Süt Ürünleri

Süt Ürünleri

Son dakika süt ürünleri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan süt ürünleri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan süt ürünleri haber sayfamızda...

Süt Ürünleri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.859 süt ürünleri haberi bulunmuştur.
Evaporasyon Nedir, Nasıl Olur? Evaporasyon Örnekleri Nelerdir?
Evaporasyon Nedir, Nasıl Olur? Evaporasyon Örnekleri Nelerdir?Evaporasyon bir sıvının ısınması sonucunda buharlaşması ve gaz durumuna geçen su damlacıkları olarak tanımlanmaktadır. Su veya herhangi bir sıvının yüksek ısı ile gaz haline geçmesi sırasında oluşan buharlaşma türüdür. Yağan yağmur damlalarının toprağa düşmesi ve sonrasında havanın ısınması sonucunda toprağa düşen suyun tekrar buharlaşması sonucunda da havaya karışması doğal olayıdır. İşte, tüm detaylar.
30.06.2022Sözlük
PPK toplantı özeti yayımlandı
PPK toplantı özeti yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) toplantı özetinde para politikasında sürdürülebilir fiyat istikrarı hedefi doğrultusunda finansal istikrara yönelik riskleri de gözeten liralaşma odaklı bir yaklaşımın sergilenmeye devam edileceği belirtildi.
30.06.2022Uzmanpara
Kansızlık yaşayanların en çok yaptığı hata! 'Çay da süt de artırmıyor'
Kansızlık yaşayanların en çok yaptığı hata! 'Çay da süt de artırmıyor'Son günlerde kendinizi yorgun ve sinirli hissediyorsanız, saç dökülmesi, unutkanlık, uykusuzluk yaşıyorsanız dikkat! Bunun sebebi çoğu kişinin önemsemediği ama kontrol altına alınmazsa ciddi problemlere açabilen kansızlık yani anemi olabilir. "İçeceğiniz 1-2 bardak çay ya da süt ürünleri tüketmek kansızlığa yol açmaz" diyen İç Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Bülent Yardımcı doğru bilinen yanlışları sıraladı.
30.06.2022Genel Sağlık
Periyodik Tablo Özellikleri: Periyodik Cetveldeki Elementler Nelerdir? Element Tablosu ve Grup İsimleri Nedir?
Periyodik Tablo Özellikleri: Periyodik Cetveldeki Elementler Nelerdir? Element Tablosu ve Grup İsimleri Nedir?Kimyasal elementlerin sınıflandırılması ile oluşan periyodik tablo özellikle lise öğrencilerinin karşısına çıkan konulardan bir tanesidir. Özellikle p, k, s elementi en çok merak edilen elementlerdendir. Periyodik cetvel, periyodik çizelge, periyodik sistem, element tablosu gibi pek çok farklı isimle de bilinmektedir. Periyodik tablo grup, periyot ve bloklara göre ayrılmaktadır. Artan atom numaralarına göre sıralanan elementler atom yarıçapı, iyonlaşma enerjisi, elektronegatiflik özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Periyodik cetveldeki elementlerin özellikleri nelerdir? Periyodik tablo ve grup isimleri ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
28.06.2022Eğitim
Bakanlıktan 7 bin ton tereyağı ihracatına izin
Bakanlıktan 7 bin ton tereyağı ihracatına izinTarım ve Orman Bakanlığı, 7 bin ton tereyağı ihracatına eylül sonuna kadar izin verdi. İhracat izni yalnızca bakanlıktan onaylı süt ve süt ürünleri üreten işletmelere verilecek.
20.06.2022Ekonomi
Bakan Varank: Ülkeye değer katan herkesin yanında olduk
Bakan Varank: Ülkeye değer katan herkesin yanında oldukSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, hiçbir zaman parti, yerli ve yabancı ayrımı olmadığını belirterek, "Biz ülkeye değer katan herkesin yanında olduk. CHP'li belediyeler nitelikli ve doğru projelerle geldiklerinde onları da destekliyoruz" dedi.
18.06.2022Ekonomi
Toplanan inek sütü miktarı yüzde 3,4 azaldı
Toplanan inek sütü miktarı yüzde 3,4 azaldıTicari süt işletmeleri tarafından yapılan tereyağı üretimi yüzde 29,8, yoğurt üretimi yüzde 9,2 artarken; içme sütü üretimi yüzde 6,6, inek peyniri üretimi yüzde 4,6, toplanan inek sütü miktarı yüzde 3,4 azaldı.
14.06.2022Ekonomi
‘Sağlıklı yaşam için süt içelim’ çağrısı
‘Sağlıklı yaşam için süt içelim’ çağrısıPınar Süt, bulunduğu bölgelerin kalkınmasını sağladığını, yalnızca geçen sene 56 milyon TL yatırım yatırım gerçekleştirdiğini duyurdu.
14.06.2022Ekonomi
Dünya duyacak!
Dünya duyacak!Vali Hasan Şıldak ‘Marka Şehir Balıkesir’ çalışmalarını anlattı “Yerin altı da üstü de çok zengin. Bütün ürünlerimiz doğal ve tescilli. Turizm şehri Balıkesir’in güçlenmesi için çalışıyoruz” dedi
13.06.2022Ege
Hayvansal ürünlerden bulaşan hastalıklara dikkat
Hayvansal ürünlerden bulaşan hastalıklara dikkatEnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Özcan Deveci, sığır, koyun, keçi gibi hayvanlardan ve bunların ürünlerinden insanlara bulaşan brucella hastalığına karşı uyarıda bulundu.
10.06.2022Sağlık
Ekmeğe mantar tozu yoğurda horoz ibiği
Ekmeğe mantar tozu yoğurda horoz ibiğiTarım Bakanlığı’nın hazırladığı yeni gıda mevzuatına göre, mantar tozu, bazı ekmek çeşitleri ve çorba ürünlerine konulabilecek. Horoz ibiği ise yoğurt tipi ürünlere eklenebilecek.
9.06.2022Ekonomi
TCMB fiyat gelişmeleri raporunu yayımladı
TCMB fiyat gelişmeleri raporunu yayımladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) aylık fiyat gelişmeleri raporunu yayımladı.
6.06.2022Uzmanpara
Bu besinler bebek zekası için büyük önem taşıyor!
Bu besinler bebek zekası için büyük önem taşıyor!Uzun bir yolculuk olan hamilelikte tüketilen besinler, bebeğin sadece bedensel gelişimini değil zeka gelişimini de etkiliyor. Sadece genetik faktörlere bağlı olmayan zeka gelişimini desteklemek adına hamilelik sürecinde uygulanacak sağlıklı bir beslenme programı bebek üzerinde belirleyici bir rol oynayabiliyor. Dengeli ve düzenli bir beslenmenin bebek gelişimi için kritik bir faktör olduğunu söyleyen Perinatalog Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Behram konu ile ilgili açıklamada bulundu.
Türk mutfağının vazgeçilmezi yoğurdun içerdiği 10 vitamin ve mineral
Türk mutfağının vazgeçilmezi yoğurdun içerdiği 10 vitamin ve mineralTürk mutfağında önemli bir yeri olan yoğurt, içerdiği zengin vitamin ve mineraller sayesinde sağlığa olan faydalarıyla biliniyor. Yoğurt bebeklik döneminden itibaren her yaş grubunun beslenmesinde büyük önem taşıdığı gibi, içerdiği kalsiyum açısından kadınların menopoz sürecinde de sağlıklı kalmasında rol oynuyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Berna Ertuğ, yoğurdun faydaları hakkında bilgi verdi.
TCMB: “Makroihtiyati politika ek tedbirlerle uygulanacak”
TCMB: “Makroihtiyati politika ek tedbirlerle uygulanacak”Merkez Bankası PPK toplantı özetinde makroihtiyati politika setinin ilave tedbirlerle kararlılıkla uygulanmaya devam edeceğini belirtildi.
