Önemlidir

Önemlidir

Son dakika önemlidir haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan önemlidir gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan önemlidir haber sayfamızda...

Önemlidir

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 24.253 önemlidir haberi bulunmuştur.
AK Parti'li Yıldırım: Bugün en stratejik ürünlerimizi kendi imkanlarımızla yapar hale geldik
AK Parti'li Yıldırım: Bugün en stratejik ürünlerimizi kendi imkanlarımızla yapar hale geldikAK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Bursa'da Kent Meydanı- Terminal, Tramvay Hattı'nın açılışını gerçekleştirdi. Tramvayla test sürüşü yapan Yıldırım, T2 Tramvay Hattı'nın yerli ve mili imkanlarla yapıldığını hatırlatarak, "Ne kadar güzel. Her şey yerli. Araçlar yerli, raylar yerli. Yerli ve milli olmak bambaşka bir şey. Bugün en stratejik ürünlerimizi bile kendi imkanlarımızla yapar hale geldik" dedi.
2.07.2022Siyaset
Sahabe İsimleri: Kadın ve Erkek Sahabe İsimleri Listesi
Sahabe İsimleri: Kadın ve Erkek Sahabe İsimleri Listesiİslam dünyasında sahabe kavramı önemlidir. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) ile bir araya gelen onun meclisinde bulunan, onunla sohbet eden kişilere denir. Kur’an-ı Kerim’de yer alan bazı ayetler ve hadislerde de sahabeye değinilmiştir. Bu nedenle Müslüman dünyası için sahabeler önemli bir yer tutmaktadır. Binlerce sahabe olduğu tahmin edilmektedir. Merak edenler için biz de kadın ve erkek sahabe isimlerini sıraladık. Sahabe isimleri listesi ile ilgili detaylı bilgi almak için içeriğimize göz atabilirsiniz.
2.07.2022Dini Bilgiler
Balık Türleri: Balık Çeşitlerinin İsimleri ve Özellikleri Nelerdir?
Balık Türleri: Balık Çeşitlerinin İsimleri ve Özellikleri Nelerdir?Balıkların %98 gibi büyük bir oranı suda yaşamaktadır. Buna karşın %2'lik kısmını ise amfibi olan ve hem karada hem de denizde yaşayan balık türleri oluşturuyor. Son yıllarda balık türlerinin net sayısına ulaşmak için çok kapsamlı araştırmalar yapıldı. Söz konusu araştırmaların sonucuna göre dünya denizlerinin genelinde toplamda 15 binden fazla balık türü bulunuyor. Türkiye'de ise balık çeşitlerinin net rakamı 384'tür. İşte, balık türleri hakkında bilinmesi gerekenler.
2.07.2022Evcil Hayvan
Çiçek İsimleri: A’dan Z’ye Çiçek Çeşitleri ve İsimleri Nelerdir?
Çiçek İsimleri: A’dan Z’ye Çiçek Çeşitleri ve İsimleri Nelerdir?Evlerde, bahçelerde veya ofis gibi ortamlarda yetiştirilebilen çiçekler bulunduğu yere güzellik katar. Bir bitkinin üreme organlarını taşıyan çiçekler genellikle hoş kokulu ve renklidir. Bakımı kolay gibi gözükse de çiçeklerin yetiştirilmesine özen gösterilmelidir. Her renge sahip olan çiçekler kokusu ve zarifliği ile en güzel dekoratif araçlar arasında yer alır. Dünya üzerinde binlerce çiçek çeşitlerinin bulunduğu tahmin edilmektedir. A’dan Z’ye en popüler çiçek çeşitleri ve isimleri nelerdir? Sizin için hazırladığımız çiçek isimleri içeriğimizden konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
2.07.2022Yaşam
Virgülün Kullanıldığı Yerler Nelerdir? Virgül Kullanım Alanları ve Virgül İle İlgili Cümleler
Virgülün Kullanıldığı Yerler Nelerdir? Virgül Kullanım Alanları ve Virgül İle İlgili CümlelerTürkçede birden çok noktalama işareti vardır. Bunlardan bir tanesi de virgüldür. Virgül cümle anlamının akışını etkileyen noktalama işaretlerinden bir tanesidir. Kurulan cümle üzerinden karmaşa yaşanmaması için, virgülün doğru şekilde kullanılması çok önemlidir. Aynı zamanda çok uzun cümleler kurulmaması için de oldukça önemlidir. Peki, virgülün kullanıldığı yerler nelerdir? Virgül ile ilgili örnek cümleler ile kısaca konu anlatımı hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için derledik.
