Setbir

Setbir

Son dakika SETBİR haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan SETBİR gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan SETBİR haber sayfamızda...

Setbir

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 134 setbir haberi bulunmuştur.
SETBİR’de başkanlığa İsa Coşkun seçildi
SETBİR’de başkanlığa İsa Coşkun seçildiTürkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği’nin (SETBİR) 23. seçimli genel kurulu Ankara’da toplandı.
17.10.2021Ekonomi
1 litre süt fiyatı 9 liraya dayandı!
1 litre süt fiyatı 9 liraya dayandı!Market raflarında yaygın markalı 1 litre sütün fiyatı 8 lira 45 kuruşa çıktı. Sanayiciler çiğ süt fiyat artışına dikkat çekerken, üreticiler ise mevcut girdi maliyetleriyle zor günler geçirdiklerini belirtiyor
25.08.2021Ekonomi
SETBİR çiğ süt kalitesini geliştirmek için AB projesi başlattı
SETBİR çiğ süt kalitesini geliştirmek için AB projesi başlattıTürkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (SETBİR), Avrupa ve Türkiye deneyimi üzerine karşılaştırmalı analize dayalı çiğ süt kalitesini iyileştirmek için yol haritası geliştirmek ve çiğ süt üretiminde kalite, hijyen ve güvenliği sürdürmek amacıyla "Süt Değerlidir: Tek İhtiyacımız Kaliteli Süt" konulu Avrupa Birliği (AB) projesi başlattı.
23.06.2021Ekonomi
Sütte hijyen kalitesi için Avrupa Birliği ile işbirliği
Sütte hijyen kalitesi için Avrupa Birliği ile işbirliğiTürkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (SETBİR), ‘AB - Türkiye Sivil Toplum Diyalogu VI Programı’ kapsamında, ‘Süt Değerlidir: Tek İhtiyacımız Kaliteli Süt’ konulu Avrupa Birliği (AB) projesi başlattı.
23.06.2021Ekonomi
Süt ve süt ürünlerindeki ihracat bu yıl Çin etkisiyle arttı
Süt ve süt ürünlerindeki ihracat bu yıl Çin etkisiyle arttıSüt ve süt ürünlerindeki ihracat yılın ilk çeyreğinde, geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 12 artarken bu dönemde Çin, yapılan 17,2 milyon dolarlık ihracatla öne çıktı.
11.06.2021Ekonomi
Yağlı süte iyi fiyat!
Yağlı süte iyi fiyat!Üreticiden alınan çiğ süt için fiyat, yağ ve protein içeriğine göre belirlendi. A sınıfı süt için kabul edilen yüzde 3.5 yağ oranı düşük bulundu. AB ortalaması yüzde 4.2 olarak görülüyor.
22.04.2021Ekonomi
Son dakika: Gıda fiyatları arttı! İşte sebebi...
Son dakika: Gıda fiyatları arttı! İşte sebebi...Mutfak alışverişi için marketlere giden vatandaş zamlı fiyatlarla karşılaşıyor. Ayçiçek yağından tereyağına, peynirden yumurtaya kadar birçok ürüne yüzde 25’ten fazla zam geldi. Bazı hammaddelerde de fiyat yükselişleri yaşandı. Sektör temsilcileri fiyat artışlarının nedenlerini anlattı. İşte çözüm önerileri...
22.01.2021Ekonomi
‘Et ve sütte KDV gözden geçirilmeli’
‘Et ve sütte KDV gözden geçirilmeli’Türkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (SETBİR) Başkanı Tarık Tezel, özellikle temel gıda ürünlerinde katma değer vergisi (KDV) oranlarının gözden geçirilmesine, sanayi üretim maliyetlerinin düşürülmesine ve kredi maliyetlerine yönelik temel tedbirlere ihtiyaç duyduklarını bildirdi.
20.01.2021Ekonomi
SETBİR, KDV oranlarının gözden geçirilmesini istiyor
SETBİR, KDV oranlarının gözden geçirilmesini istiyorTürkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (SETBİR) Başkanı Tarık Tezel, özellikle temel gıda ürünlerinde katma değer vergisi (KDV) oranlarının gözden geçirilmesine, sanayi üretim maliyetlerinin düşürülmesine ve kredi maliyetlerine yönelik temel tedbirlere ihtiyaç duyduklarını bildirdi.
19.01.2021Ekonomi
Hayvan refahıyla süt ve et kalitesi artacak
Hayvan refahıyla süt ve et kalitesi artacakSETBİR Başkanı Tarık Tezel, hayvancılığın gelişmesi için önemli olan hayvan refahını layıkıyla uygulayan bir üreticinin elde edeceği sütün ve etin kalitesinin de artacağını belirtti.
26.10.2020Ekonomi
Herkes doysun diye bilimsel tarım
Herkes doysun diye bilimsel tarımTürkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (SETBİR) Başkanı Tarık Tezel, yeryüzünde aç insan bırakmamanın yolunun, organize, bilimsel, hijyenik tarımsal faaliyet, gıda üretimi ve dağıtımından geçtiğini bildirdi. Tezel, yaptığı yazılı açıklamada, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü’nün 16 Ekim Dünya Gıda Günü’nü bu yıl “büyütelim, besleyelim, hep birlikte sürdürelim” temasıyla kutladığını anımsattı
17.10.2020Ekonomi
Kurbanlık için küçükbaş önerisi
Kurbanlık için küçükbaş önerisiTürkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (SETBİR) Başkanı Tarık Tezel, kurban olarak küçükbaş ve erkek hayvan kesilmesini önerdi.
24.07.2020Ekonomi
Kurbanlık için küçükbaş önerisi
Kurbanlık için küçükbaş önerisiTürkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (SETBİR) Başkanı Tarık Tezel, kurban olarak küçükbaş ve erkek hayvan kesilmesini önerdi.
23.07.2020Ekonomi
‘Beyaz’ her şeyden peynir yaparlar!
‘Beyaz’ her şeyden peynir yaparlar!Özellikle temel gıdada tağşiş, tüketiciyi tedirgin ediyor. Bilinçlenme ve denetim artsa da hileci firmanın biri kapanıp diğeri açılıyor. Tağşişe müsait olan süt ürünleri de bu firmaların radarında. Üretici bu konuda uyarıyor: Art niyetliler beyaz olan her şeyden peynir yapabilir.
1.07.2020Ekonomi
Türk sütünde Çin hazırlığı
Türk sütünde Çin hazırlığıTürkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (SETBİR) Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Tezel, süt ürünleri sektörünün sahip olduğu teknoloji, bilgi birikimi ve üretim kapasitesiyle Çin’e ihracata hazır olduğunu bildirdi.
8.06.2020Ekonomi
‘Ambalajsız süt risk taşıyor’
‘Ambalajsız süt risk taşıyor’Türkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (SETBİR) Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Tezel, koronavirüs (Kovid-19) salgınının ambalajsız ve açıkta satılan süt ve süt ürünlerinin ciddi sağlık riskleri taşıdığını bir kez daha gösterdiğini belirtti.
1.06.2020Ekonomi
Sütün yarıdan fazlası kayıt dışı
Sütün yarıdan fazlası kayıt dışıTürkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (SETBİR) Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Tezel, ülkede üretilen sütün yüzde 55’inin kayıt dışı olduğunu söyledi.
31.05.2020Ekonomi
Süt sektöründen ihracatı artırma önerisi
Süt sektöründen ihracatı artırma önerisiTürkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (SETBİR) Yönetim Kurulu Başkanı Selim Tarık Tezel, geçen yıl 88 ülkeye 208 bin ton süt ihracatı yapıldığını belirterek, "Bunu, üretilen sütün yüzde 45'i ile başardık. Yüzde 55'lik kayıt dışı süt üretimi sisteme girerse hem tüketicinin güvenli gıdaya erişimini sağlayacağız hem de üreticinin sürdürülebilir üretimini sağlayıp ihracatı artırarak ülkemize katma değer getireceğiz." ifadesini kullandı.
30.05.2020Ekonomi
Süt sektöründe Çin'e ihracat hareketliliği
Süt sektöründe Çin'e ihracat hareketliliğiÇin'e süt ve süt ürünleri ihracatının önünün açılması, sektörü memnun etti.
22.05.2020Ekonomi
Süt sanayicileri Kovid-19'un sektöre etkilerini değerlendirdi
Süt sanayicileri Kovid-19'un sektöre etkilerini değerlendirdiYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının süt ve süt ürünleri sektörü üzerindeki etkisi Türkiye Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu (TGDF) Akademi'de sektör temsilcilerinin katılımıyla ele alındı.
9.05.2020Ekonomi
‘Süt ürününde KDV sıfırlansın’
‘Süt ürününde KDV sıfırlansın’Türkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (SETBİR) Başkanı Tarık Tezel, sektör olarak ramazan ayı başında beklenen talep artışını yaşamadıklarını belirterek, “Bu dönemde tüketimin korunması ve desteklenmesi adına özellikle süt ve süt ürünlerinde KDV’nin düşürülmesi önemli olabilir. Belirli bir dönemlik de olsa KDV sıfırlanabilir” dedi.
2.05.2020Ekonomi
Gıda zincirinde sihirli formül ne?
Gıda zincirinde sihirli formül ne?Gıdada yıllarımız ‘üretici az kazanıyor, tüketici pahalı yiyor’ söylemini yaşayarak geçiyor. Toprak zengini Türkiye’de üretim sarmalındaki en önemli sorun olarak bu çıkmaz görünüyor. Sanayici, değer zincirinin temelinde üretici olduğunu belirtirken; karşı karşıya getirilen sistemlerin, verimliliğe odaklı bir üretim modelinde ortadan kalkacağını vurguluyor.
27.03.2020Ekonomi
SETBİR'den "üretime kesintisiz devam" mesajı
SETBİR'den "üretime kesintisiz devam" mesajıTürkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (SETBİR) Başkanı Tarık Tezel, birlik üyeleri ve sektördeki diğer üreticilerin sahip olduğu altyapıyla her türlü koşulda, kesintisiz süt ve kırmızı et ürünü üretebileceğini ifade etti.
24.03.2020Ekonomi
'Türkiye'nin et ve süt sanayisi yeni tip koronavirüs badiresini atlatacak kapasiteye sahip'
'Türkiye'nin et ve süt sanayisi yeni tip koronavirüs badiresini atlatacak kapasiteye sahip'Türkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Tezel, "Vatandaşlarımız da ne etsiz ne sütsüz ne de yoğurtsuz kalır. Sektör ülkemizi doyurmanın çok ötesinde bir kapasiteye sahip." dedi.
17.03.2020Ekonomi
SETBİR: Ambalajlı gıdaları tercih edin
SETBİR: Ambalajlı gıdaları tercih edinTürkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (SETBİR), koronavirüse karşı kamusal önlemlerin yanı sıra kişisel önlemler de almak gerektiğini, bu önlemlerden birinin de ambalajlı gıda tüketmek olduğunu açıkladı. SETBİR’in açıklaması şöyle:
13.03.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Setbir ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.