Akıllı Gözlük

Akıllı Gözlük

Son dakika akıllı gözlük haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan akıllı gözlük gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan akıllı gözlük haber sayfamızda...

Akıllı Gözlük

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 237 akıllı gözlük haberi bulunmuştur.
Gizli tehlike! Facebook, Metaverse oldu ama...
Gizli tehlike! Facebook, Metaverse oldu ama...Facebook adını değiştirdi! Şirketin CEO'su Mark Zuckerberg geleceğin sosyal medyası olarak adlandırılan Metaverse'ü tüm dünyaya duyurdu. Akıllı gözlük, lens ya da farklı araçlarla sanal dünyaya bağlanabileceğimiz Metaverse nedir? Hayatımızda neler değişecek? Akademisyen Seçkin Canan, bütün bu sorulara çok farklı bir yönden bakılması gerektiği kanaatinde. "İşin meta kısmına çok fazla yatırım yapan şirket var" diyen Canan, Facebook'un sadece adını koyduğu için öne çıktığını söylüyor ve gizli tehlikeye dikkat çekiyor.
1.11.2021Gündem
Sanal aleme taşınıyoruz!
Sanal aleme taşınıyoruz!Metaverse, geleceğin interneti ve sosyal medyası olarak tanımlanıyor. İnsanlar artık akıllı gözlük, lens ya da kulaklıkla sanal dünyaya bağlanıp farklı farklı dijital ortamlara girebilecek. İşte her yönüyle metaverse...
30.10.2021Ekonomi
Türk Telekom 5G ile çevrim içi ameliyat
Türk Telekom 5G ile çevrim içi ameliyatTürk Telekom, 5G altyapısına entegre ettiği yeni nesil yerli ve milli interaktif platformu sayesinde, farklı illerde bulunan Türk cerrahlarını gerçek bir ameliyat ortamında buluşturdu. Prof. Dr. Lütfi Tunç ve ekibi tarafından 5G bağlantılı akıllı gözlük kullanılarak Ankara Acıbadem Hastanesi’nde gerçekleştirilen çevrim içi ameliyat ile Türkiye’de bir ilke imza atıldı.
23.10.2021Ekonomi
Türk Telekom'dan bir ilk! 5G ile çevrim içi ameliyat
Türk Telekom'dan bir ilk! 5G ile çevrim içi ameliyatTürk Telekom, 5G altyapısına entegre ettiği yeni nesil yerli ve milli interaktif platformu sayesinde, farklı illerde bulunan Türk cerrahlarını gerçek bir ameliyat ortamında buluşturdu. Prof. Dr. Lütfi Tunç ve ekibi tarafından 5G bağlantılı akıllı gözlük kullanılarak Ankara Acıbadem Hastanesi’nde gerçekleştirilen çevrim içi ameliyat ile Türkiye’de bir ilke imza atıldı.
22.10.2021Vitrin
Türk Telekom’dan 5G ve AR teknolojisi ile uzaktan teknik destek
Türk Telekom’dan 5G ve AR teknolojisi ile uzaktan teknik destekTürk Telekom, Türkiye’de yine bir ilki gerçekleştirerek Nokia iş birliği ile 5G üzerinden uzaktan bakım ve teknik destek hizmetlerini, AR (Artırılmış Gerçeklik) teknolojisini kullanarak test etti. Bu kapsamda sahadaki teknisyene, merkezdeki uzman tarafından VSight Remote uzaktan bakım ve teknik destek platformu üzerinden AR destekli, gerçek zamanlı, yüksek çözünürlüklü, çok düşük gecikmeli destek sağlandı.
2.10.2021Vitrin
“6G teknolojisi, yapay zeka ve robotik alanlara büyük ilerleme kazandıracak”
“6G teknolojisi, yapay zeka ve robotik alanlara büyük ilerleme kazandıracak”Günümüzde 5G teknolojilerinin gelişimi ve sağlayacağı avantajlar teknoloji dünyasının gündeminde yer alan konuların başında geliyor.
28.09.2021Teknoloji
Xiaomi, Apple’dan hızlı çıktı! Smart Glasses ve öne çıkan bütün özellikleri
Xiaomi, Apple’dan hızlı çıktı! Smart Glasses ve öne çıkan bütün özellikleriİnovasyon adımlarıyla dikkat çeken Xiaomi, pek çok farklı alanda kendini gösteriyor. Şirket bu sefer bir süredir konuşulan akıllı gözlük hamlesiyle karşımızda. Xiaomi Smart Glasses olarak adlandırılan bu ürün, Facebook ve Ray-Ben iş birliğinin duyurulmasının hemen ardından geldi. Ayrıca Apple’dan hızlı davranan Xiaomi’nin bu cihazının bilinen bütün özellikleri:
14.09.2021Teknoloji
Aşk Mantık İntikam oyuncuları tam kadro ve karakterleri! Aşk Mantık İntikam dizisi konusu nedir?
Aşk Mantık İntikam oyuncuları tam kadro ve karakterleri! Aşk Mantık İntikam dizisi konusu nedir?Aşk Mantık İntikam dizisi bu akşam yeni bölümü ile izleyicilerle buluşacak. Kısa bir süre önce yayın hayatına başlayan Aşk Mantın İntikam dizisinde Ozan ve Esra karakterinin yaşayacakları heyecanla bekleniyor. Peki Aşk Mantın İntikam oyuncuları kimler?
10.08.2021Cadde
Razer Anzu ile akıllı gözlük pazarında boy gösteriyor
Razer Anzu ile akıllı gözlük pazarında boy gösteriyorAkıllı gözlük piyasasına yeni bir cihaz ile giriş yapan Razer, Google'ın ve Amazon'un akıllı gözlüklerine tasarım noktasında gönderme yapıyor. İşte oyuncu ekipmanlarının gülen yüzü Razer'dan yeni akıllı gözlük modeli:
5.03.2021Teknoloji
Iot Nedir? Iot Uygulama Alanları Ve Örnekleri Nelerdir?
Iot Nedir? Iot Uygulama Alanları Ve Örnekleri Nelerdir?IoT nesnelerin interneti ismi ile de bilinmektedir. Bu terim sürekli duyulmaktadır. Ancak anlamı pek az kişi tarafından bilinir. Bu sebeple IoT kavramının ne anlama geldiği insanlar tarafından merak edilmektedir. IoT nedir? IoT uygulama alanları ve örnekleri nelerdir? İşte, tüm detaylar.
1.03.2021Teknoloji
Apple Glass için ortaya çıkan önemli detaylar
Apple Glass için ortaya çıkan önemli detaylarApple’ın yeni giyilebilir teknolojik cihazı olacak ‘Apple Glass’ için gündem kaynamaya devam ediyor. Cihazın daha resmi olarak pek bir özelliğinin belli olmadığını belirtelim ancak bazı sızıntılar Apple Glass hakkında fikir edinmemizi sağlıyor. Cihaz mikro OLED ekran teknolojisine sahip olacak bu sayede kullanıcılara iyi bir ekran deneyimi sunacak.
10.02.2021Teknoloji
Facebook ve Ray-Ban’in ortak üretimi akıllı gözlükler 2021'de piyasada
Facebook ve Ray-Ban’in ortak üretimi akıllı gözlükler 2021'de piyasadaFacebook, Ray-Ban gözlüklerinin üreticisi EssilorLuxottica firması ile ortak çalışmalarının sonucu olan akıllı gözlükleri 2021 yılında piyasaya sürecek. Akıllı gözlüklerin duyurusunu bizzat Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg, tamamen sanal ortamda yapılan Facebook Connect konferansında yaptı.
24.10.2020Teknoloji
Üç ‘parlak fikri’ ödüllendirdi
Üç ‘parlak fikri’ ödüllendirdiZorlu Holding’in gelecek vizyonu Akıllı Hayat 2030’un en önemli projelerinden biri olarak gördüğü kurum içi girişimcilik platformu Parlak Bi’Fikir kapsamında yatırım görüşmesi yapma hakkı kazanan 3 takım belli oldu.
16.11.2019Ekonomi
Bir gözlükle testi ayaklarına götürdü
Bir gözlükle testi ayaklarına götürdüOTAM ile anlaşmalı otomotiv şirketleri, “artırılmış gerçeklik” teknolojisiyle test merkezine gitmeksizin oturdukları yerden canlı bağlanıp, testlere birebir katılım sağlayabiliyor...
13.05.2019Ekonomi
Google Glass 2, 2019'a kadar tanıtılmayabilir
Google Glass 2, 2019'a kadar tanıtılmayabilirGoogle Glass'ın ikinci nesil versiyonu 2019'da satışa çıkacak. İlk Google Glass, gizlilik ve güvenlik sorunları nedeniyle rafa kalkmıştı.
16.11.2018Teknoloji
Apple Glasses ne zaman satışa sunulacak?
Apple Glasses ne zaman satışa sunulacak?Eski KGI Securities analist Ming-Chi Kuo'ya göre Apple'ın artırılmış gerçeklik gözlüğü Apple Glasses 2020’de satışa sunulacak.
15.08.2018Teknoloji
"Tak-Bul Gözlüğü" denetimleri hızlandırıyor
"Tak-Bul Gözlüğü" denetimleri hızlandırıyor"Tak-Bul Gözlüğü" sistemi, Gaziantep'te arama noktasında jandarma ekiplerinin işini hızlı bir şekilde yapmasını sağlıyor.Gaziantep-Şanlıurfa kara yolunun 15. kilometresinde jandarma tarafından uygulanan sistemde, gözlüğün kamerasına yansıyan verilerin, doğrulanması için hücresel bağlantı ile İçişleri Bakanlığı Kaçakçılık, İstihbarat Harekat ve Bilgi Toplama Dairesi Başkanlığı veri tabanına ulaştırılıyor.Akıllı gözlük, yeni kimlik ve ehliyet gibi belgelerin yanı sıra plakaları tarıyor. Bu sayede belgelerin doğruluğu ve kişi hakkındaki arama veya yakalama kararları, jandarma personelinin ekranına yansıtılıyor.Ayrıca, kalabalık ortamlarda yüz tanıma sistemi sayesinde şüpheli kişilerin tespitini kolaylaştırıyor.Yetkiler, uygulamanın Türkiye'de 10 ilde sürdürüldüğünü ve şehirlerarası sefer yapan bir otobüsteki kimlik kontrolünün 3 dakikada tamamlanmasının vatandaşlara büyük kolaylık sağladığını bildirdi.Öte yandan jandarma, arama çalışmaları sırasında dedektör köpeklerden de yararlanıyor.
11.09.2019Haberler
Çin polisi şüphelileri akıllı gözlükle yakalayacak
Çin polisi şüphelileri akıllı gözlükle yakalayacakÇin polisi, yüz tanıma özelliği sayesinde aranan kişileri tespit etmeye yarayan akıllı gözlükleri kullanmaya başladı. Çin polisi, gözlüklerin sahte kimlik kullananlar veya kaçakçılara yönelik olduğunu söylese de Çin'in bu teknolojiyle siyasi savunucuları ve azınlıkları hedef aldığını düşünenler de var.
8.02.2018Teknoloji
Akıllı gözlük TAKBUL’a dünya talip!
Akıllı gözlük TAKBUL’a dünya talip!Donanımı ithal, jandarmadan emekli bir grup asker ile ODTÜ profesörlerinin yazılımını geliştirdiği akıllı gözlük TAKBUL’a ilgi büyük. Saniyeler içinde yüzü tanıyan, plaka analizi yapan gözlüğü üreten SimBT şirket yetkilisi Sevil İpekkan, ilgiden memnun
16.12.2017Ekonomi
Akıllı gözlük TAKBUL’a dünya talip!
Akıllı gözlük TAKBUL’a dünya talip!Donanımı ithal, jandarmadan emekli bir grup asker ile ODTÜ profesörlerinin yazılımını geliştirdiği akıllı gözlük TAKBUL’a ilgi büyük. Saniyeler içinde yüzü tanıyan, plaka analizi yapan gözlüğü üreten SimBT şirket yetkilisi Sevil İpekkan, ilgiden memnun
16.12.2017Ekonomi
Tim Cook, Apple'ın yakında akıllı gözlük piyasaya sürmeyeceğini söyledi
Tim Cook, Apple'ın yakında akıllı gözlük piyasaya sürmeyeceğini söylediApple CEO’su Tim Cook, mevcut artırılmış gerçeklik teknolojisinin gelişmiş bir akıllı gözlük üretmeye uygun olmadığını belirtti. Cook, rakiplerinin "donanım ve yazılımı kontrol etmediği" için Apple'a özellikle güçlü bir konum verdiğini söyledi.
11.10.2017Teknoloji
Google Glass'ın yenisi tekrardan satışta sunuldu
Google Glass'ın yenisi tekrardan satışta sunulduGoogle'ın bir dönem herkesi heyecanlandıran ancak beklenen ilgiyi görmeyen akıllı gözlüğü Google Glass'ı tekrardan satışa çıktı.
14.08.2017Teknoloji
Google'ın akıllı gözlüğü Google Glass geri döndü
Google'ın akıllı gözlüğü Google Glass geri döndüGoogle'ın bir dönem herkesi heyecanlandıran ancak beklenen ilgiyi görmeyen akıllı gözlüğü Google Glass geri dönüyor. Google Glass'ın yeni versiyonunun 2 yıldır yalnızca şirketler tarafından gizlice kullanıldığı söyleniyor.
20.07.2017Teknoloji
Mobil EDS 68 bin  656 ihlal saptadı
Mobil EDS 68 bin 656 ihlal saptadıİstanbul’da Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü verilerine göre 11 Mobil EDS aracı 2016’da 68 bin 656 ceza kesti. Bu cezalar sonucunda sürücüler 6 milyon 522 bin 320 TL öderken, Mobil EDS araçları en fazla ihlalin Güngören’de olduğunu belirledi
29.06.2017Gündem
Google Glass için aylar sonra yeni bir güncelleme geldi
Google Glass için aylar sonra yeni bir güncelleme geldiGoogle Glass için 33 ay aradan sonra yeni bir güncelleme yayınland. Bu güncellemenin bazı hatalar giderdiği ve performans geliştirmesi yaptığı söyleniyor.

Benzer Haber Etiketleri

Akıllı Gözlük ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.