Cufra

Cufra

Son dakika cufra haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan cufra gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan cufra haber sayfamızda...

Cufra

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 112 cufra haberi bulunmuştur.
Türkiye, Libya'da Misrata-Sirte yolunun ulaşıma açılmasından memnun
Türkiye, Libya'da Misrata-Sirte yolunun ulaşıma açılmasından memnunDışişleri Bakanlığı, Libya'da uzun süredir kapalı olan Misrata-Sirte sahil yolunun dün resmen ulaşıma açılmasını memnuniyetle karşıladığını bildirdi.
31.07.2021Siyaset
Son dakika... Libya Ordusu, Hafter'in yeniden ateşkesi ihlal ettiğini açıkladı!
Son dakika... Libya Ordusu, Hafter'in yeniden ateşkesi ihlal ettiğini açıkladı!Libya ordusu, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı savaş uçaklarının ateşkesi ihlal ettiğini duyurdu. İsviçre'nin Cenevre kentinde 19-23 Ekim'de düzenlenen 5 5 Ortak Askeri Komite toplantıları sonucunda Libya hükümeti ile Hafter'e bağlı heyetler arasında kalıcı ateşkes anlaşması imzalanmıştı.
21.05.2021Dünya
Libya ordusu: Mısır'dan gelen iki uçak silah taşıyordu
Libya ordusu: Mısır'dan gelen iki uçak silah taşıyorduUluslararası Sebha Havalimanı'na iniş yapan uçakların silah taşıdığı bildiriliyor. Sağlık Bakanlığı, uçaklarda tıbbi malzeme ve ilaç bulunduğunu açıklamıştı.
14.04.2021Dünya
Libya'da Sirte-Misrata yolu 2 hafta içinde açılacak
Libya'da Sirte-Misrata yolu 2 hafta içinde açılacakLibya'daki 5 5 Ortak Askeri Komitesi, Sirte ile Misrata arasındaki yolun iki hafta içinde açılacağını ve paralı askerlerin çıkarılmasına başlanacağını duyurdu.
16.03.2021Dünya
Libya ordusu: Paralı askerler Sirte'deki mevzilerine döndü
Libya ordusu: Paralı askerler Sirte'deki mevzilerine döndüLibya ordusu, yeni kurulan Abdulhamid Dibeybe hükümetine güvenoyu oturumu için Sirte kentinin dışına çekilen yabancı paralı askerlerin, eski mevzilerine geri döndüğünü duyurdu.
12.03.2021Dünya
Libya: Hafter, Temsilciler Meclisi milletvekillerinin geçeceği yolu açmıyor
Libya: Hafter, Temsilciler Meclisi milletvekillerinin geçeceği yolu açmıyorLibya ordusu, ülkenin güneyindeki gayrimeşru güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerin, Temsilciler Meclisinin yeni kurulan hükümete güvenoyu vermek için düzenleyeceği oturuma katılacak milletvekillerinin Mısrata-Sirte sahil yolundan geçmesine izin vermediğini bildirdi.
7.03.2021Dünya
Libya'daki askeri komite: Sirte, Temsilciler Meclisinin düzenleyeceği güvenoyu oturumuna hazır
Libya'daki askeri komite: Sirte, Temsilciler Meclisinin düzenleyeceği güvenoyu oturumuna hazırLibya'da Ortak Askeri Komitesi, Sirte kentinin yeni kurulan hükümete güvenoyu vermek için düzenlenecek oturuma hazır olduğunu açıkladı.
28.02.2021Dünya
Libya ordusu: Hafter'in askerleri gitmeden Sirte-Misrata yolu açılmayacak
Libya ordusu: Hafter'in askerleri gitmeden Sirte-Misrata yolu açılmayacakLibya ordusu, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı paralı askerler ülkeyi terk etmeden, Sirte-Misrata yolunun açılmayacağını duyurdu.
4.01.2021Dünya
Libya ordusundan Hafter için bomba açıklama
Libya ordusundan Hafter için bomba açıklamaLibya ordusu, Halife Hafter'e bağlı ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin, Sirte ile Cufra bölgesine silah ve paralı asker sevkiyatı yaptığını açıkladı.
9.12.2020Dünya
Libya'daki gizli pazarlık ortaya çıktı! Mektup yayınlandı
Libya'daki gizli pazarlık ortaya çıktı! Mektup yayınlandıLibya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin elebaşı Hafter'in BAE'den destek talebi üzerine Sudanlı 1200 milisin bölgeye gönderilmesine ilişkin cevaben yazılan mektup, gizli pazarlıkları ortaya çıkardı.
8.12.2020Dünya
Hafter milisleri Libya ordusuna ait karargaha saldırdı
Hafter milisleri Libya ordusuna ait karargaha saldırdıLibya ordusu, gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerin, ülkenin güneyindeki Ubari kentinde ordu birliklerine ait bir karargaha saldırı düzenlediğini ve iki taraf arasında çatışma çıktığını duyurdu.
6.12.2020Dünya
Libyalı yetkililer: Yardım çağrımıza sadece Türkiye karşılık verdi
Libyalı yetkililer: Yardım çağrımıza sadece Türkiye karşılık verdiAnkara ile Trablus arasında, Libya'daki çatışmaların şiddetlendiği dönemde, 27 Kasım 2019'da imzalanan "Güvenlik ve Askeri İş Birliği Mutabakat Muhtırası" ülkedeki dengeleri meşru hükümetin lehine değiştirdi.
27.11.2020Dünya
Libya Ordu Sözcüsü: Cellat ve kurbanın eşit tutulduğu hiçbir barış sürecine güvenmiyoruz
Libya Ordu Sözcüsü: Cellat ve kurbanın eşit tutulduğu hiçbir barış sürecine güvenmiyoruzLibya Ordusu Sözcüsü Albay Muhammed Kununu, ülkedeki krize siyasi çözüm bulmak için yürütülen görüşmelere ilişkin, "cellat ve kurbanın eşit tutulduğu hiçbir barış sürecinin başarısına güvenmediklerini" ifade etti.
25.10.2020Dünya
Libyalı taraflar 4. kez aynı masada
Libyalı taraflar 4. kez aynı masadaBirleşmiş Milletler (BM), Libya’da 2014’den bu yana savaşan iki tarafın temsilcilerinin katılımıyla Ortak Askeri Komite toplantılarının 4. turunun İsviçre’nin Cenevre kentinde başladığını duyurdu.
20.10.2020Dünya
Bakan Çavuşoğlu'ndan Doğu Akdeniz açıklaması: Türkiye'yi dışarıda bırakacak girişimler başarısızlıkla sonuçlanmaya adaydır
Bakan Çavuşoğlu'ndan Doğu Akdeniz açıklaması: Türkiye'yi dışarıda bırakacak girişimler başarısızlıkla sonuçlanmaya adaydırDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ay başındaki Avrupa Birliği (AB) Liderler Zirvesi'nden Türkiye-AB ilişkilerine yönelik olumlu eylemlere yol açacak sonuçlar çıkmadığını bildirdi.
6.10.2020Siyaset
'Diyalog görüşmelerinde ön uzlaşı perşembe günü imzalanacak'
'Diyalog görüşmelerinde ön uzlaşı perşembe günü imzalanacak'Libya Devlet Yüksek Konseyi (DYK) Başkanı Halid El-Mişri, Libya krizindeki siyasi tarafların bir araya geldiği diyalog görüşmelerinde varılan "ön uzlaşının" perşembe günü Fas'ta imzalanacağını açıkladı.
29.09.2020Dünya
Sukne'deki helikopter kazasında 4 Rus paralı askeri  öldü
Sukne'deki helikopter kazasında 4 Rus paralı askeri öldüLibya ordusu, Sukne bölgesinde bu sabah düşen helikopterde bulunan Rus güvenlik şirketi Wagner grubuna bağlı 4 paralı askerin öldüğünü duyurdu.
23.09.2020Dünya
Rus uçakları peş peşe indi, gözler Hafter'e çevrildi
Rus uçakları peş peşe indi, gözler Hafter'e çevrildiRusya'nın Libya'daki askeri varlığını yalanlamasından bir hafta sonra düşen uçaktan kurtulan pilotun Rusça yardım videosu göndermesi üzerine, Moskova'nın bölgedeki varlığını korumak için Libya'ya ne kadar güç gönderdiği soruları gündeme geldi.
11.09.2020Dünya
Libya'da sıcak gelişme: Hafter milislerinden askeri sevkiyat
Libya'da sıcak gelişme: Hafter milislerinden askeri sevkiyatLibya ordusu, ülkenin doğusundaki gayrimeşru güçlerin lideri Halife Hafter milislerine ait 80 askeri araçtan oluşan bir konvoyun Cufra kentinden El-Lud kentine doğru hareket ettiğini duyurdu.
9.09.2020Dünya
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı! Yeni tedbirler gündemde mi?
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı! Yeni tedbirler gündemde mi?Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Kabinenin öncelikli başlığı koronavirüse karşı alınabilecek ilave tedbirler ve Doğu Akdeniz'deki gelişmeler olacak.
7.09.2020Siyaset
Libya ordusu, Hafter milislerine ait bir helikopter ele geçirdi
Libya ordusu, Hafter milislerine ait bir helikopter ele geçirdiLibya ordusu, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislere ait bir askeri helikopteri başkent Trablus'un doğusunda ele geçirdi.
7.09.2020Dünya
‘İç tartışmalarla enerjinizi  tüketmeyin’
‘İç tartışmalarla enerjinizi tüketmeyin’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti Başkanlık Konseyi Başkanı Fayiz Es-Serrac’ı Vahdettin Köşkü’nde kabul etti.
7.09.2020Siyaset
Kabine toplanıyor
Kabine toplanıyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’ne başkanlık edecek. Toplantıda her geçen gün artan koronavirüs vakaları değerlendirilecek, alınabilecek yeni önlemler görüşülecek. Erdoğan’ın iş yerleri ve sokaklarda maske, mesafe ve temizlik denetimlerinin artırılması mesajını vereceği kaydedildi.
7.09.2020Siyaset
Serrac ile sürpriz görüşme
Serrac ile sürpriz görüşmeCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti Başkanlık Konseyi Başkanı Fayiz Es-Serrac’ı ağırlayacak.
6.09.2020Siyaset
Türkiye ve Rusya ateşkesten memnun
Türkiye ve Rusya ateşkesten memnunTürk ve Rus heyetlerinin Libya konusunda Moskova’da gerçekleştirdikleri görüşmede olumlu mesajlar paylaşıldı. Dışişleri Bakanlığı, görüşmede Libya’da siyasi çözüme ulaşılması amacıyla kapsayıcı bir siyasi diyalog sürecinin başlatılmasına işaret edildiğini duyurdu.
2.09.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Cufra ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.