Görsel

Görsel

Son dakika Görsel haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Görsel gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Görsel haber sayfamızda...

Görsel

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 14.113 görsel haberi bulunmuştur.
Anadolu Ödülleri ustalara gitti
Anadolu Ödülleri ustalara gittiBaksı Kültür Sanat Vakfı tarafından Anadolu’nun ortak kimliğine katkıda bulunan üretimlere dikkat çekmek amacıyla hayata geçirilen Anadolu Ödülleri’nin ikincisi sahiplerini buldu.
21.01.2022Kültür Sanat
Çin'de havai fişek kazası görsel şölene dönüştü!
Çin'de havai fişek kazası görsel şölene dönüştü!Çin'in Hunan eyaletinde havai fişek taşıyan bir kamyona başka bir aracın çarpması sonucu meydana gelen kazada kamyondaki havai fişekler patlayınca renkli görüntüler ortaya çıktı.
20.01.2022Dünya
Wordle neden popüler oldu? Uzmanlar değerlendirdi...
Wordle neden popüler oldu? Uzmanlar değerlendirdi...Son günlerde sosyal medya kullanıcıları arasında yeşil ve sarı karelerle göze çarpan küp görselleri yayılmaya başladı. Bu görseller aslında dünyayı saran yeni bir çılgınlığa işaret ediyor.
20.01.2022Dünya
Valilik duyurdu! Hakkari'de 15 günlük yasak
Valilik duyurdu! Hakkari'de 15 günlük yasakHakkari Valiliği, il genelinde 15 günlük süreyle toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin yasaklandığını açıkladı.
19.01.2022Gündem
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022Eğitim öğretim hayatında edebiyat dersleri öğrencilerin aldığı derslerden birisidir. Özellikle lise 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı dersleri alırlar. Üniversite giriş sınavı YKS oturumları TYT-AYT gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin karşısına çıkan alanlardan bir tanesidir. Ders kitapları her yıl MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 10. sınıf edebiyat ders kitabında öğrencilerin kendini geliştirebileceği çeşitli etkinliklerin yanı sıra cevaplayabilecekleri bilgi verici sorular da bulunmaktadır. 2021-2022 yılında 10. sınıf edebiyat ders kitabı Biryay Yayınları cevap anahtarını merak ediyorsanız "10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları" içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.01.2022Eğitim
8. Sınıf Türkçe Konuları: 1. Dönem ve 2. Dönem 8. Sınıf Türkçe MEB Müfredatı 2021-2022
8. Sınıf Türkçe Konuları: 1. Dönem ve 2. Dönem 8. Sınıf Türkçe MEB Müfredatı 2021-2022İlkokulda başlayan Türkçe dersleri üniversiteye kadar devam etmektedir. Türkçe ders konuları sınıf derecesine göre farklılık gösterir. Öğrencilerin sürekli gördüğü Türkçe ders konuları MEB tarafından belirlenen müfredata göre düzenlenir. Özellikle DGS, YKS, KPSS gibi sınavlarda öğrencilerin Türkçe alanına ihtiyacı olur. 2021-2022 yılında 1. dönem ve 2. dönem 8. sınıf Türkçe MEB müfredatı için “8. Sınıf Türkçe Konuları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.01.2022Eğitim
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2021-2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.01.2022Eğitim
2021 Borsa İstanbul için rekorlar yılı oldu
2021 Borsa İstanbul için rekorlar yılı oldu2021 yılında 52 şirket ile halka arz sayısında rekor kırıldı. Bundan önceki rekor, 35 halka arz ile 1990 yılına aitti. Borsa İstanbul’un 2021 yılını değerlendiren Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, “Geçen yıl Borsa İstanbul’da halka arz olan şirket sayısı, yatırımcı sayısı, endeks değerleri ve işlem hacimlerinde rekorlar kırıldı” dedi.
17.01.2022Uzmanpara
Son dakika... Meteoroloji'den flaş uyarı! Kara kış geliyor, günlerce sürecek
