Dursun Çiçek

Dursun Çiçek

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul-2 4 .sıra Adayı.1960 yılında Tokat Reşadiye’de doğdu. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde subay olarak 1980 yılında hizmete başladı. 1984 yılında Deniz Harp Okulu Komutanlığı Heybeliada-İstanbul’a Muhafız ve Hizmet Bölük Komutanı olarak atandı. 1990 yılında Harp Akademisini devre ikincisi olarak bitirdi ve Kurmay Yüzbaşı oldu. 2004 yılında Genelkurmay Başkanlığındaki Bilgi Destek Daire Başkanlığına Şube Müdürü olarak atandı. Çukurova Üniversitesinde İnsan Kaynakları Yönetim dalında İşletme Doktorası yaptı. Örgütlerde motivasyon ve iş yaşam kalitesi konusunda eğitim birimlerinde alan çalışması yaptı ve Doktora Tezi hazırladı.

Dursun Çiçek

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.245 dursun çiçek haberi bulunmuştur.
Kapatılan Taraf gazetesi çalışanlarının davasında birleştirme kararı
Kapatılan Taraf gazetesi çalışanlarının davasında birleştirme kararı Kapatılan Taraf Gazetesi çalışanlarının davasında verilen hapis cezalarının istinaf mahkemesince usul yönünden bozulması üzerine gazetenin eski yöneticileri Ahmet Altan, Yasemin Çongar, Yıldıray Oğur ve muhabir Mehmet Baransu'nun yeniden yargılandıkları davada birleştirme kararı verildi.
31.05.2023 Gündem
CHP'de Sadullah Ergin krizi! İlk açıklama geldi
CHP'de Sadullah Ergin krizi! İlk açıklama geldi Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in DEVA Partisi kontenjanından CHP listesinden aday gösterilmesine tepkiler sürüyor. Kumpas davalarını hatırlatıp CHP'ye sert eleştiriler yöneltildi. İşte bu anlamda CHP'li isimlerden 'Listeleri işgal listeleri' benzetmesi yapılırken Sadullah Ergin'den eleştirilere yanıt geldi. Peki Genel Merkez o eleştirilere nasıl yanıt verdi?
11.04.2023 Haberler
CHP'de Sadullah Ergin krizi! İlk açıklama geldi
CHP'de Sadullah Ergin krizi! İlk açıklama geldi Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in DEVA Partisi kontenjanından CHP listesinden aday gösterilmesine tepkiler sürüyor. Kumpas davalarını hatırlatıp CHP'ye sert eleştiriler yöneltildi. CHP'li Oğuz Kaan Salıcı, "Ahmet'i, Mehmet'i, listeleri, kişileri konuşmak bu işin teferruat tarafı" diyerek tepkilere cevap verdi. İşte detaylar...
11.04.2023 Gündem
Abdulkadir Selvi, İmamoğlu için verilen kararı CNN TÜRK'te değerlendirdi
Abdulkadir Selvi, İmamoğlu için verilen kararı CNN TÜRK'te değerlendirdi Ekrem İmamoğlu’na verilen hapis cezasını hukukçu ve gazeteciler CNN Türk canlı yayınında Ahmet Hakan İle Tarafsız Bölge programında değerlendirdi.
14.12.2022 Haberler
Gazeteci ve Hukukçular 'İmamoğlu' kararını CNN TÜRK'te değerlendirdi
Gazeteci ve Hukukçular 'İmamoğlu' kararını CNN TÜRK'te değerlendirdi Ekrem İmamoğlu’na verilen hapis cezasını hukukçu ve gazeteciler CNN Türk canlı yayınında Ahmet Hakan İle Tarafsız Bölge programında değerlendirdi.
15.12.2022 Gündem
6'lı masada 'HDP'li bakan' tartışması büyüyor! Gürsel Tekin: Kim bana had bildirecek?
6'lı masada 'HDP'li bakan' tartışması büyüyor! Gürsel Tekin: Kim bana had bildirecek? CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'in "İktidara gelmemiz halinde HDP'ye bakanlık verilebilir" sözlerine İYİ Parti'den sert tepkiler var. CHP'li Gürsel Tekin de tepki çeken o sözler sonrası açıklama yaptı.
6.09.2022 Haberler
6'lı masada 'HDP'li Bakan' tartışması büyüyor! Gürsel Tekin: Kim bana had bildirecek?
6'lı masada 'HDP'li Bakan' tartışması büyüyor! Gürsel Tekin: Kim bana had bildirecek? CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'in "İktidara gelmemiz halinde HDP'ye Bakanlık verilebilir" sözlerine İYİ Parti'den sert tepkiler var. CHP'li Gürsel Tekin de tepki çeken o sözler sonrası açıklama yaptı.
