Katı

Katı

Son dakika Katı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Katı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Katı haber sayfamızda...

Katı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 20.697 kati haberi bulunmuştur.
Ankara Söğütözü'ndeki arazinin özelleştirilmesi için teklifler alınmaya başlandı
Ankara Söğütözü'ndeki arazinin özelleştirilmesi için teklifler alınmaya başlandıAnkara'da kamu kurum ve kuruluşları, alışveriş ve yaşam merkezleri ile otellerin bulunduğu Dumlupınar ile Anadolu bulvarlarının kesişimindeki arazi için teklifler alınmaya başlandı.
24.09.2021Ekonomi
Almanya'da İş Ortamı Güven Endeksi azaldı
Almanya'da İş Ortamı Güven Endeksi azaldıAlmanya'da geçen ay 99,6 puan olan Ifo İş Ortamı Güven Endeksi, eylülde 98,8 puana düşerken, tedarik darboğazlarının Alman ekonomisindeki toparlanmayı yavaşlattığı belirtildi.
24.09.2021Uzmanpara
Yeni limitlere göre daha kirli soluyacağız
Yeni limitlere göre daha kirli soluyacağızHava kirliliği limit değerlerini güncelleyen DSÖ rehberine göre İstanbul’da yıllık hava kirliliği ortalaması, limit değeri yaklaşık 3.4 kat; Ankara’da ise 3.8 kat aşıyor.
24.09.2021Gündem
Kurbağa Balığı Nedir? Nerelerde Yaşar Ve Kısaca Özellikleri Nelerdir?
Kurbağa Balığı Nedir? Nerelerde Yaşar Ve Kısaca Özellikleri Nelerdir?Türkiye’de balıkların avlanma dönemleri vardır. Bunun sebebi tüketilebilen balık türlerinin avlanıp insanlar için besin haline gelmesidir. Balıklar besin değeri olarak oldukça yüksek bir değere sahiptir. İnsanlar için de tüketilmesi oldukça sağlıdır. Bazı balık türleri insanların sağlığı için yararlı iken bazı balıklar zehirli ve zararlıdır. Bu balık türünden biri de kurbağa balığıdır. Kurbağa balığı nedir? Nerelerde yaşar ve kısaca özellikleri nelerdir? Sizler için kurbağa balığı hakkında merak edilenleri detayları ile derledik.
23.09.2021Evcil Hayvan
Türkiye 'dur' demek zorunda! Bir yıl yetmeliydi, 29 Temmuz'da...
Türkiye 'dur' demek zorunda! Bir yıl yetmeliydi, 29 Temmuz'da...BM Gıda İsrafı Raporu'na göre Türkiye'de her yıl 7.7 milyon ton yiyecek çöpe atılıyor. Rapora göre, Türkiye dünya genelinde en fazla gıda israfının yapıldığı ülkeler arasında. Peki, kişi başına 93 kilograma denk gelen bu israfın sebeplerini, gelecek yıllarda ekonomiye ve insanlığa zararlarını, çöpe giden yiyeceklerin bütçesiyle daha farklı ve yararlı neler yapılabileceğini ne kadar biliyoruz? İşte cevabı...
23.09.2021Gündem
241 milyon doz aşının ne olacağı merak konusu oldu! Çöpe mi gidecek?
241 milyon doz aşının ne olacağı merak konusu oldu! Çöpe mi gidecek?ABD Başkanı Joe Biden dünya liderlerinin 2022 yılının eylül ayına kadar dünya nüfusunun yüzde 70'ini aşılamayı taahhüt etmesini istiyor. Fakat araştırmalar zengin ülkelerin elinde hala büyük aşı stokları bulunduğunu ve bunların çoğunun yakında son kullanma tarihi geçtiği için çöpe gidebileceğini gösteriyor.
22.09.2021Dünya
Almanya koronavirüsten kurtulma tarihini açıkladı
Almanya koronavirüsten kurtulma tarihini açıkladıAlmanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, koronavirüs önlemlerinin tamamen kaldırılacağı tarihle ilgili olarak 2022 yılının ilkbahar dönemine işaret etti. Spahn, ilkbaharda sürü bağışıklığına ulaşılacağını düşünüyor.
22.09.2021Dünya
İskenderun Limanı’nda bir rekor daha
İskenderun Limanı’nda bir rekor dahaTosyalı İskenderun Limanı, karayolu araçlarıyla yapılan yükleme boşaltma işleminde temmuz ayında 1 milyon ton üzerine çıkarak Akdeniz Bölgesi’nde bir rekora daha imza attı
22.09.2021Ekonomi
Son dakika haberler: Biden konuşurken salonda dikkat çeken görüntü!
Son dakika haberler: Biden konuşurken salonda dikkat çeken görüntü!Son dakika haberine göre, ABD Başkanı Joe Biden, BM Genel Kurulu'nda önemli açıklamalarda bulundu. Biden konuşurken İsrail heyetine ayrılan koltuklar boş kalması dikkat çekti.
21.09.2021Dünya
Adsorpsiyon Nedir, Kaça Ayrılır? Adsorpsiyon Çeşitleri Ve Özellikleri Nelerdir?
Adsorpsiyon Nedir, Kaça Ayrılır? Adsorpsiyon Çeşitleri Ve Özellikleri Nelerdir?Bazı bilimsel alanda yapılan çalışmalar son zamanlarda daha da önemli hale gelmektedir. Bu çalışmaların önemli olarak kabul edilmesinin en büyük sebepleri de değişen biyolojik ve fizyolojik koşullar olmaktadır. Bu koşullar çeşitli özelliklere sahip olan maddelerin bünyelerinde değişikliklerin olmasına neden olmaktadırlar. Adsorpsiyon da maddelerde bulunan bileşikleri ifade eden bir kavram olarak bu bağlamda değerlendirilmesi gerekmektedir. Peki, adsorpsiyon nedir, kaça ayrılır? Adsorpsiyon çeşitleri ve özellikleri nelerdir? İşte, adsorpsiyon hakkında merak edilen hususlar.
21.09.2021Eğitim
Samandağ sahilinde petrol atıkları temizliği sürüyor
Samandağ sahilinde petrol atıkları temizliği sürüyorSuriye'deki termik santralinden yayılan, Hatay'ın Samandağ sahiline ulaşan petrol sızıntısından kaynaklanan kalıntıları temizleme çalışmaları sürüyor.
21.09.2021Gündem
5 milyon uygulamanın büyük bir çoğunluğu 'gizliliği ihlal' ediyor
5 milyon uygulamanın büyük bir çoğunluğu 'gizliliği ihlal' ediyorYeni bir araştırmaya göre App Store üzerinden gizlilik politikasının ihlal edilmesi sebebiyle uygulamaların yüzde 59’unu listesinden kaldırırken, Google Play Store’da bu uygulamaların yüzde 25 oranında kalması, tartışmaların alevlenmesine neden oldu. iOS mu Android mi daha güvenli?
21.09.2021Teknoloji
Ceren Özdemir'in katili, polisleri yaralamasıyla ilgili yedinci kez hakim karşısında
Ceren Özdemir'in katili, polisleri yaralamasıyla ilgili yedinci kez hakim karşısındaOrdu'da üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'i bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Özgür Arduç'un, yakalandığı sırada polis memurlarını bıçakla yaralamasıyla ilgili davanın yedinci duruşması görüldü.
21.09.2021Gündem
Selzedeler, konteynerlerde konutları için gün sayıyor
Selzedeler, konteynerlerde konutları için gün sayıyorSinop'ta 10 kişinin hayatını kaybettiği, ev ve iş yerlerinin yıkıldığı, altyapı ve üst yapıda ağır hasarların meydana geldiği sel afetinde evlerini kaybedenler, AFAD Başkanlığı’nca Ayancık ilçesine bağlı Babaçay köyünde kurulan yaşam konteynerlerine yerleşti. Konteynerlerde 1,5 ayı geride bırakan selzedeler, tüm ihtiyaçlarının karşılandığı yeni yaşam alanlarında inşa edilecek konutları için gün sayıyor.
21.09.2021Emlak
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 2021 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 2021 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları CevaplarıYeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
21.09.2021Eğitim
Bek Ne Demek? Futbolda Bek Neresidir, Beklerin Görevlerin Nelerdir?
Bek Ne Demek? Futbolda Bek Neresidir, Beklerin Görevlerin Nelerdir?Olağan sözcüklerin dışında karşılaşılan kelimeler yabancıdır ve anlamı merak konusu olmaktadır. Bek sözcüğü de böylesi bir kelimedir. İşte bek nedir, futbolda bek neresidir? Beklerin görevi nedir ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.
20.09.2021Sözlük
Tosyalı İskenderun Limanı'ndan bir rekor daha!
Tosyalı İskenderun Limanı'ndan bir rekor daha!Endüstri bölgeleri ve liman işletmeciliğinde Türkiye ve yurt dışındaki faaliyetleriyle uluslararası uzmanlığa sahip olan Tosyalı Holding’in işlettiği limanlardan biri olan Tosyalı İskenderun Limanı, karayolu araçlarıyla yapılan yükleme boşaltma işleminde temmuz ayında 1 milyon ton üzerine çıkarak Akdeniz Bölgesinde bir rekora daha imza attı.
20.09.2021Ekonomi
4 ülke ortak çalışma başlattı! Yüzde 5’i bile doğaya karışsa korkunç
4 ülke ortak çalışma başlattı! Yüzde 5’i bile doğaya karışsa korkunçTürkiye, Gürcistan, Romanya ve Bulgaristan; Karadeniz'i tehdit eden deniz çöpleri ve mikroplastik (5 milimetreden daha küçük plastik parçacıkları) kirliliğine karşı ortak mücadele başlattı. Yürütülen projede pilot bölge seçilen Trabzon’un Sürmene ve Of ilçelerinde, deniz kıyısında 500 metrekarelik alandaki kirlilik araştırmasında maske, yüz perdesi gibi tıbbi atıklar dahil 2 bin 500 atık tespit edildi. Karadeniz'de kirlilik oluştuğunu söyleyen proje koordinatörü Doç. Dr. Coşkun Erüz, “Türkiye’deki 83 milyon insan için 32 milyar maske üretiliyor. Bunun yüzde 5’i bile doğaya karışsa korkunç seviye” dedi.
20.09.2021Gündem
Sakarya'da evsel atıklar "çöp" olmuyor
Sakarya'da evsel atıklar "çöp" olmuyorSakarya Entegre Katı Atık Yönetimi (SEKAY) Tesisi'nde işlenen evsel atıklar, "sıfır atık" hedefiyle işlenip elektrik, kağıt, pet, plastik, alüminyum, naylon gibi ürünlere dönüştürülüyor ve ısı, kompost, gübre ve yakıt üretilerek ekonomiye katkı sağlanıyor.
19.09.2021Ekonomi
İklim krizi kapıda! Prof. Dr. Orhan Şen ve Doç. Dr. İsmail Dabanlı uyardı
İklim krizi kapıda! Prof. Dr. Orhan Şen ve Doç. Dr. İsmail Dabanlı uyardıİklim değişikliğinin etkilerini her geçen gün daha da fazla hissetmeye başladık. Yapılan son araştırmaya göre, sıcaklığın 50 santigrat derecenin üzerine çıktığı gün sayısı son 40 yılda tam iki katı arttı. Peki, bu ne anlama geliyor, önemli bir iklim kriziyle mi karşı karşıyayız? Prof. Dr. Orhan Şen "Geçtiğimiz 10 yıl dünyanın en sıcak 10 yılı oldu. Önemli bir iklim krizi var, hatta bu krizi iliklerimize kadar yaşıyoruz" derken Doç. Dr. İsmail Dabanlı ise tansiyon ve kalp krizi vakalarının artabileceğine dikkat çekti.
23.09.2021Gündem
Son dakika haberi: Galatasaray'da Marcao sevinci
Son dakika haberi: Galatasaray'da Marcao sevinciGalatasaray Yönetimi, Brezilyalı stoperi göndermedikleri için sevindi. Sarı-kırmızılılar, “Problem yaşayan bir Marcao için 6-8 milyon euroluk teklif geliyorsa, Avrupa’da kendini gösteren bir Marcao’ya bunun 2-3 katı teklifler neden gelmesin?” düşüncesinde.
19.09.2021Galatasaray
Kolombo yarım asırlık  zaman testini geçti
Kolombo yarım asırlık zaman testini geçtiEkranların 50 yıllık aykırı dedektifi Komiser Kolombo hâlâ canlı ve hâlâ çekici. Pandemiyle yeniden ünlenen Kolombo zenginlere karşı zafer kazandığı, şiddetin karşısında olduğu, abartılı davranmadığı ve sıradan insanlara benzediği için seviliyor. Ve elbette bu sıradanlığa rağmen zekâsıyla hayranlık uyandırdığı için...
19.09.2021Kültür Sanat
Kız öğrenciler okula dönemeyecek!
Kız öğrenciler okula dönemeyecek!Afganistan’da iktidarın Taliban’a geçmesinin ardından ortaokullar açıldı.
19.09.2021Dünya
Son dakika: Norovirüse karşı bu belirtilere dikkat! 'Koronavirüsten bile güçlü, hızla yayılıyor'
Son dakika: Norovirüse karşı bu belirtilere dikkat! 'Koronavirüsten bile güçlü, hızla yayılıyor'Okulların açılmasıyla birlikte 'koronavirüs'ün üzerine bir de 'norovirüs' endişesi eklendi! Özellikle son 10-15 gündür kusma ve ishal şikayetiyle hastanelere başvuran çocukların sayısındaki artış endişe yaratıyor. Uzmanlar, eğer gerekli önlemler alınmazsa, "koronavirüsten bile daha güçlü olduğunu" söyledikleri bu virüsün salgın yaratabileceği konusunda uyarıyor. Dış ortamda bile kolay kolay ölmeyen bu virüse karşı neler yapılabilir, hangi önlemler alınabilir? İşte detaylar...
17.09.2021Gündem
Sharon Stone ödediği hesabın iki katı bahşiş bıraktı!
Sharon Stone ödediği hesabın iki katı bahşiş bıraktı!Önceki gün yemek yediği bir restoranda 250 dolar (yaklaşık 2 bin 144 TL) hesap ödeyen Sharon Stone, garsona 600 dolar (yaklaşık 5 bin 147 TL) bahşiş bıraktı. Ünlü oyuncunun bu jestini mekanın sahibi Keith McNally ortaya çıkardı.
17.09.2021Cadde

Benzer Haber Etiketleri

nedirPlusAlmanyaözelliklerinelerdir

Katı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.