Yep

Yep

Son dakika YEP haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan YEP gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan YEP haber sayfamızda...

Yep

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 568 yep haberi bulunmuştur.
Son dakika haberi - Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'tan Boupendza ve Muriqi açıklaması
Son dakika haberi - Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'tan Boupendza ve Muriqi açıklamasıFenerbahçe Başkanı Ali Koç Divan Kurulu'nda açıklamalarda bulundu. Başkan Ali Koç, "Boupendza ile ilgili bir kere bile görüşmedik. Vedat Muriqi aynı şekilde kulübüyle devam ediyor. İki oyuncuyla da transfer görüşmemiz olmamıştır" dedi.
31.07.2021Fenerbahçe
Milliyet Arkeoloji Dergisi ile “Nefes Alın”
Milliyet Arkeoloji Dergisi ile “Nefes Alın”Arkeoloji dünyasına farklı bir pencere açarak arkeolojiye dair konuların daha özel bir anlatımla işleneceği Milliyet Arkeoloji Dergisi, yayın hayatına hazırlanıyor. Aylık olarak yayınlanacak Arkeoloji Dergisi’nin ilk sayısı 18 Nisan Pazar günü Milliyet Gazetesi ile birlikte okurlarıyla buluşacak.
16.04.2021Vitrin
Son Dakika Haberi: Josef de Souza'dan olay Fenerbahçe açıklaması!
Son Dakika Haberi: Josef de Souza'dan olay Fenerbahçe açıklaması!Sarı-Lacivertliler’deki 4 sezonun ardından Beşiktaş’ta yep yeni bir sayfa açan Josef de Souza, Siyah-Beyazlı takımdaki günlerini değerlendirirken Fenerbahçe forması giydiği günlere dair çarpıcı sözler sarf etti. İşte Souza'nın açıklamaları...
15.04.2021Beşiktaş
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı "bakım sigortası" modelini masaya yatırdı
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı "bakım sigortası" modelini masaya yatırdıAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca düzenlenen Engelli ve Yaşlı Bireyler için Bakım Sigortası Çalıştayı'nın sonuç raporunda, nüfusun yaşlanmasının 21. yüzyılın en önemli demografik dönüşümlerinden biri olduğuna dikkat çekilerek, bu sebeple Türkiye'de uzun dönemli bakım modelinin belirlenmesinin büyük önem taşıdığı vurgulandı.
12.02.2021Ekonomi
2020 enflasyonu yüzde 14.60 oldu
2020 enflasyonu yüzde 14.60 olduTüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), Aralık 2020’de aylık bazda yüzde 1.25, Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) yüzde 2.36 artış gösterdi. Yıllık enflasyon tüketici fiyatlarında yüzde 14.60, yurt içi üretici fiyatlarında yüzde 25.15 olarak gerçekleşti. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, Aralık 2020 itibarıyla 12 aylık ortalamalar dikkate alındığında, tüketici fiyatları yüzde 12.28, yurt içi üretici fiyatları yüzde 12.18 arttı.
5.01.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Yargı yetkisinin kullanımı, ancak ve ancak yargıya aittir
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Yargı yetkisinin kullanımı, ancak ve ancak yargıya aittirCumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, "Yargı yetkisinin kullanımı, ancak ve ancak yargıya aittir. Yargının kurumsal varlığı hukuk devleti ve hukukun üstünlüğünü gerçekleştirmenin, korumanın da güvencesidir, böyle olmaya da devam edecektir." dedi.
7.12.2020Gündem
Son dakika... Bütçe görüşmeleri başladı! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan açıklama
Son dakika... Bütçe görüşmeleri başladı! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan açıklamaGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Tekrar uygulamaya konulan salgın kısıtlamalarına rağmen, 2020 yılını pozitif bir büyüme ile kapatmayı öngörüyoruz. Ekim ve Kasım ayına ilişkin ilk öncü göstergeler de bu beklentimizi doğrular niteliktedir." dedi.
7.12.2020Siyaset
İhracat 2. dalgayı 16 milyarla karşıladı
İhracat 2. dalgayı 16 milyarla karşıladıBaşta Avrupa olmak üzere önemli ihracat pazarlarının Kovid-19 salgınının ikinci dalgasından etkilendiği kasımda Türkiye’nin ihracatı 16 milyar doları aştı
3.12.2020Ekonomi
'YEP hedeflerimize ulaşacağımıza inanıyoruz'
'YEP hedeflerimize ulaşacağımıza inanıyoruz'Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınındaki artış seyri, Türkiye'nin en önemli ticaret ortağı olan AB ekonomisindeki küçülme ve takvim etkisi nedeniyle kasım ayı ihracatındaki sınırlı daralmaya rağmen yıl sonunda Yeni Ekonomi Programı (YEP) hedeflerine ulaşacaklarına inandıklarını bildirdi.
2.12.2020Uzmanpara
İhracat rakamları açıklandı
İhracat rakamları açıklandıİhracat kasımda geçen yılın aynı ayına göre yüzde 0,95 azalarak 16 milyar 88 milyon dolar, ithalat yüzde 16,07 artarak 21 milyar 158 milyon dolar oldu
2.12.2020Ekonomi
Sektörlere moral verdi
Sektörlere moral verdiTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), temmuz- eylül dönemi Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYH) verileri doğrultusunda Türkiye ekonomisi üçüncü çeyrekte yüzde 6.7 büyüdü.
1.12.2020Ege
İş dünyası büyüme rakamlarından memnun
İş dünyası büyüme rakamlarından memnunİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekip Avdagiç, "Haziran itibarıyla yeni normale geçen Türkiye, üçüncü çeyrekte yüzde 6,7 büyüme sağlayarak salgının ilk dalgasını en hızlı geride bırakan ülkelerden biri oldu." ifadelerini kullandı.
30.11.2020Ekonomi
'Sera ‘akıllanmazsa’ afet kaçınılmaz olur'
'Sera ‘akıllanmazsa’ afet kaçınılmaz olur'Her dolu yağışı, yoğun yağmur, seralara büyük zarar veriyor. Üretim sekteye uğrarken, verim de düşüyor. Türkiye, tam otomasyonlu teknolojik seralara geçmek için çalışıyor
13.11.2020Ekonomi
‘Türk Reasürans sektörün yanında’
‘Türk Reasürans sektörün yanında’Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Yeni Ekonomi Programı (YEP) kapsamında hayata geçirilen projelerden biri olan Türk Reasürans AŞ’nin sigorta sektörünün daima yanında olduğunu bildirdi. Bakan Albayrak, Twitter hesabından “Kapasite, teminat, sağlıklı ve sürdürülebilir katkı” notuyla yaptığı videolu paylaşımda, “YEP kapsamında hayata geçirdiğimiz projelerden biri olan Türk Reasürans AŞ sigorta sektörümüzün daima yanında” ifadesini kullandı
6.11.2020Ekonomi
Ekonomide ‘V tipi’ toparlanma sürüyor
Ekonomide ‘V tipi’ toparlanma sürüyor Ekimde 17.3 milyar dolarla tüm zamanların aylık ihracat rekoru kırıldı. İSO Türkiye İmalat PMI ise 53.9’a yükselerek sanayide güçlü iyileşmeye işaret etti. Bakan Albayrak, “Daha fazla üretim, istihdam ve ihracat hedefli ekonomik dönüşüm yolculuğunda emin adımlarla ilerliyoruz. V tipi toparlanma sürüyor” dedi.
3.11.2020Ekonomi
Bakan Albayrak: Ekonomik dönüşüm yolculuğunda emin adımlarla ilerliyoruz
Bakan Albayrak: Ekonomik dönüşüm yolculuğunda emin adımlarla ilerliyoruzHazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Daha fazla üretim ve istihdam, daha fazla ihracat hedefiyle çıktığımız ekonomik dönüşüm yolculuğunda emin adımlarla ilerliyoruz. Ekim ayında ihracatımız geçen yılın aynı ayına göre yüzde 5,6, bir önceki aya göre ise yüzde 8,3 artarak 17,3 milyar dolara ulaştı. Böylece, ülke tarihimizdeki en yüksek aylık ihracat rakamına ulaştık" dedi.
2.11.2020Ekonomi
Cari denge 2021'de Kovid-19 salgınının etkisini üzerinden atacak
Cari denge 2021'de Kovid-19 salgınının etkisini üzerinden atacakYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde sert düşüş yaşayan dış talebin kademeli olarak toparlanmasıyla seyahat ve mal ticaretinde iyileşme, cari işlemler açığında da düşüş bekleniyor.
27.10.2020Uzmanpara
Cari denge 2021'de Kovid-19 salgınının etkisini üzerinden atacak
Cari denge 2021'de Kovid-19 salgınının etkisini üzerinden atacakYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde sert düşüş yaşayan dış talebin kademeli olarak toparlanmasıyla seyahat ve mal ticaretinde iyileşme, cari işlemler açığında da düşüş bekleniyor.
27.10.2020Ekonomi
GSYH'de gelecek yıl yüzde 5,8 büyüme bekleniyor
GSYH'de gelecek yıl yüzde 5,8 büyüme bekleniyor2021 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı'na göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle bir süredir ertelenen tüketim ve yatırım kararlarının gerçekleşeceği beklentisiyle özellikle yurt içi talep artışı kaynaklı olarak gayrisafi yurt içi hasıla (GSYH) büyümesinin 2021'de yüzde 5,8 olacağı tahmin ediliyor.
27.10.2020Uzmanpara
Gayrisafi yurt içi hasılada gelecek yıl yüzde 5,8 büyüme bekleniyor
Gayrisafi yurt içi hasılada gelecek yıl yüzde 5,8 büyüme bekleniyor2021 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı'na göre, Kovid-19 nedeniyle bir süredir ertelenen tüketim ve yatırım kararlarının gerçekleşeceği beklentisiyle GSYH büyümesinin 2021'de yüzde 5,8 olması öngörülüyor.
27.10.2020Ekonomi
Kamuya on binlerce personel alınacak
Kamuya on binlerce personel alınacakKamuya 2021 yılında alınacak personel sayısı 100 bini bulacak. Yeni Ekonomi Programı öncesinde 35 bine yakın personel alımı için karar alındığı ve bütçelendirildiği belirtildi. 2021 yılı bütçesiyle de 65 bin personel daha alınması planlanıyor.
26.10.2020Ekonomi
Bankacılık sektörünün mevduatı azaldı
Bankacılık sektörünün mevduatı azaldıBankacılık sektörünün toplam mevduatı, geçen hafta 114,5 milyon lira azalarak 3 trilyon 601,4 milyar liraya geriledi.
22.10.2020Uzmanpara
Kalkınma Fonu’yla girişimciye tam 750 milyon lira
Kalkınma Fonu’yla girişimciye tam 750 milyon liraHazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Kalkınma Fonu’nun, bölgesel kalkınmaya, teknoloji ve inovasyon alanlarına destek vermek amacıyla girişimcilerin ve yatırımcıların hizmetine sunulduğunu bildirdi.
22.10.2020Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan doğal gaz açıklaması
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan doğal gaz açıklamasıCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Karadeniz’deki doğal gaz keşfi kaynaklı olarak yeni doğal gaz kontratlarında fiyatların daha rekabetçi yapılması ve 2023 yılında yerli doğalgazın kullanılmaya başlanacak olması, cari dengemizin uzun vadede kalıcı şekilde iyileşmesine önemli katkı yapacaktır." dedi.
21.10.2020Ekonomi
Bakan Albayrak'tan 'Kalkınma Fonu' paylaşımı
Bakan Albayrak'tan 'Kalkınma Fonu' paylaşımıHazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Kalkınma Fonunun, bölgesel kalkınmaya, teknoloji ve inovasyon alanlarına destek vermek amacıyla girişimcilerin ve yatırımcıların hizmetine sunulduğunu bildirdi.
21.10.2020Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Türkiyeekonomifuat oktayihracatFenerbahçe

Yep ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.