Geri Dön
TeknolojiWhatsApp için gelen yeni özellik Instagram'dakine benziyor!

WhatsApp için gelen yeni özellik Instagram'dakine benziyor!

WhatsApp en sık kullanılan uygulamalardan biri olarak biliniyor. Kısa bir zaman önce bazı sorunlar yaşamış olsa da yine de popülerliğini kaybetmiş değil. Haliyle yeni özellikler de gelmeye devam ediyor. Yeni özellik de tam bu noktada bizleri karşılıyor.

WhatsApp için gelen yeni özellik Instagram'dakine benziyor!

Akıllı telefonun depolama alanını işgal eden WhatsApp yedeklemeleri ve kaydedilen medya dosyaları zamanla uygulamanın onlarca GB depolama alanını kaplıyor. Öte yandan Facebook, Instagram ve WhatsApp'ı satın aldığından beri, bu uygulamaları birbiriyle entegre hale getiriyor ya da birbirine özellikleri aktarıyor.

INSTAGRAM'DAKİ ÖZELLİK WHATSAPP'A GELİYOR

WhatsApp kullanıcılarının depolama alanlarının işgal edilmesinin önüne geçmeye yardımcı olabilecek yeni bir özelliğin üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. WABetaInfo tarafından keşfedilen ve Twitter üzerinden paylaşılan özellik, yakında geliyor.

Yeni özelliği ilhamı ise Instagram'dan. Instagram’da yer alan bir kez görüntüle özelliğini WhatsApp’a getiren geliştiriciler kullanıcıların işine yarayacak bu özelliği kullanıma hazırlıyor. Özellik temelde, kullanıcının aldıkları bir medyayı, açtıktan sonra dosyanın artık kimse tarafından kullanılmaz hale gelmesine dayanıyor. Bu sayede kullanıcılar depolama alanlarının aşırı dolmasından kurtulmuş oluyor.

Özellik şu anda giriş aşamasında ancak geliştirildikten sonra milyonlarca kullanıcının yeni bir nefes almasını sağlayacak.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler