Mba

Mba

Son dakika mba haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan mba gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan mba haber sayfamızda...

Mba

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 653 mba haberi bulunmuştur.
İşin püf noktası ulaşılabilir lüks
İşin püf noktası ulaşılabilir lüks10 yıla yakın süredir The Galliard restoranlarıyla adını duyuran Ahmet Uras, “Türkiye’de ne açarsanız açın, ulaşılabilir lüksü vermeniz gerekiyor. Türkiye’de aşırı lüks insanları korkutuyor. Rahat hissetmiyorlar” diyor.
İş dünyasında önemli atamalar var
İş dünyasında önemli atamalar varTürkiye’nin önde gelen şirketlerinde yöneticilerin kariyerlerindeki yükseliş devam ediyor. Haziran ve temmuz aylarında gerçekleşen önemli atamalar ile bazı isimler rotasyon, bazıları ise transfer yöntemiyle yeni görevlerine getirildi.
İş dünyası için bir CEO fabrikası gibi çalışıyorlar
İş dünyası için bir CEO fabrikası gibi çalışıyorlarİş dünyasının en başarılı yöneticileri de bir zamanlar öğrenciydi ve üniversite tercihi yaptılar. Peki, hangi üniversiteleri tercih ettiler? Hangi üniversiteler iş dünyası için bir C level yönetici fabrikası gibi çalışıyor? Araştırma şirketi Data Expert, üniversitelerin iş dünyasına kazandırdığı başarılı yöneticileri ve onların üniversite tercihlerini araştırdı.
3.08.2022Vitrin
CEO fabrikası üniversiteler
CEO fabrikası üniversitelerTürkiye’nin CEO fabrikası üniversiteleri belli oldu. Türkiye’deki üst düzey yöneticilerin yüzde 16.5’i ODTÜ mezunu. ODTÜ’yü yüzde 15’le Boğaziçi Üniversitesi, yüzde 11’le İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) takip ediyor.
2.08.2022Ekonomi
Teknoloji devinin başına Türk CEO
Teknoloji devinin başına Türk CEOİngiliz endüstriyel teknoloji devi Rolls-Royce’un CEO’luğuna bir Türk getiriliyor. Tufan Erginbilgiç, 1 Ocak 2023’te görevine başlayacak. Rolls-Royce yaptığı açıklamada, şu anki CEO Warren East’in yerini Erginbilgiç’in alacağını belirtti.
27.07.2022Ekonomi
Farklı ihtiyaçları iş fikrine çevirdiler
Farklı ihtiyaçları iş fikrine çevirdilerTeknoloji ve yeni trendler insanlarda farklı ihtiyaçları beraberinde getiriyor. Bu alanlardaki açıkları gören kadın girişimciler öne çıkmayı başarıyor. Bugünkü dizimizin konukları Pelin Kumcular, Elif Özcü ve Buse Berber Örçen...
14.07.2022Ekonomi
Dünyanın biletini kesiyor
Dünyanın biletini kesiyorOnline rezervasyon firması Enuygun, pandemi sonrası yurtdışında atağa kalkıyor. Kurucu ortak Nihan Çolak Erol, “Hedefimiz 2028 yılına kadar dünyanın en büyük ilk beş seyahat pazaryerinden biri olmak” diyor.
Dövüş kulüpleri, suç ve kırık hayatlar! Tarikatın gizli gerçekleri ortalığa saçıldı
Dövüş kulüpleri, suç ve kırık hayatlar! Tarikatın gizli gerçekleri ortalığa saçıldıGizli tarikatın kızıl saçlı ve eski bir aktris olan karizmatik lideri, yüzlerce genci köle olarak çalıştırdı. Şimdiyse yeni yayınlanan bir kitap, şoke edici detayları ortaya çıkardı.
3.07.2022Dünya
Kerevitaş’ın yeni CEO’su Mert Altınkılınç oldu
Kerevitaş’ın yeni CEO’su Mert Altınkılınç olduTaze dondurulmuş gıda, konserve ve margarin şirketi Kerevitaş’ta CEO’luk görevine Mert Altınkılınç getirildi.
13.06.2022Vitrin
İş dünyasında transfer hızlı
İş dünyasında transfer hızlıİş dünyasında C-Level yönetici atamaları sürüyor. Türkiye’nin önde gelen şirketleri stratejik hedefleri doğrultusunda mayıs ayında yönetim düzeyinde atamalara devam etti. Mayıs ayında şirketlerin dikkat çeken yeni görevlendirmeleri şu şekilde gerçekleşti.
Türkiye’de Sorbonne’dan ders alacaklar
Türkiye’de Sorbonne’dan ders alacaklarBMI Business School ve Sorbonne Üniversitesi’nin gerçekleştirdiği işbirliği kapsamında Türkiye’de ilk kez International Executive MBA programı düzenlenecek.
20.05.2022Eğitim
Okurken çalışma fırsatı sunuyor
Okurken çalışma fırsatı sunuyorÜniversitede okurken çalışma, mezuniyet sonrası kısa sürede işe yerleşme gibi avantajlar sunan Kanada, Türk öğrencilerin tercihlerinde ilk sıralarda. İşletme ve bilgi teknolojisinde öne çıkan ülkede, 20 bin dolara kadar burslu okumak mümkün.
11.05.2022Eğitim
‘Yara bandı çözümlerden uzak durun’
‘Yara bandı çözümlerden uzak durun’Sosyal girişimcilik nedir? Nasıl etkili olur? Ashoka Türkiye Direktörü Hilal Baykara anlattı...
Dünyayı kadınlar ‘dönüştürecek’
Dünyayı kadınlar ‘dönüştürecek’Türkiye’de startup ekosisteminde kadın girişimcileri desteklemek için yola çıkan Arya Kadın Yatırım Platformu, kısa sürede onlarca girişimci kadına ulaştı. Platformun kurucusu Ahu Büyükkuşoğlu Serter, “Amaç kadın liderliğiyle dünyayı dönüştürmek” diyor
İşte Türki̇ye’nin EN ETKİN 50 CHRO’SU
İşte Türki̇ye’nin EN ETKİN 50 CHRO’SUDataExpert iş birliğinde BMI tarafından yürütülen ‘En Etkin 50 CHRO’ araştırması kapsamında, Türkiye’de açıklanan 500 listeleri, borsaya kote şirketler, holdingler ve araştırmaya yapılan başvurular baz alınarak 1.500’ün üzerinde organizasyon belirlendi. Cirosal büyüklüğü, aktif büyüklüğü, çalışan sayısı, organizasyonun sektördeki repütasyonu yönlerinden araştırmaya dahil edilen 1.000’in üzerinde organizasyonun en üst düzey İnsan Kaynakları yöneticisine ulaşıldı. Adaylar belirlenirken, görev süresi 1 yıldan kısa olan ve araştırmada yer almak istemeyen CHRO’lar kapsam dışı bırakıldı. Adaylardan, performans ve iş deneyimlerine ek olarak; pandemi döneminde üstlendikleri sorumluluklar ve geçirdikleri değişimlere ilişkin bilgiler temin edildi. Temin edilen bilgiler, danışma kurulu tarafından analiz edildi. Danışma kurulunun oylama ve değerlendirmeleri sonucunda performanslarıyla dikkat çeken Türkiye’nin En Etkin 50 İK Yöneticisi belirlendi.
Paycell’in Genel Müdürü Serhat Dolaz oldu
Paycell’in Genel Müdürü Serhat Dolaz olduPaycell’in genel müdürlüğüne Serhat Dolaz atandı. Dolaz, 2009’dan beri Turkcell Grup bünyesinde görevlerde bulundu.
2.05.2022Ekonomi
İstanbul’da Sorbonne MBA programı düzenlenecek
İstanbul’da Sorbonne MBA programı düzenlenecekParis Sorbonne Üniversitesi ve BMI Business School İstanbul iş birliğinde Türkiye'de International Executive MBA programı düzenlenecek. Sorbonne Üniversitesi’nin Paris, Pekin, Rio de Janeiro gibi önemli başkentlerdeki üniversiteler ile düzenlediği International Executive MBA programı eylül ayında İstanbul’da başlayacak. Kurumların üst ve orta düzey yöneticilerini, değişen dünyanın rekabetçi ortamında vizyoner bakış açısına sahip yetkin liderlere dönüştürmek için özel olarak tasarlanan program, Paris ve İstanbul arasında bir gelişim köprüsü kurmayı hedefliyor.
21.04.2022Ekonomi
Esra Eczacıbaşı Coşkun, “Genç Küresel Liderler” listesinde
Esra Eczacıbaşı Coşkun, “Genç Küresel Liderler” listesindeEczacıbaşı Topluluğu Dijital Dönüşüm Koordinatörü ve Holding Yönetim Kurulu Üyesi Esra Eczacıbaşı Coşkun, Dünya Ekonomik Forumu tarafından her yıl belirlenen Genç Küresel Liderler (Young Global Leaders) arasında yer aldı.
20.04.2022Vitrin
Sorbonne Üniversitesi ile birlikte Türkiye’deki ilk International Executive MBA programı
Sorbonne Üniversitesi ile birlikte Türkiye’deki ilk International Executive MBA programıTürkiye’de bir ilk olarak Paris Sorbonne Üniversitesi ve BMI Business School İstanbul iş birliğinde International Executive MBA programı düzenleniyor. Sorbonne Üniversitesi’nden ve Türkiye’den dünyaca ünlü akademisyenlerin dersler vereceği ve ağırlıklı olarak İstanbul’da gerçekleştirilecek olan International Executive MBA programı Eylül’de başlayacak.
20.04.2022Vitrin
Savunma sanayisi hedefi büyüttü
Savunma sanayisi hedefi büyüttüTürk savunma sanayi vites yükseltti. Bu yıl 4 milyar doların üzerinde ihracat hedefleniyor.
19.04.2022Ekonomi
Türkiye savunma sanayi hedef büyüttü
Türkiye savunma sanayi hedef büyüttüTürkiye savunma sanayi vites yükseltti. Geçen yıl 3 milyar 224 milyon dolar ihracat gerçekleştiren savunma sanayi, bu yıl 4 milyar doların üzerinde ihracat hedefliyor.
18.04.2022Ekonomi
Türkiye Finans'ta üst düzey atama
Türkiye Finans'ta üst düzey atamaTürkiye Finans Katılım Bankası'nda perakende bankacılık genel müdür yardımcılığı görevine Ahmet Mert atandı. 2010'da Türkiye Finans bünyesine katılan Mert, 2016'dan bu yana kredi kalitesi ve tahsilatlardan sorumlu genel müdür yardımcılığı görevini yürütüyordu.
3.04.2022Ekonomi
Dijital dönüşüm eşiğinde eğitim sektörü
Dijital dönüşüm eşiğinde eğitim sektörüOnline eğitim veren Netkent Üniversitesi’nin Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı Ali Eşkinat, “4 kıta ve 23 ülkeden öğrencisi bulunan üniversitemiz bölgenin öncü eğitim kurumu” dedi.
11.03.2022Eğitim
İş dünyası şubatta transferi sürdürdü
İş dünyası şubatta transferi sürdürdüİş dünyasının, 2022’nin ilk çeyreğindeki C-Level yönetici atamaları devam ediyor. Türkiye’nin önde gelen şirketleri, şubat ayında da stratejik ve büyüme hedefleri doğrultusunda yönetim düzeyinde atamalar gerçekleştirdi. Yöneticiler, bu dönemde ağırlıkla mevcut şirketlerindeki yeni pozisyonlara transfer oldu. Şubat ayında şirketlerin dikkat çeken yeni görevlendirmeleri şu şekilde:
Hamura şekil verme sanatı
Hamura şekil verme sanatıDünyanın sayılı reklam ve iletişim şirketlerinden Publicis’in Türkiye CEO’su Dedebaş, “Bizim sektörümüzde inisiyatif almak çok mümkün, hamura şekil vermek daha olası” diyor.

Benzer Haber Etiketleri

Mba ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.