Hikayeler

Hikayeler

Son dakika hikayeler haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan hikayeler gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan hikayeler haber sayfamızda...

Hikayeler

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.017 hikayeler haberi bulunmuştur.
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 2021 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 2021 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları CevaplarıYeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
21.09.2021Eğitim
Golbolun kraliçesi Sevda Altunoluk!
Golbolun kraliçesi Sevda Altunoluk!Golbol Milli Takımımız, 2020 Paralimpik Oyunları’nda da arkasında bir hikaye bıraktı. Organizasyona damga vuran ve atılan 57 golün 46’sını rakip ağlara yollayan Sevda Altunoluk, tekrar gol kralı unvanını alırken ‘görme engelinin, spora engel olmadığı’ mesajını verdi
12.09.2021Diğer
25. İstanbul Tiyatro Festivali programı açıklandı
25. İstanbul Tiyatro Festivali programı açıklandı25. İstanbul Tiyatro Festivali, 22 Ekim-20 Kasım tarihleri arasında yurtdışından ve Türkiye’den toplam 25 tiyatro, performans ve dans gösterisini ağırlamaya hazırlanıyor. Festival biletleri 24 Eylül Cuma günü 10.30’da passo.com.tr adresinde satışa çıkıyor.
Televizyon onun gibisini görmedi: The Wire'ın Omar'ı evinde ölü bulundu...
Televizyon onun gibisini görmedi: The Wire'ın Omar'ı evinde ölü bulundu...The Wire yayınlandığından beri televizyon aynı olmadı dersek abartmış olmayız. Dizi dünyasını sonsuza kadar değiştiren, sinema yazarı Erdem Tatar'ın 'belgesel kadar gerçekçi' dediği, yönetmen Talip Ertürk'ün deyişiyle ise "Amerikan rüyasının tüm cilasını kazıyıp sokağın soğuk gerçeğini seyircisinin yüzüne vuran" The Wire yaratıcısının kelimeleriyle "televizyon için bir roman"dı. Pek çokları tarafından gelmiş geçmiş en iyi televizyon dizisi kabul edilen yapımın en sıra dışı karakterlerinden Omar Little'a muhteşem performansıyla hayat veren Michael K. Williams'ın ölüm haberi, hem dizinin sevenleri hem de sinema dünyasında gözyaşlarıyla karşılandı. Peki The Wire ve Michael K. Williams'ı bu denli eşsiz yapan neydi, masaya yatırdık...
14.09.2021Kültür Sanat
İstanbul'da Akdeniz şarkıları yankılanacak
İstanbul'da Akdeniz şarkıları yankılanacakToplumların geçmişlerinin ve etkileşimlerinin kesiştiği kavşakta bir Akdeniz müziği. Sequenza 9.3, günümüz bestecileri tarafından 6 kadın sesi için a capella (enstrümansız) düzenlenmiş ya da özel olarak bestelenmiş eserleri seslendiriyor.
“Hemşerim memleket nire”
“Hemşerim memleket nire”60 yıl önce başlayan Türkiye’den Almanya’ya göç bugün istanbulberlin’in projesiyle müzik üzerinden okunuyor. Proje kapsamında dönem tanıklarıyla görüşme ve anekdotlarla zenginleştirilen yazılar, müzisyenlerle söyleşiler ve kısa göç hikâyeleri yer alıyor. En önemli bölümse bugün. Çünkü proje gösteriyor ki bugün artık kökenin neresi olduğunun bir önemi yok hatta ‘memleket neresi?’ sorusu ırkçılığa işaret edebiliyor. Dolayısıyla bugünü değerlendirirken yeni kıstaslara ihtiyacımız var
Antik çağlar evlere taşınıyor
Antik çağlar evlere taşınıyorBirgi’de yaşayan biri inşaat mühendisi diğeri de iç mimar iki ortağın kurduğu Agacizm/Zeytinbirgi, asırlık zeytin ağaçlarını ölümsüzleştiriyor
3.09.2021Ege
Son dakika... Evde kapana kısıldılar! Ailesini kurtarmak için Afganistan'a 'sızan' adamın yardım çığlığı
Son dakika... Evde kapana kısıldılar! Ailesini kurtarmak için Afganistan'a 'sızan' adamın yardım çığlığıSon dakika haberlere göre, İngiltere'de bir pizza şirketinin sahibi Sayed, kardeşlerinin ağlayarak babası ve erkek kardeşlerinin tutuklandığını söylemesi üzerine eşyalarını toplayarak Afganistan'a gitti. Ancak burada kendisini bir kabusun içinde buldu. Sayed, 'günlerdir güneş ışığını' görmediğini söyleyerek yaşadığı dehşeti anlattı.
2.09.2021Dünya
Şaklaban Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Şaklaban Kime Denir?
Şaklaban Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Şaklaban Kime Denir?Eski Türkçe bir sözcük olan şaklaban, ses taklidine dayalı oluşturulmuş kelimelerden biridir. ''Şak'' sesinden türetilmiş olan bu sözcük, 12. yüzyılda literatüre girdi. Sirkler ve panayır gibi yerlerde komik figürlerle dans eden ve hikayeler anlatan kişilere şaklaban denir. Şaklaban ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Şaklaban kime denir tüm detayları ile derledik.
2.09.2021Sözlük
Çocukluğum ve Çocuğum: Bir anne olmak ve bir annenin çocuğu olmak denklemi
Çocukluğum ve Çocuğum: Bir anne olmak ve bir annenin çocuğu olmak denklemiSosyal medyada ürettiği içerikler ve eğlenceli bir dille anlattığı annelik maceralarıyla tanıdık Aslı Kocaeli’ni, nam-ı diğer @annenin.icsesi’ni. Hazırladığı caps partileriyle annelerin iç seslerine ortak olduk. Ardından ilk romanı Çarşamba Çikolataları ile karşımıza çıktı. Şimdi yepyeni bir yolculuğun heyecanını yaşıyor. Çocukluğuna bugünün gözüyle bakarak iyileşti sandığı yaraları kurcalayan ve kendi deneyimlerinden faydalanarak çocuğunun yolunu çiçeklerle donatmak isteyen Aslı Kocaeli ile yeni kitabı Çocukluğum ve Çocuğum üzerine konuştuk.
1.09.2021Çocuk
Soytarı Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Soytarı Kime Denir?
Soytarı Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Soytarı Kime Denir?Dilimize Farsça geçmiş olan Soytarı kelimesi, ''sa'teri'' kökünden türetilmiştir. Sa'teri, taklit yapan, mizahi ve gülünç anlamına gelirken soytarı, taklit yaparak halkı eğlendiren kimse demektir. Hükümdarları ve kralları güldürmek için komik hikayeler anlatan kişilere de soytarı denir. Soytarı ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Kime soytarı denir tüm detayları ile derledik.
1.09.2021Sözlük
Dalkavuk Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Dalkavuk Yanıtları
Dalkavuk Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Dalkavuk YanıtlarıDal ve kavuk kelimelerinin birleşmesiyle oluşturulan dalkavuk kelimesi öz Türkçedir. Maddi çıkar sağlamak amacıyla zengin kişileri öven ve onları destekliyormuş gibi görünen kişilere dalkavuk denir. Osmanlı döneminde padişahı eğlendirmekle görevli kişiler için de aynı kelime kullanılırdı. Dalkavuk bulmaca cevabı nedir tüm detayları ile derledik.
31.08.2021Bulmacalar
MasterChef Eren nereli, kaç yaşında? MasterChef Türkiye Eren Kaşıkçı kimdir?
MasterChef Eren nereli, kaç yaşında? MasterChef Türkiye Eren Kaşıkçı kimdir?MasterChef Türkiye yarışmacıları merakla araştırılmaya devam ediyor. İzleyiciler MasterChef Eren hakkında da bilgi almak istiyor. Peki MasterChef Eren nereli, kaç yaşında? MasterChef Türkiye Eren Kaşıkçı kimdir? İşte biyografisi...
28.08.2021TV Rehberi
‘Roman yazabilirim’
‘Roman yazabilirim’Volkan Konak, Poll Production organizasyonu ve Demirören Medya Grubu medya sponsorluğunda gerçekleşen Paraf Kuruçeşme Açıkhava Konserleri’nde sahne aldı.
28.08.2021Cadde
'Kuzeyin Oğlu' Volkan Konak, Kuruçeşme'de esti
'Kuzeyin Oğlu' Volkan Konak, Kuruçeşme'de estiPoll Production organizasyonu ve Demirören Medya Grubu medya sponsorluğunda gerçekleşen Paraf Kuruçeşme Açıkhava Konserleri, önceki akşam Karadeniz Müziğinin yaşayan efsanesi Volkan Konak'ı ağırladı.
27.08.2021Cadde
Instagram’ın Hikayeler kısmındaki ‘yukarı kaydır’ özelliği tarihe gömülüyor
Instagram’ın Hikayeler kısmındaki ‘yukarı kaydır’ özelliği tarihe gömülüyorInstagram’da popüler bir özellik olarak bizleri karşılaşan hikayelerin bir uzantısı olarak ‘yukarı kaydır’ özelliği belirli kişilerin kullanımına açıktı. Herkesin kullanamadığı bu özellik yeni alınan bir karar ile tamamen kaldırılıyor. Onun yerine yeni bir özellik eklenecek.
24.08.2021Teknoloji
Robotlardan korkmuyorlar! Aksine onları seviyorlar
Robotlardan korkmuyorlar! Aksine onları seviyorlar400 yıllık bir Budist tapınağında ziyaretçiler huzurlu bahçelerde gezip, bir bardak çay içerken Budist öğretileri sıra dışı bir rahipten dinleyebiliyor: Mindar adlı bir android.
24.08.2021Teknoloji
Nurgül Yeşilçay yeni imajına alıştı
Nurgül Yeşilçay yeni imajına alıştıYeni proje için saç rengini değiştiren ve sarışın olan Nurgül Yeşilçay'dan yeni bir paylaşım geldi. Yeşilçay yeni saçlarına alıştı ve son halini takipçilerinin beğenisine sundu.
22.08.2021Cadde
Yeniden Türkân İldeniz
Yeniden Türkân İldenizŞiirleri, Seçilmiş Hikâyeler, Varlık, Dost, Yelken, Hisar gibi çeşitli dergi ve gazetelerde yer alan, “Taşra Kızının Deliceleri” (1966) ve “Havva Çıkmazı” ile döneminde büyük ilgi uyandıran Türkân İldeniz’in “Buz Altında Yanardağ” adlı yeni kitabı Everest Yayınları tarafından okurla buluşuyor...
22.08.2021Kültür Sanat
Baksı kendi hikâyesini yazdı
Baksı kendi hikâyesini yazdıBayburt’un bir dağ köyünde köklere saygı duruşu için yola çıkan Baksı Müzesi 20 yaşında… Müzenin Kurucusu Prof. Dr. Hüsamettin Koçan, “Baksı bir sanatçının kendi hikâyesine, kendi bağlılıklarına geri dönmesi meselesidir” diyor.
22.08.2021Kültür Sanat
Yazdan kışa armağan
Yazdan kışa armağanKış hazırlıklarına başlamanın zamanı geldi. Her bölgede her köyde farklı şekillerde hazırlanır kış aylarına mutfaklarımız. Rengârenk reçeller, hoşaflar, ekşiler, turşular yapacak çok şey var ama salça olmadan kış geçmez
22.08.2021Pazar
49. İstanbul Müzik Festifali Açılış Konseri ile başladı
49. İstanbul Müzik Festifali Açılış Konseri ile başladıİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen 49. İstanbul Müzik Festivali’nin açılış töreni ve konseri, 18 Ağustos Çarşamba akşamı Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleştirildi.
18.08.2021Kültür Sanat
"Filenin Sultanları" için Avrupa Şampiyonası öncesinde klip yayımlandı
"Filenin Sultanları" için Avrupa Şampiyonası öncesinde klip yayımlandıTürkiye Voleybol Federasyonu (TVF), yarın başlayacak 2021 CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası öncesi, A Milli Kadın Voleybol Takımı için hazırlanan tanıtım klibini voleybolseverlerin beğenisine sundu.
17.08.2021Diğer Sporlar
Eyvah Eyvah 3 nerede çekildi? Eyvah Eyvah 3 filmi oyuncuları kim, konusu nedir?
Eyvah Eyvah 3 nerede çekildi? Eyvah Eyvah 3 filmi oyuncuları kim, konusu nedir? Eyvah Eyvah filminin üçüncüsü olan Eyvah Eyvah 3, sinema salonlarından televizyon ekranlarına geliyor. Yerli komedi filminin başrollerinde ise Ata Demirer ile Demet Akbağ yer alıyor. Peki, Eyvah Eyvah 3 filmi oyuncu kadrosunda kimler var?
16.08.2021Cadde
Serenay Sarıkaya yeni dizisi için kilo verdi
Serenay Sarıkaya yeni dizisi için kilo verdiDijital bir platformda yayınlanacak 'Şahmeran' dizisinde Burak Deniz ile başrolleri paylaşacak olan Serenay Sarıkaya, İstanbul'a döndü. Güzel oyuncu, yeni projesi için kampa girdi.
15.08.2021Cadde

Benzer Haber Etiketleri

türkiyegazetekültür sanat7. sınıftürkçe

Hikayeler ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.