Bekir Coşkun

Bekir Coşkun

Gazeteci, yazar. Hayatı1945 yılında Şanlıurfa'da, memur bir babanın çocuğu olarak dünyaya geldi. Ankara’da Yüksek Gazetecilik Okulu’ndan mezun olduktan sonra 1974’te foto muhabiri olarak işe başladı. Daha sonra polis muhabirliği, parlamento muhabirliği yaptı. 1978’de Günaydın Gazetesi'ne geçti. Köşesinin adı Dokuzuncu Köy’dü. 1987’de Sabah Gazetesi'nde Onuncu Köy başlıklı köşesini yazmaya başladı. 1993'te Hürriyet Gazetesi'nde geçti. Şu ana kadar yayımlanmış 4 adet kitabı bulunmaktadır: "Dövlet", "Avukatımı İstiyorum", "Pako'ya Mektuplar" ve "Ben Pako". Köpeği Pako’nun adıyla kaleme aldığı yazılar yayımlanmıştır. TRT'de yayımlanan "Pako’ya Mektuplar" adlı dizi başta BBC olmak üzere altı AB ülkesi televizyonu tarafından satın alınmıştır. Hayvansever kişiliğiyle de bilinen yazar; keman çalabilmektedir, bir doğa ve deniz tutkunudur. Yaz ayları Ayvalık'ın Cunda Adası'nda ikâmet etmektedir. Bekir Coşkun, 9 Eylül 2009 tarihi itibarıyla Hürriyet Gazetesi'de ayrılmıştır. Bekir Coşkun, 25 Eylül 2009 tarihi itibarıyla HaberTürk gazetesinde yazılarına başlamıştır. Ancak referandumda AKP hükümetine karşı yazdığı yazılardan dolayı baskı gördüğünü iddia eden Coşkun'un işine 20 Eylül 2010 itibariyle de son verilmiştir.Bekir Coşkun, 3 Kasım 2010 tarihinden itibaren Cumhuriyet Gazetesinde Onuncu Köy köşesinde yazılarına devam etmektedir. Cumhuriyet gazetesinde yazmaya devam etmekte iken gazeteden ayrılmış olup 14 Mart 2013 tarihinden itibaren Sözcü Gazetesi'nde ilk yazısıyla yazılarına devam edecektir. Eleştiriler ve polemikler3 Mayıs 2007 tarihindeki "Göbeğini Kaşıyan Adam" yazısından ötürü pek çok yazar tarafından demokrasi karşıtı olmakla eleştirilmiştir. 15 Ağustos 2007'de Emin Çölaşan'ın yazılarına son verilmesi üzerine Hürriyet'ten istifa ettiği iddia edilmiştir, fakat 16 Ağustos 2007 tarihli yazısında istifa etmeyeceği mesajını vermiştir. Yazar Bekir Coşkun, başlığı "O benim 'cumhurbaşkanım' olmayacak" olan köşe yazısında, Abdullah Gül'ün şeriat yanlısı biri olduğunu ve bunun geçmişte sarfettiği sözler ile sabit olduğu yönünde görüş bildirmiştir. Bu yazı üzerine Başbakan Erdoğan "İstemeyen vatandaşlıktan çıkar!" demek suretiyle, büyük eleştiri toplayan bir açıklama yapmıştır. Coşkun, 2 Ağustos 2007 tarihinde Başbakan Erdoğan'a Gidecek yerim yok yazısı ile cevap vermiş, ayrıca basına verdiği demeçler ile de Nereye gideyim? Deve versin Arabistan'a gideyim diyen hicivli açıklamalarda bulunmuştur..

