Psikolog

Psikolog

Son dakika psikolog haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan psikolog gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan psikolog haber sayfamızda...

Psikolog

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.962 psikolog haberi bulunmuştur.
Narsist kişiler ilişkide karşı tarafı baskı altında tutuyor!
Narsist kişiler ilişkide karşı tarafı baskı altında tutuyor!Narsistik kişilik, “Tanrılaştırılmış ve gerçekçi olmayan bir öz önem duygusu” olarak tanımlanıyor. Herkeste narsistik eğilim olabileceğini ama narsistik kişilik ile karıştırılmaması gerektiğini belirten Uzman Klinik Psikolog Özgenur Taşkın, narsist insanın sevgi nesnesinin kendisi olduğunu ve sevilip övülmek istediklerini ifade ediyor. Taşkın, narsist kişilerin ilişkide karşı tarafı baskı ve denetim altında tutmak istediklerine dikkat çekerek böyle bir ilişki içerisinde olan kişilerin ruh sağlığı uzmanından destek almalarını öneriyor.
19.05.2022Aşk
Emine Erdoğan: Maddelerle ya da teknolojiyle köle efendi ilişkisi kuruyoruz
Emine Erdoğan: Maddelerle ya da teknolojiyle köle efendi ilişkisi kuruyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, bağımlılıkların bireysel ve toplumsal hayatı tehdit ettiğini belirterek, "Geleneksel değerlerden ve geleneksel kurumlardan bir kopuş söz konusu. Yakın ilişkilerimiz zayıflıyor, maddelerle ya da teknolojiyle köle efendi ilişkisi kuruyoruz" dedi.
17.05.2022Gündem
Netflix Türk Dizileri 2022: Netflix’te Yayınlanan En İyi Türk Dizileri Listesi
Netflix Türk Dizileri 2022: Netflix’te Yayınlanan En İyi Türk Dizileri ListesiDünya genelinde milyonlarca izleyicisi bulunan yerli ve yabancı yapımları ile izleyenleri ekrana kilitleyen Netflix platformunda birbirinden güzel Türk dizileri yer alıyor. Netflix orijinal yapımı içeriklerinin yanı sıra yayın hakları satın alınan dizilerde var. Yayınlandıkları andan itibaren popüler olan ve günümüzde halen sevilen pek çok Türk dizileri Netflix’te izlenebiliyor. Netflix’te yayınlanan en iyi Türk dizileri listesi için “Netflix Türk Dizileri 2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
17.05.2022Kültür Sanat
Kayınpederini baklavayla zehirleyen damat: Yaptığım çocukça bir şeydi
Kayınpederini baklavayla zehirleyen damat: Yaptığım çocukça bir şeydiAntalya'da eşinin ailesine gönderdiği baklavayla kayınpederini zehirlediği iddiasıyla tutuklanan Ferudun Alkan ve tutuksuz 2 arkadaşı, 'tasarlayarak öldürmeye teşebbüs' suçundan 40'ar yıla kadar hapis istemiyle yargılanmaya başladı. Sanık Alkan, “Eniştem o ilacı vermişti ben içtim, insanı çocuk gibi yapıyordu. Ben de baklava aldım ve o ilacı döktüm. Yaptığım çocukça bir şeydi" dedi.
13.05.2022Gündem
Mahkum dizisi psikolog kim? Yeni giren oyuncu Deniz Bolışık kaç yaşında, nereli?
Mahkum dizisi psikolog kim? Yeni giren oyuncu Deniz Bolışık kaç yaşında, nereli?Mahkum dizisi oyuncu kadrosuna katılan Deniz Bolışık, diziye psikolog olarak katıldı. Oyuncu, seyircinin dikkatini çekti ve 'Mahkum yeni giren oyuncu kim?' sorusuna yanıt arıyor. İşte, Mahkum'un yeni oyuncusu Deniz Bolışık hayatı...
12.05.2022Cadde
Çocuklarda öfke kontrolü nasıl sağlanmalı?
Çocuklarda öfke kontrolü nasıl sağlanmalı?Uzman Psikolog Arzu Yıldırım, bizim ve çocuğumuzun öfkesi başımıza sıçramadan önce zihnimizde bazı doğru sıçramaları yapmış olmamız gerektiğini vurgulayarak, “Empati, psikolojik olarak zorlandığımız durumlarda hemen hemen her gerginliğin gevşetilmesine veya her aşırı rahatlığın biraz sıkılaştırılmasına yarayan bir İngiliz anahtarı gibidir ve öfkeyle başa çıkmada mucizeler yaratır” dedi.
11.05.2022Çocuk
PSİKOLOGLAR GÜNÜ MESAJI: Instagram, Twitter, WhatsApp, Facebook üzerinden paylaşabileceğiniz 10 Mayıs Dünya Psikologla Günü mesajları
PSİKOLOGLAR GÜNÜ MESAJI: Instagram, Twitter, WhatsApp, Facebook üzerinden paylaşabileceğiniz 10 Mayıs Dünya Psikologla Günü mesajlarıBugün Psikologlar günü kutlanıyor. Her yıl düzenli olarak 10 Mayıs'ta kutlanan Psikolog Günü için heyecanlı arayış başladı. Psikologları tebrik etmek için özel ve anlamlı mesajlar, sözler araştırılıyor. Haberimizin içeriğinde Psikolog Günü mesajları, sözleri yer alıyor. İşte günün anlam ve önemine yakışan mesajlar, sözler...
10.05.2022Gündem
Çocuklarda obezite nedenleri ve önlemenin yolları
Çocuklarda obezite nedenleri ve önlemenin yollarıKovid-19 dönemiyle beraber insanların evlerinde daha çok vakit geçirmek zorunda kalmaları birtakım değişikliklere sebebiyet vermiştir. Bilhassa çocuklar kendilerini hareketsiz bir yaşamın içinde bulmuşlardır. Dolayısıyla kilo almışlardır. Obezite; her yaştan insanın karşısına çıkan önemli sağlık problemlerinden birisidir. Yanlış beslenme alışkanlıkları, spor yapmamak gibi faktörlerin yanı sıra farklı nedenlerden dolayı da ortaya çıkabilir. Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Çetin Altunal, çocuklarda obezite hakkında bilgi verdi, önlemenin yollarını anlattı.
Bakan tekrar bakıyor! Gördüğünüz şey önemli bir ipucu veriyor
Bakan tekrar bakıyor! Gördüğünüz şey önemli bir ipucu veriyorSosyal medyada paylaşılan ve pek çok kişinin dikkatini çeken optik illüzyon görselleri, insan beyninin nasıl çalıştığına dair önemli bir pencere aralıyor.
8.05.2022Dünya
Yeni model şoför
Yeni model şoförUzman psikolog ve psikoterapist Yelda Başaran, ‘Yelda Başaran ile İşte Hayatınız’da minibüsçüleri dinledi.
6.05.2022Cadde
Aşktan şiddete dönüşen itibar davası
Aşktan şiddete dönüşen itibar davasıHer gün milyonlarca kişinin izlediği Johnny Depp ile eski eşi Amber Heard arasındaki iftira davası adeta medya sirkine dönüşmüş durumda. Çılgın sahnelerin yaşandığı duruşmada şimdiye kadar Depp ve tanıkları dinlenmişti, dün de Heard söz aldı ve Depp’in kendisine defalarca vurduğunu iddia etti.
6.05.2022Dünya
Öfke yerine sakinliği beslemenin yolları
Öfke yerine sakinliği beslemenin yollarıÖfke genel olarak isteklerimiz karşılanmadığında, bize haksızlık yapıldığını düşündüğümüzde veya kendimizi tehdit altında hissettiğimizde ortaya çıkan duygusal, fiziksel ve düşünsel bileşenleri olan bir tepkidir. “Öfke aslında sağlıklı olarak ifade edildiğinde bize faydalı olabilecek bir duygudur. Bir kere öfke hoşumuza gitmeyen bazı davranışlara karşı uyarıcı niteliği taşır. Bize sınırlarımızın ihlal edildiğini gösterebilir” diyen Psikolog Rana Kutvan bizlerle öfkeyi yönetmekle ilgili önerilerini paylaştı.
5.05.2022Yaşam
Amber Heard-Johnny Depp davasında yeni tanık! 'Yatağa fırlatıp, elbisesini yırttı'
Amber Heard-Johnny Depp davasında yeni tanık! 'Yatağa fırlatıp, elbisesini yırttı'ABD'li aktör Johnny Depp ile eski eşi Amber Heard’ün birbirini iftirayla suçladığı dava devam ediyor. Dün görülen duruşmada konuşan Amber Heard’ün tanığı, oyuncunun eski kocası Johnny Depp’ten hem fiziksel hem de cinsel şiddet gördüğünü iddia etti. Depp'in alkol ya da uyuşturucu etkisi altındayken Heard ile zorla birlikte olmak istediği öne sürüldü.
5.05.2022Cadde
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
3.05.2022Oyun
Günler önce felaketi gördüler! Korkutan kehanetin sırrı
Günler önce felaketi gördüler! Korkutan kehanetin sırrıTakvimler 1966 yılını gösterdiğinde İngiliz psikiyatr ortaya çarpıcı bir fikir attı, bunu yaparken de tek amacı vardı: Halktan ürkütücü sezgilerini paylaşmalarını isteyerek tarihin akışını değiştirmek. Yaptıkları tahminlerle birçok felaketi yaşanmadan tahmin eden insanların hikâyeleri tüyleri diken diken edecek türden.
3.05.2022Dünya
İtalyan işi soyadı
İtalyan işi soyadıİtalya’da yapılan hukuki düzenlemeyle çocuklar sadece babalarının değil annelerinin de soyadını taşıyabilecek. Yüksek Mahkeme’nin bu kararını hukukçular yorumladı.
