Simone Kaslowski

Simone Kaslowski

Son dakika Simone Kaslowski haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Simone Kaslowski gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Simone Kaslowski haber sayfamızda...

Simone Kaslowski

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 80 simone kaslowski haberi bulunmuştur.
KOBİ’ler için dijital dönüşüm atağı
KOBİ’ler için dijital dönüşüm atağıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KOSGEB aracılığıyla yürütülen KOBİ Gelişim Destek Programı (KOBİGEL) kapsamında 2020 yılında ilan edilen çağrıyla, dijital dönüşüm odaklı 396 projeye 158 milyon lira katkıda bulunduklarını belirterek, “KOBİGEL’in dijitalleşme odaklı yeni çağrısını da yakında ilan edeceğiz” dedi. Bakan Varank, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) tarafından çevrim içi düzenlenen “Dijital Türkiye Konferansı”nın açılışında yaptığı konuşmada, yeni nesil teknolojilerin pazarı değil, geliştiricisi bir Türkiye olarak 4. Sanayi Devrimi’nin öncü ülkelerinden biri konumuna gelmeyi hedeflediklerini vurguladı.
28.01.2021Ekonomi
‘Enflasyonla sabırlı ve kararlı mücadele şart’
‘Enflasyonla sabırlı ve kararlı mücadele şart’Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski, ekonominin tüm aktörlerinin sabırla enflasyonla mücadeleye inanması ve kararlı şekilde devam etmesi gerektiğini belirterek, “Gün sonunda fiyat istikrarına eriştiğimizde finansal istikrarı da sağlayarak çok daha sağlıklı ve uzun soluklu bir büyüme patikasına geçmemiz mümkün olacaktır” dedi.
9.01.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı'nı kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı'nı kabul ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski'yi kabul etti.
8.01.2021Siyaset
Pandemi sonrası iş dünyasının odağı teknoloji olmalı
Pandemi sonrası iş dünyasının odağı teknoloji olmalı30 yıldır bir markaya dönüşmüş olan; bilim, siyaset, ekonomi, kültür, bürokrasi ve iş dünyasından birçok temsilciyi genç iş insanlarıyla buluşturan Ege Genç İş İnsanları Derneği’nin (EGİAD) 79. Ege Toplantısı’nın konuğu, TÜSİAD Türk Sanayici ve İş İnsanları Derneği Başkanı Simone Kaslowski oldu.
18.12.2020Ege
Sıkı duruşla risk azalacak
Sıkı duruşla risk azalacakMerkez Bankası Başkanı Naci Ağbal “Fiyat istikrarının sağlanması ve sürdürülmesi odaklı sıkı parasal duruşumuz mevcut makrofinansal risklerin azaltılmasına destek olacak” dedi
28.11.2020Ekonomi
Milliyet'te Haftanın Özeti (27 Kasım 2020)
Milliyet'te Haftanın Özeti (27 Kasım 2020)İşte Türkiye'de ve dünyada bu haftanın öne çıkan haber başlıkları
27.11.2020Haberler
TÜSİAD'dan görüşme sonrası açıklama
TÜSİAD'dan görüşme sonrası açıklamaTÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski, “Ülkemizde ekonomi ve hukuk alanında çözümlerin, yapıcı bir istişare ortamında ele alınmasından büyük memnuniyet duyduk." ifadelerini kullandı.
27.11.2020Uzmanpara
TÜSİAD'dan açıklama! 'Büyük memnuniyet duyduk'
TÜSİAD'dan açıklama! 'Büyük memnuniyet duyduk'TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski, “Ülkemizde ekonomi ve hukuk alanında çözümlerin, yapıcı bir istişare ortamında ele alınmasından büyük memnuniyet duyduk." ifadelerini kullandı.
27.11.2020Ekonomi
Bakan Elvan ile Bakan Gül, TÜSİAD üyeleriyle bir araya geldi
Bakan Elvan ile Bakan Gül, TÜSİAD üyeleriyle bir araya geldiHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ile Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) yönetimi ile bir araya geldi.
27.11.2020Ekonomi
Yabancı yatırımcı için atılabilecek adımlar ele alındı
Yabancı yatırımcı için atılabilecek adımlar ele alındıTicaret Bakanlığı'nın 18. İstişare Kurulu Toplantısı'nda, yatırım ortamının iyileştirilmesi ve daha fazla yabancı yatırımcı çekilmesi için atılabilecek adımlar ele alındı.
26.11.2020Uzmanpara
‘Yeşili’ yakalayanlar rekabette öne çıkar
‘Yeşili’ yakalayanlar rekabette öne çıkarSektörel Dernekler Federasyonu (SEDEFED) tarafından bu yıl 12’ncisi düzenlenen Rekabet Kongresi, “Sürdürülebilir Sektörler: Yeni Dönemin Rekabet Senaryoları” ana temasıyla online olarak başladı. Kongrede, Türkiye’nin en büyük ticari partneri Avrupa Birliği’nin “Yeşil Mutabakatı” çerçevesinde yakın gelecekte ticaretini sürdürülebilirlik zemininde kurgulayacağına vurgu yapılarak, bu değişime ayak uydurabilenlerin rekabette bir adım öne çıkacağı anlatıldı.
25.11.2020Ekonomi
Tedarikçi adayı olarak Türkiye’nin eli güçlü
Tedarikçi adayı olarak Türkiye’nin eli güçlüTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Avrupa Birliği (AB) ile İngiltere arasında sağlanacak anlaşmaya paralel biçimde, Türkiye ile İngiltere arasında da bir Serbest Ticaret Anlaşması imzalanması yönünde İngiliz makamlarıyla çalışmaların olumlu ilerlediğini belirterek, “Hatta belli bir noktaya ulaşmış durumdayız” dedi.
24.10.2020Ekonomi
İstanbul Valisi Yerlikaya, TÜSİAD heyetini kabul etti
İstanbul Valisi Yerlikaya, TÜSİAD heyetini kabul ettiİstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.
16.10.2020Siyaset
Suudi Arabistan’a diyalog çağrısı
Suudi Arabistan’a diyalog çağrısıSuudi Arabistan’ın Türk ürünlerine yönelik takındığı menfi tutuma iş dünyasından ortak tepki geldi. İş dünyası temsilcileri sorunların yapıcı diyalogla çözülebileceğini vurguladı
11.10.2020Ekonomi
İş dünyasından 'Suudi Arabistan' açıklaması
İş dünyasından 'Suudi Arabistan' açıklamasıTürk ekonomisinin önde gelen sivil toplum ve meslek kuruluşları, ortak açıklamayla son dönemde Türkiye'den ithalatı engelleme girişimlerine karşı Suudi Arabistan yetkililerini, ticari ve ekonomik ilişkilerdeki sorunları çözmek için somut adımlar atmaya çağırdı.
10.10.2020Uzmanpara
İş dünyasından "Suudi Arabistan" ile ilgili ortak açıklama
İş dünyasından "Suudi Arabistan" ile ilgili ortak açıklamaTürk ekonomisinin önde gelen sivil toplum ve meslek kuruluşları, ortak açıklamayla son dönemde Türkiye'den ithalatı engelleme girişimlerine karşı Suudi Arabistan yetkililerini, ticari ve ekonomik ilişkilerdeki sorunları çözmek için somut adımlar atmaya çağırdı.
10.10.2020Ekonomi
Türkiye’de mülkiyet hakkı garanti altındadır
Türkiye’de mülkiyet hakkı garanti altındadırTÜSİAD Başkanı Simone Kaslowski, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke’nin katıldığı bir televizyon programında CHP’nin iktidarı döneminde özel şirketlerle müzakere bile etmeden kamulaştıracaklarına yönelik sözlerine cevap verdi.
26.09.2020Siyaset
TÜSİAD’dan Selin Sayek Böke’ye cevap
TÜSİAD’dan Selin Sayek Böke’ye cevapTÜSİAD Başkanı Simone Kaslowski, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke'nin katıldığı bir televizyon programında CHP'nin iktidarı döneminde özel şirketlerle müzakere bile etmeden kamulaştıracaklarına yönelik sözlerine cevap verdi.
25.09.2020Ekonomi
Bakan Pekcan başkanlığında 16. İstişare Kurulu toplantısı yapıldı
Bakan Pekcan başkanlığında 16. İstişare Kurulu toplantısı yapıldıİstişare Kurulu'nun 16. toplantısı, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan başkanlığında video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi. Ticaret Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, toplantıya, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Simone Kaslowski, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Abdurrahman Kaan ve Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Mithat Yenigün katıldı.
16.08.2020Ekonomi
TÜSİAD Başkanı'ndan 15 Temmuz mesajı
TÜSİAD Başkanı'ndan 15 Temmuz mesajıTürk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski, "15 Temmuz’da demokrasimize sahip çıkmak için kahramanca mücadele veren tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz." ifadelerini kullandı.
14.07.2020Ekonomi
‘Küresel tedarik fırsatı ihracatımızı artırır’
‘Küresel tedarik fırsatı ihracatımızı artırır’İstişare Kurulu’nun 15’inci toplantısı, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan başkanlığında video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi.
21.06.2020Ekonomi
Bakan Pekcan başkanlığında 15. İstişare Toplantısı yapıldı
Bakan Pekcan başkanlığında 15. İstişare Toplantısı yapıldıTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan başkanlığında İstişare Kurulu’nun 15. Toplantısı, videokonferans yöntemiyle gerçekleştirildi.
20.06.2020Ekonomi
Bakan Pekcan: Yatırımcılarımıza her türlü desteği vermeye hazırız
Bakan Pekcan: Yatırımcılarımıza her türlü desteği vermeye hazırızTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Bu süreçte Türkiye'de üretilebilir bazı ürünlerin maalesef yurt dışından getirildiğini görüyoruz. Bizim aldığımız önlemler yerli üreticiyi korumaya yöneliktir. Yatırımcılarımıza, Ticaret Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak her türlü desteği vermeye hazırız" dedi.
7.06.2020Ekonomi
İş hayatının yeni normali 'Home office'
İş hayatının yeni normali 'Home office'Pek çoğumuz için koronavirüsle birlikte zorunlu olan uzaktan çalışma yöntemi “yeni normal”le kendine hızla karşılık buldu. Ofis kavramının kısmen hayatımızdan çıkışını hızlandıran süreci ve yeni çalışma modellerini iş dünyasının aktörlerine sorduk.
7.06.2020Pazar
Son dakika I Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan yerli sanayi açıklaması
Son dakika I Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan yerli sanayi açıklamasıSon dakika haberi... Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay yaptığı açıklamada "Yerli sanayimizi ithalat baskısına karşı tüm politikalarımızla korumaya kararlıyız" dedi.
3.06.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

tüsiadekonomiSimone Kaslowskigörüşmelütfi elvan

Simone Kaslowski ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.