2.07.2022Eğitim
ESMAÜL HÜSNA OKU (Allah'ın 99 İsmi) - Sırasıyla Allah'ın İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
ESMAÜL HÜSNA OKU (Allah'ın 99 İsmi) - Sırasıyla Allah'ın İsimleri ve Anlamları Nelerdir? Anlam bakımından en güzel isimler manasına gelen Esmaül Hüsna'nın içerisinde Allah'ın 99 ismi bulunmaktadır. Arapça'da Esma 'isim', Hüsna 'güzel' anlamına gelmektedir. Esmaül Hüsna bu iki kelimenin birleşmesi ile birlikte ortaya çıkmıştır. Kur’an-ı Kerim’de Allah'ın 100'de fazla adı geçmektedir. Allah'ın 99 isminin her birinin ayrı ayrı anlamı vardır. Bu isimlerin anlamlarını bilmek ve öğrenmenin faziletleri oldukça çoktur. Allah resulü Hz. Muhammed (s.a.v.)’in hadislerinde belirttiği üzere çok önemlidir. Esmaül Hüsna hakkında bilgiler İslami birçok kaynakta da yer almaktadır. Allah'ın 99 İsmi, sıfatları, anlamları, sırları, faziletleri ve Türkçe okunuşu için içeriğimize göz atabilirsiniz.
2.07.2022Dini Bilgiler
Atasözleri ve Anlamları: Türkçede A'dan Z'ye En Çok Kullanılan Kısa-Uzun Atasözü Örnekleri ve Sözlüğü
Atasözleri ve Anlamları: Türkçede A'dan Z'ye En Çok Kullanılan Kısa-Uzun Atasözü Örnekleri ve SözlüğüAtasözleri ve deyimler dilimizde sıklık duyduğumuz kavramlardan bir tanesidir. Atasözleri ve deyimler her ne kadar birbirine benzetilse de ikisi birbirinden farklı kullanım alanına sahiptir. Atasözleri geçmişten günümüze kadar ulaşan anlamı bakımından mecazlı bir mana kazanan kalıplaşmış sözlerdir. Özelikle atalarımızdan kalan atasözleri toplam ile ilgili inançtan düşünceye, duygudan kültür yapısına kadar pek çok şeyi yansıtır. Toplum tarafından benimsenen atasözleri yüzyıllar boyunca nesilden nesle aktarılmıştır. Anlamları bakımından derin manalar taşır. Dilimizde en çok kullanılan kısa ve uzun atasözü örnekleri hakkında detaylı bilgi almak için sizin için hazırlamış olduğumuz “Atasözleri ve Anlamları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
2.07.2022Eğitim
İngilizce Kelimeler ve Anlamları: İngilizcede En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir?
İngilizce Kelimeler ve Anlamları: İngilizcede En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir?Dünya dilleri arasında yer alan İngilizce günümüzde en çık kullanılan diller arasında yer alır. Yeni bir dil öğrenmenin en temel kriterleri arasında kelimeler ve dil bilgisi konusu gelmektedir. Bu yüzden İngilizce öğrenmede İngilizce kelimeler ve anlamları konusu oldukça önemlidir. İngilizcede her ne kadar bir milyona yakın kelime bulunsa da günlük konulma dili, yazı dili, kitap ve dergilerde kullanılan kelime sayısı yarısı kadardır. İngilizce'de en çok kullanılan kelimeleri ve anlamlarını bilmek yeterli olacaktır. İngilizcede en çok kullanılan kelimeler nelerdir? İngilizce kelimeler ve anlamları ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
2.07.2022Eğitim
Çevre Kirliliği ile İlgili Kompozisyon: Çevre Konulu Kısa ve Uzun  Kompozisyon Örnekleri
Çevre Kirliliği ile İlgili Kompozisyon: Çevre Konulu Kısa ve Uzun Kompozisyon ÖrnekleriCanlı varlıkların yaşamlarını sürdükleri ortama çevre denir. Tüm canlıların ortak yaşam alanı olan çevrenin temiz tutulması yaşanabilir olması için temiz tutulmalıdır. Çevre olmadan canlı varlıkların yaşamını sürdürmesi imkansızdır. Daha sürdürülebilir bir yaşam için çevreye ihtiyaç duyulur. Ormanlar, hava, su, dağlar, toprak çevrenin içerisinden yer alır. Çevre kirliliği ise insan eli ile çevrenin kirletilmesine denir. Türkçe derslerinde özellikle çevrenin önemini vurgulamak için çevre kirliliği ile ilgili kompozisyon ödevleri verilir. Kısa ve uzun çevre ile ilgili kompozisyon örneklerine içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
2.07.2022Eğitim
Böbrek sağlığı için dikkat edilmesi gereken 5 altın kural
Böbrek sağlığı için dikkat edilmesi gereken 5 altın kuralİleride böbrek rahatsızlığı oluşmaması için sağlıklı beslenmenin önemini vurgulayan Nefroloji Uzmanı Dr. Mustafa Eren, böbrek yetmezliğinde dikkat edilmesi gereken 5 ana unsuru sıraladı.
2.07.2022Sağlık
'Yanlışları olursa gereğini yaparız'
'Yanlışları olursa gereğini yaparız'Üçlü muhtıraya atılan imzaların iki ülkenin NATO üyesi olduğu anlamına gelmediğini vurgulayan Erdoğan, “Bir yanlışları olursa gereğini yaparız. Verilmiş sözler var; İsveç 73 teröristi bize gönderecek. Şu anda 3-4 tane gönderdiler. Bunlar yeterli değil” dedi.
2.07.2022Siyaset
Bakan Akar: Türkiye savunma ve güvenlik atılımlarıyla, uluslararası alanda özne haline geldi
Bakan Akar: Türkiye savunma ve güvenlik atılımlarıyla, uluslararası alanda özne haline geldiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye'nin savunma ve güvenlik alanında yaptığı atılımlar, diğer ülkelerle kurduğu çok boyutlu ilişkilerle uluslararası alanda özne haline geldiğini söyledi. Akar, "Etki alanı üç kıta, ilgi alanı ise bütün dünya olmuştur" dedi.
1.07.2022Siyaset
Periyodik Tablo Özellikleri: Periyodik Cetveldeki Elementler Nelerdir? Element Tablosu ve Grup İsimleri Nedir?
Periyodik Tablo Özellikleri: Periyodik Cetveldeki Elementler Nelerdir? Element Tablosu ve Grup İsimleri Nedir?Kimyasal elementlerin sınıflandırılması ile oluşan periyodik tablo özellikle lise öğrencilerinin karşısına çıkan konulardan bir tanesidir. Özellikle p, k, s elementi en çok merak edilen elementlerdendir. Periyodik cetvel, periyodik çizelge, periyodik sistem, element tablosu gibi pek çok farklı isimle de bilinmektedir. Periyodik tablo grup, periyot ve bloklara göre ayrılmaktadır. Artan atom numaralarına göre sıralanan elementler atom yarıçapı, iyonlaşma enerjisi, elektronegatiflik özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Periyodik cetveldeki elementlerin özellikleri nelerdir? Periyodik tablo ve grup isimleri ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
1.07.2022Eğitim
Rüzgar Yönleri ve İsimleri Nelerdir? Poyraz, Lodos ve Keşişleme Özellikleri
Rüzgar Yönleri ve İsimleri Nelerdir? Poyraz, Lodos ve Keşişleme ÖzellikleriRüzgar hava akımının yer değiştirmesi ile yaşanan meteorolojik bir olaydır. Rüzgarın estiği yönlere göre farklı isimleri bulunur. Özellikle denizcilikle uğraşan kişiler için rüzgar yönleri büyük önem taşır. Dünyanın engebeli yer şekilleri ve farklı yapıları nedeniyle esiş yönleri farklıdır. Bu yüzden rüzgar yönlerinin isimleri ayrı ayrı adlandırılmıştır. Dünya üzerinde toplamda 8 farklı rüzgar yönü bulunur. Farklı şekillerde rüzgar yönleri ve isimleri vardır. Poyraz, lodos ve keşişleme özellikleri nelerdir? Rüzgar yönleri isimleri ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
1.07.2022Eğitim
Isınma Hareketleri: Spordan Önce Yapılması Gereken Isınma Hareketleri ve İsimleri Nelerdir?