6.09.2022 Siyaset
MHP'li Uğur Öztürk: 'Erdoğan ilk turda seçilir'
MHP'li Uğur Öztürk: 'Erdoğan ilk turda seçilir' Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Öztürk, gelecek yıl haziran ayında yapılacak olan seçimlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimi ilk turda kazanacağından ve Cumhur İttifakı'nın mecliste güçlü bir çoğunlukla temsil edileceğinden hiçbir şüphesi olmadığını söyledi.
20.05.2022 Siyaset
'Hakaret' davasında hakim karşısına çıkan İlker Başbuğ: Kimseyi kişisel suçlamıyorum
'Hakaret' davasında hakim karşısına çıkan İlker Başbuğ: Kimseyi kişisel suçlamıyorum Adalet Bakanı Bekir Bozdağ dahil AK Parti'li 6 siyasetçiye hakaret ettiği suçlamasıyla hakkında dava açılan eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un yargılanmasına başlandı. Kapalı görülen duruşmadan sonra açıklama yapan Başbuğ, "İçeride verdiğim savunmada da kişisel olarak kimseyi suçladığım yoktur. Benim bütün istediğim 'Bu yasa değişikliği teklifini ilk gündeme getiren, bu yasa değişikliğini ilk kaleme alanlar kimlerdir; bu araştırılsın, incelensin' diyorum. Bütün istediğim bu" dedi.
3.03.2022 Gündem
Soylu’dan iki gazeteciye suç duyurusu: Kumpas tüm yönleriyle araştırılmalı
Soylu’dan iki gazeteciye suç duyurusu: Kumpas tüm yönleriyle araştırılmalı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gazeteciler Hadi ve Süleyman Özışık hakkında “hakaret”, “iftira” ve “örgüt içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım” ettikleri iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.
20.05.2021 Siyaset
Son dakika: Bakan Soylu'dan 'organize suç örgütü' açıklaması: Uluslararası bir operasyon var!
Son dakika: Bakan Soylu'dan 'organize suç örgütü' açıklaması: Uluslararası bir operasyon var! Son dakika haberine göre, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gündeme dair açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu organize suç örgütü tartışmalarına ilişkin 'Burada uluslararası bir operasyon var.' ifadesini kullandı. Soylu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin suçluyla suçsuzu, haklıyla haksızı, devlete ihanet edenle bu devlete ve millete tabi olanı en iyi bilen anlayışa sahip olduğunu ifade ederek, "Alır, getirir ve adalete teslim eder, bu kadar açık. Bu bir operasyondur, bu operasyon devam ediyor.' dedi.
20.05.2021 Siyaset
Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den önemli açıklamalar
Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den önemli açıklamalar MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Zillet ittifakı, yeni ortak gördüğü bulaşıcı hastalıktan nemalanma sırasına girecek kadar basiretini kaybetmiştir" dedi. Bahçeli, "Milletimiz 2023 Haziran ayında bozguncuları sandıkta bozuk para gibi harcayacaktır" diye konuştu.
18.05.2021 Siyaset
Son dakika...CHP'de atama şoku! İmamoğlu'nun genel sekreterliğe getirdiği isim kriz çıkardı
Son dakika...CHP'de atama şoku! İmamoğlu'nun genel sekreterliğe getirdiği isim kriz çıkardı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun genel sekreterliğe atadığı Can Akın Çağlar, 8 yıl önce CHP milletvekilleri Aykut Erdoğdu ve Sezgin Tanrıkulu tarafından yolsuzlukla suçlanmıştı. CHP Grup Başkanvekili Özkoç, atamayla ilgili ‘parti içinde değerlendirme yapacaklarını’ söyledi.
9.07.2020 Siyaset
Çiçek ifade verdi: Amacımız ışık tutmak
Çiçek ifade verdi: Amacımız ışık tutmak Askerlerin sivil mahkemede yargılanmasının önünü açan TBMM’nin yasa değişikliğinin arkasında FETÖ’nün olduğu açıklamaları nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un ardından Emekli Kurmay Albay, eski CHP Milletvekili Dursun Çiçek’in de ifadesi alındı.
17.06.2020 Gündem
Eski CHP milletvekili Dursun Çiçek ifade verdi
Eski CHP milletvekili Dursun Çiçek ifade verdi Son dakika haberi... AK Partili 6 milletvekilinin suç duyurusu üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hakkında "İftira" suçundan soruşturma başlatılan eski CHP Milletvekili Dursun Çiçek ifade verdi. İfadesinin ardından basın açıklaması yapan Çiçek, "Biz önergeye imza atan 6 vekil FETÖ'cü demiyoruz. Buradan başlayın soruşturmaya diyoruz" dedi.