1.05.2022Pazar
Öğrenme güçlüğü çeken çocuklara nasıl davranılmalı? Uzmanından öneriler
Öğrenme güçlüğü çeken çocuklara nasıl davranılmalı? Uzmanından önerilerÖğrenme güçlüğü çeken çocukların birinci sınıfta durumlarının belirlenmesi öz güven, kaygı ve iletişim problemlerinin önüne geçebiliyor. Uzman Psikolog M. Yunus Çekiç, ailelere ve eğitimcilere öğrenme güçlüğü çeken çocuklara nasıl davranılması gerektiği konusunda önerilerde bulundu.
Johnny Depp-Amber Heard davası sürüyor! 'Depp'le barışmaya çalışırken Elon Musk'la çıkıyordu'
Johnny Depp-Amber Heard davası sürüyor! 'Depp'le barışmaya çalışırken Elon Musk'la çıkıyordu'Aralarında sular durulmayan Johnny Depp ile Amber Heard'ün hesaplaştığı dava sürüyor. Dava kapsamında çifte yakın kaynaklar tanıklık yaptıkça bilinmeyenler gün yüzüne çıkıyor. Karalama davasında son olarak eski menajeri Christian Carino konuştu. Carino'nun söyledikleriyle Heard ile Tesla'nın kurucusu ve artık Twitter'ın yeni sahibi olan Elon Musk'ın ilişkisi masaya yatırıldı.
29.04.2022Cadde
Fenomen öğretmen tartışması! Öğrencileriyle paylaşım yapmaları doğru mu?
Fenomen öğretmen tartışması! Öğrencileriyle paylaşım yapmaları doğru mu?Öğretmenlerin sosyal medyada öğrencileri ile ilgili yaptığı paylaşımlar çok tartışılıyor. Uzmanlar, çocuğun dijital ve psikolojik zorbalığa maruz kalabileceğine dikkat çekerek paylaşım yapılmaması konusunda uyarıyorlar
29.04.2022Eğitim
Adli psikologdan tartışılan ifade
Adli psikologdan tartışılan ifade2017’de boşanan Hollywood yıldızları Johnny Depp (58) ile Amber Heard’ün (36) evliliklerindeki şiddet suçlamalarıyla ilgili davaları sürüyor. Dünkü duruşmada adli psikolog Dr. Shannon Curry’nin Depp’in tanığı olarak verdiği ifade tartışma yarattı.
28.04.2022 Dünya
İftira davasında sular durulmuyor! Johnny Depp'in tuttuğu psikolog ifade verdi
İftira davasında sular durulmuyor! Johnny Depp'in tuttuğu psikolog ifade verdiİki yıllık evliliklerini 2017'den sonlandıran oyuncu Johnny Depp ve Amber Heard arasındaki 'iftira' davası sürüyor. Dünkü duruşmada, Depp ve Heard arasında yaşanan bir kavga sonrasında, ihbar üzerine eve giden polis memuru Melissa Saenz'in ifadesine başvuruldu. Ayrıca Depp'in hukuk ekibinin tanığı olarak, klinik ve adli psikolog Dr. Shannon Curry de ifade verdi.
27.04.2022Cadde
Eski eşini çocuğunun gözü önünde öldüren cani için müebbet hapis istendi
Eski eşini çocuğunun gözü önünde öldüren cani için müebbet hapis istendiDenizli’nin Çal ilçesinde eski eşini 6 yaşındaki çocuğunun gözü önünde ellerini bağlayarak pompalı tüfekle öldüren cani koca hakkında müebbet hapis cezası talebiyle açılan davanın ikinci duruşmasında erteleme kararı çıktı.
26.04.2022Gündem
‘Kahve Kokulu Defter’ okurla buluştu
‘Kahve Kokulu Defter’ okurla buluştuUzman Psikolog Arzu Yıldırım’ın ilk romanı “Kahve Kokulu Defter” Sokak Yayın Grubu etiketiyle okurla buluştu.
25.04.2022Kültür Sanat
Tüm dünyayı ayağa kaldıran televizyon şovu!
Tüm dünyayı ayağa kaldıran televizyon şovu!Çocuklara küçük yaşlardan itibaren sorumluluk vermek, gelişimleri açısından oldukça önemli. Peki, 2 yaşındaki çocuğun tek başına 5 şeritli bir yoldan geçerek markete gitmesi normal mi? Yayınlanan yeni bir şov programı, izleyiciler arasında büyük tartışma yarattı.
24.04.2022Gündem
Kritik 15 dakika! Karabasan tekrar tekrar rüyanıza giriyorsa sebebi...
Kritik 15 dakika! Karabasan tekrar tekrar rüyanıza giriyorsa sebebi...Defalarca aynı rüyayı görenler, rüyasında gördüğü şeylerin gerçekleştiğini söyleyenler, gördüğü rüyayı hatırlamayanlar... Psikolog ve Rüya Analisti Ahmet Öztürk, karabasan olarak bilinen rüyalarla ilgili pek bilinmeyen bir gerçeği açıkladı.
25.04.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Psikolog ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.