Döviz Rezervi

Döviz Rezervi

Son dakika Döviz rezervi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Döviz rezervi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Döviz rezervi haber sayfamızda...

Döviz Rezervi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 682 döviz rezervi haberi bulunmuştur.
Japonya'nın döviz rezervi düşüş gösterdi
Japonya'nın döviz rezervi düşüş gösterdiDünya'nın en büyük rezervine sahip ikinci ülkesi olan Japonya'nın döviz rezervi eylül ayında düşüş gösterdi.
7.10.2021Uzmanpara
Merkez Bankası döviz rezervleri 122 milyar dolara çıktı
Merkez Bankası döviz rezervleri 122 milyar dolara çıktıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) toplam rezervleri 24 Eylül haftasında 1 milyar 257 milyon dolar artarak 122 milyar 44 milyon dolara yükseldi.
30.09.2021Ekonomi
Kavcıoğlu: Rezervlerimiz 120 milyar doların üzerine çıktı
Kavcıoğlu: Rezervlerimiz 120 milyar doların üzerine çıktıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu, Finansın Geleceği Zirvesi'nde önemli açıklamalarda bulundu. Kavcıoğlu, "Yaptığımız düzenlemelerle nakit akışını sağladık. Rezervlerimiz 120 milyar doların üzerine çıktı." dedi.
28.09.2021Haberler
'Döviz rezervi 118 milyar doları aştı'
'Döviz rezervi 118 milyar doları aştı'Erdoğan, döviz rezervinin 27 Ağustos itibariyle 118 milyar doları aştığını söyledi. Türkiye’nin pandemiye ve bölgesindeki bütün krizlere rağmen kesintisiz büyüdüğünü belirterek “Bu yılı yüzde 9 civarında büyümeyle kapatmayı ümit ediyoruz” dedi.
7.09.2021Siyaset
Son dakika! Erdoğan açıkladı: Çeltik alım fiyatları belli oldu
Son dakika! Erdoğan açıkladı: Çeltik alım fiyatları belli olduSon dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısının ardından çeltik alım fiyatlarını açıkladı. Çeltik fiyatları çiftçinin yüzünü güldürdü.
6.09.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan döviz rezervi açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan döviz rezervi açıklamasıKabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan flaş açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Geçen seneyi 93,3 milyar dolarla kapattığımız döviz rezervlerimiz, 27 Ağustos itibarıyla 118 milyar doları aşmış durumdadır." dedi.
6.09.2021Haberler
Yabancılar atağa geçti! 2 ayda 3 milyar dolar
Yabancılar atağa geçti! 2 ayda 3 milyar dolarTürkiye’ye, temmuz ve ağustosta 3 milyar dolarlık net yabancı girişi gerçekleşti. TL hazirandan bu yana dolar karşısında en fazla değer kazanan para birimi oldu. İşsizliği 3 yılın, cari açığı ise 10 ayın en düşük seviyesine indiren Türkiye son iki ayda yabancı yatırımcıların gözdesi haline geldi.
6.09.2021Ekonomi
Erdoğan, Taliban’ın Türkiye’ye yaptığı teklifi açıkladı: Havalimanını siz işletin
Erdoğan, Taliban’ın Türkiye’ye yaptığı teklifi açıkladı: Havalimanını siz işletinICumhurbaşkanı Erdoğan, “Taliban’ın Kabil Havalimanı’nın işletilmesi noktasında bize teklifleri var. ‘Güvenliği biz sağlayalım ama işletmeyi siz yapın’ diyor. Bizim bu konuda henüz verilmiş bir kararımız yok” açıklaması yaptı
28.08.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Taliban'ın teklifini açıkladı
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Taliban'ın teklifini açıkladıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bosna Hersek'i ziyaretinden önce Atatürk Havalimanı'nda basın toplantısı düzenledi. Afganistan'daki son gelişmeleri değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Taliban ile 3,5 saatlik bir görüşmenin yapıldığını belirterek, "Devlet olarak ne gerekiyorsa yapıyoruz. Taliban'la gerektiğinde görüşme yaparız. Taliban hatta Kabil Havaalanı'nın işletilmesi noktasında bize teklifleri var. 'Güvenliği biz sağlayalım, işletmeyi siz yapın.' Henüz verilen bir karar yok." dedi.
27.08.2021Siyaset
Prof. Dr. Sefer Şener'den Türkiye'nin döviz rezerviyle ilgili önemli açıklama
Prof. Dr. Sefer Şener'den Türkiye'nin döviz rezerviyle ilgili önemli açıklamaIMF tarafından Türkiye'ye tahsis edilen 6.3 milyar dolarlık SDR ile birlikte Türkiye'nin döviz rezervlerinin önümüzdeki hafta 115 milyar dolara çıkması bekleniyor. İstanbul Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Sefer Şener "IMF diyor ki, Türkiye'ye 6.3 milyar dolar rezerv tanıdı. Merkez Bankası'nın döviz rezervleri arasına buna da ekliyorsunuz. Arap ülkeleri bu rezervleri çekti bile. Türkiye'nin önümüzdeki süreçte bu rezervleri kullanacağını düşünmüyorum. Kullanmasanız da 109 milyar dolarlık rezerv 115 milyar dolara çıkarılmış oluyor. Piyasanın beklentilerine bu durumun çok büyük katkısı var" dedi.
25.08.2021Haberler
Prof. Dr. Sefer Şener'den Türkiye'nin döviz rezerviyle ilgili önemli açıklama
Prof. Dr. Sefer Şener'den Türkiye'nin döviz rezerviyle ilgili önemli açıklamaIMF tarafından Türkiye'ye tahsis edilen 6.3 milyar dolarlık SDR ile birlikte Türkiye'nin döviz rezervlerinin önümüzdeki hafta 115 milyar dolara çıkması bekleniyor. İstanbul Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Sefer Şener "IMF diyor ki, Türkiye'ye 6.3 milyar dolar rezerv tanıdı. Merkez Bankası'nın döviz rezervleri arasına buna da ekliyorsunuz. Arap ülkeleri bu rezervleri çekti bile. Türkiye'nin önümüzdeki süreçte bu rezervleri kullanacağını düşünmüyorum. Kullanmasanız da 109 milyar dolarlık rezerv 115 milyar dolara çıkarılmış oluyor. Piyasanın beklentilerine bu durumun çok büyük katkısı var" dedi.
25.08.2021Ekonomi
Direniş ateşi yandı
Direniş ateşi yandıAfganistan’da Taliban’ın ülkeye hakim olmasının ardından Penşir bölgesinde başlayan direniş hareketi ivme kazandı. Dün çeşitli kentlerde çok sayıda genç Afgan, Taliban karşıtı protesto düzenledi.
19.08.2021Dünya
Rusya'nın altın ve döviz rezervleri azaldı
Rusya'nın altın ve döviz rezervleri azaldıRusya Merkez Bankası'nın altın ve döviz rezervleri 0,3 milyar dolar azaldı.
12.08.2021Uzmanpara
‘Biden ile çok şey konuşacağız’
‘Biden ile çok şey konuşacağız’Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Biden ile seçildikten sonra yapacağı görüşmenin ilk yüz yüze görüşme olacağını belirterek, “Öncelikle Türkiye-Amerika ilişkilerini masaya bir yatırmamız gerekiyor... Görüşme alanımız çok geniş” dedi.
14.06.2021Siyaset
13 Haziran 2021 Günün Özeti Milliyet'te
13 Haziran 2021 Günün Özeti Milliyet'te13 Haziran 2021 Günün Özeti Milliyet'te
13.06.2021Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan NATO Zirvesi öncesi flaş açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan NATO Zirvesi öncesi flaş açıklamalarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Brüksel ziyareti öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'Şu anda Merkez Bankası'nın döviz rezervi konusunda geldiğimiz nokta 100 milyar dolar seviyesine ulaşmış durumdayız. Ülkelerin kendi yerel paraları ile ticaretleri ve para takası anlaşması ile gerçekleşiyor' dedi.
13.06.2021Haberler
Son dakika... Biden ile görüşme öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklama
Son dakika... Biden ile görüşme öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamaGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Brüksel ziyareti öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'Şu anda Merkez Bankası'nın döviz rezervi konusunda geldiğimiz nokta 100 milyar dolar seviyesine ulaşmış durumdayız. Ülkelerin kendi yerel paraları ile ticaretleri ve para takası anlaşması ile gerçekleşiyor' dedi. Patriotlar konusunda ise Erdoğan, 'Bu konuda da yine Amerika sözünde durmamış, bunları geri almış. Geri alınca tabii bizler de bu arada Rusya'yla bir anlaşmaya gitmek suretiyle malum S400'ler konusunda adım attık ve S400'leri aldık. Bütün bunların yanında tabii daha başka birçok savunma sanayiinde başlayıp da devam edemediğimiz konular var' diye konuştu.
