Güven Damgası

Güven Damgası

Son dakika güven damgası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan güven damgası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan güven damgası haber sayfamızda...

Güven Damgası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 151 güven damgası haberi bulunmuştur.
Yılın ilk 6 ayında perakende e-ticaret hacmi 233 milyar lira olarak gerçekleşti
Yılın ilk 6 ayında perakende e-ticaret hacmi 233 milyar lira olarak gerçekleştiElektronik Ticaret Bilgi Sistemi (ETBİS) verilerine göre, bu yılın ilk 6 ayında Türkiye’de e-ticaret hacmi bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 116’lık artışla 348 milyar lira, perakende e-ticaret hacmi ise 233 milyar lira seviyesine çıktı.
28.11.2022Ekonomi
CaddeYıldız güvenilir mi?
CaddeYıldız güvenilir mi?CaddeYıldız mobilya (Tobb) Türkiye odalar ve borsalar birliği tarafından verilen ve denetlenen güven damgasına sahiptir. Sadece bu damgaya sahip olan e-ticaret siteleri "TR-GO" logosu kullanabilir ve logo www.caddeyildiz.com adresinde yer almaktadır.
16.05.2022Advertorial
Bakanlıktan 'indirim' uyarısı
Bakanlıktan 'indirim' uyarısıTicaret Bakanlığı, 'efsane cuma indirimleri', 'şahane cuma indirimleri' gibi isimlerle birçok ürün yelpazesinde çeşitli oranlarda yapılan indirimlere karşı tüketicileri uyardı. Ürün fiyatlarının yüksek miktarda artırılıp, daha sonra sıklıkla bu fiyat üzerinden indirim yapıldığına dikkat çekilerek, aykırılıkların tespiti halinde gerekli idari yaptırımların uygulanacağı belirtildi.
10.11.2021Ekonomi
Piyasa gözetimi ve denetimine tek çatı geliyor
Piyasa gözetimi ve denetimine tek çatı geliyorFarklı idareler üzerinden yürüyen denetimlerin toplulaştırılması ve mükerrerliklerin engellenmesi amacıyla Türkiye'deki piyasa gözetim ve denetim faaliyetleri tek çatı altında toplanacak. Bu amaçla bağımsız bir "Piyasa Gözetim ve Denetim Kurumu" kurulması planlanıyor.
28.10.2021Uzmanpara
E-ticarette 3 milyar TL’lik okul alışverişi heyecanı
E-ticarette 3 milyar TL’lik okul alışverişi heyecanıMilyonlarca öğrenci 1 Mart’ta yüz yüze eğitime hazırlanırken, kırtasiye ürünlerine talep de artmaya başladı.
23.02.2021Ekonomi
Türkiye'den ihracat rekoru
Türkiye'den ihracat rekoruTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 2020 yılını ihracatta tarihi bir rekor ile kapattıklarını belirterek, "169,5 milyar dolarlık ihracat, ihracatçılarımızın başarısıdır, Türkiye’nin başarısıdır." dedi.
5.01.2021Uzmanpara
Son dakika: Bakan Pekcan açıkladı! Tarihi rekor...
Son dakika: Bakan Pekcan açıkladı! Tarihi rekor...Son dakika haberine göre Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 2020 yılını ihracatta tarihi bir rekor ile kapattıklarını belirterek, "169,5 milyar dolarlık ihracat, ihracatçılarımızın başarısıdır, Türkiye’nin başarısıdır." dedi.
5.01.2021Ekonomi
Hibe, kredi ve eğitim destekleri, Kovid-19'un iç ticaretteki etkilerine "panzehir" oldu
Hibe, kredi ve eğitim destekleri, Kovid-19'un iç ticaretteki etkilerine "panzehir" olduYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ticaret hayatına etkilerini azaltmak için hükümet 2020'de gelir kaybı, kira, düşük faizli kredi, vergi ve SGK prim kolaylığı ile çeşitli eğitim destekleriyle esnaf ve sanatkarın yanında oldu.
31.12.2020Ekonomi
Ticaret Bakanı Pekcan'dan 'Dijital ekonomiye adaptasyon' vurgusu
Ticaret Bakanı Pekcan'dan 'Dijital ekonomiye adaptasyon' vurgusuTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Ülkemiz için 'dijital ekonomiye adaptasyon' kritik önem arz eden bir konu olmaya devam edecek." dedi.
28.12.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Pekcan: Türkiye, yüksek büyüme ile yoluna devam edecek
Son dakika... Bakan Pekcan: Türkiye, yüksek büyüme ile yoluna devam edecekGelen son dakika haberine göre; Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Türkiye, geçmişte olduğu gibi, önümüzdeki süreçte de katma değerli ihracat artışı ve yüksek büyüme ile yoluna etkin şekilde devam edecek, küresel ekonominin en dinamik aktörlerinden biri olma özelliğini sürdürecektir" dedi.
11.12.2020Siyaset
TOBB'dan KOBİ'ler için "e-ticaret eğitimi" atağı
TOBB'dan KOBİ'ler için "e-ticaret eğitimi" atağıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, KOBİ’lerin ve küçük girişimlerin dijitalleşmesine büyük önem verdiklerini belirterek, "TOBB olarak KOBİ'lerimizi e-ticaret uygulamalarını kullanmaya yönlendirmek ve bu ticaret araçları hakkında bilgi vermek amacıyla 'e-Ticarete e-Kılavuz' eğitim programını başlatıyoruz." dedi.
11.11.2020Ekonomi
e-Ticarette "rekorlar serisi" geliyor
e-Ticarette "rekorlar serisi" geliyorTürkiye'de elektronik ticarette (e-Ticaret) yıl sonu itibarıyla gerçekleşmesi öngörülen 213 milyar dolarlık rekor ticaret hacminin, gelecek yıl 240 milyar dolara çıkması ve internet üzerinden alışveriş oranının yüzde 38'e yükselmesi bekleniyor.
29.10.2020Teknoloji
Son dakika... Kredi kartı kullananlar dikkat! Ticaret Bakanlığı uyardı!
Son dakika... Kredi kartı kullananlar dikkat! Ticaret Bakanlığı uyardı!Ticaret Bakanlığı, internet ve telefon aracılığıyla yapılan mesafeli satışlarda, tüketicilerin, kötü niyetli ve fırsatçılık yapmak isteyen kişilerce mağdur olmaması için vatandaşlara bazı uyarılarda bulundu.
19.10.2020Ekonomi
Ticaret Bakanlığı'ndan mesafeli alışveriş tüketicilerine önemli uyarılar
Ticaret Bakanlığı'ndan mesafeli alışveriş tüketicilerine önemli uyarılarTicaret Bakanlığı, internet ve telefon aracılığıyla yapılan mesafeli satışlarda, tüketicilerin, kötü niyetli ve fırsatçılık yapmak isteyen kişilerce mağdur olmaması için vatandaşlara bazı uyarılarda bulundu.
17.10.2020Ekonomi
Bakan Pekcan açıkladı! E-ticaret hacminde yüzde 64’lük artış yaşandı
Bakan Pekcan açıkladı! E-ticaret hacminde yüzde 64’lük artış yaşandıTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Pandemi ve karantina koşullarının da etkisiyle,2020 yılının ilk 6 ayında geçen yılın aynı dönemine göre e-ticaret hacminde yüzde 64’lük önemli bir artış yaşanmıştır. 2019 yılının ilk 6 ayında e-ticaretin genel ticaret içerisindeki oranı yüzde 8,4 iken, 2020 yılının ilk 6 ayında yüzde 14,2 olarak gerçekleşmiştir" dedi.
7.10.2020Ekonomi
Milliyet'te Gündem (18 Ağustos 2020)
Milliyet'te Gündem (18 Ağustos 2020)İşte Türkiye'de ve dünyada gündemin öne çıkan başlıkları...
18.08.2020Haberler
E-ticarette fahiş fiyata engel geliyor
E-ticarette fahiş fiyata engel geliyore-ticarette stokçuluk ve fahiş fiyatı önleyecek düzenlemeye sektörden destek geldi. Pandemi döneminde bu tarz sorunların çok öne çıktığı sektörde güven damgası uygulamasının kapsamı genişliyor
18.08.2020Ekonomi
E-ticarette fahiş fiyat düzenlemesi
E-ticarette fahiş fiyat düzenlemesiGüven damgası almak isteyen hizmet sağlayıcılar, Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun’da fahiş fiyatın önüne geçilmesi amacıyla yapılan düzenlemeye uygun süreçler tasarlayacak.
14.08.2020Ekonomi
Son dakika: Flaş karar alındı! Fahiş fiyat uygulayanlar...
Son dakika: Flaş karar alındı! Fahiş fiyat uygulayanlar...Güven damgası almak isteyen hizmet sağlayıcılar, Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun'da fahiş fiyatın önüne geçilmesi amacıyla yapılan düzenlemeye uygun süreçler tasarlayacak.
13.08.2020Ekonomi
Son dakika... Ticaret Bakanlığı duyurdu! O firmalara ceza yağdı...
Son dakika... Ticaret Bakanlığı duyurdu! O firmalara ceza yağdı...Gelen son dakika haberine göre; Ticaret Bakanlığı: Mesafeli yöntemle satış yapan 76 şirket nezdinde Bakanlığımızca yapılan denetim sonucunda tespit edilen aykırılıklar için toplam 216 milyon 68 bin 467 TL idari para cezası verilirken, 2020 yılının ilk 7 ayında 8 firma hakkında 6 milyon 255 bin 538 TL tutarında ceza uygulanmıştır.
8.08.2020Ekonomi
Bakan Pekcan başkanlığında 15. İstişare Toplantısı yapıldı
Bakan Pekcan başkanlığında 15. İstişare Toplantısı yapıldıTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan başkanlığında İstişare Kurulu’nun 15. Toplantısı, videokonferans yöntemiyle gerçekleştirildi.
20.06.2020Ekonomi
E-ticarette ‘güven’ büyüyor
E-ticarette ‘güven’ büyüyorE-ticaret yapan şirketlerin güvenli olduğunu ifade eden ‘güven damgasına’ sahip internet sitelerinin sayısı artıyor.
20.06.2020Ekonomi
Bakan Pekcan duyurdu! e-Ticarette "güven damgası" sayısı artıyor
Bakan Pekcan duyurdu! e-Ticarette "güven damgası" sayısı artıyor Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, tüm paydaşlarla, sektör  aktörleriyle ve ticaret erbabıyla birlikte e-ticaretin getirdiği fırsatları en  iyi şekilde kullanıp üretimi ve ihracatı geliştireceklerini belirterek,  "Tüm  e-ticaret sitelerimizi, ülkemizin e-ticaretteki kalite öncelikleriyle uyumlu  biçimde güven damgalarını alarak faaliyetlerini sürdürmeye davet ediyorum." dedi.
19.06.2020Ekonomi
Bakan Pekcan'dan e-Ticaret açıklaması
Bakan Pekcan'dan e-Ticaret açıklamasıTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "E-Ticaret Olarak KOBİ'lerin Yanındayız" kampanyası başlattıklarını belirterek, "Bu kampanya sayesinde pazarlama sıkıntısı çeken küçük işletmelerimize çözüm getirmiş olmayı ümit ediyoruz. KOBİ'lerimizin e-ticaret sayesinde büyümesini, emeklerinin karşılığını alabilmelerini arzu ediyoruz. Yerel üreticilerin e-ticaret sayesinde ürünlerini etkinlikle pazarlayabilmelerini ve katma değer elde etmelerini ümit ediyoruz" dedi.
8.05.2020Ekonomi
Bakan Pekcan'dan 'Dijital Tarım Pazarı' açıklaması
Bakan Pekcan'dan 'Dijital Tarım Pazarı' açıklamasıTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, ''Dijital Tarım Pazarı'' uygulamasıyla daha planlı ve öngörülebilir bir üretim yapısı oluşacağını ve küçük üreticilerin pazara erişiminin kolaylaşacağını belirterek, "Dijital Tarım Pazarı'nın alıcı ve satıcıyı online bir araya getirerek, tarımsal üretim ve ticarete önemli bir ivme kazandıracağına inanıyoruz." dedi.
29.04.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Güven Damgası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.