16.06.2020 Siyaset
Başbuğ ifadeye çağrıldı
Başbuğ ifadeye çağrıldı AK Partili altı milletvekilinin suç duyurusunun ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un, “iftira” ve “hakaret” suçlarından ‘şüpheli’ olarak ifadesinin alınması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na talimat yazısı gönderdi.
11.06.2020 Siyaset
Son dakika: İlker Başbuğ ifadeye çağrıldı
Son dakika: İlker Başbuğ ifadeye çağrıldı Son dakika haberi... Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı 6 AK Partili vekilin yaptığı suç duyurusu üzerine eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'u ifadeye çağırdı
10.06.2020 Gündem
TBMM Başkanı Şentop'tan, 'FETÖ'nün siyasi ayağı' değerlendirmesi
TBMM Başkanı Şentop'tan, 'FETÖ'nün siyasi ayağı' değerlendirmesi TBMM Başkanı Mustafa Şentop, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'FETÖ'nün siyasi ayağı' ile ilgili açıklamasına ilişkin, bu tür tartışmaların parlamento çatısı altında yapılmasını doğru bulmadığını söyledi.
12.02.2020 Siyaset
AK Partililerden Başbuğ ve Çiçek için suç duyurusu
AK Partililerden Başbuğ ve Çiçek için suç duyurusu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın grup toplantısında yaptığı çağrının ardından AK Partili 6 milletvekili, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ hakkında “FETÖ’nün siyasi ayağı” iddiasıyla ilgili dün Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.
8.02.2020 Gündem
Son dakika... AK Parti'den İlker Başbuğ'a suç duyurusu
Son dakika... AK Parti'den İlker Başbuğ'a suç duyurusu Son dakika gelen bilgilere göre; AK Partili vekillerin avukatları İlker Başbuğ hakkındaki dilekçeyi savcılığa verdi. Bekir Bozdağ, Mustafa Elitaş ve Ahmet Aydın'ın da arasında bulunduğu AK Partili 6 milletvekili, askerlerin sivil mahkemede yargılanmasının önünü açan TBMM'nin yasa değişikliğine "FETÖ projesi" diyen eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ hakkında suç duyurusunda bulundu
7.02.2020 Gündem
AK Partili 6 isimden İlker Başbuğ hakkında suç duyurusu
AK Partili 6 isimden İlker Başbuğ hakkında suç duyurusu AK Parti Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, İlker Başbuğ'un iddialarıyla ilgili gerekli hazırlıkları yaptıklarını ve bugün öğleden sonra Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunacaklarını bildirdi. Elitaş, "6 kişi öğleden sonra İlker Başbuğ hakkında suç duyurusunda bulunacak" dedi.
7.02.2020 Siyaset
'Ergenekon' davasının gizli tanığı olan savcı Bayram Bozkurt'a FETÖ'den 15 yıl hapis
'Ergenekon' davasının gizli tanığı olan savcı Bayram Bozkurt'a FETÖ'den 15 yıl hapis Erzincan'daki "Ergenekon davası"nda gizli tanık olarak ifade veren eski cumhuriyet savcısı Bayram Bozkurt, "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi olduğu", "yalancı tanıklık yaptığı" ve "kişiyi hürriyetinden yoksun kıldığı" gerekçesiyle 15 yıl 2 ay 15 gün hapis cezasına mahkum edildi.
29.11.2019 Gündem
Kaynak Holding'in kurucusuna FETÖ'den 15 yıl hapis istemi
Kaynak Holding'in kurucusuna FETÖ'den 15 yıl hapis istemi İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütüne (FETÖ) yönelik soruşturma kapsamında tutuklanan, örgüte iltisakı nedeniyle kayyum atanan Kaynak Holding'in kurucularından Kemal Başkaya hakkında 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
14.10.2019 Gündem
Sami Haşıloğlu ve Murat Dalkuş hakkında kırmızı bülten
Sami Haşıloğlu ve Murat Dalkuş hakkında kırmızı bülten Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpas davalarından "Ergenekon" davasına bakan 8 eski hakim ve savcının, "suç uydurmak ve görevi kötüye kullanmak" suçlarından yargılandığı davada firari sanıklar eski hakim Sedat Sami Haşıloğlu ile eski savcı Mehmet Murat Dalkuş hakkında kırmızı bülten çıkarılması kararlaştırıldı.
8.10.2019 Gündem
Son dakika... FETÖ'den yargılanan Balyoz savcısı Hüseyin Kaplan için karar çıktı
Son dakika... FETÖ'den yargılanan Balyoz savcısı Hüseyin Kaplan için karar çıktı Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sonrası yürütülen soruşturma kapsamında meslekten ihraç edilen ve tutuklu yargılanan ''Balyoz Planı'' davası savcılarından Hüseyin Kaplan'ın, ''Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım'' suçundan 15 yıl hapis cezasına çarptırılmasına karar verildi.
9.04.2019 Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Dursun Çiçek ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.