Geri Dön
GündemBOTAŞ sonuçları 2021 belli oldu mu? 25-29 Ocak BOTAŞ başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

BOTAŞ sonuçları 2021 belli oldu mu? 25-29 Ocak BOTAŞ başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

268 personel alımının yapılacağı BOTAŞ için 25-29 Ocak 2021 tarihleri arasında başvuru işlemleri tamamlandı. Şubat ayına girmemizle birlikte BOTAŞ başvuru sonuçları merak konusu oldu. Peki BOTAŞ sonuçları 2021 açıklandı mı? BOTAŞ başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

BOTAŞ sonuçları 2021 belli oldu mu? 25-29 Ocak BOTAŞ başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

İŞKUR üzerinden alınmaya başlanan BOTAŞ personel alımı kapsamında çeşitli mühendislik bölümlerinin yanı sıra farklı meslek gruplarından toplamda 268 personel alımı yapılacak. Ankara, Aksaray, Adana, Şanlıurfa, Kayseri, İstanbul, Bursa, Kırklareli, Tekirdağ, Edirne, Ağrı, Aydın, Kocaeli, Erzurum, Diyarbakır, Kars, Iğdır, Ardahan, Samsun, Çorum, Trabzon illerinde çalıştırmak üzere personel istihdamı sağlanacak.

BOTAŞ'A KAÇ KİŞİ ALINACAK?

BOTAŞ 268 Personel alımı yapacak. Çeşitli mühendislik bölümlerinin yanı sıra farklı meslek gruplarından alım olacak.

BOTAŞ PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR, ŞARTLAR NELER?

1-İŞKUR'da ilan edilen işgücü talebinde belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla adayların belirtilen okul bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir.

2- İŞKUR'da bildirilen nihai listede yer alacak adaylara evrak teslim ve sözlü sınav tarihi www.botas.gov.tr adresinde duyurulacak olup ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

3- İşe başlatılan işçilerin deneme süresi 30 gündür.

4- İşe başlayan işçiler, 3 yıl boyunca nakil isteğinde bulunamayacaktır.

5- İlana müracaat edecek adayların ilan tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmaları gerekmektedir.

BOTAŞ PERSONEL ALIMI BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

BOTAŞ BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

BOTAŞ başvuru sonuçlarının henüz ne zaman açıklanacağı belli değil. Konuya ilişkin duyuru yayımlandığında haberimizin içeriğinde yer vereceğiz.

BOTAŞ NEDİR?

BOTAŞ, Türkiye Cumhuriyeti ile Irak Cumhuriyeti Hükümetleri arasında 27 Ağustos 1973 tarihinde imzalanan Ham Petrol Boru Hattı Anlaşması çerçevesinde Irak ham petrolünün İskenderun Körfezi’ne taşınmasını gerçekleştirmek üzere, 7/7871 Sayılı Kararnameye istinaden 15 Ağustos 1974 tarihinde kurulmuştur. Başlangıçta sadece boru hatları ile petrol taşımacılığı yapan BOTAŞ, ülkemizin artan enerji ihtiyacının karşılanması amacıyla 1986 yılından itibaren doğal gazın ticareti ve taşımacılığı ile ilgili faaliyetlerine de başlamıştır.

Bakanlar Kurulu'nun 8 Şubat 1995 tarih ve 96/6526 sayılı kararıyla 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’ye tabi karlılık ve verimlilik ilkeleri doğrultusunda faaliyetlerini sürdüren bir Kamu İktisadi Teşebbüsü (KİT) olarak yapılandırılmıştır.

BOTAŞ hali hazırda aşağıdaki faaliyetleri yürütmektedir.

Petrol ve Doğal Gaz Boru Hattı İşletmeciliği
LNG/FSRU Terminali İşletmeciliği
Liman Hizmetleri
Petrol ve Doğal Gaz Boru Hatları, Kompresör İstasyonları İle İlgili Projelendirme, Mühendislik, Arazi Etüt, Kamulaştırma ve Yapım İşleri
Doğal Gaz ve LNG Ticareti
Doğal Gaz ve LNG Depolama Faaliyetleri
Uluslararası Doğal Gaz ve Petrol Taşıma Projeleri

Kanser ve Beslenme | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com'da yepyeni bir sağlık programı başladı. Moderatörlüğünü Elif Tümen'in yaptığı Sağlık Sohbetleri programında bu haftanın özel konusu "Kanser ve Beslenme". Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Erdem Göker ve Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Şuayib Yalçın kanser ve besleme ilişkisinin yanı sıra kanser hastalarının tedavisinde beslenmenin önemini, klinik beslenmenin tedavi başarısına etkisi ve kanserli hastaların hayat kalitesi üzerindeki etkisini anlatıyor. (Sponsorlu İçerik)

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet