Soğan

Soğan

Son dakika soğan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan soğan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan soğan haber sayfamızda...

Soğan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.700 soğan haberi bulunmuştur.
Lahmacun Bodrum'da 200, Gaziantep’te 10 TL
Lahmacun Bodrum'da 200, Gaziantep’te 10 TLYaz tatili sezonunun başlamasıyla tekrardan gündeme oturan lahmacun fiyatı tartışmasına Gaziantepli lahmacun ustaları da katıldı. Tatil bölgelerinde alınan bir lahmacun fiyatına Gaziantep’te 20 lahmacun yenilebildiğini aktaran Usta Şükrü Savun, plajlarda 200 TL'ye satılan lahmacunu gastronomi kentinde 10 TL'ye sattıklarını söyledi.
24.05.2022Haberler
Lahmacun Bodrum'da 200, Gaziantep’te 10 TL
Lahmacun Bodrum'da 200, Gaziantep’te 10 TLYaz tatili sezonunun başlamasıyla tekrardan gündeme oturan lahmacun fiyatı tartışmasına Gaziantepli lahmacun ustaları da katıldı. Tatil bölgelerinde alınan bir lahmacun fiyatına Gaziantep’te 20 lahmacun yenilebildiğini aktaran Usta Şükrü Savun, plajlarda 200 TL'ye satılan lahmacunu gastronomi kentinde 10 TL'ye sattıklarını söyledi.
24.05.2022Ekonomi
Sahilde 80
Sahilde 80Yürümek dimdik ölmeye yapılan bir çağrıdır...
23.05.2022Ege
'Koku kaybı, parkinson hastalığının ilk klinik belirtilerinden olabilir'
'Koku kaybı, parkinson hastalığının ilk klinik belirtilerinden olabilir'Koku kaybı olarak bilinen anosminin birçok nörolojik hastalıkla ilişkisi bulunduğunu belirten Dr. Öğr. Üyesi Nicer Korkut Bıçak, “Anosminin en sık nedenleri arasında alerjiler, viral enfeksiyonlar, kafa travmaları bulunmaktadır. Covid-19 enfeksiyonu sırasında ve sonrasında anosmi görülmektedir. Koku kaybı Alzheimer, Parkinson gibi bazı nörodejeneratif hastalıkların ilk klinik belirtilerinden olabilir” dedi.
17.05.2022Sağlık
Yabani otu ‘gören’ spreyle tasarruf
Yabani otu ‘gören’ spreyle tasarrufTarladaki yabani otu yapay zeka ile tespit ederek odaklı ilaçlama yapan Smart SprayeX, ilaçlama maliyetinden yüzde 90 tasarruf sağlarken karbon ayak izini de düşürüyor.
17.05.2022Kobi
Tarlaya gittiğinde merak saldı, kozmetik toptancılığını bırakıp tarıma yöneldi
Tarlaya gittiğinde merak saldı, kozmetik toptancılığını bırakıp tarıma yöneldiDüzce’nin Akçakoca ilçesinde yaşayan ve daha öncesinde kozmetik toptancılığı yapan Serpil Dere, çilek tarlasında merak saldığı tarım işine yöneldi. Dere, şimdi tarlasında ürettiği mahsulünü pazara bile gitmeden alıcısı ile buluşturabilmenin mutluluğunu yaşıyor.
14.05.2022Ekonomi
İngilizce Kelimeler ve Anlamları: İngilizcede En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir?
İngilizce Kelimeler ve Anlamları: İngilizcede En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir?Dünya dilleri arasında yer alan İngilizce günümüzde en çık kullanılan diller arasında yer alır. Yeni bir dil öğrenmenin en temel kriterleri arasında kelimeler ve dil bilgisi konusu gelmektedir. Bu yüzden İngilizce öğrenmede İngilizce kelimeler ve anlamları konusu oldukça önemlidir. İngilizcede her ne kadar bir milyona yakın kelime bulunsa da günlük konulma dili, yazı dili, kitap ve dergilerde kullanılan kelime sayısı yarısı kadardır. İngilizce'de en çok kullanılan kelimeleri ve anlamlarını bilmek yeterli olacaktır. İngilizcede en çok kullanılan kelimeler nelerdir? İngilizce kelimeler ve anlamları ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
11.05.2022Eğitim
15. Hafta Hamilelik: Anne ve Bebekte Hangi Değişiklikler Olur?
15. Hafta Hamilelik: Anne ve Bebekte Hangi Değişiklikler Olur?10 cm. uzunluğa ulaşan bebeğiniz orta boy bir elma boyutlarında. İşte bu ay bebeğinizde yaşanacak gelişmeler ve hayatınızdaki değişiklikler…
Yunus Emre Akkor’dan Nergis-i DANE
Yunus Emre Akkor’dan Nergis-i DANEYunus Emre Akkor ile Osmanlı Mutfağı – Nergis-i DANE
9.05.2022Milliyet Tv
Yunus Emre Akkor’dan Nergis-i DANE
Yunus Emre Akkor’dan Nergis-i DANEYunus Emre Akkor ile Osmanlı Mutfağı – Nergis-i DANE
9.05.2022Milliyet Tv
Limonlar, tüf oymalı soğuk hava depolarında korunuyor
Limonlar, tüf oymalı soğuk hava depolarında korunuyorNevşehir'in Ürgüp ilçesine gönderilen Akdeniz limonları, Kapadokya bölgesinde tüf kayalara oymalı soğuk hava depolarında saklanıp, korunuyor. Soğuk hava deposu işletmeciliği yapan Nadir Hurioğlu, "Doğal tüf kayalara oyulu soğuk hava depolarının en önemli özelliği; burada limonun kabuğu inceliyor ve zarları da tamamen kayboluyor" dedi.
8.05.2022Ekonomi
Caddede yürürken fenalaşan 14 yaşındaki çocuk kalbine yenik düştü
Caddede yürürken fenalaşan 14 yaşındaki çocuk kalbine yenik düştü Kastamonu’da caddede fenalaşarak yere yığılan ve kalp krizi geçirdiği belirlenen 14 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.
6.05.2022Gündem
Nisan enflasyonu yüzde 7.2 oldu
Nisan enflasyonu yüzde 7.2 olduTüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), nisanda aylık bazda yüzde 7.25 artarken, yıllık bazda yüzde 69.97 oldu.
6.05.2022Ekonomi
Öksürüğe Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer? Evde Kuru ve Balgamlı Öksürük Kesici Doğal Yöntemler
Öksürüğe Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer? Evde Kuru ve Balgamlı Öksürük Kesici Doğal YöntemlerÖksürük vücudun istemli veya istemsiz olarak boğaz ve solunum yollarını temizlemek için verdiği tepkidir. Kış aylarında soğuk algınlığı nedeniyle, korona veya mevsim geçişlerinde alerjik reaksiyonların neden olduğu sağlık problemidir. Bazen kendini boğazda gıcık şeklinde gösteren öksürük kuru öksürük ve balgamlı öksürük olabilir. Çocuklarda, bebeklerde ve yetişkin bireylerde sıklıkla görülen öksürük gidermek için evde yapılabilecek doğal ve bitkisel yöntemler vardır. Evde tedavi edilerek geçirilebilir. Öksürüğe ne iyi gelir, nasıl geçer? Öksürüğü en hızlı ne keser, hangi yöntemler giderir? Evde kuru ve balgamlı öksürük kesici doğal yöntemler için içeriğimize göz atabilirsiniz.
4.05.2022Sağlık
Çeyiz Listesi 2022: Gelin-Damat Çeyizinde Olması Gerekenler
Çeyiz Listesi 2022: Gelin-Damat Çeyizinde Olması GerekenlerHer çift evlenmeden önce çeyiz hazırlığında bulunur. Hayatlarını birlikte idame ettirecek çiftlerin evinde bulunması gereken eşyalardır. Çeyiz listesindeki eşyalar erkek veya kadınlar için eski dönemlerde her ne ayrı olsa da günümüzde gelin ve damat tarafından ortak olarak alınır. Her evde bulunması gereken bu listede salondan mutfağa, banyodan yatak odasına kadar pek çok eşya bulunmaktadır. Pek çok çiftin evlenmeden önce almaya çalıştığı bu eşya listesi oldukça kabarık olduğundan dolayı eksik kalanlar da olabiliyor. 2022 detaylı mutfak, banyo, salon erkek ve kız eksiksiz çeyiz listesi için içeriğimize göz atabilirsiniz.
4.05.2022Yaşam
Klan İsimleri 2022: En İyi, Türkçe, İngilizce, Şekilli, Yaratıcı Klan ve Takım Nickleri
Klan İsimleri 2022: En İyi, Türkçe, İngilizce, Şekilli, Yaratıcı Klan ve Takım NickleriTablet, cep telefonları ve bilgisayarlar iş ve özel yaşamın dışında oyun oynamak için de kullanılıyor. Popüler oyunlar arasında yer alan PUBG, Valorant, CS GO tarzı oyunlar için klan isimleri ve oyun nickleri büyük önem taşıyor. Klan isimlerinin bu denli önem arz etmesinin nedenleri arasında oyuncunun klanına olan bağlılığını simgeliyor. Klan isimleri seçerken bu yüzden dikkat edilmesi gerekiyor. Oyun oynarken klanlara şekilli, Türkçe, İngilizce ve kısa isimler verme imkanı bulunuyor. Takım arkadaşlarınızla birlikte seçebileceğiniz bu klan isimleri oyunda akılda kalıcı olmanızı da sağlıyor. En iyi, Türkçe, İngilizce, şekilli, kısa klan ve takım isimleri için “Klan İsimleri 2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
3.05.2022Oyun
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
3.05.2022Oyun
Makarna Çeşitleri ve İsimleri Nelerdir? Soslu Makarna Nasıl Yapılır?
Makarna Çeşitleri ve İsimleri Nelerdir? Soslu Makarna Nasıl Yapılır?Makarna İtalyan mutfağının temel besinidir ve Türkiye’de oldukça fazla tüketilen besinler arasında yer alır. Protein ve B vitamini oranı oldukça yüksektir. Büyük küçük herkesin soslu veya sossuz severek tükettiği makarnanın pek çok çeşitleri bulunmaktadır. Bu markana çeşitlerinden bazılarının isimleri Burgu, Kelebek, Penne, Mantı veya Midyedir. Zeytinli, peynirli, salçalı, kıymalı ve daha bir sürü sos çeşidi ile tüketilen makarnanın yapılışı da oldukça basittir. Soslu makarna nasıl yapılır? diyorsanız Makarna Çeşitleri ve İsimleri içeriğimizden detaylıca öğrenebilirsiniz.
3.05.2022Bilgi
“Gönlü zengin bir soframız var”
“Gönlü zengin bir soframız var”Ünlü oyuncu Mehmet Aslantuğ ile karavanında bayram, sofralar ve ötesine bir yolculuk ettik. Zengin bir sofra kültürümüz olduğunu anlatıyor Aslantuğ ve “Zenginliği şımarıklıktan değil; kıtlıktan da yaratabilmiş, gönlü zengin bir sofradan bahsediyorum. Ve onun zamana mühürlü adabından” diye vurguluyor.
1.05.2022Pazar
2 kilo verdiren metabolizma hızlandırıcı bayram detoksu tarifi
2 kilo verdiren metabolizma hızlandırıcı bayram detoksu tarifiRamazan ayında yavaşlayan metabolizma hızımızı, bayramda artırırken oluşabilecek sindirim problemlerinden korunmak adına dikkat edilmesi gereken noktalar var. Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Derya Fidan, bayramı sağlıkla geçirebilmek için detoks önerisinde bulunup tarifini paylaştı.
Ucuz sebze için geri sayım başladı
Ucuz sebze için geri sayım başladıEskişehir’de uzun ve sert geçen kış mevsiminin ardından üretimin geç başladığı seralarda hasada sayılı günler kaldı.
25.04.2022Ekonomi
‘Bahar alerjisi sorun olmasın’
‘Bahar alerjisi sorun olmasın’Atagöz Tıp Merkezi KBB Uzmanı Op. Dr. Bahattin Mercan, bahar aylarında sık görülen mevsimsel alerjik rinite ilişkin bilgi verdi, “Tedavi edilmediğinde çocuklarda okul başarısında düşüklük ve dikkat eksikliğine neden olabilir. Erişkinlerde ise iş performansı düşüklüğü ve depresyona kadar giden süreç yaşanabilir. Ruh halinde bozulmalara neden olabilir. Tedavi edilmeyen alerjik rinit, alt solunum yolunu etkileyip astıma da neden olabilir” uyarısında bulundu.
25.04.2022Ege
Sokak arası lezzetlerin peşinde
Sokak arası lezzetlerin peşindeYemek yazarları ve şeflerin rehberliğinde İstanbul, Ankara ve İzmir’deki mahalle mekanlarının peşinde bir tura çıkıyoruz.
24.04.2022Pazar
Yüzüğü gündem oldu! Brooklyn Beckham yemek yaparken bile çıkarmadı
Yüzüğü gündem oldu! Brooklyn Beckham yemek yaparken bile çıkarmadıDavid-Victoria Beckham çiftinin dört çocuğundan en büyüğü olan Brooklyn Beckham, 9 Nisan'da ABD'li oyuncu Nicola Anne Peltz (27) ile hayatını birleştirdi. 23 yaşındaki Brooklyn, görkemli düğünden sonra parmağına taktığı, 'tamtur' olarak adlandırılan iri taşlı evlilik yüzüğünü sosyal medyada gözler önüne serdi.
23.04.2022Cadde
Çiftçiler komisyonculardan dert yandı: 50 kuruşa alıp 5 liradan satıyorlar!
Çiftçiler komisyonculardan dert yandı: 50 kuruşa alıp 5 liradan satıyorlar!Market ve üretici arasındaki fiyat farkı gün geçtikçe daha da artıyor. Ürettikleri soğanın kilosunun 50 kuruştan ellerinden çıkmasına rağmen halde 5 liradan satılmasına karşı çıkan çiftçiler, aradaki komisyonculara isyan etti.
16.04.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Soğan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.