Bekir Coşkun

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 802 bekir coskun haberi bulunmuştur.
Altınova’ya kapalı pazaryeri müjdesi
Altınova’ya kapalı pazaryeri müjdesiYeni yılın ilk toplantısını İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde gerçekleştiren Ayvalık Belediye Meclisi, Başkan Mesut Ergin yönetiminde bir araya geldi.
8.01.2021Ege
Bekir Coşkun Buca’dan gülümseyecek
Bekir Coşkun Buca’dan gülümseyecekMenderes Mahallesi’nde yapımı süren dev parka Türk basın tarihine damga vuran Bekir Coşkun’un adının verilmesini kararlaştıran Buca Belediyesi, parkın içine usta kalemin heykelinin de yapılması için proje hazırladı.
25.12.2020Ege
Bambaşka bir İzmir
Bambaşka bir İzmir550 günün hikayesini 1.5 saatte anlatan Büyükşehir Başkanı Tunç Soyer, iade-i itibar peşinde olduklarını belirtti. Ürünlerinin dünya markası olduğu, refahın arka sıralara kadar ulaştığı, toplu ulaşım ve bisikletin öne çıktığı yemyeşil bir kent hedefiyle ilerlediklerini belirtti
24.10.2020Ege
Fotoğraf karesinden çıkarılan İnce: Partide bölücü kimmiş herkes gördü
Fotoğraf karesinden çıkarılan İnce: Partide bölücü kimmiş herkes gördüEski CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, dün Sakarya ve Kocaeli ziyaretleri öncesinde Yalova’daki evinde açıklamalarda bulundu. İnce, gazeteci Bekir Coşkun’un cenaze töreninde Kılıçdaroğlu’nun solunda yer tuttuğu fotoğraf karesinin, kendisinin bulunduğu bölüm kesilerek paylaşmasına tepki gösterdi.
23.10.2020Siyaset
Muharrem İnce flaş açıklama: Acaba bana oy vermiş midir
Muharrem İnce flaş açıklama: Acaba bana oy vermiş midir?CHP'li Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yan yana olduğu sırada çekilen fotoğrafla ilgili, "Fotoğrafta bile beni kesen, acaba cumhurbaşkanlığı seçiminde bana oy vermiş midir? Çok merak ediyorum. Böyle bir anlayış acaba cumhurbaşkanlığı seçimi gecesinde kazanmamı istemiş midir, oy vermiş midir?" dedi.
22.10.2020Siyaset
Usta gazeteci Coşkun’a veda
Usta gazeteci Coşkun’a vedaTürk basınının duayen isimlerinden, usta gazeteci Bekir Coşkun, Ankara’daki cenaze töreninin ardından alkışlar ve gözyaşları arasında toprağa verileceği memleketi Şanlıurfa’ya uğurlandı...
21.10.2020Gündem
Kabile devletinden daha da gerideyiz
'Kabile devletinden daha da gerideyiz'Erken seçim çıkışını yineleyen CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Biz kabile devletinden daha da gerideyiz, adam bunun farkında değil. Erken seçim benim talebim değil, çiftçinin, emeklinin, sanayicinin, hapishanelerde haksızca yatanların talebidir” dedi
21.10.2020Siyaset
Kılıçdaroğlu, MHPnin askıda ekmek kampanyasını eleştirdi
Kılıçdaroğlu, MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyasını eleştirdiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP tarafından başlatılan 'askıda ekmek' kampanyasını eleştirerek, "Projeye bakın, ne proje ama? Çağ açan bir proje. Sayın Bahçeli'ye yürekten teşekkür ediyorum" dedi.
