Geri Dön

ÖSYM, YKS sonuç tarihini açıkladı! 2019 YKS ne zaman açıklanıyor?

15-16 Haziran tarihlerinde yurt genelindeki binlerce öğrencinin hayal ettikleri üniversitede eğitim görmek için şansını denediği YKS sınavı ile ilgili müjdeli haber geldi ve ÖSYM, YKS sonuç tarihini açıkladı. Peki 2019 YKS ne zaman açıklanıyor?

ÖSYM, YKS sonuç tarihini açıkladı! 2019 YKS ne zaman açıklanıyor?

2019 Üniversite sınavı 15-16 Haziran tarihlerinde üç oturumda gerçekleşti. YKS'ye 2 milyondan fazla aday katıldı. Peki, sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM tarafınan 15-16 Haziran tarihlerinde yapılan YKS üniversite sınavının sonuçları 18 Temmuz 2019'da ÖSYM tarafından sonuç açıklama sistemi aracılığıyla elektronik ortamda duyurulacak. Sınav sonuçları adreslere postalanmayacak.

MATEMATİK TESTİNDEN BİR SORU İPTAL

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM), Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) matematik testindeki 7. sorunun iptal edilerek değerlendirme dışı bırakıldığı bildirildi.

ÖSYM Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, Yükseköğretim Kurumları Sınavı Oturumları Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları'nın ÖSYM'nin internet sayfasında yayımlandığı kaydedildi.

Açıklamada, dün yapılan YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT) ile bugün gerçekleştirilen YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) soru kitapçıkları ve cevap anahtarlarına ÖSYM'nin internet sayfasından ulaşılabileceği belirtildi.

Açıklamada, TYT Soru Kitapçığı'ndaki matematik testinin 7. sorusunun iptal edilerek değerlendirme dışı bırakılmasına karar verildiği bildirildi.

Bu kapsamda, geçerli olan soruların puan değerleri yeniden saptanarak puanlama yapılacak.

Artvin'de sağanak yağışArtvin'in Yusufeli ilçesinde şiddetli yağışa bağlı meydana gelen heyelan nedeniyle Artvin-Erzurum kara yolu ulaşıma kapandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber