Geri Dön
Sözlük1 3 Ne Demek? Tariflerde 1/3 Su Bardağı Su Ve Süt Ölçüsü Ne Kadar Eder?

1 3 Ne Demek? Tariflerde 1/3 Su Bardağı Su Ve Süt Ölçüsü Ne Kadar Eder?

Yemek tarifleri verilirken çeşitli ölçüler kullanılmaktadır. Bu ölçülere tam olarak uyulması gerekir. Çünkü uygun ölçülerde yapılmayan yiyeceklerden tam olarak gereken lezzet yakalanamaz ve pişirilen yemekte başarı sağlanamaz. Bu ölçüler içerisinde 1/3 su bardağı ölçüsü bulunmaktadır. Peki, 1/3 ölçüsü nedir? Bu ölçü hangi gıdalar için ve hangi malzemeler ile kullanılır? İşte, tariflerde geçen 1/3 su bardağı ölçüsü hakkında bilgiler.

1 3 Ne Demek? Tariflerde 1/3 Su Bardağı Su Ve Süt Ölçüsü Ne Kadar Eder?

1/3 ölçüsü genelde su bardakları için kullanılmaktadır. Söz konusu su bardağı olunca kullanılacak malzeme için sıvı malzemeler kast edilmektedir. Su, süt, sıvı yağ vb. gibi malzemeler söz konusu olur. 

 1/3 Ne Demek?

 1/3 bir bütünün üçe bölünüp bir tanesinin seçilmesi anlamına gelir. Yani bir su bardağı suyun 1/3'ü demek bardak içindeki suyun üçe bölünerek bir tanesinin alınması demektir.

 Tariflerde 1/3 Su Bardağı Su ve Süt Ölçüsü Ne Kadar Eder?

 Bir su bardağı dolusu sıvı 200 ml ölçüsüne denk gelmektedir. Bu bir tamdır. Tariflerdeki 1/3 ölçüsünün karşılığı bu durumda 65 ml ölçüye isabet eder. 1/3 su bardağı yaklaşık 65 ml olmaktadır.

 

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler