Engin Özkoç

Engin Özkoç

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya 1 .sıra Adayı.5 Şubat 1962 yılında Sakarya′nın Kayalar Memduhiye köyünde doğdu. İlkokulu bu köyde, ortaokul ve liseyi, Sakarya′nın Adapazarı ilçesinde okuduktan sonra, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi′ni bitirdi.İş hayatına 1980 yılında, Adapazarı Belediyesi E.S.O İşletmeler Garajı′nda tornacı olarak başladı. 1989 yılına kadar market işletmeciliği yaptı. Gençlik kollarında çalıştığı CHP′den, 1989 yılında belediye meclis üyesi oldu. Belediye Meclisi′nde Grup Başkan Vekili olarak görevini sürdürürken, dönemin Belediye Başkanı Ünal Ozan tarafından Belediye Başkan Yardımcılığı′na getirildi. Bu görevi 4 yıl sürdürdü. 2004 yılı seçimlerinde CHP′den Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday oldu. Şubat 2009 Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) seçimlerinde, SATSO Meclis Başkanlığı′na seçildi. Yaklaşık 2 yıl bu görevini sürdürdü. CHP milletvekilliği adaylığı için bu görevden istifa etti.Ayrıca, 2010 yılında seçildiği, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Başkan Yardımcılığı görevini de CHP milletvekilliği adaylığı için bıraktı. Özel iş hayatına eğitim kurumları işleterek devam etmektedir. 24. Dönem Sakarya milletvekili olarak TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyeliği görevinde bulunmaktadır. CHP TBMM Grup Yönetim Kurulu Üyeliği yanı sıra CHP İş Dünyası Diyalog ve Dayanışma Birimi (İDDB) Koordinatör Yardımcılığı görevini ve CHP Emek Büroları Komisyonu üyeliğini de sürdürmektedir.İki kız kardeşi olan Engin Özkoç bekar olup halen annesiyle birlikte Sakarya′nın Sapanca ilçesinde ikamet etmektedir.

Engin Özkoç

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 482 engin özkoç haberi bulunmuştur.
AK Parti sözcüsü Çelik 'Türkiye diplomasi devletidir' dedi ve açıkladı: Yunanistan masadan kaçıyor
AK Parti sözcüsü Çelik 'Türkiye diplomasi devletidir' dedi ve açıkladı: Yunanistan masadan kaçıyorAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik partisinin MKYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu. Yunanistan'ın çözüm için kurulan masadan kaçtığını dile getiren Çelik, "Türkiye büyük bir müzakere ve diplomasi devletidir. Sorunları masada çözme kabileyetine sahiptir' sözlerini kullandı. Terörle mücadele kararlılık vurgusu yapan Çelik, "Operasyonlarımız sürüyor. Bu mücadele Türkiye'nin hiçbir şekilde taviz vermeyeceği ve meşru bir mücadele." ifadelerini kullandı. Çelik siyasetteki kimlik tartışmasına dair "Ötekileştirmeye asla müsaade etmeyiz. Orada bu tartışmanın böyle bir kaç hafta arayla gündeme gelmesini ayıplıyoruz." cümlelerini sarf etti.
14.06.2022Siyaset
CHP’li başkanlar kampa giriyor
CHP’li başkanlar kampa giriyorCHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partisinin tüm belediye başkanlarını 27-28-29 Mayıs tarihlerinde Van’da seçim kampına alacak. Genel Merkez’in seçim hazırlıkları, belediye başkanlarına anlatılacak.
23.05.2022Siyaset
Havai fişek fabrikasındaki patlamanın davasında mahkeme kararı açıkladı
Havai fişek fabrikasındaki patlamanın davasında mahkeme kararı açıkladıSakarya'nın Hendek ilçesinde 7 işçinin hayatını kaybettiği, 127 kişinin de yaralandığı havai fişek fabrikasındaki patlama ile ilgili açılan davanın 8'inci duruşmasında karar açıklandı. Mahkeme heyeti, her iki taraf avukatlarından 'olası kasıt' durumu hakkında savunma ve beyan aldı.
1.03.2022Gündem
MHP'li Yılık: CHP bir nevi HDP'nin şubesi olmuştur
MHP'li Yılık: CHP bir nevi HDP'nin şubesi olmuşturMHP Genel Başkan Yardımcısı Pelin Yılık, partisinin 'Adım Adım 2023, İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantıları'nın Muğla'nın Bodrum ilçesi ayağında konuştu. Yılık, "CHP, bir nevi HDP'nin şubesi olmuştur. CHP, terör örgütü üyelerini savunur hale gelmiş, cenazelerinde de milletvekilleri boy gösterir olmuştur" dedi.
