Türbanlı

Türbanlı

Son dakika Türbanlı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Türbanlı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Türbanlı haber sayfamızda...

Türbanlı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.786 turbanli haberi bulunmuştur.
AK Partili Çalık'tan Kılıçdaroğlu'na başörtüsü tepkisi
AK Partili Çalık'tan Kılıçdaroğlu'na başörtüsü tepkisiAK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Başörtüsü yasağını biz kaldırdık" sözlerine tepki gösterdi.
19.01.2021Siyaset
RTÜK'ten, Fikri Sağlar'ın sözlerine ceza
RTÜK'ten, Fikri Sağlar'ın sözlerine cezaRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), CHP eski milletvekili Fikri Sağlar'ın başörtülü hakimlerle ilgili sözleri nedeniyle Halk TV'ye idari para cezası verdi.
13.01.2021Gündem
Son dakika haberi | Tepki çeken sözler sonrası Can Ataklı hakim karşısına çıktı
Son dakika haberi | Tepki çeken sözler sonrası Can Ataklı hakim karşısına çıktıGelen son dakika haberine göre; Gazeteci Can Ataklı EBA Tv’deki başörtülü öğretmenlerle ilgili söylediği sözler nedeniyle hakim karşısına çıktı. Savunma yapan Ataklı sözlerinde hakaret kastı olmadığını söyledi.
13.01.2021Gündem
‘Milletimizin oyalanmasına izin vermeyeceğiz’
‘Milletimizin oyalanmasına izin vermeyeceğiz’İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kendi Youtube kanalından gündeme dair açıklamalarda bulundu.
10.01.2021Siyaset
AK Parti’den 81 ilde suç duyurusu
AK Parti’den 81 ilde suç duyurusuAK Parti, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, CHP’li eski bakan Fikri Sağlar ve gazeteci Can Ataklı hakkında 81 ilde teşkilatları aracılığıyla suç duyurusunda bulundu. Genel Merkez’den yapılan açıklamada “Darbe ve felaket çığırtkanlığı yapan bu zihniyet, ülkemiz için bizatihi bu tehditlerin kendisi kadar tehlikelidir. Tüm diğer siyasi partileri de demokrasi karşıtı bu açıklamalara tepki vermeye davet ediyoruz” denildi.
7.01.2021Siyaset
AK Parti'den Başbuğ, Sağlar ve Ataklı hakkında suç duyurusu
AK Parti'den Başbuğ, Sağlar ve Ataklı hakkında suç duyurusuAK Parti, eski Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ, Gazeteci Can Ataklı ve Fikri Sağlar için savcılıklara giderek 81 ilde suç duyurusunda bulundu.Siyasette ''darbe iması'' ve ''başörtülü hakim'' tartışması devam ederken, AK Parti 3 isimle ilgili suç duyurusu için harekete geçti. AK Parti'nin, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, eski CHP milletvekili Fikri Sağlar ve gazeteci Can Ataklı hakkında 81 ilde suç duyurusunda bulundu.
6.01.2021Siyaset
BBP Genel Başkanı Destici'den SMA'lı çocukların tedavisine ilişkin açıklama
BBP Genel Başkanı Destici'den SMA'lı çocukların tedavisine ilişkin açıklamaBüyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, SMA'lı çocukların tedavilerine ilişkin "Bunlar siyasetçilerin, komedyenlerin yapacağı tartışmalar değil. Bunu iç siyaset ve istismar malzemesi yapmayalım." dedi.
6.01.2021Siyaset
CHP’den vekillere söylem uyarıları
CHP’den vekillere söylem uyarılarıCHP’li eski bakan Fikri Sağlar’ın, türbanlı hâkimlere ilişkin sözleri tartışmalara neden olurken CHP yönetiminden milletvekillerine “Kutlama mesajlarının dışında dini konulara girilmemeli” ikazı yapıldı.
5.01.2021Siyaset
‘Boğaziçi, tüm milletimizindir’
‘Boğaziçi, tüm milletimizindir’AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Prof. Dr. Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanmasına yönelik tepkilere ilişkin, “Bir insanın siyasi kimliği olması suç değildir” dedi. Çelik, geçmişte de siyasi kimliği olan isimlerin Boğaziçi’nde rektörlük yaptığını belirtti.
5.01.2021Siyaset
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten MYK sonrası önemli açıklamalar
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten MYK sonrası önemli açıklamalarGelen son dakika haberine göre; AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti MYK sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Çelik, 'Türkiye'nin Azerbaycan'a verdiği destekten dolayı Paşinyan şöyle bir açıklama yapmış; 'Biz Türkiye'ye ambargo uyguladık, Azerbaycan'a verdiği destek yüzünden. O yüzden Türk ekonomisini felce soktuk. Eğer Türkiye bu destekten vazgeçerse Türk ekonomisinin düzelmesine yeniden katkı sağlarız.' diye. Bunu da 2020 yılının en aptalca şakası olarak değerlendirmek mümkündür' dedi.
4.01.2021Siyaset
Son dakika! HSK'dan 'türbanlı hakim' tartışmalarına tepki
Son dakika! HSK'dan 'türbanlı hakim' tartışmalarına tepkiHakimler ve Savcılar Kurulunca (HSK) yapılan açıklamada, "Zor şartlarda üstün bir fedakarlıkla görevlerini yerine getiren Türk hakim ve savcılarını yaşam biçimleri, giyim kuşamları, inançları gibi çağ dışı anlayışla tartışmaya açmanın, yargı sistemimize, adalete, ülkeye ve millete hiçbir katkı sunmayacağı unutulmamalıdır." ifadelerine yer verildi.
4.01.2021Gündem
Son dakika... CHP'li Fikri Sağlar hakkında soruşturma başlatıldı
Son dakika... CHP'li Fikri Sağlar hakkında soruşturma başlatıldıGelen son dakika haberine göre; Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP'li Fikri Sağlar hakkında "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan resen soruşturma başlattı.
4.01.2021Gündem
Mustafa Sarıgül'den Fikri Sağlar'a tepki: Asla kabul etmeyiz
Mustafa Sarıgül'den Fikri Sağlar'a tepki: Asla kabul etmeyizTürkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP'li Fikri Sağlar'ın ''Türbanlı hakimin karşısına çıktığımda adaleti sağlayacağından kuşkuluyum'' sözlerine tepki gösterdi. Sarıgül, ''Biz insanların giyimlerinden dolayı, kuşamlarından dolayı, etnik kökenlerinden dolayı asla ve asla ötekileşmesini, ayrışmasını asla kabul etmeyiz'' dedi.
2.01.2021Haberler
Mustafa Sarıgül'den Fikri Sağlar'a tepki: Asla kabul etmeyiz
Mustafa Sarıgül'den Fikri Sağlar'a tepki: Asla kabul etmeyizTürkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP'li Fikri Sağlar'ın ''Türbanlı hakimin karşısına çıktığımda adaleti sağlayacağından kuşkuluyum'' sözlerine tepki gösterdi. Sarıgül, ''Biz insanların giyimlerinden dolayı, kuşamlarından dolayı, etnik kökenlerinden dolayı asla ve asla ötekileşmesini, ayrışmasını asla kabul etmeyiz'' dedi.
2.01.2021Siyaset
'CHP zihniyetinin faşizan yansıması'
'CHP zihniyetinin faşizan yansıması'Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’li Sağlar’ın ‘türbanlı hakim’ sözlerine ilişkin “Bu zat artık bu çağda yaşamıyor, çok gerilerde kaldı. Ne yazık ki CHP zihniyetinin faşizan anlayışının yansımasıdır” ifadelerini kullandı.
2.01.2021Siyaset
‘Bu fikir koronadan daha tehlikelidir’
‘Bu fikir koronadan daha tehlikelidir’Eski Kültür Bakanı ve eski CHP Milletvekili Fikri Sağlar’ın katıldığı bir televizyon programında “Türban irticai faaliyetlerin, şeriat isteyenlerin üniformasıdır. Başörtüsü ise yüzyıllar boyunca Anadolu’da bir geleneksel giysidir. Ben yargılandığım zaman türbanlı bir hakimin haklarımı koruyacağı ve adaleti yerine getirebileceği konusunda kuşkum var” sözlerine tepki yağdı.
1.01.2021Siyaset
Son dakika! Bahçeli'den sert sözler: Kimliksiz garabetler!
Son dakika! Bahçeli'den sert sözler: Kimliksiz garabetler!Bahçeli: Bir teröristin tutuklu bulunduğu cezaevinden tıpış tıpış çıkarılacağını söyleyen kimliksiz garabetler, 2020’de provokasyonlarına hız verseler de milli gönüllerde kaybetmişler, milli gelecekte tesirsiz bir gölgeden farksız olacaklarını şimdiden belgeleyip belli etmişlerdir.
31.12.2020Siyaset
Mahir Ünal'dan sert tepki: Bu topraklarda asla başarılı olamayacak
Mahir Ünal'dan sert tepki: Bu topraklarda asla başarılı olamayacakAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "CHP'li Fikri Sağlar gibilerinin rahatsızlığı kendisi gibi bir avuç vesayet elitinin kurmuş olduğu düzeni yok etmemizden kaynaklanmaktadır." ifadelerini kullandı.
31.12.2020Siyaset
Kalın: Başörtüsü üzerinden yapılan ayrımcılık, barbar zihniyetin tezahürüdür
Kalın: Başörtüsü üzerinden yapılan ayrımcılık, barbar zihniyetin tezahürüdürCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Başörtüsü ve kılık kıyafet üzerinden yapılan her tür ayrımcılık, barbar ve müptedi bir zihniyetin tezahürüdür" dedi.
31.12.2020Siyaset
Son dakika! AK Parti'den Fikri Sağlar'a sert tepki!
Son dakika! AK Parti'den Fikri Sağlar'a sert tepki!Gelen bir son dakika haberine göre; AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik resmi sosyal medya hesabından, CHP’li Fikri Sağlar'ın sözleri hakkında sert ifadeler kullandı.
31.12.2020Siyaset
Son dakika... Dört ayrı evden hırsızlık yapan iki kadın yakalandı!
Son dakika... Dört ayrı evden hırsızlık yapan iki kadın yakalandı!Gelen bir son dakika haberine göre, İstanbul Kadıköy'de farklı tarihlerde dört evden hırsızlık yaptıkları iddia edilen Deniz Ç. (26) ve Nurcan G. (19) polis tarafından yakalandı. Şüpheli kadınlar, hırsızlık yapmak amacıyla binaya giriş çıkış yaparken güvenlik kamera görüntülerine takılmaları nedeniyle tespit edildiler.                                                                             
31.05.2020Gündem
Son dakika: Can Ataklı hakkında iddianame hazırlandı
Son dakika: Can Ataklı hakkında iddianame hazırlandıGazeteci Can Ataklı hakkında EBA TV’de eğitim veren başörtülü öğretmene yönelik sözleri nedeniyle yürütülen soruşturma tamamlandı. Savcılıkça hazırlanan iddianamede, Ataklı’nın ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama’ suçundan 1 yıl 6 aya kadar hapsi talep edildi.
9.05.2020Gündem
Beşiktaş’taki saldırgan kadının ifadesi ortaya çıktı
Beşiktaş’taki saldırgan kadının ifadesi ortaya çıktıBeşiktaş’ta türbanlı öğretmene saldıran Berrak K., savcılık ifadesinin ardından tutuklanma talebiyle nöbetçi sulh ceza haimliğine sevk edildi. Berrak K.nın emniyetteki ifadesinde "tiksinir gibi bakınca bende tokat attım" dediği öğrenildi.
21.11.2019Gündem
Tüm önyargıları kırmak istiyorum
Tüm önyargıları kırmak istiyorumİzmirli okurlarıyla bir araya gelen, sultan torunu Kenize Mourad doğunun güzel yüzünü batılılara göstermek istediğini ifade etti “Kadınlarımız ikinci sınıf değil, erkeklerimiz de çok eşli değil” dedi.
2.02.2019Ege
Deniz Çakır savcıya ifade verdi: ‘Suçlamalar duruşuma ters’
Deniz Çakır savcıya ifade verdi: ‘Suçlamalar duruşuma ters’Oyuncu Deniz Çakır hakkında, bir alışveriş merkezinin kafesinde oturan başörtülü kadınlara hakaret ettiği iddiasıyla, kadınların şikâyeti üzerine, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama”, “hakaret” ve “özel hayatın gizliliğini ihlal” suçlarından soruşturma başlatılmıştı. Çakır’ın kadınlara “Burası Arabistan mı?” dediği öne sürülmüştü. Oyuncu dün İstanbul Adalet Sarayı’nda Başsavcı Vekili Murat Çağlak’a bir saat ifade verdi. Çakır ifadesinde, suçlamaları reddederek kafedeki kameranın görüntülerinin incelenmesini istedi.
12.01.2019Gündem

Benzer Haber Etiketleri

ak partiFikri SağlarSon dakikabaşörtüsücan ataklı

Türbanlı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.