13 Madde

13 Madde

Son dakika 13 madde haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan 13 madde gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan 13 madde haber sayfamızda...

13 Madde

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.370 13 madde haberi bulunmuştur.
Kılıçdaroğlu: Cumhurbaşkanı adayına ittifakla oturup karar vereceğiz
Kılıçdaroğlu: Cumhurbaşkanı adayına ittifakla oturup karar vereceğizCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı adayının kim olacağına ittifakla oturup karar vereceklerini belirterek, "Hem ittifak kurup hem de 'ondan bağımsız karar vereceğim' derseniz olmaz" dedi.
11.09.2021Siyaset
4. Yargı Paketinde kabul edilen 13. madde nedir? Somut delil şartı ne demek?
4. Yargı Paketinde kabul edilen 13. madde nedir? Somut delil şartı ne demek?4. yargı paketinde kabul edilen 13. maddeye ilişkin araştırmalar sürüyor. TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen Ceza Muhakemesi Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edilerek yasalaştı. Peki 4. Yargı Paketinde Kabul edilen 13. madde nedir, somut delil şartı ne demek?
9.07.2021Gündem
‘Somut delil’ şartı Meclis’ten geçti
‘Somut delil’ şartı Meclis’ten geçtiTBMM Genel Kurulu’nda, kamuoyunda 4. Yargı Paketi olarak bilinen Ceza Muhakemesi Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edilerek yasalaştı.
9.07.2021Gündem
‘Uydukent’in hiçbir sorunu kalmayacak’
‘Uydukent’in hiçbir sorunu kalmayacak’26 yıl içinde birçok problemle boğuşan Uydukent’te olumlu adımlar attıklarını belirten Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, “Parsel malikleri, değer artış paylarını öderse yapı ruhsatlarını alabilecek” dedi
11.06.2021Ege
Tutuklama 6 ay ile  sınırlandırılacak
Tutuklama 6 ay ile sınırlandırılacakCHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, hazırladığı “Adil Yargılanma Hakkı ve Türkiye” raporunu Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na sundu.
18.03.2021Siyaset
Malpraktis Nedir? Malpraktis Oluşturan Nedenler Nelerdir?
Malpraktis Nedir? Malpraktis Oluşturan Nedenler Nelerdir?Malpraktis kelimesi bir başka adı kötü hekim uygulamasıdır. Türk Tabipler Birliği Hekimlik Meslek Etiği Kurallarının 13.maddesinde malpraktis açıklanmıştır. 13.madde de bilgisizlik ve ya deneyimsizlik nedeni ile bir hekimin hastaya zarar vermesi olarak açıklanmıştır. Sadece bunlar da değil aynı zamanda hekimin ilgisiz olması da malpraktise örnektir. İşte, merak edilen tüm detaylar.
9.03.2021Eğitim
Daha fazla cinsel ilişki mutluluk getirir mi?
Daha fazla cinsel ilişki mutluluk getirir mi? İlişkinin devamı için cinsellik önemli bir öğedir. Peki, daha fazla cinsel ilişki mutluluk getirir mi? Bir ilişkide mutlu olmak için partnerlerin ne gibi özelliklere sahip olması önemli? İlişkide mutluluk nasıl yakalanır? Psikiyatrist/Psikoterapist Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney konu hakkında bilgiler verdi.
11.01.2021Cinsel Sağlık
Tekin: Bu uygun şartlarda seçimi  kaybedersek hesabını veremeyiz
Tekin: Bu uygun şartlarda seçimi kaybedersek hesabını veremeyizCHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, CHP’nin oy kaybı yaşadığını belirterek “Çalışmıyorsak, yorulmuyorsak seçim kaybetmeye mahkum oluruz. Bu uygun şartlarda önümüzdeki seçimleri kaybedersek bunun hesabını kimseye veremeyiz” dedi.
26.10.2020Siyaset
Berlin Antlaşması Kısaca Özeti: Tarihi, Maddeleri (Şartları), Önemi Ve Özellikleri
Berlin Antlaşması Kısaca Özeti: Tarihi, Maddeleri (Şartları), Önemi Ve ÖzellikleriBerlin Antlaşması Osmanlı imparatorluğu tarihinin çok önemli bir olayına tekabül eden bir antlaşmadır. Berlin antlaşması pek çok imzacı devletin bulunduğu bir antlaşmadır. Rusça, Türkçe, Almanca veİngilizce olan bu antlaşma bir barış antlaşması olarak da bilinmektedir. Tarih kaynaklarında ise Berlin antlaşması ile ilgili pek çok bilgi yer almaktadır. Berlin antlaşmasında azınlıklar ile ilgili maddelerde yeralmaktadır. Berlin antlaşması araştırması yapan tarih meraklıları ise son haftalarda bu antlaşmaları oldukça fazla araştırmışlardır. Peki, Berlin antlaşması kısaca özeti nedir? Berlin antlaşması tarihi vemaddeleri nelerdir? Berlin antlaşmasına dair tüm detayları derledik.
27.07.2020Eğitim
'Dostlarımızla iktidar olacağız'
'Dostlarımızla iktidar olacağız'CHP’nin 37. Olağan Kurultayı’nda seçimlere tek aday olarak giren Kılıçdaroğlu 6. kez genel başkan seçildi. Millet İttifakı için ‘dostlarımız’ vurgusu yapan CHP lideri Kılıçdaroğlu, ‘İkinci Yüzyıla Çağrı Beyannamesi’ni açıkladı.
26.07.2020Siyaset
Son dakika! CHP Kurultayında İlhan Cihaner konuştu: Bu ciddiyetsizlikle nasıl iktidara gideceğiz!
Son dakika! CHP Kurultayında İlhan Cihaner konuştu: Bu ciddiyetsizlikle nasıl iktidara gideceğiz!Gelen bir son dakika haberine göre; CHP'de gözler partinin 37. olağan kurultayının yapıldığı Bilkent Odeon'da. CHP Kurultayında İlhan Cihaner konuşuyor. Öte yandan gelen bir son dakika haberine göre; Cihaner, Atıcı ve Yarman yeterli imzaya ulaşamadı. Kemal Kılıçdaroğlu, Kurultay'da tek aday olarak seçime girecek.
25.07.2020Gündem
Kılıçdaroğlu: Gezi eylemini aydınlanma hareketi olarak görmemiz gerekiyor
Kılıçdaroğlu: Gezi eylemini aydınlanma hareketi olarak görmemiz gerekiyorCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Gezi eylemini bir baskının ortaya çıkardığı bir aydınlanma hareketi olarak görmemiz gerekiyor. Dolayısıyla gençleri yaptıkları eylemlerde saygı ve sevgiyle karşılamamız gerekiyor" dedi.
18.02.2020Siyaset
Zamanı geldiğinde gereği yapılacak
Zamanı geldiğinde gereği yapılacakCumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump’ın mektubu konusunda, “Elbette bizler bunu unutmadık. Unutmamız doğru değil. Bu konuyu bugünkü meselemiz ve önceliğimiz olarak da görmüyoruz. Vakti, saati geldiğinde gerekenin yapılacağının da bilinmesini istiyoruz” dedi
19.10.2019Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Barış Pınarı Harekatı açıklaması
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Barış Pınarı Harekatı açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe'de yabancı medya temsilcilerini kabulünde konuşma yaptı. Kabulde 12 yeni gözlem noktası kurmayı planladıklarını açıklayan Erdoğan, bu bölgeleri de harita üzerinde gösterdi. Terör örgütü YPG'nin 750 DEAŞ'lıyı bıraktığını belirten Erdoğan, 195 DEAŞ'lı teröristin Türkiye tarafından yakalandığını açıkladı. Erdoğan, "Biz, bu anlaşmayı rejimle yapmadık, ABD ile yaptık. Rejim eğer böyle bir yanlış yaparsa bizden cevabını alır." dedi.
18.10.2019Siyaset
Kadın dostu kent Çiğli
Kadın dostu kent ÇiğliÇiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, Kadın Adayları Destekleme Derneği’nin hazırladığı ‘Kadın Dostu Kentler Taahhütnamesi’ni imzaladı.
19.09.2019Ege
CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan başkanlara 13 talimat: CHP’ye yönelik ön yargıyı yıkın
CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan başkanlara 13 talimat: CHP’ye yönelik ön yargıyı yıkınCHP’nin 11 büyükşehir belediye başkanıyla görüşen Kılıçdaroğlu, “Kırsal kesimlerdeki CHP’ye yönelik olumsuz algıyı, ön yargıyı yıkacak çalışmalar yapın. Seçimleri kazanmaya yönelik adım atın” dedi.
27.04.2019Siyaset
Mısır’da Sisi’nin geleceği oylanıyor
Mısır’da Sisi’nin geleceği oylanıyorMısır’da Cumhurbaşkanı Abdülfettah el-Sisi’nin 2030 yılına kadar görevde kalmasının önünü açacak anayasa değişikliği referandumu için sandık başına gidildi
21.04.2019Dünya
Kılıçdaroğlu'ndan seçimle ilgili ilk açıklama
Kılıçdaroğlu'ndan seçimle ilgili ilk açıklamaCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Halk demokrasiden yana tavrını koydu, bu bizim için çok önemli bir ışık. Ekonomik krizin aşılması konusunda bize düşen her görevi yerine getirmeye hazırız.' açıklamasında bulundu.
31.03.2019Siyaset
'Menderes’i de marka yapacağız'
'Menderes’i de marka yapacağız'CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Soyer, Menderes’te vatandaşa seslendi, “Mustafa Kayalar ile birlikte ilçemizi daha üretkenleştireceğiz ve markalaşmasına katkı koyacağız” dedi...
8.03.2019Ege
'Sosyal devlet kavramı unutuldu'
'Sosyal devlet kavramı unutuldu'Türkiye’nin sosyal devlet olmadığını belirten Kılıçdaroğlu, ‘sosyal devlet’ ve ‘hak arama’ kavramlarının unutulduğunu söyledi. Gelirler arası uçurumlara vurgu yapan Kılıçdaroğlu, “Hak arayanların terörist ilan edildiği bir sürecin içindeyiz” dedi...
16.02.2019Siyaset
'2001’den hiç mi ders almadınız?'
'2001’den hiç mi ders almadınız?'Türkiye’nin 2001 yılında yaşadığı krizi hatırlatan Kılıçdaroğlu “16 yıldır ülkeyi yöneteceksiniz, sonra Türkiye’yi yeniden bir krizin kucağına iteceksiniz. 16 yıl önce ekonomik kriz yaşandı. Hiç mi ders almadınız?” diye konuştu.
28.09.2018Siyaset
Karamsarlığa hakkımız yok
Karamsarlığa hakkımız yokİznik’te STK temsilcileri ile buluşmasında “Herkesin karnının doyduğu bir Türkiye, huzurlu bir Türkiye’dir” diyen Kılıçdaroğlu, “Karnımız nasıl doyacak? Çalışır, üretir, alın teri dökeriz, karnımız doyar. Bu millet Kurtuluş Savaşı’nı vermişse bizim karamsarlığa kapılma hakkımız yoktur” dedi.
15.09.2018Siyaset
'Kiminle ateşkes yapacaksınız?'
'Kiminle ateşkes yapacaksınız?'Hükümetin ekonomi ve Suriye politikalarına ağır eleştiriler yönelten Kılıçdaroğlu, “Belli ilkeler çerçevesinde Suriye yönetimiyle ilişkiye geçilmeli” dedi. CHP lideri, “Tahran’da yapılan toplantıda, ateşkes isteniyor. Ateşkesi kiminle yapacaksınız?” ifadelerini kullandı.
14.09.2018Siyaset
Kılıçdaroğlu’ndan ‘döviz’ sorusu
Kılıçdaroğlu’ndan ‘döviz’ sorusuCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “döviz bozdurma” tartışması üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirerek, “Sıradan vatandaş elindeki dövizleri bozduruyor...
18.08.2018Siyaset
CHP lideri Trump’a çattı: Düşmanca yaklaşımı doğru bulmuyoruz
CHP lideri Trump’a çattı: Düşmanca yaklaşımı doğru bulmuyoruz‘Trump’ın attığı her tweet Türk halkının onurunu zedeliyor’ diyen CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Hele hele müttefik olarak tanımladığımız bir ülkenin Türkiye’ye düşmanca yaklaşımını asla doğru bulmuyoruz” dedi. Kılıçdaroğlu krizden çıkmak için de 13 maddelik öneri sundu
11.08.2018Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

13 Madde ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.