan ilginin Bitcoin fiyatındaki artıştan da kaynaklanıyor olabileceğini bildirdi.
2.04.2021Uzmanpara
Piyasalar beklentileri aşan verilerle toparlandı
Piyasalar beklentileri aşan verilerle toparlandıKüresel piyasalar haftaya satıcılı başlamasına karşın, haftanın ikinci yarısında küresel bazda beklentilerden iyi gelen makroekonomik veriler ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında aşılama çalışmalarındaki ilerlemeyle pozitif seyrederken, gelecek hafta ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın konuşmaları ile yoğun veri gündemi takip edilecek.
27.03.2021Uzmanpara
Çin, 5 yıllık potansiyel büyümeyi hesapladı
Çin, 5 yıllık potansiyel büyümeyi hesapladıÇin Merkez Bankası ülkede 5 yıllık potansiyel büyümeyi %6'nın altında hesapladı.
26.03.2021Uzmanpara
Asya borsaları karışık seyretti
Asya borsaları karışık seyrettiAsya borsalarında haftanın ilk işlem gününde karışık bir seyir izlendi.
22.03.2021Uzmanpara
Piyasalarda enflasyon endişesi sürüyor
Piyasalarda enflasyon endişesi sürüyorKüresel piyasalarda merkez bankalarının faiz kararlarının izlendiği haftada dalgalı bir seyir görülürken gelecek hafta ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın konuşmaları ile dünya genelinde Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verileri başta olmak üzere yoğun veri gündemi takip edilecek.
20.03.2021Uzmanpara
Dijital para projesine iki dev banka daha katıldı
Dijital para projesine iki dev banka daha katıldıUluslararası Ödemeler Bankası (BIS), Çin Merkez Bankası ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) merkez bankalarının sınır ötesi ödemeler için dijital para projesi “Multiple CBDC Bridge”e katıldıklarını bildirdi.
23.02.2021Uzmanpara
Asya borsaları geriledi
Asya borsaları geriledi  Asya borsalarında haftanın ilk işlem gününde satış ağırlıklı bir seyir izlenirken, Japonya'da Nikkei 225 endeksi pozitif ayrıştı.
22.02.2021Uzmanpara
Piyasalar son haftaya moralli başlayacak
Piyasalar son haftaya moralli başlayacakKüresel piyasalar bu hafta karışık bir seyir izlerken, yurt içi piyasalar şubatın son haftasına uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings'in kredi notu görünümündeki olumlu değişimin morali ile başlayacak.
20.02.2021Uzmanpara
Asya borsaları Japonya hariç yükseldi
Asya borsaları Japonya hariç yükseldiAsya borsalarında alış ağırlıklı bir seyir izlenirken, Japonya'da Nikkei 225 endeksi negatif ayrıştı.
20.01.2021Uzmanpara
Piyasalarda gözler ABD'deki yemin töreninde
Piyasalarda gözler ABD'deki yemin törenindeKüresel piyasalarda dün karışık bir seyir izlenmesinin ardından bugün ABD Başkanlığına seçilen Joe Biden'ın yemin töreni ve yapacağı konuşma takip edilecek.
20.01.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

çinpiyasaasyaborsaküresel

Çin Merkez Bankası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.