2.06.2022Ekonomi
PPK toplantı özeti yayımlandı
PPK toplantı özeti yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetinde makroihtiyati politika setinin ilave tedbirlerle kararlılıkla uygulanmaya devam edileceği belirtildi.
2.06.2022Uzmanpara
Çiftlikten sofraya ‘örnek iş modeli’
Çiftlikten sofraya ‘örnek iş modeli’Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Organizasyonu’nun (FAO) öncülüğünde 2001 yılından itibaren tüm dünyada kutlanan 1 Haziran Dünya Süt Günü’nde, bir kez daha sütün insan sağlığı için önemi, ekonomiye ve toplumsal yaşama katkısına dikkat çekildi.
1.06.2022Ekonomi
Süt ürünlerinde 2023 hedefi 1 milyar dolar
Süt ürünlerinde 2023 hedefi 1 milyar dolarTürkiye’nin süt ürünleri ihracatında vites artırdığını dile getiren Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Bedri Girit, son 1 yıllık dönemde sektörün 580 milyon dolarlık ihracata imza attığını vurguladı.
31.05.2022Ege
İhracat kısıtlaması müşteri kaybettiriyor
İhracat kısıtlaması müşteri kaybettiriyorEge Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği tarafından Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda, 26-29 Mayıs 2022 tarihleri arasında Fuarizmir’de gerçekleştirilen “Olivtech 10. Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarı” ile eş zamanlı olarak bir alım heyeti organizasyonu düzenlendi.
31.05.2022Ege
Kadın kooperatifleri lezzet çıkarması yaptı
Kadın kooperatifleri lezzet çıkarması yaptı10. Olivtech Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarı, Köy-Koop İzmir Birlik Başkanı Neptün Soyer, Şef Sahrap Soysal ve İzmir Aşçılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi İlhami Dinç’in katıldığı mutfak şovuna ev sahipliği yaptı.
30.05.2022Ege
Olivtech’in yıldızı MİTSO
Olivtech’in yıldızı MİTSOTürkiye’nin ilk ve tek AB coğrafi işaretli zeytinyağı olan Milas zeytinyağını tanıtan MİTSO, etkinlikleriyle ilgi odağı oldu
30.05.2022Ege
Vücuttaki demiri azaltan besinler
Vücuttaki demiri azaltan besinlerDemir eksikliği, vücudun ihtiyaç duyduğu demirin karşılanamaması durumunda ortaya çıkar. Demir eksikliğinin oluşumunu engellemek beslenme alışkanlığımızı düzenlemek ile mümkündür. Diyetisyen Ceren Karahan, demir bakımından zengin besinlerle birlikte demir emilimini olumsuz etkileyen besinleri sıraladı.
Veganlığın festival hali
Veganlığın festival haliDidim’de bu yıl dördüncüsü düzenlenen Vegan Festivali, veganlığın tüm boyutlarıyla 7’den 70’e deneyimlendiği bir şenlik havasında geçti.
29.05.2022Pazar
Genç girişimci kadın devletin desteğiyle köyünde iş kurarak patron oldu
Genç girişimci kadın devletin desteğiyle köyünde iş kurarak patron olduHakkari’nin Yüksekova ilçesinde yaşayan genç girişimci Nazmiye Diri, aldığı hibe desteğiyle köyünde kurduğu soğuk hava deposu ile işinin patronu oldu.
28.05.2022Kobi
1800 yıllık ağaçtan elde edilen zeytinyağı müzayedede 75 bin liraya satıldı
1800 yıllık ağaçtan elde edilen zeytinyağı müzayedede 75 bin liraya satıldıFuar İzmir’de, “Olivtech Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarı” çerçevesinde zeytinyağı müzayedesi düzenlendi. 13 yerel üretici ve kooperatifin geleneksel usullerle sıkılmış ve şişelenmiş 20 özel zeytinyağının satışa sunulduğu müzayedede, bin 800 yaşındaki Umay Nine isimli zeytin ağacından elde edilen zeytinyağı 75 bin liraya alıcı buldu.
27.05.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Süt Ürünleri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.