20.10.2020Gündem
Bekir Coşkun kimdir, neden öldü, hastalığı neydi Bekir Coşkun yaşamını yitirdi
Bekir Coşkun kimdir, neden öldü, hastalığı neydi? Bekir Coşkun yaşamını yitirdi!Gazeteci Bekir Coşkun, yaşamını yitirdi. Sözcü gazetesi yazarı Bekir Coşkun, 75 yaşında hayatını kaybetti. Gelen ölüm haberi sonrasında Coşkun'un yaşamı ve hastalığı merak konusu oldu. Peki Bekir Coşkun kimdir?
20.10.2020Gündem
Gazeteci Bekir Coşkun için Ankarada tören düzenlendi
Gazeteci Bekir Coşkun için Ankara'da tören düzenlendiAnkara’da, hayatını kaybeden gazeteci Bekir Coşkun'un (75) cenazesi, düzenlenen töreninin ardından Şanlıurfa'ya gönderildi.
20.10.2020Gündem
Bekir Coşkun kimdir, kaç yaşındaydı, eşi kimdir Gazeteci Bekir Coşkun öldü
Bekir Coşkun kimdir, kaç yaşındaydı, eşi kimdir? Gazeteci Bekir Coşkun öldü!Bekir Coşkun, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybetti. Sözcü gazetesi yazarı Coşkun, 75 yaşında dünyaya gözlerini kapadı. Bekir Coşkun, Ankara Şehir Hastanesi’nde yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Peki Bekir Coşkun kimdir, neden öldü?
20.10.2020Gündem
Gazeteci Bekir Coşkun hayatını kaybetti
Gazeteci Bekir Coşkun hayatını kaybettiAkciğer kanseri tedavisi gören gazeteci Bekir Coşkun, 75 yaşında hayatını kaybetti. Sözcü gazetesi yazarı Coşkun, dün akşam saatlerinde solunum durması nedeniyle getirildiği Ankara Şehir Hastanesi’nde yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.
19.10.2020Gündem
Yazar Bekir Coşkun kimdir, kaç yaşında ve neden öldü
Yazar Bekir Coşkun kimdir, kaç yaşında ve neden öldü?Yazar Bekir Coşkun hayatını kaybetti. Bekir Coşkun uzun süre kanser tedavisi görüyordu. Peki, Bekir Coşkun kimdir, kaç yaşında öldü?
18.10.2020Gündem
Son dakika: Bekir Coşkun hayatını kaybetti
Son dakika: Bekir Coşkun hayatını kaybettiSon dakika haberine göre, bir süredir kanser tedavisi gören Sözcü gazetesi yazarı gazeteci Bekir Coşkun hayatını kaybetti.
18.10.2020Gündem
Doğru seçimler yapmışım
Doğru seçimler yapmışım"Hayal gücü bilgiden daha önemlidir" demiş, atomun babası Einstein...
2.11.2019Ege
Bodrumda yatlar Egeye açıldı
Bodrum'da yatlar Ege'ye açıldıBodrum'da Era Yat Kulübü tarafından düzenlenen The Bodrum Cup, bugün 29'uncu kez start aldı.
1.07.2020Diğer
Yazıların rengi tuvale yansıdı
Yazıların rengi tuvale yansıdıGazeteci Bekir Coşkun’un yazılarından esinlenerek yapılan resimlerin sergisi de Karşıyaka Çarşı Kültür Merkezi’nde açıldı.
10.03.2017Ege
Gazeteci Bekir Coşkun hakkında soruşturma başlatıldı
Gazeteci Bekir Coşkun hakkında soruşturma başlatıldıKüçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, "Evet -Hayır" başlıklı köşe yazısı nedeniyle Gazeteci - Yazar Bekir Coşkun hakkında soruşturma başlattı.
1.02.2017Gündem
Göçmenlik