26.02.2022Siyaset
Uluslararası Sözleşmeler, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi
Uluslararası Sözleşmeler, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildiTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda, uluslararası sözleşmeleri içeren 5 ayrı kanun teklifi kabul edildi.
16.02.2022Gündem
AK Parti'li Turan: Seçimler zamanında yapılacak
AK Parti'li Turan: Seçimler zamanında yapılacakAK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Biz, 1,5 yılda bir seçim yapılmasın diye, erken seçim olmasın diye sistem değişikliği talep etmiştik. Tam da seçim zamanında yapılsın diye bu sistemi tercih etmiştik. Seçimler zamanında yapılacaktır" dedi.
16.02.2022Siyaset
‘Biz sahadayız, MHP'ye mihmandarlık yaparız’
‘Biz sahadayız, MHP'ye mihmandarlık yaparız’CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, MHP'nin, sandıktan CHP'nin birinci çıktığı bölgelere yönelik özel çalışma yürütme kararına ilişkin açıklamalarda bulundu. Milliyet'e konuşan Özkoç, MHP'nin CHP'nin birinci parti çıktığı illere gidecek olmasına ilişkin şu değerlendirmeleri yaptı:
15.02.2022Siyaset
‘Nefret siyasetine geçit vermeyeceğiz’
‘Nefret siyasetine geçit vermeyeceğiz’AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Sedef Kabaş’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik sözlerine tepki göstererek, “Nefret siyaseti pandemisi oluşturmaya ve demokrasimizi kuşatmaya çalışıyorlar. Hakarete de nefret siyasetine de asla geçit vermeyeceğiz” dedi.
25.01.2022Siyaset
AK Parti'den Kabaş, Özkoç ve Erdoğdu hakkında suç duyurusu
AK Parti'den Kabaş, Özkoç ve Erdoğdu hakkında suç duyurusuAK Parti teşkilatları 81 ilde adliyelere başvurarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan söylemlerinden dolayı gazeteci Sedef Kabaş ile CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ve CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusunda bulundu.
25.01.2022Siyaset
‘Yol haritasında mutabık kaldık’
‘Yol haritasında mutabık kaldık’CHP lideri Kılıçdaroğlu, DEVA Partisi lideri Babacan’ı ziyaret etti. Güçlendirilmiş parlamenter sistem çalışmalarının görüşüldüğü ziyarete ilişkin Kılıçdaroğlu, “6 siyasi partinin bir araya gelip Türkiye’nin ufkunu açması, yeni bir yol haritası açması son derece değerli” dedi.
25.01.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'li Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusu
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'li Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç ve CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.
24.01.2022Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'li Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusu
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'li Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusuSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP'li Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.
25.01.2022Siyaset
Son dakika! AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Sedef Kabaş'a tepki
Son dakika! AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Sedef Kabaş'a tepkiAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısı sonrası gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Gazeteci sıfatı taşıyan Sedef Kabaş adlı kişinin yaptığı şey hiçbir şekilde kabul edilemeyecek ahlaksız bir davranış biçimidir. Cumhurbaşkanımızın şahsına, Cumhurbaşkanlığı Makamına dönük o ifadelerin kullanılması başlı başına ahlak yoksunluğu, bir pespayeliktir. Bunun hiçbir şekilde fikir ve ifade hürriyetiyle alakası yoktur” dedi.
24.01.2022Siyaset
AK Parti'den Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusu
AK Parti'den Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusuGazeteci Sedef Kabaş katıldığı bir televizyon programında söylediği sözler nedeniyle Cumartesi günü, “Cumhurbaşkanına hakaret” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. 81 ilde AK Parti teşkilatları söz konusu programda konuk olan CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ve CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu hakkında da suç duyurusunda bulundu. Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na gelen AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’ye bazı ilçe başkanları ve çok sayıda partili de eşlik etti.
24.01.2022Siyaset
Son dakika... Sedef Kabaş 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçundan tutuklandı
Son dakika... Sedef Kabaş 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçundan tutuklandıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözleri nedeniyle gözaltına alındıktan sonra adliyeye sevk edilen Sedef Kabaş, savcılık tarafından "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan tutuklanma talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Sedef Kabaş 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçundan tutuklandı. Öte yandan Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, gazeteci Sedef Kabaş'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sözlerine ilişkin inceleme başlatıldığını açıkladı.
22.01.2022Gündem
AK Parti'den Sedef Kabaş, Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu için suç duyurusu kararı
AK Parti'den Sedef Kabaş, Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu için suç duyurusu kararıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, 81 il genelinde Sedef Kabaş, Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu için AK Parti teşkilatları olarak suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.
22.01.2022Gündem
CHP'den 'Anayasa Mahkemesi' teklifi
CHP'den 'Anayasa Mahkemesi' teklifiCHP, bütçe kanunları ile ilgili verilen iptal kararlarının 'hükümsüz kalmaması' amacıyla, bu kapsamda yapılan başvuruların Anayasa Mahkemesi tarafından 60 gün içerisinde sonuçlandırılması için hazırladığı kanun teklifini TBMM Başkanlığı'na sundu.
21.01.2022Siyaset
Son dakika: CHP'li Engin Özkoç'a 50 bin TL tazminat cezası
Son dakika: CHP'li Engin Özkoç'a 50 bin TL tazminat cezasıGelen son dakika haberine göre; CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kişilik hakkını ihlal ettiği gerekçesiyle açılan tazminat davasında, Ankara 35'nci Asliye Hukuk Mahkemesi, Özkoç'un 50 bin TL manevi tazminat ödemesine hükmetti.
20.01.2022Siyaset
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik'ten HDP'li Güzel'in PKK'lı teröristle fotoğrafına sert tepki
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik'ten HDP'li Güzel'in PKK'lı teröristle fotoğrafına sert tepkiSon dakika haberine göre; AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Kazakistan'daki durumu çok yakından takip ettiklerini belirten Çelik, "Şartlar ne olursa olsun Kazakistan'ın yanındayız." dedi. HDP'li vekilin teröristle çıkan fotoğrafıyla ilgili açıklama yapan Çelik, "Devlet buna müsaade etmez." ifadelerini kullandı. Çelik, Macron' un Türkiye'yi hedef alan sözlerine," Macron bizi medeni bulsun diye Doğu Akdeniz'deki hak ve menfaatlerimizden vaz mı geçelim? Medeniyet anlayışını sayın Macron'a hediye ediyoruz." diyerek tepki gösterdi.
10.01.2022Siyaset
CHP'den HDP'li vekilin skandal görüntüsüyle ilgili ilk açıklama
CHP'den HDP'li vekilin skandal görüntüsüyle ilgili ilk açıklamaCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in 2017'de operasyonda öldürülen PKK'lı terörist Volkan Bora ile çekilen fotoğraflarının ortaya çıkmasıyla ilgili, "Teröristle fotoğraf verilmesini hiçbir zaman uygun bulmayız. Terör, terörist bizim kırmızı çizgimizdir" dedi.
10.01.2022Siyaset
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'li Özkoç'a dava
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'li Özkoç'a davaCumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Grup Başkan Vekili Engin Özkoç'a kişilik haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle 250 bin TL'lik manevi tazminat davası attı. Erdoğan, Özkoç hakkında hakaret ettiği gerekçesiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda da bulundu.
10.01.2022Siyaset
‘Erken değil derhal seçim’
‘Erken değil derhal seçim’CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, partisinin yeni yıldaki yol haritası ve izleyeceği stratejiyi Milliyet’e anlattı. Özkoç, özetle şunları söyledi.
4.01.2022Siyaset
‘TÜİK devlet kurumu olmaktan çıkmıştır’
‘TÜİK devlet kurumu olmaktan çıkmıştır’Kılıçdaroğlu, dün randevu talebini kabul etmeyen TÜİK yönetimini, kurum binası önünde açıklama yaparak eleştirdi. Kılıçdaroğlu, “TÜİK, bir saray kurumu haline dönüşmüştür” dedi. Bakan Süleyman Soylu Kılıçdaroğlu’nun tavrını “mekân basma” olarak nitelendirdi.
4.12.2021Siyaset
TÜİK'e giden Kılıçdaroğlu, içeriye alınmadı
TÜİK'e giden Kılıçdaroğlu, içeriye alınmadıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, randevu talebinin kabul edilmemesi üzerine gittiği Türkiye İstatistik Kurumu'nda (TÜİK) içeriye alınmadı. Kılıçdaroğlu, "Devletin bilgileri ve bu bilgilerin nasıl toplandığına ilişkin açıklamalar ana muhalefet partisine yapılmak istenmiyor. Kapılar kapanıyor. Böylesine bir tabloyu cumhuriyet tarihinde hiç görmedik" dedi.
3.12.2021Siyaset
Eski bakan Hayrettin Uysal için TBMM'de tören
Eski bakan Hayrettin Uysal için TBMM'de törenAnkara'da hayatını kaybeden eski Sosyal Güvenlik Bakanı Hayrettin Uysal (93) için TBMM'de tören düzenlendi.
26.11.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Engin Özkoç ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.