Sonbahar Depresyonu

Sonbahar Depresyonu

Son dakika Sonbahar depresyonu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Sonbahar depresyonu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Sonbahar depresyonu haber sayfamızda...

Sonbahar Depresyonu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 37 sonbahar depresyonu haberi bulunmuştur.
Sonbahar depresyonuna karşı 7 öneri
Sonbahar depresyonuna karşı 7 öneriGüneş ışınlarının azalmasıyla birlikte değişen hormonların etkisi, sonbaharın eğitim döneminin başlangıcı sayılması ve buna bağlı olarak sorumlulukların artması, tatil sürecinden çıkılması; sonbahar depresyonu, diğer adıyla ‘mevsimsel depresyona’ neden olabiliyor. Ülkemizde her 100 kişiden 5-6’sında görülen sonbahar depresyonu, ‘mutluluk hormonu’ olarak bilinen seratonin adlı hormona daha fazla duyarlı olmaları nedeniyle genellikle kadınlarda görülüyor.
Bahar Eş Anlamlısı Nedir? Bahar Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler
Bahar Eş Anlamlısı Nedir? Bahar Kelimesinin Eş Enlamı Olan SözcüklerYılın ikinci mevsimi olan bahar 21 Martta başlar ve 22 Haziran'da sona erer. Mart, Nisan ve Mayıs aylarından oluşan ilkbahar mevsiminde sıcaklıklar yükselir, ağaçlar çiçek açar ve doğa uyanır. Sonbaharda ise tam tersine sıcaklıklar 10 - 15 derece aralığında düşer. Edebiyatta ilkbahar kavuşmanın, sonbahar ise ayrılık ve hasretin mevsimidir. Bahar ile eş anlamlı olan sözcükleri örnek cümlelerle derledik.
Sonbahar depresyonunu durdurmak elinizde!
Sonbahar depresyonunu durdurmak elinizde!Soğuk ve puslu havanın ruhunuzu olumsuz etkilemesine izin vermeyin! Sonbahar depresyonu bu aylarda oldukça sık görülüyor. Peki sonbahar depresyonunun çaresi ne?
15.10.2019Ruh Sağlığı
Bahar depresyonuna girdiğinizi gösteren 10 belirti
Bahar depresyonuna girdiğinizi gösteren 10 belirtiMevsim geçişlerinde ortaya çıkan hava değişimi insanların psikolojisini olumsuz etkileyebiliyor. Bahar yorgunluğu sanılan durum ise depresyonun belirtileri olabiliyor. Peki, bahar depresyonu kendini nasıl belli ediyor? İşte Uzman Psikolog Özlem Sosyal'dan bahar depresyonunun belirtileri ve korunma yolları...
Sonbahar depresyonunu önleyen dekorasyon önerileri
Sonbahar depresyonunu önleyen dekorasyon önerileriBol güneşli ve sıcak günlere yavaş yavaş veda ediyoruz. Sonbaharın gelmesiyle gri ve soğuk havaların yaklaşması içimizi huzursuz edebilir. Ancak yaşam alanınızda dekorasyon değişimleri yaparak, sonbahar depresyonunu önleyebilirsiniz. İşte size yardımcı olacak bu ürünlerle evinizi daha mutlu bir hale getirin.
12.09.2019Salon
Mevsimsel depresyon neden olur?
Mevsimsel depresyon neden olur?Mevsimsel depresyon neden özellikle sonbahar aylarında gündemi meşgul ediyor. Uzman Psikolog ve Psikoterapist Merve Karaca mevsimsel depresyon hakkında önemli bilgiler verdi.
10.10.2018Ruh Sağlığı
Bir sonbahar hastalığı olarak 'mevsimsel flört bozukluğu'
Bir sonbahar hastalığı olarak 'mevsimsel flört bozukluğu'Sonbahar aylarında kendinizi kötü hissediyor, 'Keşke yanımda biri olsa' diyor ve bir ilişkinin özlemini hissediyorsanız belki siz de 'mevsimsel flört bozukluğu' yaşıyorsunuzdur!
13.11.2018İlişkiler
Sonbahar depresyonuna çözüm
Sonbahar depresyonuna çözümEnerji azlığı, yorgunluk, konsantrasyon bozukluğu, mutsuzluk, sıkıntı ve uyku bozuklukluğu gibi sonuçlar doğuran sonbahar depresyonuna yogalı çözüm
26.10.2015Egzersizler
Yazdan vazgeçemeyenlerin sorunu: Sonbahar depresyonu
Yazdan vazgeçemeyenlerin sorunu: Sonbahar depresyonuYazın bitmesiyle birlikte güneşli günler yerini bulutlu ve yağmurlu günlere bırakmaya başladı. Güneşi daha az görmek, okulların başlaması, sorumlulukların artması, havaların serinlemesi kişilerde birtakım ruhsal sorunlar yaratabiliyor.
25.09.2014Aşk
Sonbahar depresyonundan kurtulmanın yolları
Sonbahar depresyonundan kurtulmanın yollarıYazın aydınlık ve ılık günleri geride kalırken, fiziksel ve sosyal şartlar insanların depresif hissetmesine zemin hazırlıyor.
2.10.2013Aşk
Sonbahar depresyonundan kurtulmanın 10 yolu
Sonbahar depresyonundan kurtulmanın 10 yoluSonbahar geldi, soğuk kış günleri yaklaştı. Daha karanlık ve soğuk bir döneme giriyoruz.
25.09.2013Ruh Sağlığı
Yaz yorgunluğu hasta ediyor
Yaz yorgunluğu hasta ediyorTrakya Üniversitesi (TÜ) Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Faruk Yorulmaz, insan vücudunun yaz tatilinin ardından mevsim değişim dönemlerinde hem bedensel hem de ruhsal açıdan, yeni duruma uyum sağlama çabası içine girdiği ve bu dönemde kırıklık, halsizlik, isteksizlik, iştahta azalma gibi sorunlarla sıkça rastlandığını söyledi.
20.09.2013Genel Sağlık
Sonbahar depresyonu sağlığa iyi geliyor!
Sonbahar depresyonu sağlığa iyi geliyor!Alman bilima damları sonbahar depresyonunun iyi tarafları olduğuna dikkat çekiyor.
27.10.2011Genel Sağlık
Yazın verdiğiniz kiloları sonbaharda geri almayın!
Yazın verdiğiniz kiloları sonbaharda geri almayın!Diyetisyen Gizem Tutar, sonbahar mevsiminin yazın verilen kiloları geri almak açısından çok riskli bir dönem olduğunu belirtiyor.
15.09.2011Güzellik
Sonbahar depresyonu kilo aldırıyor!
Sonbahar depresyonu kilo aldırıyor!Mevsimsel depresyonda çoğunlukla daha fazla yemek yeme isteği duyuluyor!
Sonbahar depresyonu kilo aldırıyor
Sonbahar depresyonu kilo aldırıyorTrakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Prof...
19.10.2010Cadde
Sonbahar depresyonu kapıda!
Sonbahar depresyonu kapıda!Yaz mevsimi insanların rutin işlerinin azaldığı, doğanın tazelendiği, tatillerin yapıldığı bir mevsim.
28.09.2009Ruh Sağlığı
SONBAHAR DEPRESYONU
SONBAHAR DEPRESYONUYaz mevsimi insanların rutin işlerinin azaldığı, doğanın tazelendiği, tatillerin yapıldığı bir mevsim.
24.09.2009Cadde
Sonbahar depresyonunun en iyi ilacı, ışık
Sonbahar depresyonunun en iyi ilacı, ışıkYoğun iş temposu, okulların açılması derken birçok kişinin kapısını çalan sonbahar depresyonuna karşı en iyi ilacın gün ışığı ve güzel bir hava olduğu belirtildi.
28.10.2008Ruh Sağlığı
Sonbahar depresyonunun en iyi ilacı, ışık
Sonbahar depresyonunun en iyi ilacı, ışıkYOĞUN iş temposu, okulların açılması derken birçok kişinin kapısını çalan sonbahar depresyonuna karşı en iyi ilacın gün ışığı ve güzel bir hava olduğu belirtildi...
28.10.2008Cadde
Güz depresyonunun ilacı güneş ışıÇı
Güz depresyonunun ilacı güneş ışıÇıSonbahar aylarında artan uyku ihtiyacı, bitkinlik ve depresif ruh haline karşı uzmanlar güneşli havada yürüyüş yapmayı öneriyor
7.10.2007Cadde
Güz depresyonunun ilacı güneş ışığı
Güz depresyonunun ilacı güneş ışığıSonbahar aylarında artan uyku ihtiyacı, bitkinlik ve depresif ruh haline karşı uzmanlar güneşli havada yürüyüş yapmayı öneriyor
Kış depresyonuna karşı etkili öneriler
Kış depresyonuna karşı etkili önerilerYapılan araştırmalara göre, mevsimsel depresyon riskinin kadınlarda erkeklere oranla 4 kat daha fazla olduğunu belirten Psikolog Sena Sivri, kış depresyonuna karşı alınabilecek 9 etkili önlemi anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.
21.01.2019Ruh Sağlığı
Karanlık hava depresyonu tetikler mi?
Karanlık hava depresyonu tetikler mi?Kışın erken kararan havalar, gün ışığından az yararlanmak, soğuyan havalar ile fiziksel etkinlik alanlarımızın azalması yatkınlığı olan kişilerde kış depresyonuna neden olabiliyor. Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Sercan kış depresyonu hakkında en çok merak edilenleri cevapladı.
21.11.2017Ruh Sağlığı
Kış Depresyonunu Kış Keyfine Dönüştürecek 10 Dekoratif Öneri
Kış Depresyonunu Kış Keyfine Dönüştürecek 10 Dekoratif ÖneriMevsimsel Duygulanım Bozukluğu olarak da adlandırılan, ama halk arasında “kış depresyonu” dediğimiz keyifsizlik hali, soğuklarla birlikte pek çok insanın tadını kaçırıyor...
18.03.2021Dekorasyon

Benzer Haber Etiketleri

Sonbahar Depresyonu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.