Geri Dön
SurelerYasin Suresi Hangi Durumlarda Okunur?

Yasin Suresi Hangi Durumlarda Okunur?

Yasin suresi Kur'an-ı Kerim'de ki en önemli surelerden bir tanesidir. Hayatımızın pek çok zamanında Yasin suresini okuruz. Yasin suresinin hangi durumlarda okunacağı ve hangi durumlarda uygun olduğu merak ediliyor. Yasin suresi ile ilgili anlam araştırması da son günlerde arama motorlarında bir hayli artmıştır. Peki, Yasin suresi hangi durumlarda okunur? Yasin suresi hangi durumlarda okunması uygundur? İşte Yasin suresi ile ilgili tüm detaylar.

Yasin Suresi Hangi Durumlarda Okunur?

Yasin suresi Kur'an-ı Kerim'de yer alan 36. suredir. Peygamber efendimiz Mekke'de ikamet ederken indirilmiştir. Tam olarak bu sure 83. ayetten oluşmaktadır. Yasin suresi 22. ve 23. cüzde yer almaktadır. 2988 harf sayısı bulunur

Yasin Suresi Hangi Durumlarda Okunur?

Yasin suresi cenazeden sonra ölü defnedilirken okunmaktadır. Yasin suresi aynı zamanda cenaze evlerinde ölünün ruhuna okunması için evlerde de okutulmaktadır. Aynı zamanda Yasin suresi geceleri yatmadan öncede okunması dinimizde var olan bir şeydir. Yasin suresi her hafta yediye bölünerek sabah namazından sonra bölüm bölümde okunmaktadır. Bu surenin sabahları ve akşamları okunması daha tefsirli olarak bilinmektedir. 

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler