Servet Yıldırım

Servet Yıldırım

Son dakika servet yıldırım haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan servet yıldırım gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan servet yıldırım haber sayfamızda...

Servet Yıldırım

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.267 servet yıldırım haberi bulunmuştur.
Örtü altı tarımda dünyada üçüncüyüz
Örtü altı tarımda dünyada üçüncüyüzTürkiye, örtü altı sebze üretiminde İspanya ve İtalya’nın ardından dünyada üçüncü ülke. Uluslararası ilişkilerin ısındığı bir dönemde Türkiye, iklim avantajının da verdiği olanaklarla, gıda arz güvenliğine büyük katkıda bulunuyor.
18.05.2022Ekonomi
İşte Türki̇ye’nin EN ETKİN 50 CHRO’SU
İşte Türki̇ye’nin EN ETKİN 50 CHRO’SUDataExpert iş birliğinde BMI tarafından yürütülen ‘En Etkin 50 CHRO’ araştırması kapsamında, Türkiye’de açıklanan 500 listeleri, borsaya kote şirketler, holdingler ve araştırmaya yapılan başvurular baz alınarak 1.500’ün üzerinde organizasyon belirlendi. Cirosal büyüklüğü, aktif büyüklüğü, çalışan sayısı, organizasyonun sektördeki repütasyonu yönlerinden araştırmaya dahil edilen 1.000’in üzerinde organizasyonun en üst düzey İnsan Kaynakları yöneticisine ulaşıldı. Adaylar belirlenirken, görev süresi 1 yıldan kısa olan ve araştırmada yer almak istemeyen CHRO’lar kapsam dışı bırakıldı. Adaylardan, performans ve iş deneyimlerine ek olarak; pandemi döneminde üstlendikleri sorumluluklar ve geçirdikleri değişimlere ilişkin bilgiler temin edildi. Temin edilen bilgiler, danışma kurulu tarafından analiz edildi. Danışma kurulunun oylama ve değerlendirmeleri sonucunda performanslarıyla dikkat çeken Türkiye’nin En Etkin 50 İK Yöneticisi belirlendi.
Amaçsız şirketin ömrü kısa olur
Amaçsız şirketin ömrü kısa olurSERVET YILDIRIMYönetim gurusu Peter Drucker’a göre ise şirketlerin sadece bir amacı vardır; o da müşteri yaratmak...
Başarının yolu Z’leri anlamak
Başarının yolu Z’leri anlamakSERVET YILDIRIMCüzdanla değil, vicdanla alıyorZ kuşağının özelliği alışverişi sadece cüzdanları ile değil aynı zamanda vicdanları ile yapmaları...
‘Kontrolsüz güç, güç değildir’
‘Kontrolsüz güç, güç değildir’SERVET YILDIRIM BM Global Compact Türkiye Çevre Çalışma Grubu Eş Başkanı servet...
'Kirleten enerji'ye para akışı sürüyor
'Kirleten enerji'ye para akışı sürüyorKarbondioksit salımı açısından kömür, yakıtlar arasında en günahkarı. Buna rağmen kömür endüstrisine para akmaya devam ediyor. Kömür sanayine son 2 yılda yaklaşık 1.5 trilyon dolar tutarında finansman desteği verildi.
1.03.2022Ekonomi
CEO’lar bebekler gibi uyuyorlar
CEO’lar bebekler gibi uyuyorlarABD’li senatör John McCain’e başkanlık yarışını kaybettikten sonra katıldığı bir TV programında sormuşlar: “Seçimi kaybettiğiniz geceyi nasıl geçirdiniz?” Deneyimli politikacı, “Bebekler gibi uyudum” demiş. “Bebekler gibi uyumak” deyimi huzurla uykuya dalıp, mışıl mışıl uyumak için kullanılır. Ama McCain’in kastettiği öyle bir uyku değildi. “İki saat uyudum, uyandım; ağlamaya başladım. Sonra iki saat daha uyudum ve yine uyandım, ağladım” diye açıklamış bebek uykusunu McCain. Son yıllarda şirketlerimizin yöneticileri de aynen bebekler gibi uyuyorlar. Yani her iki saatte bir uyanıp, ağlıyorlar, sonra tekrar uykuya dalıyorlar.
İşte Türki̇ye’ni̇n EN ETKİN 50 CFO’SU
İşte Türki̇ye’ni̇n EN ETKİN 50 CFO’SUObir kuş... O bir uçak... O ‘Superman’... Bir kuşak bu repliği iyi hatırlar. Peki şöyle desek: O bir stratejist, o bir operatör, o bir katalizör ve hatta o bir koruma... Bu kim mi? O bir CFO (Chief Financial Officer) ya da tercihinize göre Mali İşler Başkanı veya Finans Direktörü. Bu yüksek sorumluluk taşıyan iş şimdi çok daha da kritik. Pandemiyle birlikte dijitalleşme adeta zincirinden boşandı. Dijital teknolojinin değiştirmek için kapısını çalmadığı iş modeli yok. CFO’ların rolü de bu hızlı değişim sürecinde yeni baştan tanımlanıyor. Temel finans faaliyetleri dışında strateji, verimlilik ve şirketlerine değer katacak proje yönetiminde elleri hiç olmadığı kadar güçlü. İş artık sadece nakit akışını yönetmekle sınırlı değil, onlar şirketleri geleceğe hazırlayan yöneticiler. Tabii kur dalgalanmalarından jeopolitik risklere; küresel enflasyondan Kovid varyantlarına bir çok riskin kol gezdiği bir dünyada... Milliyet Executive’in bu sayısında sizleri bu zorlu görevde sergiledikleri performansla dikkat çeken Türkiye’nin En Etkin 50 Finans Yöneticisi’yle tanıştırıyoruz.
Milliyet Executive'in ikinci sayısı çıktı
Milliyet Executive'in ikinci sayısı çıktıMilliyet'in aylık iş dünyası dergisi Executive'in ikinci sayısı bugün gazeteyle birlikte bayilerde yerini aldı.
2.02.2022Ekonomi
CEO var koşar, CEO var yatar...
CEO var koşar, CEO var yatar...Bir zamanlar “umum müdür”ler vardı şirketlerin başında. Sonra sıfatlar değişti ve genel müdür olarak adlandırılmaya başlandılar. Küreselleşme ve Türkiye’nin dışa açılmasıyla genel müdürler CEO oldular, yani ‘Chief Executive Officer’ ya da Türkçe kullanımı ile ‘İcra Kurulu Başkanı’.
‘Milliyet Executive’ ile işte yeni bir bakış açısı
‘Milliyet Executive’ ile işte yeni bir bakış açısıMilliyet Gazetesi bu çarşamba okurlarının karşısına yeni dergisi 'Milliyet Executive' ile çıkıyor. İş dünyasının, yöneticilerin ve kariyer hedefi olan herkesin ilgiyle okuyacağı Milliyet Executive, her ayın ilk çarşambası iş ve çalışma yaşamının merak edilenlerini, kritik analizleri ve yeni trendleri okurlarıyla paylaşacak.
3.01.2022Ekonomi
Güngör Uras anıldı
Güngör Uras anıldıMilliyet gazetesinde uzun yıllar ekonomi yazarlığı yapan ve üç yıl önce, 19 Ağustos 2018’de vefat eden Güngör Uras, dün Aşiyan Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı.
20.08.2021Ekonomi
Küresel ısınma sürdükçe orman yangınları artacak
Küresel ısınma sürdükçe orman yangınları artacakServet Yıldırım - Yangın genellikle durduk yerde kendi kendine çıkmaz...
3.08.2021Ekonomi
Şirketlere çevre için harekete geçme çağrısı
Şirketlere çevre için harekete geçme çağrısıBirleşmiş Milletler Global Compact’in dünya genelindeki 69 yerel ağından biri olan Global Compact Türkiye, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde iş dünyasını daha yaşanabilir bir gelecek için çok geç olmadan harekete geçmeye davet etti.
6.06.2021Ekonomi
Şentop’tan Fransa’da Türk ailenin gözaltına alınmasına tepki: Devlet eliyle yapılan eşkıyalık
Şentop’tan Fransa’da Türk ailenin gözaltına alınmasına tepki: Devlet eliyle yapılan eşkıyalıkTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Fransa’da Türk ailelere yapılan muameleyi ‘Devlet eli ile yapılan bir eşkıyalık” omarak niteledi. Şentop, Zeytinburnu Kazlıçeşme Sanat’ta yer alan Ebüzziya Ailesi’nin matbaacılık serüveninin anlatıldığı “Kültür ve Sanat Hayatımızda Ebüzziya Ailesi” sergisini gezdi.
8.11.2020Siyaset
Koronadan ders alalım dünyaya sahip çıkalım
Koronadan ders alalım dünyaya sahip çıkalımTarihte krizlerden sonra karbon emisyonlarının eskisinden yüksek seviyeye çıktığını hatırlatan Global Compact Türkiye, iklim krizinin dünya için hâlâ büyük bir tehdit olduğunu vurguladı
6.06.2020Ekonomi
Denge sağlandı büyüme ivmeli
Denge sağlandı büyüme ivmeliTürkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı ve Limak Holding Kurucusu Nihat Özdemir, Yeni Ekonomi Programı ile ekonomide denge yakalandığını, ardından büyümenin geldiğini söyledi.
27.02.2020Ekonomi
İş ve spor dünyası İZTO’da
İş ve spor dünyası İZTO’daEkonomi ve spor alanındaki son gelişmelerin konuşulacağı ‘Milliyet ve İzmir Ticaret Odası Buluşması’ bugün gerçekleşiyor.
25.02.2020Ege
İzmir’de dev buluşma
İzmir’de dev buluşmaEkonomi ve spor dünyası yarın İzmir’de buluşuyor. İzmir Ticaret Odası’nda (İZTO) gerçekleştirilecek zirve, iş insanlarının 2020 rotasına projeksiyon tutmayı amaçlıyor
25.02.2020Ekonomi
Meraklı, iyimser, ümitli
Meraklı, iyimser, ümitli“Güngör Uras” için düzenlenen etkinlikte yakın dostları ve sevenleri anılarını paylaştı. Anlatılara Uras’la ilgili bu üç önemli özellik damgasını vurdu.
2.11.2018Ekonomi
Coca-Cola İçecek’ten ‘kurumsal’ atama geldi
Coca-Cola İçecek’ten ‘kurumsal’ atama geldiCoca-Cola İçecek Grup Kurumsal İlişkiler Direktörlüğü’ne, Servet Yıldırım getirildi. Yıldırım, Coca-Cola İçecek’in operasyonlarını yürüttüğü 10 ülkede; kamu ilişkileri ve sürdürülebilirlik politikalarının yanı sıra grubun iç ve dış iletişim stratejilerine öncülük edecek.
4.09.2018Ekonomi
Siyaset, medya ve iş dünyasından Güngör Uras için taziye mesajları
Siyaset, medya ve iş dünyasından Güngör Uras için taziye mesajlarıMilliyet Gazetesi yazarı Güngör Uras'ın hayatını kaybetmesinin ardından siyaset, medya ve iş dünyasından taziye mesajları geldi.
20.08.2018Gündem
‘Türkiye böyle bir hata yapmaz'
‘Türkiye böyle bir hata yapmaz'Akıncı, 'Kıbrıs Türkü’nün olmadığı, onun seçilmiş liderinin bulunmadığı, Kıbrıs Türk halkın söz konusu olmadığı hiçbir durum söz konusu olmaz. Ne Türkiye açısından, ne Türkiye böyle bir hata yapar, ne de böyle bir durum Kıbrıs Türk halkı tarafından benimsenir. Böyle bir şey söz konusu olamaz’ dedi.
18.03.2016The Others
Şimşek: Arzuladığımız gibi değil
Şimşek: Arzuladığımız gibi değilBaşbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, enlasyondaki tablonun arzu etmedikleri şekilde olduğunu söyledi. Şimşek, "Enflasyon hedefin çok üzerinde" dedi.
4.01.2016Ekonomi
Tabut açıldı, ortaya çıktı!
Tabut açıldı, ortaya çıktı!Almanya’dan Türkiye’ye aktarmalı olarak getirilen bir cenaze İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda başka bir cenaze ile karıştırıldı. Mardin’e gönderilmesi gereken cenaze Konya’ya, Konya’nın cenazesi ise Mardin’e gönderildi.
29.03.2015Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Servet Yıldırım ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.