13.06.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 128 milyar dolar tartışmaları ile ilgili açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 128 milyar dolar tartışmaları ile ilgili açıklamaCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. 128 milyar dolar tartışmalarına ilişkin çarpıcı ifadelere yer verdi.
21.04.2021Haberler
Son dakika... 128 milyar dolar tartışmaları ve Kabine değişikliğiyle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklama
Son dakika... 128 milyar dolar tartışmaları ve Kabine değişikliğiyle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamaGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. 128 milyar dolar tartışmaları, CHP'li Engin Altay'ın sözleri ve Kabine'deki revizyona ilişkin çarpıcı ifadelere yer verdi. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları...
21.04.2021Siyaset
Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 128 milyar dolar talimatı
Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 128 milyar dolar talimatıAK Parti “yerel yönetimler” düzenlemesini yeniden gündemine aldı. Büyükşehirlere gelir payı sınıflaması, kalan 51 ilde hizmetlerin daha hızlı verilebilmesi için “bütünşehir” formülünün devreye sokulması formülü masada... Öte yandan Erdoğan toplantıda Merkez Bankası rezervleri hakkında 'bilgilendirme' talimatı verdi. İşte detaylar...
21.04.2021Siyaset
Masum Türker: "Türk ekonomisine saldırı oldu"
Masum Türker: "Türk ekonomisine saldırı oldu"Eski Başbakan Bülent Ecevit'in döneminde ekonomi bakanlığı yapan, 2009-2015 yılları arasında Demokratik Sol Parti genel başkanlığı görevini yürüten Masum Türker Türk ekonomisine yönelik saldırı olduğunu savundu... Türker, saldırının nedeninin yurtdışındaki rezervlerin Türkiye'ye getirilmesi olduğunu ileri sürdü. ''Bence Berat Albayrak başarılıydı başarısız değildi.'' İfadesini kullanan Türker, “Türkiye'de ekonomik bozukluk yaratmak için ciddi bir baskı sürecini sürdürüyorlar” açıklamasında bulundu.
11.04.2021Televizyon
Masum Türker: Türk ekonomisine saldırı oldu
Masum Türker: Türk ekonomisine saldırı olduEski Başbakan Bülent Ecevit'in döneminde ekonomi bakanlığı yapan, 2009-2015 yılları arasında Demokratik Sol Parti genel başkanlığı görevini yürüten Masum Türker Türk ekonomisine yönelik saldırı olduğunu savundu...
11.04.2021Ekonomi
Son dakika... AK Partili Hayati Yazıcı'dan partilere hazine yardımı açıklaması
Son dakika... AK Partili Hayati Yazıcı'dan partilere hazine yardımı açıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova'ya önemli açıklamalarda bulundu. Siyasi parti yasasının 2023 seçiminden önce tamamlanmasının beklendiğini belirten Yazıcı, 'Çalışma henüz sonuçlanmadı ama formül aranıyor' dedi. Öte yandan Hayati Yazıcı, partilere hazine yardımıyla ilgili de çarpıcı bilgiler verdi. İşte AK Parti Genel Başkan Yardımcısı'nın açıklamaları...
11.03.2021Siyaset
Son dakika haberi: Akkuyu'da tarihi an! Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin'den önemli açıklamalar
Son dakika haberi: Akkuyu'da tarihi an! Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin'den önemli açıklamalarGelen son dakika haberine göre; Akkuyu Nükleer Güç Santrali üçüncü ünitesinin temel atma töreni canlı bağlantı ile gerçekleştirildi. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de katıldı. Erdoğan, 'Nükleer enerjide enerji politikamız açısından özel bir yere sahiptir. Tesisimiz en yoğun dönemde 16 bin, işletme sürecinde 4 bin istihdam sağlayacaktır' dedi. Putin ise, 'Modern yenilikçi yöntemler uygulanıyor. En sıkı güvenlik tedbirleri uygulanıyor. NGS'nin siparişlerinin büyük bölümü Türk firmalar tarafından sağlanıyor' ifadelerine yer verdi.
10.03.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan dünyaya ilan etti: Yırtıp atıyoruz
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan dünyaya ilan etti: Yırtıp atıyoruzGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM’de '100. Yılında İstiklal Marşı Sergisi'nde konuşma yaptı. Erdoğan, 'Nasıl 100 yıl önce Sevr’i yırtıp atmışsak; bugün de FETÖ, DEAŞ, PKK gibi taşeronlar aracılığıyla ülkemize dayatılmaya çalışılan modern Sevrleri yırtıp atıyoruz' dedi.
10.03.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Döviz Rezervi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.