Son dakika... Meteoroloji'den flaş uyarı! Kara kış geliyor, günlerce sürecekMeteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika açıklamalarına göre, Türkiye genelinde kar ve soğuk hava etkili oluyor. Son verilere göre, Marmara ve İç Anadolu'nun doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor. CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen'den de uyarı geldi. Şen, “Çarşamba günü Trakya Kıyı Ege ve Akdeniz bölgesi hariç Marmara’nın doğusu İstanbul dahil karla karışık yağmur ve kar yağışı görülebilir” dedi. Öte yandan kar yağışına ilişkin 22 Ocak’ı işaret eden Şen, kış şartlarının en çok hissedileceği 3-4 gün yaşanacağını vurguladı.
16.01.2022Gündem
Nefesler tutuldu, 31 Aralık gecesi yaşanacak! Bir kolye gibi...
Nefesler tutuldu, 31 Aralık gecesi yaşanacak! Bir kolye gibi...Büyük heyecanla adım attığımız bu yıl oldukça enteresan bir gök olayına ev sahipliği yapacak. 2022'nin 31 Aralık 2022 gecesi, gökyüzünde görmeye alışık olmadığımız bir tabloyla karşılaşacağız.
16.01.2022Gündem
Havalimanında geleceğe dönüşüm
Havalimanında geleceğe dönüşümİstanbul Havalimanı’nın dış hatlar yolcu katı “0’’ Sıfır Noktası projesine ev sahipliği yapıyor. İGA ve paydaşlarının markalarını taşıyan eski üniformalardan havalimanından toplanan plastik kutulara her türlü atık 4 aylık bir çalışma sonucunda Deniz Sağdıç’ın atölyesinde portrelere dönüştü.
16.01.2022Pazar
'Sus Barbatus!' üçlemesi sergi oluyor
'Sus Barbatus!' üçlemesi sergi oluyorYazar Faruk Duman’ın 2018-2021 yılları arasında yayımlanan nehir romanı Sus Barbatus sergi oluyor. “Sus Barbatus!” sergisi, 15 Ocak – 27 Şubat 2022 tarihleri arasında Yapı Kredi bomontiada Akademi’de izleyiciyle buluşacak.
15.01.2022Kültür Sanat
3 bin kişilik parti
3 bin kişilik partiDosso Dossi Fashion Show, 40 ülkeden ziyaretçilerin katıldığı Fashion Party’ye ev sahipliği yaptı.
15.01.2022Cadde
Papatya Sözleri 2022: Papatyalar İle İlgili En Anlamlı Ve En Güzel Sözler
Papatya Sözleri 2022: Papatyalar İle İlgili En Anlamlı Ve En Güzel SözlerPapatyalar çok özel çiçeklerdir. Saflığın simgesi olarak bilinen papatyalar birçok özlü ve güzel söze konu olmaktadır. Temizliğin, dinginliğin timsali olan papatyalar ile ilgili birçok görsel ve söz sosyal medya hesaplarında sıklıkla paylaşılmaktadır. Sizlere paylaşabileceğiniz papatya sözleri: papatyalar ile ilgili en anlamlı ve en güzel sözleri derledik.Papatyalar, bahar zamanında açmaya başlayan özellikle kırlık alanlarda yetişen güzel çiçeklerdir. Bu nedenle de edebi sözlerde neşenin, huzurun, saflığın simgesi olarak sıklıkla yer alır.
14.01.2022Güzel Sözler
Emojilerin Anlamı 2022: WhatsApp Yüz ve Kalp Emojilerinin Anlamları Nedir?
Emojilerin Anlamı 2022: WhatsApp Yüz ve Kalp Emojilerinin Anlamları Nedir?Emojiler WhatsApp, Twitter, Facebook, Snapchat, İnstagram gibi sosyal ağ platformlarında mesaj içeren ifadelerdir. Karşı tarafa yazılan mesajın anlamını desteklemek veya yüz ifadeleri anlatılmak isteneni ifade etmek için kullanılmaktadır. Teknolojinin gelişmesi akıllı telefonların hayatımıza girmesi ile birlikte kullanılmaya başlanmıştır. El, hayvan, insan, yüz ifadeleri, kalp ve çiçek gibi onlarca emoji bulunmaktadır. Emojilerin anlamı da kullanılan ifadeye göre değişiklik göstermektedir. WhatsApp yüz, kalp, çiçek emojilerinin anlamları hakkında daha fazla bilgi almak için Emojilerin Anlamı 2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
13.01.2022Teknoloji
Düzce'de kar kalınlığı 30 santimetreye ulaştı
Düzce'de kar kalınlığı 30 santimetreye ulaştıDüzce’de akşam saatlerinde başlayan kar yağışı etkisini sürdürmeye devam ediyor. Kar kalınlığının yer yer 30 santimetreye ulaştığı kentte, yüksek kesimlerde de kar kalınlığının 1 metreye kadar ulaşacak şekilde etkili olmasının beklenildiği öğrenildi.
13.01.2022Gündem
Her 7 dakikada bir yaşanıyor, sanal dünya karıştı! Metaverse'de taciz skandalı...
Her 7 dakikada bir yaşanıyor, sanal dünya karıştı! Metaverse'de taciz skandalı...Metaverse, her geçen gün adından daha da fazla söz ettirmeye başladı. Çoğunluk bu teknolojinin yararlarından ve kapasitesinden bahsediyor olsa da, Metaverse dünyasıyla birlikte siber suçlar farklı bir boyuta taşınabilir.
12.01.2022Gündem
Kimya sektörünün ihracatta yeni hedefi 40 milyar dolar
Kimya sektörünün ihracatta yeni hedefi 40 milyar dolar2021 yılında gerçekleştirdiği 25,4 milyar dolarlık ihracat ile yeni bir rekora imza atan kimya sektörü, yeni dönem için hedef yükseltti. İKMİB Başkanı Pelister, ihracat hedefini 40 milyar dolar olarak açıkladı. Pelister ayrıca yeni dönem birlik başkanlığı için de yeniden aday olduğunu duyurdu.
11.01.2022Ekonomi
Manzara Sözleri 2022: Güzel Deniz Ve Ağaç Manzaraları İle İlgili Söylenmiş En Güzel Sözler
Manzara Sözleri 2022: Güzel Deniz Ve Ağaç Manzaraları İle İlgili Söylenmiş En Güzel SözlerHem deniz manzarası hem de dağ manzarası ya da ormanlık manzaralar gibi birçok farklı görsel, insanın içini açar ve pozitif duygular barındırır. Hangi manzara olursa olsun Aynı zamanda hayatın birçok farklı alanı için mecazi anlamda kullanılır. Sanat ya da bilim ile beraber felsefe ve edebiyat konusunda manzara ele alınır. Amaç ne olursa olsun en güzel manzara sözlerini ne zaman isterseniz her yerde kullanabilirsiniz. İşte manzara sözleri: güzel deniz ve ağaç manzaraları ile ilgili söylenmiş en güzel sözler.
11.01.2022Güzel Sözler
Burak Yılmaz'dan imalı Fatih Terim paylaşımı
Burak Yılmaz'dan imalı Fatih Terim paylaşımı Fransız ekibi Lille'de forma giyen yıldız golcü Burak Yılmaz, Fatih Terim'in ayrılığı sonrası sosyal medyadan bir paylaşım yaptı.
11.01.2022Galatasaray
Yaşamanın keyfini katlayan proje
Yaşamanın keyfini katlayan projeHem tasarım hem de inşaat sürecini birlikte yürütüp mimarlık ve mühendislik işlerini kaliteden ödün vermeden, hızla sonuçlandıran Mirya Proje Yapı, şimdi de Güzelbahçe’ye imzasını atıyor.
10.01.2022Ege
Kyanit Taşı Nedir? Özellikleri Ve Faydaları Nelerdir?
Kyanit Taşı Nedir? Özellikleri Ve Faydaları Nelerdir?Doğada bulunan birçok taş özellikleri ve görsel yanları ile ilgi gören taşlar olarak kabul edilmektedir. Bazı taşların ise özellikleri daha çok faydaları ile tanınmakta ve önemli hale gelmektedir. Taşların kendine özgü özellikleri ve faydaları araştırılarak doğal taşlar değerlendirilmektedir. Kyanit taşı da görünüşü itibariyle dikkat çeken taşlar arasında bulunmaktadır. Kyanit taşı nedir ve ne işe yarar? Kyanit taşının özellikleri ve faydaları nelerdir hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.
10.01.2022Eğitim
Moğollar’a Saygı albümünün üçüncü şarkısı yayında
Moğollar’a Saygı albümünün üçüncü şarkısı yayındaÇamur’un Çığrık, Gormot’un Selvi Boylum Al Yazmalım yorumlarının ardından Moğollar’a Saygı albümünün üçüncü şarkısı “Güm Güm” 7 Ocak Cuma, yani Moğollar’ın efsanevi davulcusu Engin Yörükoğlu’nun 76. doğum gününde yayınlandı. Güm Güm, 23 Nisan 2010 tarihinde kaybettiğimiz Engin Yörükoğlu’nun bestesi. Şarkıyı ise Yörükoğlu gibi çok yönlü bir baterist olan Ediz Hafızoğlu kendi grubu Nazdrave ile yorumluyor.
10.01.2022Kültür Sanat
Çiftçi kadınları güçlendirecek destek
Çiftçi kadınları güçlendirecek destekTarımsal alanda kadınların güçlenmesine ve kadın girişimciliğinin artmasına katkı sağlayan yatırımlarını sürdüren Migros, Birleşmiş Milletler Uluslararası Çalışma Örgütü (UN-ILO) ortaklığıyla kurulan Meryem Kadın Kooperatifi’nden 130 bin adet atom salata alımı gerçekleştirdi. Doğa dostu ve sürdürülebilir tarım teknikleriyle kadın tarım emekçileri tarafından yetiştirilen hasat tazeliğindeki ürünler, Migros mağazalarındaki yerini aldı.
10.01.2022Ekonomi
Zamansız bir durumun peşinde
Zamansız bir durumun peşindeSanatçı ikilisi ha:ar’ın "Pulse: Electric Mannerism" sergisi 13 Ocak’ta Londra JD Malat Gallery’de ziyarete açılacak. Sergi Rönesans ve Barok’un büyük ustalarından ilhamla geçmişi bugünün teknolojisiyle yorumluyor.

Benzer Haber Etiketleri

Görsel ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.