Varlık Alımı

Varlık Alımı

Son dakika varlık alımı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan varlık alımı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan varlık alımı haber sayfamızda...

Varlık Alımı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 218 varlık alımı haberi bulunmuştur.
ECB'nin varlık alımları yavaşladı
ECB'nin varlık alımları yavaşladıAvrupa Merkez Bankası'nın (ECB) varlık alımları geçtiğimiz hafta yavaşladı.
22.12.2021Uzmanpara
Gözler Merkez Bankası'nda! Faiz kararı bugün belli oluyor
Gözler Merkez Bankası'nda! Faiz kararı bugün belli oluyorGözler Merkez Bankası'nın faiz kararına çevrildi. Para Politikası Kurulu, yılın son toplantısını bugün yapacak.Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, yılın son faiz kararı için Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu başkanlığında toplanacak.
16.12.2021Haberler
Gözler Merkez Bankası'nda! Faiz kararı bugün belli oluyor
Gözler Merkez Bankası'nda! Faiz kararı bugün belli oluyorGözler Merkez Bankası'nın faiz kararına çevrildi. Para Politikası Kurulu, yılın son toplantısını bugün yapacak.Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, yılın son faiz kararı için Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu başkanlığında toplanacak.
16.12.2021Ekonomi
Piyasalar Fed toplantısına odaklandı
Piyasalar Fed toplantısına odaklandıBu hafta küresel piyasaların radarında ABD Merkez Bankası (Fed) toplantısından çıkacak kararlar var. Fed'in varlık alımlarını azaltma planını hızlandırması ve faiz artışı sinyali vermesi bekleniyor.
12.12.2021Uzmanpara
Mester'dan varlık alımlarına ilişkin açıklama
Mester'dan varlık alımlarına ilişkin açıklamaCleveland Fed Başkanı Loretta Mester, "ABD Merkez Bankası'nın (Fed) varlık alımlarını azaltmayı hızlandırmasına çok açığım" dedi.
2.12.2021Uzmanpara
'Varlık alımları martta sona erecek'
'Varlık alımları martta sona erecek'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Üyesi ve Avusturya Merkez Bankası Başkanı Robert Holzmann, Pandemi Acil Varlık Alım Programı (PEPP) çerçevesinde varlık alımlarının büyük olasılıkla planlandığı gibi mart ayında sona ereceğini söyledi.
24.11.2021Uzmanpara
Altın yatırımcıları istihdam verisine odaklandı
Altın yatırımcıları istihdam verisine odaklandıAltın fiyatları küresel gelişmelerden etkilenmeye devam ediyor. Yatırımcılar, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz ve varlık alımlarıyla ilgili duyurusundan sonra ABD’de bugün açıklanacak olan tarım dışı istihdam verisine odaklandı. Peki yurt içinde altın fiyatında son durum ne? İşte detaylar…
5.11.2021Uzmanpara
Altın fiyatları kritik gelişmeyle yön buldu
Altın fiyatları kritik gelişmeyle yön bulduGeçtiğimiz gün para ve emtia piyasalarını yakından ilgilendiren ABD Merkez Bankası’nın (Fed) toplantısı önemle takip edildi. Fed faiz oranlarında herhangi bir değişikliğe gitmezken, varlık alımlarını azaltma kararı aldı. Altın fiyatları ise kritik gelişme sonrası yön buldu. İşte detaylar…
4.11.2021Uzmanpara
Piyasalar bu haberi bekliyordu! Fed'in kararı sonrası altında ilk tepki..
Piyasalar bu haberi bekliyordu! Fed'in kararı sonrası altında ilk tepki...Piyasaların gözü bu kritik karardaydı. Fed, kasım ayında varlık alımı azaltımına başlayacağını duyurdu. Fed'in kararı öncesi 3 haftanın en düşük seviyesini gören altın fiyatları, sonrasında sınırlı aşağı hareket etti.
3.11.2021Ekonomi
Piyasalarda merkez bankaları başrolü bırakmıyor
Piyasalarda merkez bankaları başrolü bırakmıyorKüresel pay piyasalarında gözler, ABD ve İngiltere merkez bankalarının faiz kararları ile ABD'de açıklanacak iş gücü piyasası verileri başta olmak üzere yoğun veri gündemine odaklandı.
30.10.2021Uzmanpara
Piyasalar negatif seyrediyor
Piyasalar negatif seyrediyorKüresel piyasalarda, artan enflasyon endişeleriyle şahinleşen para politikaları ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında yükselen vaka sayılarının ekonomileri beklenenden daha olumsuz etkileyebileceği korkusuyla satış ağırlıklı bir seyir izleniyor.
28.10.2021Uzmanpara
ECB toplantı tutanakları yayımlandı
ECB toplantı tutanakları yayımlandıAvrupa Merkez Bankası (ECB) eylül ayı para politikası toplantı tutanakları, ECB Yönetim Konseyi'nin bazı üyelerinin piyasaların Pandemi Acil Varlık Alım Programı (PEPP) kapsamındaki desteklerin sona ermesi için hazır olduğu ve varlık alımlarında daha büyük kesintiye vurgu yaptığını ortaya koydu.
7.10.2021Uzmanpara
Fed faiz oranını değiştirmedi
Fed faiz oranını değiştirmediABD Merkez Bankası (Fed), beklentiler dahilinde politika faizini değiştirmeyerek yüzde 0-0,25 aralığında sabit bıraktı.
23.09.2021Uzmanpara
Fed Başkanı Powell Kasım ayını işaret etti
Fed Başkanı Powell Kasım ayını işaret ettiABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, varlık alımlarının ekonomideki toparlanmada önemli rol oynadığını ancak etkisinin büyük oranda azaldığını kaydederek, "Eğer iş gücü verileri beklentilerimizle uygun gerçekleşirse Kasım'da bile varlık alımlarını azaltmaya başlayabiliriz" ifadelerini kullandı. Öte yandan Powell, 'Faiz artışı için gereken çıta varlık alımı için gerekenden çok daha yüksek. Bizim için gerçek sınav enflasyonun yüzde 2 çevresinde çıpalanması' dedi.
22.09.2021Ekonomi
Son dakika: Fed faiz kararını açıkladı
Son dakika: Fed faiz kararını açıkladıGelen son dakika haberine göre; piyasaların merakla beklediği haber geldi ve ABD Merkez Bankası (Fed) faiz kararını açıkladı. Fed, beklentiler dahilinde politika faizini değiştirmeyerek yüzde 0-0,25 aralığında sabit bıraktı.
23.09.2021Ekonomi
Lagarde'dan varlık alımlarıyla ilgili açıklama
Lagarde'dan varlık alımlarıyla ilgili açıklamaAvrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, bugünkü Yönetim Konseyi Toplantısı'nda pandemi alımlarında bir sonraki aşamanın ne olacağının tartışılmadığını belirterek, "Pandemi Acil Varlık Alım Programı'nı (PEPP) aralık toplantısında kapsamlı olarak tartışacağız." dedi.
9.09.2021Uzmanpara
Altında yön bugün belli olacak
Altında yön bugün belli olacakHafta başından bu yana düşüşe geçen ons altın, bugün toparlanma gösteriyor. Sabah saatlerinde yükseliş kaydeden dolar/TL ve gram altın fiyatları ise öğleden sonra yatay bir seyir izliyor . Öte yandan bugün Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) faiz kararı ve ABD’den gelecek olan işsizlik maaşı başvuruları para ve emtia piyasaları cephesinde yönü belirleyecek. İşte detaylar…
9.09.2021Uzmanpara
Analistler 'varlık alım' tahmininde bulundu
Analistler 'varlık alım' tahmininde bulunduAvrupa Merkez Bankası'nın (ECB), bu haftaki toplantının ardından para politikasına ilişkin olarak yapılacak açıklamada aralık ayında aksiyon alabileceğine dair ip uçları vermesi bekleniyor.
8.09.2021Uzmanpara
Altın ve dolarda son durum ne?
Altın ve dolarda son durum ne?ABD’de gerçekleştirilen Jackson Hole toplantısı sonrası sert yükselişe geçen ons altın bu hafta itibarıyla sakin bir seyir izlerken gram altın fiyatları düşüş kaydediyor. Öte yandan bugün açıklanan ikinci çeyrek büyüme verisi sonrası dolar ve euroda geri çekilmeler gözlendi.
1.09.2021Uzmanpara
Piyasalar istihdam verilerine odaklandı
Piyasalar istihdam verilerine odaklandıKüresel pay piyasaları Jackson Hole Ekonomi Politikaları Sempozyumu'ndan beklenenden daha şahin bir mesaj çıkmaması ve Çin'den gelen piyasayı destekleyici adımlar ile alış ağırlıklı bir haftayı geride bırakırken, gelecek hafta gözler ABD'de tarım dışı istihdam başta olmak üzere yoğun veri gündemine çevrildi.
28.08.2021Uzmanpara
ECB toplantı tutanakları yayımlandı
ECB toplantı tutanakları yayımlandıAvrupa Merkez Bankası (ECB) temmuz ayı para politikası toplantı tutanakları, ECB Yönetim Konseyi'nin faiz oranlarına ilişkin sözle yönlendirmenin revize edilmesinin ihtiyacına vurgu yaptığını ortaya koydu.
26.08.2021Uzmanpara
Euro Bölgesi'nde şirket kredileri ivme kaybetti
Euro Bölgesi'nde şirket kredileri ivme kaybettiEuro Bölgesi'nde bankalar başta olmak üzere finans kuruluşları tarafından şirketlere verilen kredilerdeki büyüme, temmuzda ivme kaybetti.
26.08.2021Uzmanpara
ECB'den 'varlık alımı' açıklaması
ECB'den 'varlık alımı' açıklamasıECB Baş Ekonomisti Philip Lane, ECB'nin piyasa tarafından takip edilen varlık alım programı olan PEPP'nin sonlandırılmasını konuşmak için eylül ayının erken olacağını söyledi.
25.08.2021Uzmanpara
ECB'nin varlık alımları azaldı
ECB'nin varlık alımları azaldıAvrupa Merkez Bankası'nın (ECB) varlık alımları (PEPP) geçen hafta azaldı.
24.08.2021Uzmanpara
UBS'ten 'altın pozisyonlarınızı kapatın' uyarısı
UBS'ten 'altın pozisyonlarınızı kapatın' uyarısıUBS'in iyileşen ekonomik görünümle birlikte altın pozisyonlarından çıkılmasını ya da pozisyonların hedge edilmesini tavsiye ettiği müşteri notundan sonra altın fiyatları yeni haftaya düşüşle başladı.
16.08.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Varlık Alımı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.