Giyilebilir Teknoloji

Giyilebilir Teknoloji

Son dakika Giyilebilir teknoloji haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Giyilebilir teknoloji gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Giyilebilir teknoloji haber sayfamızda...

Giyilebilir Teknoloji

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 553 giyilebilir teknoloji haberi bulunmuştur.
TV’ler: Mikro LED Evler: Temassız!
TV’ler: Mikro LED Evler: Temassız!CES 2022’de televizyon teknolojileri ve akıllı evlerin ağırlığı hissedilecek. Daha büyük, daha iyi görüntü sunan TV modellerini görüyor olacağız. Mikro LED’ler öne çıkacak.
4.01.2022Ekonomi
Disney’de ilk kez bir kadın yönetici
Disney’de ilk kez bir kadın yöneticiTema parkı Disney World, 50'nci yaşını kutluyor. Şirkette ilk kez bir kadın başkan seçilirken, Pamuk Prenses’ten Miki Fare’ye kadar ikonik karakterler yaratan bu renkli dünyanın babası Walt Disney ise şefkatli bir patrondan acımasız birine dönüşmesiyle de hafızalara yerleşti
5.12.2021Dünya
“Devlet tüm sektörlerde üretimin dijitalleşmesini desteklemelidir”
“Devlet tüm sektörlerde üretimin dijitalleşmesini desteklemelidir”Tüm dünyada “Endüstri 4.0 ve Toplum 5.0” hazırlıklarının hızla sürdüğüne dikkat çeken Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi İsmail Hayri Cem, “Türkiye’nin bu yolda geride kalmaması için devletin öncelikle eğitimi dijital dönüşüme uyumlu hale getirmesi ve tüm sektörlerde üretimin dijitalleşmesini desteklemesi gerekiyor” çağrısı yaptı.
11.11.2021Teknoloji
Huawei'in önümüzdeki günlerde gerçekleştireceği etkinlikte tanıtacağı ürünler
Huawei'in önümüzdeki günlerde gerçekleştireceği etkinlikte tanıtacağı ürünlerHuawei, bu ay içinde yeni bir etkinlik düzenlemeye hazırlanıyor. Etkinlik tarihini 21 Ekim olarak duyuran Çin merkezli teknoloji devinin bu etkinlikte tanıtmaya hazırlandığı bazı ürünler de belli oldu.
11.10.2021Teknoloji
Giyilebilir teknoloji pandemiye karşı
Giyilebilir teknoloji pandemiye karşıPandemi sürecinde Türkiye’de giyilebilir teknoloji trendleri belirlendi. Huawei ve Ipsos araştırma şirketi tarafından yapılan araştırmayla, Türkiye’deki pandemi sürecinde fiziksel ve zihinsel sağlık durumu, kişilerin bu konularda yaşadıkları sorunlar ve önlemlerle giyilebilir cihaz satın alma ve kullanım tercihlerine ışık tutan bir rapor yayınlandı.
7.10.2021Ekonomi
Dikkat çeken sonuç! 12 ay içinde yaklaşık 2 katına çıkabilir
Dikkat çeken sonuç! 12 ay içinde yaklaşık 2 katına çıkabilir2021 yılının temmuz ayında, 18-56 yaş arası kişiler arasında yapılan araştırmaya göre, akıllı telefonlar en yaygın kullanılan cihazlar ancak katılımcıların 1/5'inden fazlası akıllı saat kullanıyor ve yüzde 19'u akıllı saat almak istiyor. Bu durum, genel nüfusun akıllı saat kullanım oranını 12 ay içinde yaklaşık 2 katına çıkartabilir.
6.10.2021Vitrin
TEKNOFEST’e ziyaretçi yağmuru
TEKNOFEST’e ziyaretçi yağmuruTEKNOFEST yoğun yağmura rağmen, ziyaretçi akınına uğradı. Yağmur nedeniyle hava gösterisi iptal edildi ancak katılımcılar, alanda sergilenen uçaklar ile etkinlik standlarına büyük ilgi gösterdi.
24.09.2021Ekonomi
Apple akıllı saat pazarında hakimiyetini sürdürüyor
Apple akıllı saat pazarında hakimiyetini sürdürüyorApple’ın giyilebilir teknoloji tarafında akıllı saatlere büyük önem verdiğini biliyoruz. Apple Watch ile milyonlarca kişiye seslenen Apple, akıllı saat tarafındaki hakimiyetini güncelledi. CounterPoint tarafından yayımlanan yeni rapora göre teknoloji devi hakim olmaya devam ediyor.
29.08.2021Teknoloji
Samsung’un yeni Unpacked etkinliğinde tanıtılan bütün cihazlar!
Samsung’un yeni Unpacked etkinliğinde tanıtılan bütün cihazlar!Samsung bir süredir hazırlandığı etkinliğini bugün gerçekleştirdi. Akıllı telefon ve saatine ek olarak kulaklık ile de bizleri karşılayan Samsung, yeni nesil cihazlarını görücüye çıkarttı.
11.08.2021Teknoloji
Telefonu parmaklarınızla şarj etmek mümkün hale geliyor
Telefonu parmaklarınızla şarj etmek mümkün hale geliyorBilim insanları bir kişinin parmak uçlarından cihazlara enerji sağlayabilen dünyanın en verimli giyilebilir enerji toplayıcısını icat etti.
15.07.2021Teknoloji
Huawei Band 6 tanıtıldı: İşte akıllı bilekliğin özellikleri
Huawei Band 6 tanıtıldı: İşte akıllı bilekliğin özellikleriHuawei yeni bileklik modelini tanıttı. Bu kapsamda giyilebilir teknoloji ürünlerine yeni bir üye daha eklenmiş oldu. Hatırlatmak gerekirse, koronavirüs döneminde akıllı bileklik ve saatlerin kullanımında önemli bir artış gerçekleşmişti.
4.04.2021Teknoloji
Türkiye'de cep telefonu hamlesi! Bu yıl başlıyor...
Türkiye'de cep telefonu hamlesi! Bu yıl başlıyor...Cepte yerli üretim hamlesi sürüyor. Çin merkezli TCL üretim için gün sayarken, diğer Çinli dev Huawei’nin de üretim planı yaptığı öğrenildi. Rakipleri birer birer tesis açarken sessiz kalan Huawei de üretim planı yapıyor.
3.04.2021Ekonomi
Akıllı Saatlerin Özellikleri Nelerdir? Akıllı Saatlerin Sağladığı Faydalar
Akıllı Saatlerin Özellikleri Nelerdir? Akıllı Saatlerin Sağladığı FaydalarAkıllı cihazlar, günümüzde kullanımı giderek yaygınlaşan giyilebilir teknolojik aletler arasında yer alıyor. En hafif ve en kullanışlı elektronik cihazların başında gelen ve giyilebilir teknoloji denildiği zaman ilk akla gelen akıllı saat modelleri özellikleri sayesinde hayatı önemli ölçüde kolaylaştırıyor ve farklı tasarımları ile şıklığın en önemli tamamlayıcısı oluyor. Akıllı saatler, günümüzde en az normal kol saatleri kadar tercih ediliyor. Akıllı saatlerin özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
1.04.2021Eğitim
Akıllı saatleri şarj etmek için yeni bir yöntem: Elektronik olan her şey!
Akıllı saatleri şarj etmek için yeni bir yöntem: Elektronik olan her şey!Giyilebilir cihazların şarj olması için farklı yöntemler test ediliyor ve keşfediliyor. Bu noktada yapılan yeni bir araştırmaya göre bu cihazların şarj olması için 'etrafımızdaki enerji' kullanılabilir. Konu hakkında yapılan ilginç araştırmanın bütün detayları...
1.04.2021Teknoloji
Geleceğin meseleleri yeni iş alanları doğuracak
Geleceğin meseleleri yeni iş alanları doğuracakTeknolojinin hızla gelişmesi ve pek çok mesleğin tarihe karışmasıyla birlikte, gençler başta olmak üzere pek çok kişi “Geleceğin meslekleri neler olacak?” sorusunun cevabını merak ediyor. Aslında bu sorunun cevabı geleceğin meselelerinde gizli. Artan şehirleşme, iklim değişikliği, nüfusun yaşlanması gibi sorunlar için iş gücü talebi artacak. Teknoloji tüm mesleklerin ortak noktası olurken yaratıcılık, problem çözme, liderlik gibi yetkinlikler mesleklerden daha çok öne çıkacak.
21.03.2021Gündem
Giyilebilir teknoloji nedir?
Giyilebilir teknoloji nedir?Teknoloji artık oldukça gelişmiş bir durumda ve her geçen gün daha da gelişiyor. Öyle ki artık teknolojik cihazlara hayatımızın her alanında ihtiyaç duyuyoruz. Hal böyle olunca da yeni kavramlar karşımıza çıkıyor. Bunlardan bir tanesi de giyilebilir teknoloji. Peki giyilebilir teknoloji nedir? Gelin Molatik olalım...
26.08.2020Teknoloji
Özel Harekat Polisleri, çatışma şartlarına sanal ortamda hazırlanıyor
Özel Harekat Polisleri, çatışma şartlarına sanal ortamda hazırlanıyorTerörle mücadelede ön saflarda yer alan özel harekat ekipleri, çatışma şartlarını sanal ortamda tecrübe ediyor. Özel Harekat Başkanlığı bünyesinde kurulan Sanal Taktik Eğitim Merkezi’nde, polisler, uçak kaçırmadan metro ve rafineri baskınlarına kadar sonsuz senaryo kullanılan bir eğitim programından geçiriliyor
15.05.2020Gündem
Teknoloji ile evdeyken formda kalmanın ipuçları
Teknoloji ile evdeyken formda kalmanın ipuçlarıKıştan sonra formunuzu iyileştirmeyi planladınız, ancak içinde olduğumuz pandemi süreci planınızı engelledi mi? Çevrimiçi derslere katılmak veya kendi eğitiminizi yapmak için evinizden ayrılmak zorunda bile değilsiniz. Peki fit kalmak için neden aynısı geçerli olmasın? İşte, evdeyken formda kalmayı başarmanıza yardımcı olacak ipuçları...
13.05.2020Teknoloji
Bakan Selçuk: İŞKUR’la 21. yüzyılın işgücünü yetiştiriyoruz
Bakan Selçuk: İŞKUR’la 21. yüzyılın işgücünü yetiştiriyoruzAile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, dijitalleşen sanayide nitelikli işgücü ihtiyacının karşılanabilmesinin ülkemiz açısından oldukça önemli bir konu olduğuna, bilgi ve iletişim teknolojileri ve Ar-Ge alanlarında gelişen teknoloji ve üretim süreçlerinin değişimi ile birlikte yeni mesleklerin ortaya çıkacağına, bazı mesleklerde ise işgücü talebinin artacağına dikkat çekti.
22.02.2020Ekonomi
14 Günlük Pil Ömrünü Mümkün Kılan Çip: Kirin A1
14 Günlük Pil Ömrünü Mümkün Kılan Çip: Kirin A1HONOR’un en yeni akıllı saati MagicWatch 2, 14 güne kadar pil ömrü sunabiliyor. Bu süreyi sağlayan ise cihazın içindeki özel Kirin A1 yongası. Peki Kirin A1 bunu nasıl başarıyor?
21.02.2020Teknoloji
Giyilebilir teknoloji markası Fitbit, Türkiye pazarına geldi
Giyilebilir teknoloji markası Fitbit, Türkiye pazarına geldiBaşta akıllı saat ve akıllı bileklikler olmak üzere, giyilebilir teknoloji ürünlerinin kullanımı hızla yaygınlaşıyor.
14.02.2020Teknoloji
Fitbit’leri artık Bilkom dağıtacak
Fitbit’leri artık Bilkom dağıtacakBilkom, yenilikçi özelliklere sahip akıllı cihazlarıyla sağlıklı yaşama aracılık eden Fitbit’in Türkiye distribütörlüğünü üstlendi. Fitbit, giyilebilir teknoloji ürünlerini dünya genelinde 100’den fazla ülkede ve 39 bin perakende mağazasında tüketiciyle buluşturuyor.
13.02.2020Ekonomi
HONOR giyilebilir ürünleriyle CES 2020’ye damga vurdu
HONOR giyilebilir ürünleriyle CES 2020’ye damga vurdu"Yılın En İyi 15 Global Akıllı Telefon Markaları" arasında gösterilen HONOR, CES 2020’de giyilebilir teknolojileriyle çeşitli otoriteler tarafından ödülleri topladı.
Soğuk savar teknoloji
Soğuk savar teknolojiSoğuklarda her gün taktığımız bere, eldiven gibi aksesuarlar da akıllandı. Çok soğuk havalarda ellerinizi çıkarmadan teknolojik cihazlarınızı kullanmanızı sağlıyorlar. İşte içinizi ısıtacak kışlık teknolojiler
12.01.2020Ekonomi
Ödeme teknolojileri sayesinde seçenekler artıyor
Ödeme teknolojileri sayesinde seçenekler artıyorBilgi ve iletişim teknolojilerindeki gelişmeler, bankacılık sisteminin gelenekselin dışına çıkması, fintek (finans teknolojileri) sektöründeki gelişmeler ödeme sistemlerindeki yenilikleri de beraberinde getirdi. Sanal pos, mobil ödeme, elektronik para gibi ödeme dijital ödeme yöntemleri hızla yaygınlaşıyor. Ödeme sistemlerine hakim olan kredi kartları olsa da teknolojinin finans sektörünü olan büyük etkisi, ödeme sistemlerinin gelecekte bambaşka boyut kazanacağını ortaya koyuyor. Araştırmalar da tüketicilerin güvenlik endişeleri nedeniyle biyometrik ödeme sistemlerine daha fazla ilgi duyduklarını ortaya koyuyor.

Benzer Haber Etiketleri

Giyilebilir Teknoloji ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.