Vikipedi

Vikipedi

Son dakika vikipedi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan vikipedi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan vikipedi haber sayfamızda...

Vikipedi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 95 vikipedi haberi bulunmuştur.
Viki Yeryüzünü Seviyor’da Eber Gölü
Viki Yeryüzünü Seviyor’da Eber GölüDoğal miras alanlarının fotoğraflarının yarıştığı Viki Yeryüzünü Seviyor, bu sene Türkiye’de ilk defa düzenlendi.
12.09.2020Kültür Sanat
“Viki yeryüzünü seviyor” yarışması
“Viki yeryüzünü seviyor” yarışmasıWikimedia Topluluğu Kullanıcı Grubu Türkiye tarafından düzenlenen ilk uluslararası ödüllü fotoğraf yarışması Viki Yeryüzünü Seviyor adını taşıyor ve takipçileri doğal miras alanlarının fotoğraflarını çekmeye teşvik ediyor.
Kadın görünürlüğü için Vikimaraton İstanbul’da
Kadın görünürlüğü için Vikimaraton İstanbul’daWikimedia Vakfı araştırması, Vikipedi yazarlarının yüzde 10’undan azının kadın olduğunu ortaya çıkarmıştı.
29.02.2020Kültür Sanat
Kobe Bryant kimdir, kaç yaşındaydı? Kobe Bryant (Black Mamba) ölüm nedeni ne?
Kobe Bryant kimdir, kaç yaşındaydı? Kobe Bryant (Black Mamba) ölüm nedeni ne?Dünya şokta! NBA yıldız oyuncusu Kobe Bryant geçirdiği helikopter kazası nedeniyle Kaliforniya'nın Calabasas yakınlarında hayatını kaybetti. Spor dünyası Kobe Bryant'ın ölüm haberinin ardından büyük bir üzüntü yaşarken dünyaca ünlü basketbolcu hakkında aramalarda hızlandı. Kobe Bryant, kimdir, neden öldü sorularına yanıt arayan vatandaşlar yaşanan gelişmeye inanmak istemedi. Peki Kobe Bryant kimdir, neden öldü? Black Mamba ne demek?
1.07.2020NBA
Son dakika... Wikipedia (.org)'a açıldı! BTK açıklamıştı: Wikipedia giriş ekranına erişim sağlanıyor!
Son dakika... Wikipedia (.org)'a açıldı! BTK açıklamıştı: Wikipedia giriş ekranına erişim sağlanıyor!Yaklaşık 2 ay gibi bir süre önce Anayasa Mahkemesi, Wikipedia internet sitesine erişimin engellenmesi sebebiyle ifade özgürlüğünün ihlal edildiğine karar vermiş ve gözler son karara çevrilmişti. AYM'nin ilgili kararının ardından BTK'nın siteyi açması bekleniyordu. Gözlerin çevrildiği BTK'dan oldukça önemli bir duyuru geldi. Peki yurdumuzda da birçok vatandaşımızın yararlandığı internet ansiklopedisi Wikipedia (.org) erişime açıldı mı?
15.01.2020Gündem
Son dakika Wikipedia açıldı mı sorusunun cevabı belli oldu
Son dakika Wikipedia açıldı mı sorusunun cevabı belli olduİnternet ansiklopedisi Wikipedia'nın açılması gün boyu bekleniyordu. Geçen hafta Anayasa Mahkemesi flaş bir karar alarak hak ihlali olduğuna karar vermişti. Gerekçeli karar Resmi Gazete'de yayımlanırken şimdi az önce yasak kaldırıldı.
15.01.2020Gündem
İnternet ansiklopedisi Wikipedia'ya erişim yasağı kaldırıldı!
İnternet ansiklopedisi Wikipedia'ya erişim yasağı kaldırıldı!Wikipedia 29 Nisan 2017'de erişime kapatılmıştı. Geçen hafta AYM "hak ihlali" olduğuna karar verdi. Kararın gerekçesi Resmi Gazete'de yayımlanırken vatandaşlar "Wikipedia açıldı mı? Ne zaman açılacak?" sorularına cevap arıyordu ki az önce Wikipedia'ya erişim açıldı.
15.01.2020Gündem
KKTC bayrağını kim tasarlamıştır? 19 Haziran kopya sorusu
KKTC bayrağını kim tasarlamıştır? 19 Haziran kopya sorusuYurdumuzun dört bir yanından binlerce vatandaşımızın büyük bir heyecanla oynadığı bilgi yarışmasının bu akşam oynanacak yarışmasında kopya sorusu yavru vatan KKTC ile ilgili oldu. İşte 19 Haziran kopya sorusu ve cevabı...
19.06.2019Gündem
Çerkes Soykırımı nedir? 21 Mayıs 1864 Çerkes Sürgünü tarihçesi
Çerkes Soykırımı nedir? 21 Mayıs 1864 Çerkes Sürgünü tarihçesiÇerkes Soykırımı ya da diğer adıyla Çerkes Sürgünü gün itibariyle hakkında en çok arama yapılan konulardan biri olduç Peki 21 Mayıs 1864 tarihinde gerçekleştirilen Çerkes Soykırımı ile ilgili bilinmesi gerekenler...
21.05.2019Gündem
2019 Avrupa kültür başkenti hangi şehrin adı nedir? 21 Mayıs kopya sorusu
2019 Avrupa kültür başkenti hangi şehrin adı nedir? 21 Mayıs kopya sorusuBu akşam 20:30'da gerçekleştirilecek canlı bilgi yarışmasında 2019 Avrupa kültür başkenti ile ilgili bir soru soruldu. İşte büyük bir merakla araştırılan 21 Mayıs kopya sorusunun yanıtı...
21.05.2019Gündem
Ülkemizin tek satranç müzesi nerededir? 16 Mayıs kopya sorusu
Ülkemizin tek satranç müzesi nerededir? 16 Mayıs kopya sorusuSon zamanların en çok ilgi gören online yarışmalarından birinde daha günün kopya sorusu belli oldu. Bu akşam 20:30'da binlerce vatandaşımızın katılımıyla oynanacak oyunun kopya sorusu ülkemizdeki ilk satranç müzesi ile ilgili oldu. İşte 16 Mayıs kopya sorusunun yanıtı...
16.05.2019Gündem
Süper Mario kardeşler filminde Mario'yu kim canlandırdı? 18 Nisan ipucu sorusu
Süper Mario kardeşler filminde Mario'yu kim canlandırdı? 18 Nisan ipucu sorusuVideo oyun tarihinin en sevilen isimlerinden biri olan Süper Mario, online bilgi yarışmasının bu akşam 19:30'da oynanacak yarışmasına konu oldu. İşte merakla araştırılan 18 Nisan yarışmasında sorulacak ipucu sorunun yanıtı...
18.04.2019Gündem
Mickey Mouse karakterini oluşturan karikatürist kimdir? 7 Nisan ipucu sorusunun cevabı
Mickey Mouse karakterini oluşturan karikatürist kimdir? 7 Nisan ipucu sorusunun cevabıDünyaca ünlü çizgi film karakteri Mickey Mouse, bu akşam online bir bilgi yarışmasının sorularından birine konu oldu. İşte Mickey Mouse ile ilgili o soru ve sorunun cevabı...
7.04.2019Gündem
League of Legends karakteri Günahkar Kılıç kimdir? 21 Mart sorusu ve cevabı
League of Legends karakteri Günahkar Kılıç kimdir? 21 Mart sorusu ve cevabıBinlerce vatandaşımızın şansını denediği online bilgi yarışmasının bu akşam düzenlenecek gamer gecesindeki beklenen sorusu soruldu. İşte oyunu oynayacak yarışmacıların merak ettiği o soru ve cevabı...
21.03.2019Gündem
Rick and Morty'de hangisi dede, hangisi torun? Oyna Kazan 19 Mart soru ve cevabı
Rick and Morty'de hangisi dede, hangisi torun? Oyna Kazan 19 Mart soru ve cevabıSevilen online bilgi yarışması Oyna Kazan'da 19 Mart günün sorusu ve cevabı belli oldu. Her akşam büyük bir heyecanla takip edilen yarışmanın 19 Mart sorusunu ve cevabını sizler için derledik...
19.03.2019Gündem
Bakan Arslan: Wikipedia geri adım atmadı, bu nedenle yasak kalkmayacak
Bakan Arslan: Wikipedia geri adım atmadı, bu nedenle yasak kalkmayacakUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Wikipedia'nın açılıp açılmayacağına ilişkin, "Sistemleri gönüllü editörlük üzerinden yürümesine rağmen Türkiye'den müdahale etmek isteyen editörleri engellediler. Mahkeme karar aldı, yayınlar durduruldu. Tekrar açılması adına sürekli görüşüyoruz" dedi.
18.05.2018Teknoloji
Wikipedia, Türkiye'yi Özledik adlı bir kampanya başlattı
Wikipedia, Türkiye'yi Özledik adlı bir kampanya başlattıWikipedia, sosyal medya üzerinden "Türkiye’yi Özledik" adlı bir kampanya başlattı. Türkiye’yi merkez alan kampanyaya "We miss Turkey" (Türkiye’yi özledik) adı verildi.
6.03.2018Teknoloji
Wikipedia Zero projesi bu yıl sona eriyor
Wikipedia Zero projesi bu yıl sona eriyorWikipedia Vakfı, 6 yıl önce Wikipedia Zero programını başlattığında internet'e erişim o zamandan çok farklıydı. Şimdiyse Wikipedia Vakfı, Wikipedia Zero’yu 2018’den sonra devam ettirmeyeceğini açıkladı.
20.02.2018Teknoloji
Wikipedia açılıyor mu? Wikipedia, Türkiye'de erişime açılacak mı?
Wikipedia açılıyor mu? Wikipedia, Türkiye'de erişime açılacak mı?Wikipedia'da Türkiye'nin internet sitesini engellemesine neden olan makalalerin değiştirilmesi üzerine BTK'dan açıklama geldi. BTK: "Makaleler üzerinde yapılan kontrollerde yasadışı içeriklerin ısrarla yayınlanmaya devam ettiği görülmektedir." dedi.
17.01.2018Teknoloji
Sorunlu makaleleri düzelttiğini söyleyen Vikipedi erişime açılacak mı?
Sorunlu makaleleri düzelttiğini söyleyen Vikipedi erişime açılacak mı?Vikipedi'nin bağlı olduğu Wikimedia'nın Genel Müdürü Katherine Maher, Türkiye'nin Vikipedi'ye getirdiği erişim yasağıyla ilgili konuştu. 2017 yılının Nisan ayından beri Türkiye'den erişime kapalı olan Vikipedi Genel Müdürü Maher, Türkiye'deki resmi makamların Vikipedi'ye erişim yasağı getirmesine sebep olan içeriklerin değiştirildiğini söyledi.
9.03.2018Dünya
Son dakika: BTK Başkanı'ndan flaş Wikipedia açıklaması!
Son dakika: BTK Başkanı'ndan flaş Wikipedia açıklaması!Türkiye'yi DAEŞ terör örgütüyle aynı zeminde gösteren içerikleri kaldırmayan, aksine koruma altına alan Wikipedia hakkında BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamaya göre Wikipedia, süreç olumlu geçerse kademeli olarak erişime açılabilir. Peki Wikipedia neden kapatılmıştı?
16.11.2017Teknoloji
Çin, WhatsApp'ı ülkede tamamen engelledi
Çin, WhatsApp'ı ülkede tamamen engellediÇin'de WhatsApp’ı kullananlar, son birkaç aydır uygulama üzerinden fotoğraf ve video göndermekte veya görüntülü sohbet gerçekleştirmekte sıkıntı yaşıyordu. Çin WhatsApp üzerinden iletişim kurmayı tamamen engelledi.
26.09.2017Teknoloji
MIT araştırması Wikipedia'nın bilim için bir kaynak olduğunu kanıtlıyor
MIT araştırması Wikipedia'nın bilim için bir kaynak olduğunu kanıtlıyorMIT'deki araştırmacılar ve Pittsburgh Üniversitesi, Wikipedia'da sunulan bilgilerin ve bu çalışmanın gelecekteki bilimsel literatüre veya çalışmalara kaynaklık edebilecekleri bir yer olduğunu açıkladı.
21.09.2017Teknoloji
Bakan açıkladı! Wikipedia ne zaman açılacak?
Bakan açıkladı! Wikipedia ne zaman açılacak?BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan, Wikipedia'nın kapatılmasına ilişkin açıklamalarda bulundu, "Açılacak mı?" sorusunu yanıtladı. Sayan, Başbakan Binali Yıldırım'ın da dikkat çektiği, sosyal medya dili konusunda da harekete geçildiğini açıkladı.
23.08.2017Teknoloji
BTK Başkanı'ndan Wikipedia açıklaması
BTK Başkanı'ndan Wikipedia açıklamasıBilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı  Ömer Fatih Sayan, Wikipedia'nın bazı sayfaları hala kaldırmadığını belirterek, "Türkiye bir hukuk devleti, bu kararlar uygulanmadan Wikipedia'nın açılması  mümkün değildir." dedi.
3.05.2017Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

Vikipedi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.