Isınma Hareketleri: Spordan Önce Yapılması Gereken Isınma Hareketleri ve İsimleri Nelerdir?Spor yapmak hem sağlık, hem fizik hem de psikolojik açıdan önemlidir. Ancak spor yapmadan önce dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunların başında ise ısınma hareketleri gelir. Isınma hareketleri spor yapılmadan önce herhangi bir sakatlık yaşanmaması için tekrar edilmelidir. Kasların ısınmasına ve gevşemesine yardımcı olan ısınıma hareketlerinin isimleri ve çeşitleri farklıdır. Spordan önce yapılması gereken ısınma hareketleri nelerdir? Isınma Hareketleri ve İsimleri içeriğimizden detaylı bilgi elde edebilirsiniz.
1.07.2022Egzersizler
Tavla Dizilişi: Erkek Tavlası Dizilişi ve Oynama Yönü
Tavla Dizilişi: Erkek Tavlası Dizilişi ve Oynama YönüTavla Türkiye’de en çok sevilen ve uzun yıllardır oynanan oyunlardan bir tanesidir. Erkek ve kız tavlası şeklinde iki farklı türü vardır. Kız tavlası erkek tavlasına göre daha basittir. Tavlası dizilişi ve oynama yönü en çok karıştırılan konulardan bir tanesidir. Tavlada iki farklı renk 30 pul, 2 zar ve 24 hane bulunur. İki kişilik oynanan tavlada öncelikle zar atılarak başlanır. Tavlada mars ve düz gibi terimler bulunur. Tavla oyununda amaç pulların kişinin kendi hanesine toplamasıdır. Erkek tavlası nasıl oynanır? diyorsanız “Tavla Dizilişi ve Oynama Yönü” içeriğimizden detaylıca öğrenebilirsiniz.
1.07.2022Oyun
Toplumsal Norm Nedir, Özellikleri Nelerdir? Toplumsal Norm Örnekleri...
Toplumsal Norm Nedir, Özellikleri Nelerdir? Toplumsal Norm Örnekleri...Bir toplumda insanların belli başlı olaylar karşısında nasıl davranmaları gerektiğini gösteren ve öyle davranmaya zorlayan çeşitli kurallara sosyal norm denir. Bu kurallar, doğru yanlış, iyi ve kötüyü ayırmayı kolaylaştırır. Toplumsal normlar, toplumsal düzeni sağlamayı ve bu düzeni korumayı amaçlar. Toplumsal norm nedir, özellikleri nelerdir sizler için derledik.
1.07.2022Sözlük
Cildi güzelleştiren 5 besin
Cildi güzelleştiren 5 besinYeterli ve dengeli beslenmemiz günlük almamız gereken vitamin ve mineralleri almamız sağlığımıza fayda sağladığı gibi cildimize de etki etmektedir. Bu yüzden yeterli ve dengeli beslenmemiz cildimiz için de gerekli besinleri alarak esnekliğini korumasını, sarkmaların önlenmesini, matlaşma, kuruluk ve kırışık oluşumlarının gecikmesini sağlamaktadır. Peki hangi besinler cildinizi güzelleştirir? Diyetisyen Salih Gürel konu hakkında önemli bilgiler verdi.
1.07.2022Cilt Bakımı
Difenbahya Bakımı: Difenbahya Çiçeği Nasıl Yetiştirilir ve Çoğaltılır?
Difenbahya Bakımı: Difenbahya Çiçeği Nasıl Yetiştirilir ve Çoğaltılır?Difenbahya çiçeği tropikal bir bitkidir. Genellikle evlerde süs bitkisi olarak tercih edilir. Ağlayan çiçek olarak da bilinir. Difenbahya çiçeğinin anavatanı Meksika, Güney Amerika ve Batı Hint Adaları’dır. İri, uzun ve gösterişli yapraklara sahiptir. Her iklimde yaşamayı sever ve neredeyse hiç toprak ayırt etmez. Ancak difenbahya çiçeğinin bakımı ve çoğaltılması ile ilgili bilenmesi gereken bazı püf noktalar vardır. Difenbahya çiçeği nasıl çoğaltılır? ‘Difenbahya Bakımı’ içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
1.07.2022Dış Mekan
CV Örnekleri: Özgeçmiş Nasıl Hazırlanır, Neler Olmalıdır ?
CV Örnekleri: Özgeçmiş Nasıl Hazırlanır, Neler Olmalıdır ? İş başvurularının vazgeçilmez evraklarından bir tanesi de hiç şüphesiz CV’ler. Özgeçmiş ile ilgili bilgiler içeren bu belge kurumla ilk teması sağlıyor. CV, iş başvurusunda bulunan kişinin kişisel bilgileri, eğitim bilgileri, kariyer hayatı ve yetkinliklerini içeriyor. CV’ler iş görüşmelerinde ilk izlenim olarak büyük önem taşıyor. Bu yüzde CV hazırlarken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunuyor. Profesyonelce hazırlanan CV’ler ilk izlenim için önemlidir. CV nasıl hazırlanır? ‘CV Örnekleri’ içeriğimizden detaylı bilgi elde edebilirsiniz.
1.07.2022Kariyer
Nefesi Kesilmek Deyiminin Anlamı Ne Demek? Nefesi Kesilmek İle İlgili Örnek Cümleler
Nefesi Kesilmek Deyiminin Anlamı Ne Demek? Nefesi Kesilmek İle İlgili Örnek CümlelerNefesi kesilmek deyiminin anlamını bilmek cümle içinde doğru anlamda kullanmak için önemlidir. Nefesi kesilmek demek güçlükle nefes alacak duruma gelmek ya da çok etkilenmek anlamlarındadır. Aynı zamanda hayran olmak ve etkilenmek anlamlarına da gelir. Nefesi kesilmek deyiminin anlamı hakkında merak edilen tüm detaylar.
1.07.2022Eğitim
Kulak Asmamak Deyiminin Anlamı Ne Demek? Kulak Asmamak İle İlgili Örnek Cümleler
Kulak Asmamak Deyiminin Anlamı Ne Demek? Kulak Asmamak İle İlgili Örnek CümlelerKulak asmamak deyiminin dilimizdeki anlamı önemsememek ya da aldırmamak demektir. Aldırmadığınız ya da önemsemediğiniz, dinlemediğiniz şeyler için kulak asmıyorum diyebilirsiniz. Türkçede binlerce deyim vardır ve bunları doğru anlamda kullanmak dilimiz için önemlidir. Kulak asmamak deyiminin anlamıyla beraber örnek cümleleri de ayrıntıları ile derledik.
1.07.2022Eğitim
Müslüm Gürses için bir araya geldiler! 'Onun gibi sanatçı çok az'
Müslüm Gürses için bir araya geldiler! 'Onun gibi sanatçı çok az'2013 yılında aramızdan ayrılan Arabesk müziğin babası Müslüm Gürses'in şarkılarının seslendirileceği ‘Müslüm Gürses Şarkıları-Senfonik’ projesinde yer alan yıldız isimler provalarda bir araya geldi. Projede yer alan Ayta Sözeri, Erkan Kolçak Köstendil, Burak Sevinç, Sitare Akbaş heyecanlarını muhabirlerle paylaştı.
1.07.2022Cadde
Survivor şampiyonu belli oldu! All Star'da yıllar sonra ilk yaşandı
Survivor şampiyonu belli oldu! All Star'da yıllar sonra ilk yaşandıSurvivor 2022 All Star yarışmasında, şampiyon belli oldu. Son dört içinden yarı finalde veda eden Batuhan ve Ayşe olmuştu. Adem ile Nisa arasından bir isim büyük finalde halk oylaması sonucunda şampiyon seçildi. Öncesinde birbirinden renkli görüntüler ve video kliplerle Survivor All Star, büyük final akşamı görsel şölen sundu. Peki, Survivor 2022'de şampiyon kim oldu?
1.07.2022Cadde
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan NATO zirvesi sonrası paylaşım
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan NATO zirvesi sonrası paylaşımCumhurbaşkanı Erdoğan Madrid'de düzenlenen NATO liderler zirvesi'nin ardından sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Erdoğan zirvede yaptığı görüşmelere dair bilgi verdi.
30.06.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Önemlidir ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.