Geri Dön
SiyasetErdoğan: Dolmabahçe mutabakatı diye bir şey yok

Erdoğan: Dolmabahçe mutabakatı diye bir şey yok

Adana'da toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bugün terör örgütlerin sırtını sıvazlayanlar aynı kuyuya kendileri düşecekler. Dün biri çıkmış Dolmabahçe mutabakatından bahsediyor. Böyle bir mutabakat yok. Bu iktidarın terör örgütüyle bir mutabakatı söz konusu değildir" dedi.

Erdoğan: Dolmabahçe mutabakatı diye bir şey yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana'da toplu açılış töreninde konuştu. Adana'yı hızlı tren hatları ve enerjinin merkezi haline getireceklerini belirtti. "Dün biri çıkmış Dolmabahçe mutabakatından bahsediyor. Böyle bir mutabakat yok. Bu iktidarın terör örgütüyle bir mutabakatı söz konusu değildir" diyen Erdoğan konuşmasında şunlara vurgu yaptı:

Konya'dan Karaman üzerinden geçip Adana'ya ulaşan hızlı tren buradan Osmaniye üzerinden Gaziantep'e ulaşacak. Mersin Adana yolunu yeniden projesini yeniden yaptık.2018 yılına kadar bu projeyi tamamlayacağız.Ulaştırma Bakanlığımız Çukurova Havalimanı çalışmasını devraldı. En kısa zamanda tamamlanacak. Adana'da 1550 yataklı bir şehir hastanesi yapıyoruz.

Erdoğan: Dolmabahçe mutabakatı diye bir şey yok

ADANASPON SÜPER LİGE'E GELİYOR...

Adana'ya 33 bin kişilik dev bir stadyum inşa ediyoruz. Tamamlandığında şehrimizin sembollerinden biri olacağına inanıyorum. Görülüyorki Adanaspor Süper Lige yükseliyor. 13 yılda Adana'ya yaptıklarımı saymıyorum. Rahmetli Neşat Ertaş, 'Aşkınan çalışan yorulmaz' derdi. Bizde milletimize aşk ile sevda ile hizmet ediyoruz. Türkiye'de neler olduğunu, kimin hangi niyetle yaptığını Adanalı çok iyi biliyor. Birileri biz yeni Türkiye derken, yeni anayasa derken birilerinin darbe anayasası demesi Adanalı'nın gözünden kaçar mı?

DÜNYANIN ENERJİ MERKEZİ ADANA

Adana'yı tüm dünyanın en önemli enerji dağıtım merkezi haline getirmek için uğraşırken bize çelme takanları Adanalı affeder mi? Adana köprü başı, otur saraya karşı, gel beraber gezelim, dosta düşmana karşı. Tamam biz bugüne kadar dosta düşmana karşı hep Adanalılarla beraber olduk.Dün 23 Nisan'dı. Meclisimizin açılışının 96. yılını kutluyorum. Adana'nın yiğitleri ne dedi, Adana'ya gavur geldi. Böyle diyerek dağa çıkıp mücadeleyi başlatmışlardır.

'POLİSİMİZ ASKERİMİZ DESTAN YAZIYOR'

Bizi bölemeyecekler. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Bizim olayımız bu. Biz bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Arif Nihat Asyalı ne diyor şiirinde, Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü, Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü, Işık ışık, dalga dalga bayrağım! Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.İşte bizim polisimiz ve askerimiz bu destanı yazıyor. Bu bölge ve Adana operasyonlarda en fazla şehit veren bölgemiz. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Milletimizin ve ailelerine başsağlığı diliyorum. Ülkemize ve milletimize yöneltilmiş son silahı bu topraklardan çıkarana kadar, milletine kin kusan son çene kapatılana kadar bu mücadele bitmeyecek. Bize hakaret edenlerin kendi ülkelerine neler yaptıklarını görüyoruz.

'MUTABAKAT YOK'

Kardeşlerimiz dünyanın aklı başında hiçbir ülkesi böyle bir şeye müsade etmez. Bize hakaret edenlerin, kendi ülkelerinde benzer bir durumda neler yapabileceklerini görüyoruz.Hiç kimse kusura bakmasın, biz bir yanağımıza tokat atana diğer yanağımızı dönmeyiz. Dünyanın en kadim medeniyetine sahip bir millet olarak hangi durumda ne yapacağımızı biliyoruz. Bugün terör örgütünün sırtını sıvazlayanlar aynı kuyuya kendielri düşecek.Bugün terör örgütlerin sırtını sıvazlayanlar aynı kuyuya kendileri düşecekler. Dün biri çıkmış Dolmabahçe mutabakatından bahsediyor. Böyle bir mutabakat yok. Bu iktidarın terör örgütüyle bir mutabakatı söz konusu değildir.

Baba ve oğlunu öldüren komşu tutuklandıKonya’da dağlık alanda koyun otlatma nedeniyle çıkan kavgada komşusu Hüseyin Kayabaşı (46) ve oğlu Osman Kayabaşı'yı (17) av tüfeğiyle vurarak öldüren Hüseyin Kurt (50), tutuklandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler