Mursi

Mursi

Son dakika Mursi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Mursi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Mursi haber sayfamızda...

Mursi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.165 mursi haberi bulunmuştur.
‘Politik zemin arayışındayız’
‘Politik zemin arayışındayız’Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri, Türkiye’yle normalleşme sürecine ilişkin açıklamalarda bulunurken, bu süreçte atılan adımların olumlu yönde ilerlemesi halinde, iki ülkenin yararına olan “açık bir politik zemine” ulaşmaya çalışacaklarını söyledi.
25.05.2021Dünya
Türkiye ve Mısır istişarelere başladı
Türkiye ve Mısır istişarelere başladıTürkiye ve Mısır dışişleri heyetleri arasındaki siyasi istişareler Mısır’ın başkenti Kahire’de başladı. Görüşmelere Türkiye Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal, Mısır Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Hamdi Sanad Loza başkanlık ediyor
6.05.2021Siyaset
Mısır ile üst düzey temas
Mısır ile üst düzey temasMısır ile diplomatik ilişkilerin normalleşmesi açısından dün önemli bir gelişme yaşandı. İki ülke arasında uzun bir aradan sonra ilk üst düzey temas gerçekleşti ve Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Mısırlı mevkidaşı Şukri ile telefonda görüştü
11.04.2021Dünya
Son dakika... Mısır'la diplomatik ilişki kararı ekrana yansıdı!
Son dakika... Mısır'la diplomatik ilişki kararı ekrana yansıdı!Gelen son dakika haberine göre; Ankara ile Kahire arasında başlayan diplomatik ilişkiler, İstanbul’dan Mısır’a yayın yapan muhalif televizyon kanalları El Şark, Vatan ve Mekammelen yayınlarına da yansıdı. Canlı yayınlar ve haber akışlarına son veren kanallar, eski diziler ve dini programlar yayınlamaya başladı.
22.03.2021Siyaset
‘Öncelik karşılıklı büyükelçi ataması’
‘Öncelik karşılıklı büyükelçi ataması’Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politika Kurulu üyesi Prof. Dr. Nurşin Ateşoğlu Güney ile Ortadoğu Araştırmalar Merkezi (ORSAM) Başkan Yardımcısı ve Körfez Çalışmaları Koordinatörü İsmail Numan Telci, Türkiye-Mısır ilişkilerinin bundan sonraki seyri ve olası etkilerine ilişkin Milliyet’e değerlendirmelerde bulundu.
13.03.2021Dünya
ABD’li büyükelçiden Biden itirafı! Sürdürmesinden endişeliyim
ABD’li büyükelçiden Biden itirafı! Sürdürmesinden endişeliyimAmerika Birleşik Devletleri'nde Dışişleri Bakan Yardımcılığı yapmış olan ve düşünce kuruluşu Atlantic Council'in kıdemli üyelerinden emekli büyükelçi Matthew Bryza, CNN Türk'e konuştu. Bryza, Türkiye ve Amerika ilişkilerindeki sorunları değerlendirdi. Bryza, "PKK, YPG ve Suriye Demokratik Güçleri aynıdır. Biden hükümetinin terör örgütüne desteği sürdürmesinden endişeliyim" dedi. Hilken Doğaç Boran'ın özel röportajı…
11.03.2021Haberler
Son dakika: ABD’li büyükelçiden Biden itirafı! Sürdürmesinden endişeliyim
Son dakika: ABD’li büyükelçiden Biden itirafı! Sürdürmesinden endişeliyimAmerika Birleşik Devletleri'nde Dışişleri Bakan Yardımcılığı yapmış olan ve düşünce kuruluşu Atlantic Council'in kıdemli üyelerinden emekli büyükelçi Matthew Bryza, CNN Türk'e konuştu. Bryza, Türkiye ve Amerika ilişkilerindeki sorunları değerlendirdi. Bryza, "PKK, YPG ve Suriye Demokratik Güçleri aynıdır. Biden hükümetinin terör örgütüne desteği sürdürmesinden endişeliyim" dedi. Hilken Doğaç Boran'ın özel röportajı…
11.03.2021Gündem
Sürekli hapşıran Yağmur, tedaviye alındı
Sürekli hapşıran Yağmur, tedaviye alındıBatman’da 10 gün önce hapşırma nöbeti geçiren ve sürekli hapşıran Yağmur Çaprak, özel bir hastanede tedaviye alındı. Hastane Başhekimi Özgür Cem Mürsi, Yağmur'un hastalığı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Başhekim Mürsi, "Bu hapşırmanın altında yatan nedeni araştıracağız. Organik veya psikolojik bir neden var mı? Bunun araştırmasını doktorlarımız yapıyor. Hasta kızımıza teşhisi konulduktan sonra tedavi kısmına geçeceğiz" dedi.
18.01.2021Gündem
Mısır'da, Mursi dönemi Çalışma Bakanı'na 15 gün gözaltı kararı
Mısır'da, Mursi dönemi Çalışma Bakanı'na 15 gün gözaltı kararıMısır'da askeri darbeyle görevinden uzaklaştırılan demokratik yollarla seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi dönemi Çalışma Bakanı Halid el-Ezheri'nin, "terörü finanse etme" suçlamasıyla hakkında açılan soruşturma kapsamında gözaltına alınmasına karar verildi.
6.12.2020Dünya
Mısır'da, Mursi dönemi Çalışma Bakanı'na 15 gün gözaltı karar
Mısır'da, Mursi dönemi Çalışma Bakanı'na 15 gün gözaltı kararMısır'da askeri darbeyle görevinden uzaklaştırılan demokratik yollarla seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi dönemi Çalışma Bakanı Halid el-Ezheri'nin, "terörü finanse etme" suçlamasıyla hakkında açılan soruşturma kapsamında gözaltına alınmasına karar verildi.
6.12.2020Dizi İzle
İbrahim Kalın'dan net mesaj: 'Her an müdahale gelebilir'
İbrahim Kalın'dan net mesaj: 'Her an müdahale gelebilir'Son dakika haberlere göre Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Kalın, Suriye konusuyla ilgili olarak, 'Bizim oralara bir gece ansızın kaç defa geldiğimizi gördüler. Saldırılar devam ederse Türkiye oralara her an müdahale edebilir. Bu hem o örgütlere bir uyarıdır hem de onların destekçisi olan ülkelere bir uyarıdır' dedi.
4.10.2020Siyaset
AK Partili Turan'dan Pençe-Kaplan Operasyonu açıklaması
AK Partili Turan'dan Pençe-Kaplan Operasyonu açıklamasıSon dakika haberi... AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Terör örgütleri, terör örgütlerini maşa olarak kullananlar ve terör destekçileri bilsinler ki bu ülke, bu millet tarih boyunca terörün karşısında asla diz çökmedi ve diz çökmeyecek. Allah askerlerimizin yar ve yardımcısı olsun." dedi.
17.06.2020Siyaset
ABD, 2019 'Uluslararası Dini Özgürlükler Raporu'nu yayımladı
ABD, 2019 'Uluslararası Dini Özgürlükler Raporu'nu yayımladıABD Dışişleri Bakanlığı, birçok ülkedeki dini kısıtlamalar ve azınlıkların durumunu değerlendirdiği “Uluslararası Dini Özgürlükler Raporu'nun 2019 yılı sayısını yayımladı.
10.06.2020Dünya
Son dakika... Hüsnü Mübarek öldü!
Son dakika... Hüsnü Mübarek öldü!Son dakika gelen bilgilere göre; Mısır'ın eski lideri Hüsnü Mübarek 92 yaşında öldüğü duyuruldu. Arap Baharı'yla 2011 yılında devrilen Mübarek, 2013'te ülkenin ilk seçilmiş cumhurbaşkanı Mursi'ye yönelik darbenin ardından suçlandığı davalardan aklanmış ve 2017'de serbest bırakılmıştı.
25.02.2020Dünya
Son dakika haberler: Hüsnü Mübarek hayatını kaybetti
Son dakika haberler: Hüsnü Mübarek hayatını kaybettiSon dakika gelen bilgilere göre; Mısır basını eski cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'in 92 yaşında öldüğünü duyurdu. Arap Baharı'yla 2011 yılında devrilen Mübarek, 2013'te ülkenin ilk seçilmiş cumhurbaşkanı Mursi'ye yönelik darbenin ardından suçlandığı davalardan aklanmış ve 2017'de serbest bırakılmıştı.
25.02.2020Dünya
Son dakika haberi... Bakan Çavuşoğlu'ndan önemli açıklamalar
Son dakika haberi... Bakan Çavuşoğlu'ndan önemli açıklamalarDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programında "AA Kahire ofisine Mısır polisinin müdahalesi kabul edilebilir değil, gerekli temaslarda bulunuyoruz." dedi.
15.01.2020Siyaset
Son dakika... Mısır polisinden AA'nın Kahire ofisine baskın
Son dakika... Mısır polisinden AA'nın Kahire ofisine baskınAnadolu Ajansı Kahire ofisine baskın düzenleyen Mısır polisi, biri Türk dört çalışanı gözaltına alarak, bilinmeyen bir yere götürdü. Yaptığı resmi açıklamayla Mısır'ı kınayan Dışişleri Bakanlığı, Ankara'daki maslahatgüzarı bakanlığa çağırdı. Gazetecileri Koruma Komitesi, (Mısırlı) Yetkililer gözaltına alınan AA çalışanlarını derhal serbest bırakmalı' çağrısında bulundu. Uluslararası Basın Enstitüsü, Mısır güvenlik güçlerinin Anadolu Ajansı ofisine baskın yapmasını şiddetle kınadı. ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan konuya dair: "Mısır yönetimine, gözaltındaki (AA çalışanı) gazetecileri serbest bırakma ve özgür medyaya izin verme çağrısında bulunuyoruz" açıklaması geldi
15.01.2020Dünya
BM'den Mursi'nin ölümüyle ilgili flaş açıklama: Devlet destekli cinayet olabilir
BM'den Mursi'nin ölümüyle ilgili flaş açıklama: Devlet destekli cinayet olabilirBirleşmiş Milletler (BM) insan hakları uzmanları, Mısır'daki cezaevi koşullarının demokratik yöntemlerle seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin doğrudan ölümüne yol açmış olabileceğini vurgulayarak, "Mursi'nin bu çileli şartlara maruz kaldıktan sonraki ölümü, devlet destekli keyfi bir cinayet olabilir." ifadesini kullandı.
8.11.2019Dünya
‘Siz çocuk ve  kadın katilisiniz’
‘Siz çocuk ve kadın katilisiniz’Askerimiz karşısına çıkacak yüreği olmayanların sivillere saldırdıklarını belirten Erdoğan, “İnşallah bu yılanların hepsinin de başını en kısa sürede ezeceğiz” dedi
11.10.2019Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türkiye'yi eleştiren ülkelere sert tepki: Sen hiç konuşamazsın!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türkiye'yi eleştiren ülkelere sert tepki: Sen hiç konuşamazsın!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan, Barış Pınarı Harekatı'nın başından itibaren 109 teröristin öldürüldüğünü açıkladı. Suudi Arabistan ve Mısır'a tepki gösteren Erdoğan, "Mısır sen hiç konuşamazsın! Sen ülkende demokrasi katili olan bir kişisin. Yüzde 52 oyla seçilmiş Mursi'nin ölmesine sen neden oldun. Belki de operasyon yaptın. Ailesinin bile defnedilmesine izin vermedin. Sen böyle bir katilsin" dedi.
10.10.2019Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türkiye'yi eleştiren ülkelere sert tepki: Sen hiç konuşamazsın!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türkiye'yi eleştiren ülkelere sert tepki: Sen hiç konuşamazsın!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan, Barış Pınarı Harekatı'nın başından itibaren 109 teröristin öldürüldüğünü açıkladı. Suudi Arabistan ve Mısır'a tepki gösteren Erdoğan, "Mısır sen hiç konuşamazsın! Sen ülkende demokrasi katili olan bir kişisin. Yüzde 52 oyla seçilmiş Mursi'nin ölmesine sen neden oldun. Belki de operasyon yaptın. Ailesinin bile defnedilmesine izin vermedin. Sen böyle bir katilsin" dedi.
10.10.2019Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert mesaj: BM ne işe yarıyor?
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert mesaj: BM ne işe yarıyor?Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, " BM'nin, Güvenlik Konseyinin, İsrail'e ilişkin kararları uygulamaya geçmiyor. O zaman BM ne işe yarıyor? Aldığımız kararlarla tesirli olamıyorsak adalet nerede temerküz edecek." dedi.

Aylan bebeğin fotoğrafını gösteren Erdoğan, "Dünya çok çabuk unuttu. Unutmayın ki bir gün ola aynı durum sizlerin de başına gelebilir." ifadelerini kullandı.
25.09.2019Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terörist başının iadesi için gerekli adımları attık
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terörist başının iadesi için gerekli adımları attıkCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ABD’deki programı kapsamında Türk, soydaş ve Müslüman toplumuyla buluştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan burada yaptığı açıklamada, "Pensilvanya'daki terörist başının ülkemize iadesi ve FETÖ'nün ABD'deki faaliyetlerinin tamamen bitirilmesi konusunda gerekli adımları attık." ifadelerini kullandı.
23.09.2019Siyaset
Abdullah Mursi'nin cenazesi de gece defnedildi
Abdullah Mursi'nin cenazesi de gece defnedildiMısır'ın demokratik yollarla seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin küçük oğlu Abdullah Mursi'nin cenazesi, yalnızca ailesi, amcaları ve birkaç yakın arkadaşının katılmasına izin verilen törenle babasının mezarının yakınında bulunan mezarlığa defnedildi.
6.09.2019Dünya
Son dakika | Mursi'nin oğlu hayatını kaybetti
Son dakika | Mursi'nin oğlu hayatını kaybettiMısır'da hapishanede hayatını kaybeden, ülkenin demokratik yollarla seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin küçük oğlu Abdullah Mursi, kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.
5.09.2019Dünya

Benzer Haber Etiketleri

mısırabdSon dakika haberleriMuhammed Mursirecep tayyip erdoğan

Mursi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.