Moskova Borsası

Moskova Borsası

Son dakika Moskova Borsası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Moskova Borsası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Moskova Borsası haber sayfamızda...

Moskova Borsası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.207 moskova borsası haberi bulunmuştur.
Putin'in şantajının ardından Gazprom'dan Avrupalı müşterilerine mektup
Putin'in şantajının ardından Gazprom'dan Avrupalı müşterilerine mektupGazprom, Avrupalı müşterilerine gönderdiği yazıda ödemelerini yaptırımlara takılmadan yapmaya devam edebileceklerini belirtti.
8.05.2022Ekonomi
Rusya’nın ‘enerji şantajı’ başladı!
Rusya’nın ‘enerji şantajı’ başladı!Putin’in gaz sevkiyatı üzerinden Avrupa’yı bölme çabası resmen başladı. Moskova, Polonya ve Bulgaristan’a gaz sevkiyatını keserken, ilk açıklamalar, Avrupa ülkelerinin buna hazırlıklı olduğunu gösterdi.
28.04.2022Ekonomi
Moskova Borsası yeniden işleme açıldı
Moskova Borsası yeniden işleme açıldıMoskova Borsası rekor uzunluktaki aranın ardından işlemlere sınırlı şekilde başladı.
24.03.2022Uzmanpara
Moskova Borsası'nda işlemler tekrar başlayacak
Moskova Borsası'nda işlemler tekrar başlayacakBatı'nın uygulamaya koyduğu yaptırımlar karşısında Moskova Borsası hisse senedi piyasasında işlemleri 24 Şubat'ta durduran Rusya Merkez Bankası, sınırlı sayıda hissenin yarından itibaren yeniden işlem görmeye başlamalarına izin verdi.
23.03.2022Uzmanpara
Rusya'da hisse senedi piyasası bugün de kapalı
Rusya'da hisse senedi piyasası bugün de kapalıRusya'da Moskova Borsası hisse senedi piyasası bugün de işleme açılmayacak.
10.03.2022Uzmanpara
Moskova Borsası'nda işlem yapılmayacak
Moskova Borsası'nda işlem yapılmayacakMoskova Borsası'nda bugün de hisse senedi işlemi yapılmayacak.
2.03.2022Uzmanpara
Moskova Borsası'nda piyasa açılışları ertelendi
Moskova Borsası'nda piyasa açılışları ertelendiMoskova Borsası döviz ve para piyasası açılışlarının ertelendiğini, döviz repo piyasasının kapatıldığını duyurdu.
28.02.2022Uzmanpara
Piyasalara Rusya şoku!
Piyasalara Rusya şoku!Dünya güne Rusya'nın Donbas'a askeri harekat haberi ile başladı. Bölgede yaşanan çatışmaların ardından ons altın ve petrolde sert yükseliş görüldü. Rus rublesi de tarihin en düşük seviyesinde. İşte son durum...
24.02.2022 Uzmanpara
Yaptırım kararlarına Rusya'dan yanıt!
Yaptırım kararlarına Rusya'dan yanıt!Ukrayna-Rusya krizinin tedarik zincirlerini etkileyeceği endişesiyle piyasalar allak bullak oldu. Parlamentoda konuşan İngiltere Başbakanı Boris Johnson, 5 Rusya bankasına yaptırım ilan ettiklerini açıkladı. Yaptırım kararlarına Rusya'dan yanıt gecikmedi. Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitri Medvedev, "Avrupalıların doğal gaza 2.000 euro ödeyeceği yeni dünyaya hoş geldiniz" ifadelerini kullandı.
22.02.2022Ekonomi
Altında 'Rusya' etkisi!
Altında 'Rusya' etkisi!Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Ukrayna'dan Donetsk ve Luhansk'ın bağımsızlıklarını tanımasının ardından buralara 'barış gücü' gönderme kararı ile ons altının fiyatı 1920 dolar direncine doğru hareketlendi. Bölgede artan gerilimin ardından Avrupa'da mart vadeli kontratlarda doğal gaz fiyatı da güne artışla başladı. Petrolde ise 8 yılın zirvesi görüldü. İşte son durum...
22.02.2022Uzmanpara
Rusya Merkez Bankası'ndan gıda fiyatlarında ikinci dalga yükseliş uyarısı
Rusya Merkez Bankası'ndan gıda fiyatlarında ikinci dalga yükseliş uyarısıRusya Merkez Bankası Para Politikaları Departmanı Başkanı Kiril Tremasov, gıda fiyatlarında ikinci bir enflasyon dalgası neticesinde sert yükselişler yaşanabileceğini söyledi.
17.11.2021Ekonomi
İslami kurallara göre yatırım endeksi açıldı
İslami kurallara göre yatırım endeksi açıldıRusya'daki ilk İslami yatırım endeksi Moskova Borsası'nda faaliyete girdi.
15.10.2021Uzmanpara
Rusya'da İslami kurallara göre yatırım endeksi açıldı
Rusya'da İslami kurallara göre yatırım endeksi açıldıRusya'daki ilk İslami yatırım endeksi Moskova Borsası'nda faaliyete girdi.
14.10.2021Ekonomi
Moskova Borsası'nda 10 halka arz hedefleniyor
Moskova Borsası'nda 10 halka arz hedefleniyorMoskova Borsası yıl sonuna kadar 10 halka arz hedefliyor.
8.09.2021Uzmanpara
Rusya metal ihracatına vergi getiriyor
Rusya metal ihracatına vergi getiriyorRusya Ekonomik Kalkınma Bakanı Maksim Reşetnikov, demirli ve demirsiz metal ihracatında 1 Ağustos itibarıyla en az yüzde 15 vergi uygulamayı planladıklarını açıkladı.
24.06.2021Uzmanpara
Moskova Borsası'nın saati değişiyor
Moskova Borsası'nın saati değişiyorRusya'nın en büyük borsası olan Moskova Borsası (MOEX) hisse senedi piyasasında seansın daha erken başlamasını kararlaştırdı.
30.04.2021Uzmanpara
Rus piyasaları negatif seyre geçti
Rus piyasaları negatif seyre geçtiRus rublesi ve borsası, ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin Rusya’ya yönelik yeni yaptırımlar uygulayacağına yönelik haberlerin ardından düşüşe geçti.
15.04.2021Uzmanpara
Yabancı hisse sayısı 2 katına çıkacak
Yabancı hisse sayısı 2 katına çıkacakMoskova Borsası bu yıl işlem gören yabancı hisse sayısını 2 kattan fazla artırmayı hedefliyor.
14.04.2021Uzmanpara
Rusya piyasalarındaki negatif seyir sürüyor
Rusya piyasalarındaki negatif seyir sürüyorRus rublesi ve borsası, petrol fiyatlarındaki gerileme ve ABD yönetiminin Rusya'ya yönelik yaptırım uygulama risklerinin artmasıyla düşüşünü sürdürüyor.
6.04.2021Uzmanpara
Rus piyasalarında negatif seyir sürüyor
Rus piyasalarında negatif seyir sürüyorRus rublesi ve borsası, petrol fiyatlarındaki gerileme ve ABD yönetiminin Rusya’ya yönelik yaptırım uygulama risklerinin artmasıyla düşüşünü sürdürüyor.
23.03.2021Uzmanpara
Rus piyasalarına Biden etkisi!
Rus piyasalarına Biden etkisi!Rus rublesi ve borsası, ABD Başkanı Joe Biden’ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in ABD seçimlerine müdahale ettiği gerekçesiyle "bedel ödeyeceğini" söylemesinin ardından değer kaybetti.
17.03.2021Uzmanpara
Moskova Borsası'nda bireysel yatırımcı sayısı arttı
Moskova Borsası'nda bireysel yatırımcı sayısı arttıMoskova Borsası'nda bireysel yatırımcı sayısı 10 milyonu aştı.
25.02.2021Uzmanpara
Rus devine 2 milyar dolar ceza
Rus devine 2 milyar dolar cezaRusya'da mahkeme, ülkenin kuzeyinde petrol sızıntısına neden olduğu gerekçesiyle Nornikel şirketine 146 milyar ruble (yaklaşık 2 milyar dolar) ceza verdi.
5.02.2021Uzmanpara
Rus piyasaları düşüşte
Rus piyasaları düşüşteRus rublesi ve borsası, petrol fiyatlarındaki gerileme ve ABD’deki yeni yönetimin Rusya’ya yönelik yaptırım uygulama risklerinin artmasıyla haftanın son gününde düşüşe geçti.
22.01.2021Uzmanpara
İstanbul'da başladı! 5 gün sürdü, 17 milyon dolarlık vurgun...
İstanbul'da başladı! 5 gün sürdü, 17 milyon dolarlık vurgun...Moskova Borsası’nı 17 milyon dolar dolandıran şebekenin Türkiye ayağındaki üç kişi ile ilgili karar çıktı. 12 yıl 6’şar ay hapis, 50’şer milyon lira da adli para cezası verilen üç kişi, kararla birlikte tahliye edildi. Moskova Borsası’nın CEO’su dahil üç üst düzey çalışanın işten atılmasına yol açan dolandırıcılık planı ise değme film senaryolarını aratmıyor.
3.12.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Moskova Borsası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.