Göçmenlikİşe giderken utanç verici bir tablo içinden, bir ırgat pazarının ortasından geçiyorum. Afgan ve Suriyeli göçmenler bu ırgatlar. Her geçişimde yüzüm kızarıyor
16.07.2016Pazar
AYM Coşkun’u haklı buldu
AYM Coşkun’u haklı bulduAnayasa Mahkemesi (AYM), gazeteci Bekir Coşkun’un Gezi eylemlerinden sonra merdivenlerin boyanması ile 4 Temmuz 2013’te yazdığı “Kırmızıyı görünce saldırıyor, mööölletvikili” ifadeleri nedeniyle yargılandığı davada 1 yıl 2 ay hapse mahkum edilmesini “ifade ve basın özgürlüğünün ihlali” olarak gördü.
1.07.2015Gündem
AYMden Bekir Coşkun kararı
AYM'den Bekir Coşkun kararıAnayasa Mahkemesi (AYM), gazeteci Bekir Coşkun'un aldığı ceza nedeniyle verdiği 'hak ihlali' kararının gerekçesini açıkladı. AYM gerekçeli kararında, Coşkun'un yazdığı 'Boyalı Merdivenler' isimli köşe yazısı ile ilgli davada aldığı ceza nedeniyle "Anayasa'nın 26. ve 28. maddelerinde güvence altına alınan ifade ve basın özgürlüğünün ihlal edildiğine" hükmetti.
1.07.2015Gündem
Kılıçdaroğlundan Baykala: Doğrusu hiç anlamadım
Kılıçdaroğlu'ndan Baykal'a: 'Doğrusu hiç anlamadım'CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Genel Başkan Deniz Baykal’ın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüşmesine ilişkin çarpıcı bilgiler verdi.
19.06.2015Siyaset
Ünal İnanç’ı uğurladık
Ünal İnanç’ı uğurladıkAnkara basının en renkli isimlerinden, polis-yargı muhabirlerinin duayeni gazeteci Ünal İnanç; dostları, politikacılar, gazeteciler, askerler ve yargı mensupları tarafından son yolculuğuna uğurlandı. İnanç’ın naaşı dün Cebeci Asri Mezarlığı’nda toprağa verildi.
7.03.2015Gündem
Siyaset ve dinde yetkiler ayrılmalı
Siyaset ve dinde yetkiler ayrılmalıCHP ve MHP’nin ortak adayı İhsanoğlu, ‘Yeni Yüzyılda İslam Dünyası’ kitabında çoğulcu demokrasiyi savunuyor ve siyaset ile din ilişkisinin yetkiler ayrılığına dayanması gerektiğini belirtiyor
17.06.2014Siyaset
Alışveriş yaparken gözünüz arkada kalmasın
Alışveriş yaparken gözünüz arkada kalmasınTürkiye'de ilk kez Ankara'da AVM'de açılışı gerçekleşecek Pet Pansiyon sayesinde, hayvanseverler gözleri arkada kalmadanalışveriş yapabilecek.
9.04.2014Evcil Hayvan
Fatih Altaylı istifa etti
Fatih Altaylı istifa ettiHabertürk Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı istifa etti.
28.03.2014Gündem
Özdilden laik yobazlar çıkışı
Özdil'den 'laik yobazlar' çıkışıCNNTürk'de Aykırı Sorular programına katılan Yılmaz Özdil'in laiklerle ilgili sözleri yeni bir tartışmayı başlatacak gibi. Tam çağdaşlığın kadınların özgürlüğüne inanmak olduğunu belirten Özdil, kadının örtünmesinin özgürlüğe inanmadığı anlamına gelmediğini belirterek, "Bu Laik yobazların getirdiği bir anlayış. Laik yobazlar da var elbette. Bugün itibariyle baktığınızda Mustafa Kemal'in ilkelerine inanan büyük bir çoğunluk var ve dolayısıyla devrim başarılı olmuştur" sözleri dikkat çekti. Özdil'in programdaki diğer açıklamaları ise şöyle...
11.09.2019Haberler

Yazar Sonuçları

Melih AşıkMilliyet Yazarı
2023CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu iki hafta önce gazetelerin Ankara temsilcileriyle yaptığı toplantıda gelecekle ilgili çok önemli bir noktaya değiniyor, diyor ki:“Yeni cumhurbaşkanı sembolik biri olacak...
5.01.2021Gündem
Sina KoloğluMilliyet Yazarı
DİZİNİN TANITIM MÜZİĞİ BÜYÜLEDİEv ahalisi ilk duyduğunda resmen vuruldu...
25.10.2020Cadde
Güneri CıvaoğluMilliyet Yazarı
Sıra dışı seçimKıbrıs Cumhurbaşkanı seçimini Ersin Tatar yüzde 52 oyla kazandı...
20.10.2020Siyaset
Melih AşıkMilliyet Yazarı
Bekir ve doktorlarBekir Coşkun’la dostluğumuz 40 yılı buluyor...
2.09.2017Gündem
Melih AşıkMilliyet Yazarı
Darbe sırları...15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili genel kanı darbenin gece saat 03...
17.07.2017Gündem
Güneri CıvaoğluMilliyet Yazarı
DopingCUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan pazar günü “Olağanüstü Kongre’de” AK Parti Genel Başkanı seçildi...
22.05.2017Siyaset
Güneri CıvaoğluMilliyet Yazarı
Sonbaharda bir ‘ilkbahar’Daha 1-2 ay öncesine kadar Türkiye “onurlu yalnız” ülkeydi...
5.09.2016Siyaset
Alper HasanoğluMilliyet Yazarı
Göçmenlikİşe giderken utanç verici bir tablo içinden, bir ırgat pazarının ortasından geçiyorum...
17.07.2016Pazar
Melih AşıkMilliyet Yazarı
Kadıköy’de taksi!Şair Nâzım Hikmet Kadıköylüdür...
14.05.2016 Gündem
Belma AkçuraMilliyet Yazarı
Uçak nereye düşerse...Acının ve vicdanın ülkesi olmaz...
5.07.2015Pazar
Melih AşıkMilliyet Yazarı
Tribünden indik!Türkiye’nin Suriye politikası, 2010 yılından itibaren daha ilk adımlarında tökezledi...
29.05.2015Gündem
Melih AşıkMilliyet Yazarı
Evren’in ardından!Kenan Evren 98 yaşında hayattan ayrıldı...
11.05.2015Gündem
Mehmet TezMilliyet Yazarı
Nükleere karşıyım çünkü...Çünkü biz kural falan tanımıyoruz...
27.04.2015Gündem
Melih AşıkMilliyet Yazarı
Yine kadınlar!Cumhurbaşkanı Erdoğan gündemi bu defa da “Doğum kontrolu ihanettir” sözleriyle işgal etti
23.12.2014Gündem
Melih AşıkMilliyet Yazarı
Kriz götürür mü?AKP krizle geldi krizle gidecek...
26.08.2014Gündem
Melih AşıkMilliyet Yazarı
Atatürk ve solNe diyor Uğur Mumcu:“Atatürkçülüğü ve milliyetçiliği yadsıyarak solculuk yapma gafletine düşen bir sol, Türkiye’de hiçbir zaman başarılı olamadı, olamaz da...
23.08.2014Gündem
Melih AşıkMilliyet Yazarı
İsteyenin yüzü...BDP’liler “demokratik özerklik” derken nasıl bir yönetim tarzı düşlüyorlar diye merak ediyorduk...
29.04.2014Gündem
Melih AşıkMilliyet Yazarı
Böl, parçala, yut...Başbakan Kırklareli konuşmasında yine etnik farklılıkları saydı döktü...
7.12.2013Gündem
Melih AşıkMilliyet Yazarı
Apo’nun mektubuCHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Başbakan’a bu yıl 23 Haziran’da yani 5 ay önce verdiği soru önergesinde soruyor:“Yandaşlarınıza petrol arama ve taşıma karşılığında Barzani’ye Kürdistan liderliği sözü verildi mi?”Çıray’ın soruları şöyle sıralanıyor:“Barış süreci adını verdiğiniz; Türkiye, Irak, İran ve Suriye’yi bölecek olan bu sürecin asıl nedeni Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi ile yaptığınız gizli petrol anlaşmaları mı? Bu çerçevede Kuzey Irak Yönetimi’nin 6 önemli sahada petrol arama ve çıkarma yetkisi verdiği şirketin adı nedir, ve ortakları kimdir?”Çıray, Başbakan’a gazetelerde Abdullah Öcalan’ın Mesut Barzani’ye yazdığı ve 8 Haziran 2013’de gazetelerde yer alan mektubu da soruyor...
20.11.2013Gündem
Melih AşıkMilliyet Yazarı
ABD’ye armağan...Barzani rüyamda görsem inanmazdım, diyor, Habur’dan girerken Kürtçe “Vatanına Hoşgeldin” pankartlarıya karşılanacağını hayal bile edemezmiş...
18.11.2013Gündem
Melih AşıkMilliyet Yazarı
Rumbeyoğlu BeyTarihimizdeki önemli şahsiyetlerden Rumbeyoğlu Fahrettin Bey’i anmanın tam zamanıdır...
2.11.2013Gündem

Benzer Haber Etiketleri

bekir coşkunizmiregegazeteankara

Bekir Coşkun ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.