Geri Dön
SiyasetYazıcıoğlu kabri başında anıldı

Yazıcıoğlu kabri başında anıldı

BBP Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefatının 12. yılında anıldı. BBP Genel Başkanı Mustafa Destici partisinin kurucu genel başkanı Yazıcıoğlu’nun kabrine ziyarette bulunarak dua etti. Yazıcıoğlu ve beraberindekileri taşıyan helikopterin düşmesi sonucu yaşamını yitirenlerden gazeteci İsmail Güneş de Sivas’ta meslektaşları tarafından kabri başında anıldı.

Yazıcıoğlu kabri başında anıldı

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yazıcıoğlu’nun oğlu Fatih Furkan Yazıcıoğlu’nu kabul etti. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki kabul basına kapalı gerçekleşti.

Yazıcıoğlu’nun ölüm  yıldönümü dolayısıyla siyasiler de mesaj yayımladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Milletimiz, merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nu, ülkemizin birlik ve beraberliği için bedel ödediği mücadelesi, milli iradeye leke sürdürmeyen tavizsiz duruşu, örnek şahsiyeti, cesareti, yiğitliği ve samimiyeti ile her daim hatırlayacaktır.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Vatan ve millet sevdalısı merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nu vefatının 12’nci yıl dönümünde rahmetle anıyorum. Mekanı cennet olsun.

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım: Değerli siyasetçi ve dava adamı Muhsin Yazıcıoğlu’nu vefatının 12. yılında rahmetle yâd ediyorum. Ruhu şad, mekânı cennet olsun.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener: Vatana ve millete hizmet etmeyi kendisine en büyük görev edinen, değerli dava insanı Muhsin Yazıcıoğlu’nu saygı ve rahmetle anıyorum.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: Anadolu gibi koca yürekli, samimi, mutevazı, sahici, asil. Muhsin Yazıcıoğlu. Ruhun şâd, mekanın cennet olsun.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: Dava, fikir ve siyaset adamı olarak milletimizin gönlünde müstesna bir yere sahip olan merhum Yazıcıoğlu’nu rahmetle yad ediyoruz. Ruhu şad, mekanı cennet olsun.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül: Davasıyla, imanıyla, milletine sevdasıyla, Anadolu’nun bağrında büyüttüğü Alperen. Ruhun şad olsun Muhsin Başkan.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş: ‘Muhsin Yazıcıoğlu’nu aramızdan ayrılışının yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyorum. Ruhu şad, mekanı cennet olsun.

ZAMAN AŞIMINA BİR GÜN KALA CEZALARA ONAMA

Kahramanmaraş’ta düşen helikopterde bulunan  Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişinin ölümüne ilişkin 4 kişinin yargılandığı davada karar onandı. Davanın zaman aşımına uğramasına bir gün kala Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi aralarında dönemin Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Orhan Birdal’ın da bulunduğu 4 sanığa 1 yıl 1 ay ile 1 yıl 6 ay arasında verilen cezaları onadı.-DHA

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, İyidere'de "çevreye duyarlı" olunacağını bildirdiUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı, "Rize İyidere Lojistik Limanı Projesi"nin çevresel açıdan en doğru yaklaşımlarla inşa edileceğini belirterek, doğanın tahrip edilmeyeceğini ve tarlalara dokunulmayacağını bildirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler