Norovirüs

Norovirüs

Son dakika norovirüs haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan norovirüs gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan norovirüs haber sayfamızda...

Norovirüs

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 70 norovirus haberi bulunmuştur.
Hastalıklara karşı koruyor! Bu uygulamayı günde 2 kez yaparsanız…
Hastalıklara karşı koruyor! Bu uygulamayı günde 2 kez yaparsanız…Soğuk algınlığı, grip, boğaz enfeksiyonu, norovirüs ishali, akut bronşit, alerjik astım, zatürre ve sinüzit… Her mevsim kendi hastalıklarını beraberinde getiriyor. En sık da üst ve alt solunum yolu enfeksiyonlarında artış görülüyor sonbahar mevsiminde. Sıcak yaz günlerinden serin havalara geçerken vücudumuz bu değişime uyum sağlamakta zorlanınca, hastalıklar da kapımızı çalmaya başlıyor. İç Hastalıkları ve Nefroloji Uzmanı Prof. Dr. Tevfik Rıfkı Evrenkaya, sonbahara özgü bulaşıcı hastalıklardan korunmak için almamız gereken önlemler hakkında bilgi verdi.
19.10.2021Genel Sağlık
Norovirüse karşı bu belirtilere dikkat! 'Koronavirüsten bile güçlü, hızla yayılıyor'
Norovirüse karşı bu belirtilere dikkat! 'Koronavirüsten bile güçlü, hızla yayılıyor'Okulların açılmasıyla birlikte 'koronavirüs'ün üzerine bir de 'norovirüs' endişesi eklendi! Özellikle son 10-15 gündür kusma ve ishal şikayetiyle hastanelere başvuran çocukların sayısındaki artış endişe yaratıyor. Uzmanlar, eğer gerekli önlemler alınmazsa, "koronavirüsten bile daha güçlü olduğunu" söyledikleri bu virüsün salgın yaratabileceği konusunda uyarıyor. Dış ortamda bile kolay kolay ölmeyen bu virüse karşı neler yapılabilir, hangi önlemler alınabilir? İşte detaylar...
16.10.2021Gündem
Norovirüs nedir, belirtileri neler? Norovirüs nasıl bulaşır?
Norovirüs nedir, belirtileri neler? Norovirüs nasıl bulaşır? Sıklıkla görülen salgın hastalıklarından biri olan norovirüs, yetişkin ve çocuklarda görülebiliyor. Belirtileri genellikle farklı hastalıklarla karıştırılsa da bulantı, kusma, karın ağrısı gibi rahatsızlıklarla seyreder. İşte, norovirüs tedavisi...
15.09.2021Gündem
Bilim Kurulu Üyesi uyardı! "Salgın yapabilir"
Bilim Kurulu Üyesi uyardı! "Salgın yapabilir"Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, okulların açılmasıyla çocuklar arasında sıkça görülmeye başlanan Norovirüs hakkında uyarılarda bulundu. Prof. Dr. Yavuz, ishal ve kusma ile ortaya çıkan Norovirüs hastalığının da tıpkı Kovid gibi hızla bulaşabildiğine dikkat çekerek "Salgın yapabilir" dedi. İstanbul'da aşırı kalabalıkların oluşmaya başladığına da işaret eden Prof. Dr. Yavuz, bunun da Kovid dahil pek çok virüs hastalığı için besi yeri ortamı oluşturduğuna dikkat çekti.
14.09.2021Haberler
Korona gibi hızla bulaşıyor! Yeni salgın korkusu
Korona gibi hızla bulaşıyor! Yeni salgın korkusuSağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, okulların açılmasıyla çocuklar arasında sıkça görülmeye başlanan Norovirüs hakkında uyarılarda bulundu. Prof. Dr. Yavuz, ishal ve kusma ile ortaya çıkan Norovirüs hastalığının da tıpkı Kovid gibi hızla bulaşabildiğine dikkat çekerek "Salgın yapabilir" dedi. İstanbul'da aşırı kalabalıkların oluşmaya başladığına da işaret eden Prof. Dr. Yavuz, bunun da Kovid dahil pek çok virüs hastalığı için besi yeri ortamı oluşturduğuna dikkat çekti.
14.09.2021Gündem
Ailelere önemli uyarı: Norovirüs yüzeylerde 3 hafta kalabiliyor
Ailelere önemli uyarı: Norovirüs yüzeylerde 3 hafta kalabiliyorSon bir iki ay içerisinde her gün 10-15 vakanın ishal, kusma ve ateş şikâyetiyle kliniklere başvurduğunu söyleyen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Arzu Gebeşçe, okulların başladığı şu günlerde aileleri norovirüse karşı uyardı. Uzm. Dr. Arzu Gebeşçe, "Bu hastalık koronavirüsten farklı olarak temas yüzeylerinde 2 ila 3 hafta gibi uzun bir süre canlı kalıyor" dedi.
Mide üşütmesine ne iyi gelir, nasıl geçer? Mide üşütmesi belirtileri ve nedenleri nelerdir?
Mide üşütmesine ne iyi gelir, nasıl geçer? Mide üşütmesi belirtileri ve nedenleri nelerdir?Mide üşütmesi soğuk algınlığının yanı sıra bazı virüs ve bakterilerin vücuda girmesiyle oluşur. İnsanın yaşam kalitesini düşüren mide üşütmesi halsizlikle başlar ve yatağa düşmeye neden olabilir. Mide üşütmesi belirtileri arasında kusma, ishal, karın ağrısı, mide bulantısı gibi semptomlar yer alır. İlk belirtisi ise genelde ishal ve bulantıdır. Tıp literatüründe gastroenterit olarak bilinen mide üşütmesine iyi gelen bazı besinler vardır. Bitkisel çözümlerle tedavi edilebilen mide üşütmesinde görülen belirtiler artıyorsa en yakın sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır. Mide üşütmesi belirtileri ve nedenleri nelerdir? diyorsanız “Mide üşütmesine ne iyi gelir, nasıl geçer?” içeriğimizden detaylara ulaşabilirsiniz.
Son dakika: Korkunç! ABD, Çin ve İtalya'yı geçti! İşte o sayı...
Son dakika: Korkunç! ABD, Çin ve İtalya'yı geçti! İşte o sayı...Son dakika haberlere göre,Dünya genelinde corona virüs vaka sayısı 500 bini aştı. Belçika'da virüs kapan onlarca bebek ve çocuk hastaneye kaldırıldı. Başbakan yardımcısının corona virüse yakalandığı İspanya'da bir günde 655 insan yaşamını yitirdi. Yunanistan Batı Trakya'da bir Türk köyü topyekun karantinaya alındı, Romanya'da Sağlık Bakanı istifa etti. İtalya'da ise ölenlerin sayısı son 24 saatte 662 artarak 8 bin 165'e yükseldi.
27.03.2020Dünya
İshalinizin sebebi norovirüs olabilir!
İshalinizin sebebi norovirüs olabilir!Türkiye'de birkaç aydır ishal salgına sebep olan virüsün adı norovirüs. En çok da sonbaharda görülmesinin sebebi soğuğa dayanıklı olması. "Şu anda bulaşım şartları çok müsait" diyen Gastroenteroloji Uzmanı Prof.Dr. Halil Değertekin önemli uyarılarda bulundu
24.09.2019Genel Sağlık
Gıda zehirlenmesine neden olabilecek gıdalar
Gıda zehirlenmesine neden olabilecek gıdalarE. coli ve norovirüs salgınlarından sonra Amerikalı gıda zinciri olan bir restorana dava açan avukat, Health Insider tarafından yayımlanan makalesinde diyetinden hangi yiyecekleri çıkardığını anlattı. İşte avukatın edindiği deneyimler sonrası hayatından çıkardığı 8 yiyecek.
13.06.2019Genel Sağlık
Anne babalar dikkat! Korkutan uyarı: Salgın...
Anne babalar dikkat! Korkutan uyarı: Salgın...Hem temas hem solunum yoluyla bulaşan Norovirüs, dış ortamda bir ay gibi uzun süre yaşayabiliyor. Özellikle çocuklar arasında salgınlara neden olabilen virüsün nedeni ise iyi pişirilmeyen midye tüketimi.
12.12.2018Gündem
Son dakika: Bin kişiden haber alınamıyor... ABD şokta!
Son dakika: Bin kişiden haber alınamıyor... ABD şokta!ABD’nin Kaliforniya eyaletindeki orman yangınlarında 71 kişi hayatını kaybederken, binden fazla kişinin ise kayıp olduğu açıklandı.
17.11.2018Dünya
Son dakika: Bin kişiden haber alınamıyor... ABD şokta!
Son dakika: Bin kişiden haber alınamıyor... ABD şokta!ABD’nin Kaliforniya eyaletindeki orman yangınlarında 71 kişi hayatını kaybederken, binden fazla kişinin ise kayıp olduğu açıklandı.
17.11.2018Dünya
‘Karasu’da hastalık kontrol altında’
‘Karasu’da hastalık kontrol altında’Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Kurban Bayramı tatilinde Karasu ilçesinde başlayan kusma ile ishal şikâyetleri ve deniz suyunun rengindeki değişimle ilgili açıklamalarda bulundu.
31.08.2018Gündem
Son dakika: Sakarya'da norovirüs paniği! Binlerce kişi hastanelik oldu
Son dakika: Sakarya'da norovirüs paniği! Binlerce kişi hastanelik olduSakarya’nın Karasu ilçesinde bulantı, kusma ve ishal şikayetleriyle hastaneye akın eden vatandaşlarda 'norovirüs enfeksiyonu' tespit edildi. Sağlık Müdürlüğü, son 6 günde başvuru sayısının 4 bin 500’ü bulduğunu açıkladı.
27.08.2018Gündem
Kış Olimpiyatları’nda nörovirüs salgını
Kış Olimpiyatları’nda nörovirüs salgınıGüney Kore’deki nörovirüs salgını ilk kez 2018 PyeongChang Kış Olimpiyatları’nda yarışan atletlere ulaştı. İsviçre Olimpiyat Takımı iki serbest stil kayakçısına virüsün bulaştığını duyurdu.
16.02.2018Dünya
Olimpiyatlar'da nörovirüs alarmı
Olimpiyatlar'da nörovirüs alarmıİki İsviçreli sporcu nörovirüs salgınının vurduğu ilk yarışmacılar oldu
1.07.2020Diğer
Olimpiyatlarda nörovirüs alarmı! Karantinaya alındılar
Olimpiyatlarda nörovirüs alarmı! Karantinaya alındılarGüney Kore'de düzenlenen 2018 PyeongChang Kış Olimpiyatları sırasında, "nörovirüs" adı verilen virüsün 17 kişiye daha bulaşmasıyla ay başından bu yana doğrulanan vaka sayısı 194'e ulaştı.
12.02.2018Dünya
Kapalı ortamlar virüs fabrikası
Kapalı ortamlar virüs fabrikasıHastalıklardan uzak bir sömestr tatili geçirebilmek için alışveriş merkezleri ve toplu taşıma araçları gibi kapalı alanlardan uzak durulması gerektiği belirtildi.
25.01.2018Gündem
Lokal salgın norovirüs
Lokal salgın norovirüsKolayca bulaşan ve bir veya iki günlük kuluçka dönemi olan Norovirüs hastayı perişan ediyor. Uzmanlar hastalıktan korunmak için hijyene dikkat çekiyor...
21.12.2017Gündem
Bağırsak virüsünün belirtileri nelerdir?
Bağırsak virüsünün belirtileri nelerdir?İshale neden olan bağırsak virüslerinin belirtileri nelerdir? İşte Bağırsak virüsünün belirtileri…
Başbakan Yardımcısı  Kaynak: Sınav sorusu verilen kadınların yüzde 30'u askerlerle evlendirildi
Başbakan Yardımcısı Kaynak: Sınav sorusu verilen kadınların yüzde 30'u askerlerle evlendirildiBaşbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, "2010 yılı KPSS, mahkeme tarafından iptal edildi. İlk tespitlere göre o sınavda soru verilen kadınların yüzde 30'u şuanda bir askeri personelle evlendirilmişler" dedi.
11.09.2016Siyaset
Bu kadar büyüyeceği  tahmin edilememiş
Bu kadar büyüyeceği tahmin edilememişElbistan’ın yarısını etkileyen salgın hakkında CHP heyetinin hazıladığı raporda, klor tankının patlaması sonucu zehirlenmelerin yaşandığı, suyun ana dağıtım kaynağında da kirlilik tespit edildiği belirtildi
3.09.2016Gündem
Elbistan’da nehir ve kuyulara izolasyon yapılmamış
Elbistan’da nehir ve kuyulara izolasyon yapılmamışKahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde geçen hafta Ceyhan Nehri’nden şehir şebekesine takviye su sağlayan kuyulara norovirüs bulaşmasından dolayı baş dönmesi, yüksek ateş ve kusma şikayetleriyle 45 bin kişi hastanelere başvurdu.
1.09.2016Gündem
45 bin kişinin hastalandığı Elbistan’da nehir ile kuyular arasında izolasyon yapılmamış
45 bin kişinin hastalandığı Elbistan’da nehir ile kuyular arasında izolasyon yapılmamışKAHRAMANMARAŞ Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Elbistan’da 45 bin kişinin hastaneye kaldırılmasına yol açan norovirüs salgınının bulaştığı keson kuyular ile Ceyhan Nehri arasında izolasyon yapılmadığını tespit ettiklerini söyledi
1.09.2016Gündem

Benzer Haber Etiketleri

norovirüsvirüskoronavirüsABDishal

Norovirüs ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.